לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2205622,056 עוקבים אודות עסקים

פורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'ה-11 הגדולים שראיתם במו עינכם'
ה-11 הגדולים שראיתם במו עינכם
<< ההודעה הנוכחית
17/06/2011 | 17:25
82
93
רעיון נחמד וקליל שלקחתי מאייסוקר להעביר בו את ימי פגרת הקיץ,הדלים ומלאי הספקולציות והספינים התקשורתיים.

כל אחד מוזמן לבחור את 11 השחקנים הגדולים ביותר (מי שממש מתלבט מוזמן גם לעשות ספסל) שהוא ראה במו עיניו בקבוצה האוהדה עליו,משמע להרשים אותנו במיטב הקליפים משנות ה-50 או ה-60, לא יעבוד כאן.

אז זהו,הבמה שלכם מאמנים יקרים,תנו בראש וכמובן תסבירו ותפרטו למה כמה איך כיצד.

כדורגל >>
לצפיה ב-'לדעתי לא חייב מהקבוצה האהודה'
לדעתי לא חייב מהקבוצה האהודה
17/06/2011 | 17:59
3
14
אפשר להרכיב 11 הכי גדולים שראינו לא קשור לאיזה קבוצה ולא קשור מאיזה ליגה....

אני אחשוב על זה וארכיב 11 משלי
כדורגל >>
לצפיה ב-'זה כבר חרוש..'
זה כבר חרוש..
17/06/2011 | 18:40
2
10
לצפיה ב-'אבל איך שבא לכם..'
אבל איך שבא לכם..
17/06/2011 | 18:50
8
לצפיה ב-''
17/06/2011 | 19:56
3
הקונספט שהצעת ייחודי .
כדורגל >>
לצפיה ב-'מאלדיני'
מאלדיני
17/06/2011 | 18:28
3
לצפיה ב-'פירלו'
פירלו
17/06/2011 | 18:29
3
http://www.youtube.com/watch?v=wozHjtfhBHg

7 וחצי דקות של תענוג צרוף שלא כוללות את השער הגדול מכולם, זה שהובקע העונה מול פארמה ולמעשה היה שערו היחיד העונה וכנראה האחרון במדי מילאן
כדורגל >>
לצפיה ב-'גאטוסו'
גאטוסו
17/06/2011 | 18:30
3
http://www.youtube.com/watch?v=s8-G1RVz-cc

לחובבי WWE ואוהדי מילאן בלבד
כדורגל >>
לצפיה ב-'קווין פרינס חוגג אליפות עם הריקוד שהבטחתי לכם'
קווין פרינס חוגג אליפות עם הריקוד שהבטחתי לכם
17/06/2011 | 18:31
2
3
לצפיה ב-' על הריקוד של בואטנג'
על הריקוד של בואטנג
17/06/2011 | 19:22
8
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
18/06/2011 | 21:38
2
לצפיה ב-'נקנח עם פיפו אינזאגי'
נקנח עם פיפו אינזאגי
17/06/2011 | 18:32
6
http://www.youtube.com/watch?v=-eyRDM-4CwQ

אחד מגדולי שחקני המאני טיים בכל הזמנים, האיש שהפך את האנטיסיפיישן לאמנות.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אעעעעע,לכלכת...'
אעעעעע,לכלכת...
17/06/2011 | 18:47
1
6
בואטנג במקום סיידורף,אחרי שנה אחת? אתה רציני?

בכל זאת,פזם של 9 שנים מול שנה אחת.
עם כל הכבוד לבואטנג שהיה הפעתה נעימה העונה,שיהיה כאן חמש שנים,יפרק קבוצות כמו אינטר,יובנטוס,מנצ'סטר ובאיירן מינכן במו רגליו ואז,אולי,נוכל להתווכח.
כדורגל >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי'
כמו שאמרתי
17/06/2011 | 20:18
3
מעולם לא אהבתי את סיידורף יותר מידי... זו לא חוכמה להופיע ל-7 משחקים בעונה, אפילו אם אלה המשחקים הגדולים.
כדורגל >>
לצפיה ב-'11 הבית"רים שלי'
11 הבית"רים שלי
17/06/2011 | 18:37
4
התחלתי לעקוב אחרי הקבוצה ממש באדיקות רק בעונה המקוללת עם גוטמן (לפני זה כמובן הייתי עד לשתי הגמרים הארורורים מול החארות,אבל לא ממש עקבתי באדיקות),ככה שכוכבים מהאליפויות הגדולות של 93,97 ו-98,לא תמצאו כאן,או שאולי כן...

איציק קורנפיין-לא השוער הכי מבריק,די מוגבל בכדורי גובה והיה חתום על לא מעט פאשלות,אבל הירואי בפנדלים ותמיד נתן שקט להגנה והיה בעל יכולות מנהיגותיות שלא קיימות היום בקבוצה.
לקחתי מאוד קשה את הפרישה שלו לטובת האדיוט הקרואטי,אבל בדיעבד,טבו שזה קרה,הרי מי היה מציל אותנו היום?

כריסטיאן אלברז-לא רואה מגן ימני שהיה יותר טוב ממנו בארץ בעשור האחרון,בשיא האוביקטיביות.
שנתיים וחצי (לא ברצף) זה אומנם מעט זמן (חכו,יש פה כאלה שהיו הרבה פחות) אבל התרומה הייתה אדירה.
בעונת 2008-2009 שיחק כמעט עונה שלמה כאשר הוא צריך לעבור ניתוח,ראו את זה עליו (בניגוד להרבה שחקנים ישראלים אחרים..),הוא סבל,הוא חרק שיניים,נשך שפתיים,אבל המשיך וזה נגמר עם גביע מרגש ביותר.אני מתגעגע.

שמעון גרשון-כאדום הוא תמיד ייזכר כאחד השחקנים הכי שנואים בבית"ר,והיו אף כאלה שלא אהבו את ההחתמה שלו אצלנו בגלל שהוא מסמל "אותם".לא אני.
ידעתי שהוא נטו בא בגלל הכסף,זה לא חדש אני מניח,אבל כשראיתי אותו חותם לא ראיתי בוגד אדום שבא לטמא את המדים הצהובים,ראיתי מנהיג,טכניקה,קור רוח,שקט נפשי,מקצוענות,בקיצור,ראיתי בלם איטלקי ומיד הזלתי ריר-ל-4 שנים הוא חתם,4 שנים שבהלכם נהנה ממשחק הגנה כמו שלא נהננו לעולם (מה זה לא נהננו,סבלנו! לפחות בתקופה שאני ראיתי).
ואכן נהננו,ואפילו חלקנו הזילו דמעה כשהוא תלה את נעליו,מדהים,נכון?
.

אריק בנאדו-שילוב של בנאדו וגרשון בישראל זה כמו של קאנברו ונסטה באיטליה-אין כניסה.
בלם אדיר,אולי היה מעבר לשיאו כשהגיע אלינו אבל זה בסדר,אפשר להסתפק גם במצויין מאשר במושלם.

דוד אמסלם-הוא כאן בגלל היותו סמל,אייקון,קפטן ומופת למקצוענות ונאמנות.
מהשחקנים הבודדים שקיצצו בחוזה יותר מאשר הרוויחו בו,מבחינה מקצועית אולי הרבה מעבר לשיאו (למרות שמהגעתו של פרננדז הוא חווה תחיה מחודשת כשהעביר אותו למרכז ההגנה ובעונת האליפות לאחר מיכן הוא חזר לעמדת המגן השמאלי והפליא לשחק שם למרות גילו),אבל כבר אמרתי למה הוא כאן..

גל אלברמן-השחקן המצטיין בעונת הדאבל,בשיאו הקשר האחורי הטוב בארץ,אי של שקט,מקצוענות,צניעות והתמדה- התחבר כ"כ מהר ורבים מתגעגעים לאיש יותר מאשר לשחקן (והשחקן היה חתיכת שחקן..).  

דרק בואטנג-אם רק נעצור רגע ונדמיין מה היה קורה אילו היה לשקלאר החמור היה שכל והיה מהשאיר את פרננדז ולתת לבואטנג ללמוד ממאמן אמיתי ולא מחטיאר חפיפניק כמו שום-כלום,זה בטח היה ועצבן ומוציא מכלים גם אנשים רגועים בדרך כלל.
אני זוכר שהתווכחתי עם כמה חיפאים ,שהאוביקטיביות נוזלת מהם,כמובן,מי היה גדול יותר:בואטנג או ז'וטאטאס (שחקן גדול מפני עצמו).
אני חושב שאחרי שרואים לאן הוא הגיע היום,זה מסיים את הויכוח.. .

ז'רום לרואה-זה לא הכמות,זו האיכות.
חצי שנה הוא היה כאן,אבל בטדי לא ישכחו אותו גם בעוד 80 שנה.
רמה טכנית כזאת לא הייתה בארץ בעשור האחרון,אולי רק בניון התקרב אליו,וזה גם לא בטוח.
הרבה ביקורת יש ללא מעט אוהדים כלפי ארקדי גאידמק בשלוש השנים האחרונות,אבל בלעדיו לא היינו זוכים לראות שחקנים כאלה,שווה את מה שאנחנו עוברים היום? זה כבר רעיון לדיון אחר.

אבירם ברוכיאן-כואב לי הלב על הילד הזה.
באמת ילד טוב,צנוע,שקט,בלי הרבה פוזה ודאווין אבל יחוסו המשפחתי רק דופק אותו,ולדעתי,גם ימשיך לדפוק אותו.
אין ספק לגבי כישרונו,גאון כדורגל,תענוג לראות אותו משחק,לדעת לא מעט אנשים השחקן המצטיין בעונת הדאבל ובעונת הגביע שאחריה,אבל עצם זה שהוא האחין של,הלחץ שבא בעקבות זה והמנטליות,אווי המנטליות,אם רק היה לו 50 אחוז מהביצים שהיה לאורי לא רק אנחנו היינו מרוויחים אלה גם נבחרת ישראל.

ברק יצחקי-כבר מהופעותיו הראשונות היה אפשר לראות שמדובר בילד חצוף שנהנה ממנו רבות.
זכור לי במיוחד הגול במשחק עם האוירה האדירה מול מכבי ת"א בטדי ב-2003,כל העיניים היו נשואות לנמני,אבל ברק כמו ברק,גנב את ההצגה.
שחקן מרגש,יש לו כל החסרונות שאסור להיותלחלוץ והוא תמיד מתגבר עליהם,בין עם זה במשחק הראש המרשים שלו למרות גובהו הלא רם ובין עם זה במבנה גופו הצנום שמכפה על כך טכניקה מרהיבה.
ההפעות ההיראויות שלו במחזורי הסיום של עונת 06-07 זה הכדורגל הכי טוב שראיתי משחקן ישראלי בבית"ר.
הסיופר שלו עם בית"ר עוד לא נגמר (אשרי המאמין..).

ליאור אסולין-בזבוז אחר גדול השחקן הזה.
בשנתיים בודדות אצלנו היה מלך השערים וסקורר בחסד עליון.
לא ברור לי למה הוא עזב,ועוד בשביל מי, בשביל פינטו?

כדורגל >>
לצפיה ב-'יאללה אני אתחיל...ה11 של ביתר...'
יאללה אני אתחיל...ה11 של ביתר...
17/06/2011 | 19:00
9
6
שוער: איציק קורנפיין

מגן שמאלי: דוד אמסלם

בלם: סרגיי טרטיאק

בלם: אהוד כחילה

מגן ימני: שמוליק לוי

קשר אחורי: יוסי אבוקסיס

קשר אחורי: דרק בואטנג

קשר התקפי: ג'רום לרואה

קשר התקפי: איציק זוהר

חלוץ: סטפן שאלוי

חלוץ: אלי אוחנה
כדורגל >>
לצפיה ב-'חוליית ההגנה:'
חוליית ההגנה:
17/06/2011 | 19:03
11
איציק קורנפיין: אני לא יכול להגיד שהוא השוער הגדול ביותר בתולדות ביתר כי לא ראיתי את יוסי מזרחי,אבל אין ספק שקורנפיין יכנס לפנתאון בתור אחד הגדולים,שוער טוב ויציב(כמעט ולא נפצע),אחד הגדולים אי פעם באחד על אחד ובעצירת פנדלים,אז נכון שהוא לא היה גדול מימדים,והייתה לו בעיה תמידית בכדורי גובה,אבל קורנפיין היה שוער גדול עם הרבה נשמה,אחד הסמלים הגדולים לתחילת האימפריה של 96-99,והיה עם ביתר גם בכל השנים הקשות,ולא ברח כשביתר הייתה בתחתית והייתה צריכה אותו,כמו שכתוב בשיר "איציק השוער,הוא כמו חומת ברלין"

דוד אמסלם: בארץ נטולת מגנים שמאליים,אמסלם היה מציאה שאין כמוהה,וכמה מתוק שהוא הגיע דווקא מהיריבה השנואה הפועל ת"א,אמסלם מיד התחבר לרוח הביתרית והיה אחד השחקנים הכי אהובים על האוהדים,שחקן עם מהירות,דריבל ענק,ויכולת הגבהה אדירה,החולשה שלו הייתה בעיקר בצד ההגנתי שם אמסלם אכל לא מעט סבסובים,אבל בשורה התחתונה,היא מגן שמאלי אדיר,אחד בדור,ביתר כבר הרבה שנים אחרי הפרישה שלו,ועדיין מחפשת את המגן השמאלי הזה שיזכיר קצת את אמסלם,אין ספק,הוא אחד הגדולים,פה ממש לא הייתה לי התלבטות

סרגיי טרטיאק: אני חושב שלגבי טרטיאק ממש אין התלבטות,אחד הזרים הגדולים ביותר ששיחקו בארץ,ובלי שום ספק אחד הבלמים הגדולים ביותר ששיחקו בארץ,טרטיאק הייתה שליפה גדולה,בחור שקט,סוס עבודה,בלם יציב וחסון שהחזיק במשך יותר מעשור את ההגנה של ביתר,אף פעם לא התלונן,אף פעם לא עשה בעיות,מנהיג שקט שהשרה הרבה בטחון על השוער ועל המגנים סביבו,טרטיאק היה דמות למופת,ומודל לחיקוי,ולא בכדי קיבל את אימון מחלקת הנוער של ביתר,טרטיאק הוא סמל ההגינות והיושר,אולי לא בדיוק ברוח הביתרית הטיפוסית,אבל אין ספק שאין אוהד שלא יודע מי זה,ולא שומר לו פינה חמה בלב,או כמו שכתוב בשיר "וטרטיאק הוא ברחבה הבוס"

אהוד כחילה: לביתר אומנם היו הרבה בלמים טובים במירוץ השנים,אבל אחד כמו אהוד כחילה לא היה וגם לא יהיה...כחילה הוא מהבלמים של פעם,שיש להם הרבה יותר נשמה והקרבה מאשר גובה,או מהירות,או משחק ראש משובח...כחילה פשוט היה נשמה אחת גדולה,אחד שמביא כל פעם 100% למגרש,ולמרות שלא היה איזה חומה בצורה,הוא היה בלם גדול,הייתה לו מהירות,והיה ידע לתקל נהדר,והיה גם מצוין בכדורי גובה,אבל אני חושב שכמוני רוב האוהדים יזכרו את כחילה כשחקן "מתאבד",אני לא חושב שאי פעם ראיתי שחקן שהתאבד על כדורים כמו שכחילה היה עושה,נוגח בחלוצים,נתקל בקורות,שלטי פרסום,הכל...אני לא חושב שיש אוהד אי שם בשנות ה90 שלא ראה לפחות משחק אחד של כחילה עם תחבושת על הראש,זה כבר נהיה סמל ההיכר שלו,כחילה נתן את כל הגוף שלו לביתר,וזכה לאהבה בלתי מתפשרת מהאוהדים,לי אישית יצא לראות אותו מעט מאוד(כשאני התחלתי ללכת למשחקים הוא כבר היה בסוף הקריירה פחות או יותר),אבל אני זוכר שמהר מאוד התאהבתי בו,סמל ביתרי ללחימה והקרבה,איזה כיף שיש לנו אחד כזה.

שמוליק לוי: האמת ששמוליק נכנס ל11 שלי די בחסד,אחת החולשות הגדולות של ביתר בכל הזמנים הייתה עמדת המגן הימני,מעולם לא היה לביתר באמת מגן גדול,דומיננטי ויציב בכנף ימין,ובכל זאת,שמוליק שהתחיל את הקריירה שלו בביתר בעיקר בתור "הבן של" אבל לאט לאט קנה את מקומו בהרכב,ומרגע שנכנס להרכב,לא יצא משם עד שפרש מכדורגל...
שמוליק היה מגן נהדר,מהיר,בעל הרמה טובה ומשחק ראש משובח(ומי שלא ראה את הדג מול הפועל ת"א בבלומפילד,לא ראה דג אייכותי מימיו),וכמובן,גם סמל ביתרי(איך לא כשאתה הבן של המנהל),ובניגוד לאמסלם,שמוליק גם היה נהדר בפן ההגנתי,והקשה מאוד על השחקנים שבאו מולו,אז אומנם הוא לא היה נוצץ וקטלני כמו אמסלם,אבל בהחלט היה טוב ויציב בעמדתו,ולנצח יזכר כאחד השחקנים היותר מוצלחים וטובים שביתר העלתה מהנוער שלה...
כדורגל >>
לצפיה ב-'חוליית הקישור:'
חוליית הקישור:
17/06/2011 | 19:05
1
6
יוסי אבוקסיס: אני בטוח שיש לא מעט אוהדי ביתר שרוצים להרוג אותי עכשיו,אבל מה שפייר פייר,אני התחלתי לראות משחקים של ביתר בדיוק בעונה שבה אבוקסיס הגיע,והיה קל מאוד להתאהב בו,שחקן נשמה שנותן את כל כולו לקבוצה,מחבר באופן מושלם בין ההגנה להתקפה,מוסר בחסד,בועט נהדר,מבקיע גולים,והכי חשוב...מנהיג על המגרש,אבוקסיס היה הבוכנה באמצע שדואגת שהכל יעבוד פיקס,כשהוא היה חלש,כל ביתר היו חלשים,וכשהוא היה טוב,ביתר הייתה בלתי עצירה,אחד מהגורמים הישירים לאליפות הכפולה בשנות ה90,ובאותה תקופה,דיברו עליו כיורש הראוי לאוחנה אחרי שזה יפרוש,אז קרה מה שקרה,ואבוקסיס לנצח יהיה אחד השחקנים השנואים ביותר על אוהדי ביתר באשר הם,אני אישית קצת יותר סלחן לגביו,אז אוחנה הוא בחיים לא יהיה,ולא חסרים שחקני ביתר שאמרו או ביתר או אירופה,ולאבוקסיס כנראה היו פחות סנטימנטים מלאחרים...ועדיין,אין לי ספק שבמקרה שלו,הוא פשוט היה האיש הלא נכון בזמן הלא נכון,שביתר הייתה עמוק במשבר,והאוהדים חיפשו אשמים,בכל מקרה אני אישית שומר לאבוקסיס פינה חמה בלב,הוא ללא ספק אחד מהקשרים האחוריים הגדולים ביותר ששיחקו בבירה,וכשהוא היה בביתר,הוא היה גם אחד הסמלים הגדולים...יש לו מקום מובטח ב11 שלי.

דרק בואטנג: האמת שאחרי שבחרתי באבוקסיס חיפשתי לי עוד קשר אחורי דומיננטי,והיה לי מאוד קשה למצוא...אחרי תקופת אבוקסיס היה פשוט חושך מוחלט בעמדה הזאת,כל מיני זרים כושלים,וישראלים בינוניים למדי...עד עליית ביתר מחדש,לא היה פה ממש קשר אחורי רציני...אז אמרתי שהקשר האחורי השני שאבחר,לא יהיה איזה אחד שהיה כמה שנים בביתר ונחקק בלב האוהדים,אלא פשוט המוכשר והטוב ביותר שראיתי משחק,בואטנג אומנם הגיע לביתר מאוד בוסרי,ומאוד לא מלוטש,אבל חדי העין יכלו לצפות ביהלום אמיתי,גרזן קשוח(לעיתים קשוח מדי),אבל אחד עם זהב ברגליים,תקלים מדהימים ונקיים,יכולת מסירה וארגון,והרבה כוח,הרבה לחימה,ולפעמים אפילו תרומה יפה להתקפה...בואטנג ללא ספק החזיק נהדר את הקישור של ביתר באליפויות האחרונות,וכמה סמלי שלמרות החטאת הפנדל הנוראית שלו נגד הפועל ת"א בגמר הגביע,ביתר בסופו של דבר ניצחה ורשמה דאבל היסטורי...לא בכדי בואטנג הגיע להרכב פותח בליגה הספרדית,הילד הזה יודע כדורגל,ואם רק יסדר קצת את הראש,יוכל גם להגיע לקבוצה גדולה...אין ספק שמבחינת השחקנים שראיתי בעיניים שלי,הוא הגיע אולי הכי רחוק...

איציק זוהר: לא היה קל לבחור קשר התקפי,יש כל כך הרבה,גם ישראלים,גם זרים...בהחלט לא היה קל,אבל אני חושב שלא מעט יסכימו איתי שאיציק זוהר היה אחד הגדולים בתולדות ביתר,ותאמינו או לא,אני דווקא לא מדבר על השנה המדהימה שהוא נתן ב96-97,שם סחף את ביתר לאליפות עם גולים מדהימים והרבה מנהיגות על המגרש,זוהר חזר לביתר קצת לפני תום הקריירה,כשביתר הייתה עמוק בתחתית,כמעט בלי כסף,זוהר הגיע ונתן את הנשמה שלו בשביל להציל את הקבוצה,והוא היה הגורם מספר 1 שביתר נשארה ליגה באותה שנה,בלי זוהר,אני בספק אם היינו נשארים,ולכו תדעו איזה כדור שלג זה היה יוצר...לדעתי לזוהר יש לא מעט קרדיט על צמד האליפויות האחרונות,אם הוא לא היה משאיר את ביתר ליגה,אני בספק אם הן היו מתקיימות,זוהר היה מסוג השחקנים שפשוט אי אפשר שלא להתאהב בהם,הוא היה כולו נוצץ,כל בעיטה שלו הייתה מחסירה פעימה,והוא היה גם אישיות נחמדה ומאוד חברותית גם על המגרש וגם מחוצה לו,איציק עד היום מודה שביתר יקרה לליבו,ואוהב מאוד את ביתר ורוצה בהצלחתה,מבחינתי יש לו מקום ב11 של כל הזמנים,למרות שהוא לא שיחק בביתר המון שנים.

ג'רום לרואה: שוב ההתלבטות הייתה קשה עד בלתי אפשרית,אבל כשאני חושב על לרואה,וכשאני חושב על ההונגרים,אני פשוט לא מסוגל לשים אותם לפני ג'רום,לא בגלל שההונגרים לא היו מספיק טובים,הם היו אדירים,אבל לרואה היה שחקן שרואים בישראל פעם בדור,וגם זה לא תמיד...לרואה היה אחד הזרים היקרים והנוצצים ביותר שהגיעו לישראל...הוא הגיע בקדנציה הראשונה של גיאדמק,ע"י לואיס פרננדז שהיה אז מאמן ביתר,לואיס הביא אל לרואה איתו מצרפת,ואמר שהוא שחקן אדיר...אמר והבטיח,לרואה מבחינתי הוא השחקן המוכשר ביותר שדרך על הדשא בטדי במדי ביתר ירושלים,מה שהיה לו ברגליים,לא היה לאף שחקן בביתר,ואני בספק אם יהיה...כשרון אדיר,יכולת מסירה פנומנלית,פשוט גאון כדורגל,רואה 3 מהלכים קדימה,ואם סביבו היו שחקנים יותר טובים,ביתר הייתה לוקחת אליפות ב20 נקודות הפרש,לרואה היה גם שחקן מאוד אלגנטי ונחמד,לא משתחצן,לא מתלונן,עושה את עבודתו נאמנה,מעבר לשחקן גדול לרואה גם היה מנהיג,אחד שכל השחקנים מסתכלים עליו עם ניצוץ בעיניים,לצערי לרואה באמת הגיע בטיימינג לא טוב,ולא הביא אף תואר לביתר...אבל ללא ספק,מי שראה אותו משחק,יודע שלרואה היה אחד הגדולים בתולדות ביתר,ולכבודו אפילו אשים פה לינק לאחד השערים היפים שאני ראיתי מביתר:

http://www.youtube.com/watch?v=KjadGe18F-g
כדורגל >>
לצפיה ב-'איך שכחתי את זוהר'
איך שכחתי את זוהר
17/06/2011 | 19:31
5
רק על עונת 2002-2003 הייתי צריך להכניס אותו.

במו רגליו השאיר אותנו בליגה.
אולי השחקן היחידי בעולם שהשאיר קבוצה בליגה בבעיטות חופשיות בלבד.
כדורגל >>
לצפיה ב-'חוליית ההתקפה:'
חוליית ההתקפה:
17/06/2011 | 19:08
1
4
סטפן שאלוי: יש בכלל טעם להסביר? למי שלא יודע,או מי שסתם רוצה לקרוא שוב,אז שאלוי הוא אחד מגדולים החלוצים ששיחקו בישראל בכל הזמנים,ואם אני לא טועה מלך שערי השחקנים הזרים עד היום,שאלוי היה השחקן שכל מאמן חולם עליו בלילות,חלוץ מטרה קלאסי,עם שליטה בכדור,בעיטה נהדרת,ומשחק ראש מצוין,היה לו חוש אדיר לכיבוש שערים,ולא היה אצלו דבר כזה "עונה חלשה" שאלוי נתן 10 שערים ומעלה בכל עונה בה שיחק בביתר,וסיים את הקנדציה שלו בביתר עם 59 שערים בפחות מ4 שנים! ועוד דבר אחד מאוד חשוב יש להגיד על שאלוי,הוא היה פשוט מודל להערצה,מעבר ליכולות הנהדרות שלו,שאלוי פשוט היה אדם נעים ונחמד הליכות,שפשוט כולם אהבו,אני זוכר שהייתה עליו כתבה ב96 כשביתר רצה לאליפות,והוא פשוט היה כל כך מקסים...שאלוי היה פשוט בחור מופלא,חבר של כולם,ואחד שבחיים לא מתלונן או יוצר בעיות...אדם נהדר,וחלוץ עוד יותר נהדר,שלעד יזכר בביתר ובכלל בישראל כאחד החלוצים הגדולים והפוריים ששיחקו כאן...

אלי אוחנה: לא היה ולא יהיה כמו אלי אוחנה,שחקן שכל אוהד חולם בלילות שיגדל בקבוצתו,כוכב אמיתי,רק בלי הגינונים של כוכב,אוחנה היה הכוכב הכי גדול בתולדות ביתר,השחקן הכי טוב בתולדות ביתר,וללא שום צל של ספק,הסמל הכי גדול בתולדות ביתר...בעוד לאבוקסיס ומלמיליאן יש אות קלון על המעבר לתל אביביות,אוחנה עזב את ביתר רק לטובת קריירה באירופה,ולמרות שהיה שם רק 4 שנים,אוחנה יחקק כאחד הישראלים המצליחים ביותר ששיחקו באירופה,והיחיד שזכה בתואר אירופאי(עוד על הישגיו האירופאים המרשימים תוכלו לקרוא בוויקיפדיה),אבל מעבר לכל מה שרשמתי עכשיו,יש אירוע אחד שפשוט אי אפשר להסביר אותו במילים,אני חושב שהוא אחד המהלכים היותר הירואים שכדורגלן עשה אי פעם בכדורגל העולמי,ואני לא מגזים...מהצלחה אדירה באירופה,בשיא הקריירה(גיל 27) אוחנה עזב את אירופה,בשביל לשחק בליגה הארצית(אז הליגה השנייה) במדי ביתר,בשביל להעלות אותה חזרה ליגה,ושנה לאחר מכן לקחת איתה אליפות,זה פשוט בלתי נתפס,תארו לכם לפני שנתיים שיוסי בניון בשיא פריחתו בליברפול היה חוזר לארץ לשחק בליגה הלאומית במדי ב"ש בשביל להעלות אותם ליגה,נכון נשמע הזוי ותלוש מהמציאות? אז אוחנה עשה את זה,ועשה את זה כמו גדול,אוחנה הביא לביתר את האליפות הראשונה,השנייה,והיה שותף מלא גם לשלישית,וגם לתחילתה של הרביעית,הוא השחקן הפעיל היחיד שלקח עם ביתר 4 אליפויות,הוא מלך השערים של ביתר בכל הזמנים(142),ואני חושב שלא יהיה מוגזם להגיד שאוחנה לנצח יהיה גדול שחקני ביתר בכל הזמנים,והסמל הגדול ביותר שידעה ביתר,והכדורגל הישראלי בכלל...אוחנה היה רק אחד,וטוב שהיה,תודה לך אלי
כדורגל >>
לצפיה ב-'על מלמיליאן יש כתם?'
על מלמיליאן יש כתם?
19/06/2011 | 11:58
4
סה"כ עבר למכב+... אוחנה לידיעתך התאמן עם הפועל לפני שסיכם בביטר סופית... במקומך הייתי מכניס את מלמיליאן במקום לרואה שענק ככל שיהיה נתן לכם רק חצי עונה
כדורגל >>
לצפיה ב-'וכמובן,הקבוצה השנייה של ביתר:'
וכמובן,הקבוצה השנייה של ביתר:
17/06/2011 | 20:28
1
4
יש יותר מדי שחקנים ראויים שנותרו בחוץ,אז הנה על רגל אחת הקבוצה השנייה של ביתר שראיתי בעיניים שלי:

שוער: אריאל הרוש: מאז שהתחלתי לראות את ביתר ועד 2007 קורנפיין היה שוער,זה היה או קאלה או הרוש,ואין ספק שהרוש בתור שוער שעלה מהנוער,ירושלמי אמיתי,והשוער ל10 השנים הבאות לפחות,הוא הראוי יותר

מגן שמאלי: יואב זיו: כמו שאמרתי,מצוקת המגנים השמאליים בארץ לא מותירה לי יותר מדי ברירות,ובמקרה של ביתר בכלל לא,אחרי אמסלם היה רק מגן שמאלי אחד ראוי,וקראו לו יואב זיו

בלם: אריק בנאדו: בנאדו שיחק בביתר שתי קדנציות,הראשונה פחות מוצלחת,אבל בשנייה הוא היה שר ההגנה,ואחד הגורמים המשמעותיים לאליפויות ולגביעים,בנאדו אומנם יסיים כסמל ירוק,אבל מבחינתי הוא אחד הבלמים היותר מוצלחים שהיו לנו ב2 העשורים האחרונים.

בלם: שמעון גרשון: כמו עם בנאדו כך גם עם גרשון,יותר מדי בלמים לא היו,וגרשון בכל זאת היה סמל אדום שעבר לצהוב בשביל כסף,סוג של נקמה מתוקה על אבוקסיס,אז אומנם גרשון רשם בביתר את התקופה הפחות זוהרת בקריירה שלו,אבל עדיין היה טוב,ולקח אליפויות,ורשם גביע מתוק במיוחד על חשבון הפועל ת"א,כשהוא כובש את הפנדל האחרון של ביתר,זה שבא לפני ההחמצה של עובד

מגן ימני: כריסטיאן אלברז: גם במגנים ימניים ביתר לא רשמה נחת,אחרי חברה כמו מיקי עטיה,אילן בכר איברהים נדאלה ועוד כמה חלטורות לא מוצלחות,הגיע בעל בית אמיתי לאגף הימני,אז אומנם הוא שיחק קצת מלוכלך,והיה לו פתיל קצר,אבל אלברז היה סלע איתן באגף הימני,עשה עבודת הגנה מופלאה,וגם תרם להתקפה,ללא ספק אחד הפגיעות היותר יפות של ביתר בשנים האחרונות,חבל שהוא עוזב...

קשר אחורי: גל אלברמן: גם קשרים איכותיים היה קשר למצוא בביתר מאז עזיבת אבוקסיס,אני אפילו לא זוכר שמות מרוב שהם היו חשוכים,אבל דבר אחד בטוח,ברגע שאלברמן הגיע הכל השתנה,אלברמן לדעתי היה הבורג הכי משמעותי באליפות הראשונה מתוך השתיים האחרונות,בעל בית אמיתי,הרבה עבודה שחורה,מסירות נהדרות,גולים חשובים,אלברמן היה פשוט תענוג,וכמה חבל שזה נמשך רק שנה אחת...

קשר אחורי: ז'אן טלסניקוב אני מוכרח להודות שמאוד התלבטתי אם לשים את טלסניקוב ב11 הראשונים,אבל מה לעשות,ההבדל בינו לבין בואטנג הוא באמת גדול,ועם זאת,ז'אן באמת היה שחקן טוב,ומעבר לטוב הוא היה שחקן נשמה,אחד שנותן הכל על המגרש,הוא לא היה הכי מבריק והכי יעיל,אבל שיחק עם הרבה אופי,והרבה אכפתיות לקבוצה ולסמל,ואין לי ספק שיש לו קרדיט באליפויות של שנות ה90.

קשר תוקף: אישטוואן פישונט אוי פישונט פישונט,למה היית חייב לסיים באדום? אני חושב שאם פישונט לא היה זכור כזר כל כך משמעותי בהפועל ת"א,היה לי קצת יותר סימפתיה אליו,אבל באמת כאב לי לראות אותו כובש גולים בקמפיין הכי גדול של הפועל באירופה,פישונט היה שחקן גדול,בזה אין ספק,ואף אחד לא ישכח את אותו גול בקרית אליעזר,וגם לא את הגול שבוע אחר כך,אני חושב שפישונט השחקן היחיד בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי שכבש 2 שערי אליפות שבוע אחרי שבוע...

קשר תוקף: תמאר שאנדור אם לפישונט יש מקום ב11 השניים,אז בטח שיש גם לשאנדור,אני חושב שאם שאנדור היה מגיע שנה-שנתיים קודם,הוא היה נכנס בכיף ל11,אבל מה לעשות שהוא לא שותף לאליפות הראשונה ב96-97,ובאליפות השנייה הוא היה כינור שני לפישונט,אחר כך שאנדור נשאר לבד,ובמשך שנתיים היה הזר הטוב ביותר בביתר...אבל מה לעשות שאלה שנתיים שנעדיף לשכוח...(באחד מהם הפועל חיפה לקחה אליפות,ובשנייה הפועל ת"א לקחה דאבל,ובשתי השנים האלה ביתר הפסידה בגמר הגביע בפנדלים להפועל ת"א),ובכל זאת,שאנדור היה שחקן נהדר,עם הרבה רגש במשחק,האוהדים מאוד אהבו אותו,אין ספק שאחרי שאלוי,הוא ההונגרי הנבחר...

חלוץ: רונן חרזי אם הייתי בוחר במערך של 4-3-3 חרזי היה בפנים,אבל מה לעשות שהוא לא יותר טוב משאלוי,ובטח שלא מאוחנה,ובכל זאת,אני גאה להגיד שראיתי אותו במו עיניי משחק וכובש,פשוט חלוץ אדיר,סקורר נהדר,לא צומחים כבר כאלה לצערי,חרזי היה בורג חשוב באליפות של 96-97,חבל שהוא עזב לחו"ל(שם נכשל כשלון טוטאלי),היה יכול להשאר ולקחת עוד אליפות(או שתיים,מי יודע),ולתפוס מקום הרבה יותר רציני בהיסטוריה ובתהילה של ביתר...

חלוץ: ניר סביליה סביליה הגיע די במקרה לביתר,עופר מזרחי הוחתם במכבי ת"א,וסביליה התייבש על הספסל,ביתר הייתה צריכה חלוץ מחליף לאוחנה וחרזי,וסביליה היה האיש הנכון במקום הנכון,סביליה הגיע בתור חלוץ כשרוני אבל לא מספיק מוערך ממכבי ת"א,ומהר מאוד התחבר לביתר,וכבר במשחקים הראשונים שלו כבש בצרורות,לאחר עזיבת חרזי לחו"ל סביליה כבר היה החלוץ המרכזי של ביתר,וסחף אותה לעוד אליפות,אחרי עונה אחת בהפועל חיפה חזר סביליה לעוד עונה בביתר,אבל זאת כבר הייתה פחות מוצלחת,בכל מקרה את התקופה הכי יפה שלו בקריירה רשם בביתר,ואני אישית מאוד אהבתי אותו והתחברתי אליו...

עוד כמה שחקנים שראויים לאזכור:

אישטוואן האמר
מנור חסן
ברק יצחקי
מיכאל זנדברג
עידן טל
ויקטור פאצ'ה
שלומי ארבייטמן
והפספוס אולי הכי גדול אי פעם,סבסטיאן אבראו
כדורגל >>
לצפיה ב-'אוי שכחתי את ליאור אסולין :0'
אוי שכחתי את ליאור אסולין :0
17/06/2011 | 20:33
3
אומנם לא הייתי מכניס אותו במקום חרזי או סביליה.
אבל בשחקנים שראויים לאזכור,הוא בהחלט ראוי לאזכור...
כדורגל >>
לצפיה ב-'כחילה בפנים ואורי לא ?!?'
כחילה בפנים ואורי לא ?!?
17/06/2011 | 21:06
1
5
כחילה ממש לא.
ויעקב שוורץ חסר לך.

ועל אורי אני לא רוצה בכלל לדבר.
כדורגל >>
לצפיה ב-'תקרא שוב את הכותרת של השירשור '
תקרא שוב את הכותרת של השירשור
18/06/2011 | 01:04
5
לצפיה ב-'טוב,ונעבר לפילגש שלי'
טוב,ונעבר לפילגש שלי
17/06/2011 | 19:25
4

דידה-ראיתי רק את דידה ואבייאטי לכן הבחירה כאן הי די טיבעית.
אביאטי היה די שטותניק בתקופה של זאקרוני ופאתיח טרים,דידה היה בין השוערים הטובים בעולם בין 2003-2006 והשטויות שלו אחר כך תמיד היו מוציאים אותי מכליי,אבל נסלח לו.

קאפו-הרבה חשבו שהוא מגיע אחרי השיא אבל נתן כאן שתי עונות נהדרות.

בילי קוסטקורטה-הלכתי עם הרגש כאן.
היה הרבה אחרי השיא,אבל שחקן כ"כ מסור,כל כך מקצוען שגם בגיל 40 היה קם מהספסל,לשחק בעמדה שלא מכיר ועוד מול שחקנים שהיה צריך מונית כדי לרדוף אותם-והוא תמיד נתן הכל.

נסטה-איך שמחתי כששמעתי שמילאן החתימה אותו.
בעיני הרכישה הכי משמעותית שעשינו מאז שאני אוהד את הקבוצה.

מאלדיני-...

פירלו -לפני כמה זמן ראיתי ראיון איתו בחמש פלוס גולד ובו הוא טען שזה היה רעיון שלו לעבור לשחק כקשר אחורי ולאו דווקה של אנצ'לוטי (שמגיע לו קרדיט שהוא זרם עם זה,לא קל עבור מאמן מאוד שמרן..).
אז,מעבר לזה שהוא שחקן גדול,הוא גם המציא עמדה חדשה.grande

גאטוסו-חלק חשוב מאוד בקישור האימני של אמצע העשור.
נתן לפירלו את החופש לעשות כרצונו והשלים אותו יותר בצורה יוצאת דופן.

סיידורף-חוסר היציבות בליגה הוא כתם ענק אבל אי אפשר לקחת ממנו את שתי גביעי הצ'מפיונס בהם היווה חלק משמעותי מאוד.

קאקה-הרכישה שלו היא גליאני במלוא אדרו ובמלוא גאונותו.
תענוג היה לראות אותו משחק,שחקן ואדם גדול.

שבצ'נקו-התלבטתי כאן קשות עם אוליייבירה...

אינזאגי-התלבטתי כאן קשות עם ג'ילארדינו..

כדורגל >>
לצפיה ב-'GO MACCABI GO'
GO MACCABI GO
17/06/2011 | 20:07
6
אני רואה משחקים של מכבי פ"ת אולי 15 שנה.. אז המבחר דיי דל..

שוער: גולן מלול - היה טוב וססגוני
מגן שמאלי:  קובי גנון - כי אין מישהו אחר
בלם:מוראד מגאמדוב- כל מילה מיותרת
בלם:בובאן גראנצ'רוב - אחד הזרים הטובים שנחנו בפ"ת
מגן ימני:  איסמעיל עמר- היה תקופות טוב עם בעיטה יוצאת מן הכלל
קשר: טל בן חיים- כישרון עצום, מהירות מסחררת אבל צריך קצת שכל...
קשר:גיא יצחק - אלמלא הפציעות היה מגיע מאוד רחוק
קשר:עידן טל -קנו אותו בגרושים מהפועל י-ם ועשה פריצה גדולה במלאבס
קשר: גל אלברמן - קשר 50/50 הכי טוב שהיה בפ"ת.
חלוץ:עומר גולן חתום על אחת הסנסציות של הכדורגל הישראלי במפעלי אירופה
חלוץ:אסי טובי - גולר 100%

ספסל :
עומר דמארי - חלוץ העתיד
שי הולצמן - היה מעולה במשחק על הקו ופריצות
תומר בן יוסף- המון פוטנציאל, מעט מישמוש לדעתי
כדורגל >>
לצפיה ב-'זה נראה קצת כמו פורום בית"ר'
זה נראה קצת כמו פורום בית"ר
17/06/2011 | 20:16
11
13
אבל מה לעשות שאנחנו הקהל השולט בארץ...

אוהד בית"ר מתחילת שנות ה-80. פוקד את ימקא וטדי בכל משחק מאז, להוציא את שנתויי בצבא ובאמצע שנות ה-90 אז גרתי בגלות.

שוער: איציק קורנפיין מזרחי היה כריזמטי יותר, משוגע ומושך תשומת לב. מבחינת יכולת מקצועית אין לי ספק שקורנפיין עולה עליו בגדול.

מגן ימני: אבי כהן הירושלמי אין כאלה אפילו תחרות... מגן מהטובים שידע הכדורגל הישראלי, ובלי שום ספק הטוב ביותר שידעה בית"ר ירושלים.

בלם: סרגיי טרטיאק מעטות העמדות שלבית"ר יש את השחקן הטוב ביותר ששיחק בישראל בהן, בד"כ זה יגיע מכיוון מכבי חיפה ותל אביב. עמדת הבלם היא בהחלט כן אחת מהעמדות האלה, לא היה וספק אם יהיה במצב הכדורגל כיום כטיק-טאק.

בלם: אהוד כחילה איזו הקרבה! מעטים הבלמים שנהנית לראות אותם כאהוד כחילה.

מגן שמאלי: דוד אמסלם אפשר לטעות ולחשוב שאני לא אוהב את אמסלם כי אני לא מחשיב אותו כסמל בית"רי, אבל זו תהיה טעות. מבחינתי הוא המגן השמאלי הטוב ביותר שהיה לנו לזמן הארוך ביותר שהיה לנו, וזה ממש לא מעט.

קשר אחורי: דרק בואטנג לא השתגעו עליו, הוא לא היה פה המון זמן, אבל הוא הכי טוב שהיה לנו. מהזרים הטובים שהיו בישראל לטעמי, אולי אפילו לא זוכה להערכה מספקת בגלל עמדתו האחורית.

קשר: שאנדור היום אפשר רק לחלום על זרים כמוהו בכדורגל הישראלי במחירים שפויים. שחקן גדול שהתאים כמו כפפה ליד לקבוצה הירושלמית ולקהל הירושלמי.

קשר: איציק זוהר ממצטייני האליפות של 97. והשאיר את בית"ר בליגה פחות או יותר לבדו בתחילת שנות ה-2000. לו רק היה בועט חופשיות פחות טוב כנראה שלא היה מגיע לאותם גבהים, אך גם היה זוכה להערכה רבה יותר על הדברים האחרים שעשה כמו לארגן את המשחק של קבוצתו.

קשר: אורי מלמיליאן גדול שחקני בית"ר ירושלים בכל הזמנים. מה יש להוסיף?

חלוץ: סטפאן שאלוי בבית"ר ירושלים עברו לאורך השנים המון חלוצים מעולים, כנראה העמדה בה התברכנו יותר מכל. ובכל זאת הבחירה בשאלוי טבעית וקלה, לא היה עוד זר שתרם לקבוצה כמותו.

חלוץ: אלי אוחנה השחקן הטוב ביותר מקצועית שהיה לנו, מגדולי הכדורגלנים בישראל. בלעדיו לא בטוח שהיינו זוכים עד היום אפילו באליפות אחת.

* עברו לאורך השנים בבית"ר שחקנים גדולים כגון רוסו ונימני שלבטח מגיע להם מקום ב-11 על סמך הקריירה שעשו, אבל התרומה שלהם למועדון לא מספיק גדולה כדי להיכנס ולכן נותרו בחוץ מבחינתי.

כדורגל >>
לצפיה ב-'בתור אחד שראה את אורי,הוא באמת טוב מאוחנה?'
בתור אחד שראה את אורי,הוא באמת טוב מאוחנה?
17/06/2011 | 20:48
7
9
תמיד היה את הוויכוח הזה,ולא זוכר שהוא הגיע להכרעה.

אגב,אתה באמת חושב שאורי(אחרי העזיבה הנוראית שלו למכבי) הוא גדול שחקני ביתר ולא אוחנה?
כדורגל >>
לצפיה ב-'אוחנה'
אוחנה
17/06/2011 | 22:24
5
אורי אף פעם לא היה טוב מספיק לשחק בחו"ל
כדורגל >>
לצפיה ב-'שחקן נמדד רק בהתאם לדור שלו'
שחקן נמדד רק בהתאם לדור שלו
17/06/2011 | 23:00
5
6
אוחנה היה טוב יותר מאורי, גם רשמתי את זה בתגובה שלי שאוחנה הוא השחקן הטוב ביותר ששיחק בקבוצה.

זידאן לדוגמא טוב יותר מקרוייף בלי ספק בכלל, כריסטיאנו טוב מפלה.
אבל אין ספק מי גדול יותר מבין השחקנים, ולאו דווקא בגלל איזושהי השפעה חברתית בולטת.
פשוט הכדורגל מתקדם ואוחנה היה יותר מקצוען, ששיחק עם שחקנים יותר טובים שהבליטו את האיכויות שלו, במגרשים נורמלים וגם למד מהכדורגל באירופה. לאורי לא היה את כל זה.

בהזדמנות אשמח להרחיב למה אורי הוא גדול כדורגלני בית"ר ירושלים בגדול בכל הזמנים. העזיבה שלו למכבי היא הדבר המובן ביותר עלי אדמות למי שגר בירושלים באותה תקופה, בן אנוש לא מסוגל לחיות ככה.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אני לא מבין'
אני לא מבין
18/06/2011 | 09:17
5
איך אפשר להשוות שחקנים ששחקו בעמדות כ"כ שונות..

לא רציני לטעמי.
כדורגל >>
לצפיה ב-'זידאן מקרוייף?'
זידאן מקרוייף?
18/06/2011 | 16:28
3
4
איך הגעת לזה?
כדורגל >>
לצפיה ב-'יש לך ספק בכלל?'
יש לך ספק בכלל?
18/06/2011 | 18:59
2
8
איזו שאלה יש פה בכלל ששחקן מהטופ העולמי בשנות ה-90 יהיה טוב יותר משחקן מהטופ העולמי של שנות ה-70?

קרוייף היה מעשן, התאמן הרבה פחות מזיזו ומין הסתם היה הרבה פחות בכושר.
אז עם כל הכבוד לאחד מגדולי המשחק הוא היה פחות טוב מזיאן.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אין בכלל שום ספק'
אין בכלל שום ספק
18/06/2011 | 19:54
1
9
שקרוייף גדול מזידאן
היחיד שמתקרב אליו זה מסי ,עם כל הכבוד לזידאן
אתה מדבר על  כושר , אני מדבר על משהו אחר. קרוייף היה כ"כ גדול בין 69-74  שלא היה צריך להתאמן יותר ממה שהתאמן כדי לעשות לכל העולם ביה"ס.
בתכלס אי אפשר לעשות השוואה ,לכל דור יש את הכוכבים שלו , בגלל זה אין דבר כזה X גדול מY ששיחק 30 שנה לפניו כשמדובר בשחקנים כמו קרוייף וזידאן
כדורגל >>
לצפיה ב-'תגובה אחרונה'
תגובה אחרונה
19/06/2011 | 02:54
7
אני נוטה שלא להגיב במקרים כאלה, אבל הפעם אחרוג ממנהגי.
תנסה לשים לב יותר לדקויות ולא אצטרך לחזור על עצמי או להיכנס לדיונים שכאלה.

אין ספק שקרוייף גדול מזידאן, לפחות לא עבורי.
אבל בהתחשב בזמנים ברור גם שזידאן היה טוב מקרוייף כשחקן.
כדורגל >>
לצפיה ב-'שאנדור '
שאנדור
17/06/2011 | 21:56
2
8
היה שחקן מוכשר מאוד,אבל אתה נראה כמו אחד עם וותק שבטח ראה את גרשנייב,שאנדור באמת עדיף עליו? (וגרשנייב היה שותף בכיר לאליפות המדהימה של 93..).
כדורגל >>
לצפיה ב-'התלבטות סופר קשה'
התלבטות סופר קשה
17/06/2011 | 22:54
5
התלבטתי ארוכות לא רק עם גרשנייב האם להכניס את שאנדור.
בסופו של דבר כן אני חושב שהוא היה טוב יותר.
כדורגל >>
לצפיה ב-'שאנדור הרבה יותר מוכשר ואם אני לא טועה הגיע'
שאנדור הרבה יותר מוכשר ואם אני לא טועה הגיע
20/06/2011 | 14:47
4
לאיטליה כבר בגיל 19. מה שדפק אותו זה היעדר אופי למרות שתחת מאמנים רציניים כמו קשטן וגוטמן נתן עונות יפות. תמיד היתה תחושה שיש לו הרבה יותר ממה שרואים ושעוד קצת זמן הכל יתפוצץ (מזכיר קצת את ברוכיאן)

גרשנייב (גרשון) היה בנוי טוב עם בעיטות תותח אבל טכניקה בינונית ומטה לקשר קדמי
כדורגל >>
לצפיה ב-'מכבי חיפה? חתיכת פרוייקט לא נורמלי'
מכבי חיפה? חתיכת פרוייקט לא נורמלי
17/06/2011 | 20:53
7
7
שוער: בתקופתי היה כאן רק דוידוביץ' וחוץ ממנו כמה מחליפים כמו אוואט, אבי פרץ, תום אלמדון ואמיר אדרי. לא משאיר לי יותר מידי ברירות, הלאה.

מגן ימני: אני אקח את אבישי ז'אנו. נשמה אמיתית.
בלמים: אלון חרזי ואריק בנאדו. את הראשון הכנסתי בלי יותר מידי התלבטויות, את השני מאוד הייתי רוצה להוציא אבל בתקופה שלו הוא היה פשוט... טוב מידי. אין מה לעשות. גם טיישיירה לא היה עד כדי כך טוב.
מגן שמאלי: מסיללה בלי ספק המגן השמאלי הטוב ביותר שהיה כאן בשנות ה-2000, ויסלח לי קייסי.

ועכשיו לכאב הראש האמיתי...

קשר אחורי: ריימונדאס ז'וטאוטאס. אז יסלח לי יגאל ובואטנג שלו, אבל מדובר בקשר האחורי מס' 1 ששיחק כאן. בואטנג בחצי העונה האחרונה שלו מאוד זילזל ועשה טובה, בשביל אחד כמו ז'וטאוטאס כיום יש אוהדי מכבי שמוכנים לתרום כליה. שחקן כל כך חכם, עושה הכל על המגרש, הכי קרוב לפירלו שהיה אי פעם בישראל. בואטנג כיום משחק בספרד אבל הוא מעולם לא הרים את הרשת של מנצ'סטר יונייטד... וגם גרם לפנדל כמה דקות לאחר מכן.
קשר אחורי: ננאד פראליה. אם ז'וטא היה הכי טוב והכי חכם אז אין ספק שפראליה היה הכי איכותי. המהלכים שלו היו פשוט תאווה לעיניים, מעורב בכל מהלך התקפי בתקופה שבה מכבי חיפה שיחקה כדורגל שכיום אפשר לראות רק בקאמפ נואו.
קשר קדמי: יוסי בניון. איך אפשר בלי היהלום שתמיד היה תוקע את היריבות בתוספת הזמן?
קיצוני שמאלי: יניב קטן. כיום הוא רחוק משיאו, ועדיין ייזכר תמיד בהיכל התהילה של המועדון כשחקן שאמר לא לארקדי וכן אל הבית בכרמל. בין הרגליים של בארטז, אל החיבורים של ריקארדו, זיין את הצרפתים בגיל 17, עשה את המקסימום האפשרי שאפשר לעשות בקריירה שכולה בליגת העל שלנו.
קיצוני ימני: ג'ובאני רוסו. עד שעידן ורד יוכיח אחרת :)
חלוץ: איגביני. לא באמת חשבתם שיבוא פה מישהו אחר...

עכשיו תארו לכם רק מה היה המצב אם הייתי בן 40, כששמות כמו צ'אנוב, אבי רן, רומן פץ, אייל ברקוביץ', ראובן עטר, אלון מזרחי, ברוך ממן, אבי אבוקרט, ציון מרילי ועוד כל כך הרבה שחקנים היו רלוונטים לבחירה הזו...
כדורגל >>
לצפיה ב-'שחקנים טובים'
שחקנים טובים
18/06/2011 | 05:08
19
אבל באמת שאפשר לומר שהפסדת הרבה... חלק גדול מאלו שרשמת לא היו נכנסים ל-11 הגדולים של חיפה בכל הזמנים.
לפחות אתה יכול לשמוח שראית את הקבוצה בתקופה הכי יפה בתולדותיה, או לפחות הכי הישגית.
כדורגל >>
לצפיה ב-'גם גיל וגם עקרונות'
גם גיל וגם עקרונות
18/06/2011 | 12:57
5
4
הגיל אפשר לי לראות גם שחקנים שהיום הילדים שלהם מככבים בליגת העל. העקרונות גורמים לי לא לבחור להרכב שחקנים כמו יניב קטן, שעיקר התרומה שלו למכבי חיפה הייתה בלגרום לי מרה שחורה (ולצערי זה הולך להמשך עוד שנה). אין לו מקום אפילו לא בהרכב השלישי, לטעמי. הוא אף פעם לא היה מה שהעיתונאים ניסו לעשות ממנו. לא מקצועית, לא חברתית ואפילו לא כלכלית למרות שמנסים לא פעם לקשור לו כתרי צניעות.

בשער - אבי רן
מגן ימני - איתן אהרוני
מגן שמאלי - ציון מרלי
בלם אחורי - ישעיהו שווגר לא רואה ממטר את הצעירים שהיום הם ותיקים. וחשוב לזכור שהוא שיחק כשהקבוצה נראתה כמו הצרות שלי.
בלם קדמי - אלי כהן (כן, זה שמאמן היום את עכו. יציב ואיכותי)
קשר אחורי - אבי אבוקרט. לא מייצרים היום כאלה (אלמוג כהן קצת מזכיר אותו, רק בלי האינטליגנציה)
קשר עושה משחק - איל ברקוביץ'
כנף ימין - אלון חזן - השחקן היחיד בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי שבאמת ידע להכניס כדורים מדוייקים לרחבה תוך כדי תנועה
כנף שמאל - ראובן עטר.
במרכז שניים - אלון מזרחי וזאהי ארמלי
כדורגל >>
לצפיה ב-'ה11 הירוקים שלי...'
ה11 הירוקים שלי...
18/06/2011 | 16:38
2
שוער: אבי רן ז"ל ואין צורך להוסיף...
בלמים: אריק בנאדו ורומן פץ
הראשון הוכיח רק השנה כשהוא בסוף הקריירה איזה קלאסה של בלם הוא, אף פעם לא היה מהיר אך בצעירותו חיפה על זה במשחק הקרבה ובערוב ימין חיפה על זה בחוכמת משחק ובמיקום מעולים.
רומן פץ היה בלם מעולה ואם לא מליקה הצורר הוא היה מסיים את הקריירה בחיפה כגיבור נוסח מגמאדוב רק עם הרבה יותר אוהדים שאומרים לו תודה.
מגן שמאלי: אדורם קייסי (לאחר התלבטות ארוכה עם ציון מרילי)
המגן השמאלי עם עבודת ההגנה המושלמת ( בניגוד לאפריקאי האדיש מסיללה) עם הגבהות מדויקות ( שוב בניגוד למסיללה ) ועם כמה שערים שהשאירו הרבה מאוהדי מכבי חיפה דומעים משמחה ( שער השיוויון מול הפועל שהביא אליפות, השער נגד שטורם גראץ שקבע שמכבי עולה לצ'מפיונס )
מגן ימני : אבישי ז'אנו
כמו קייסי בשמאל רק עם פחות שערים חשובים אבל עם הרבה נשמה וטכניקה מעולה למגן.
קשר אחורי: סרגיי קנדאורוב ( לאחר התלבטות ארוכה עם ז'וטאוטאס )
קשר אחורי אגרסיבי מאוד אבל גם טכני מאוד שנותן בכל פעם 120% מעצמו , היה השומר האישי של ברקו ורביבו  וגם מבקיע שערים מחונן ( משהו כמו 16 שערים בעונת 93-4 האגדית ) ראיית משחק נפלאה ומסירות מעולות למרחק.
קשר: ננאד פראליה
הקשר הכי אינטלגנטי וחכם שהיה במדינה הזו, תמיד ראה 2-3 מהלכים קדימה, בעל יכולות פיזיות מעולות ובעיטה מדהימה ( אחראי לכמה מהשערים היפים ביותר שנראו פה בארץ ) טכני מאוד ונע ללא הפסקה על הדשא.
קשר: אייל ברקוביץ'
השחקן הישראלי הטוב ביותר בכל הזמנים.
קשר: ראובן עטר
המלך עם התלתלים, שחקן של פעם ביובל, האיש שבזכותו מכבי חיפה היתה עטרקטיבית.
קשר: יוסי בניון
ילד הפלא שהשכיב פה הגנות על ימין, על שמאל ועל שני הצדדים גם יחד.
חלוץ: זאהי ארמלי
כמה חבל שהתחיל בקריירת הכדורגל שלו בגיל מאוחר וכמה חבל שכבר מגיל צעיר לא הגיע למכבי חיפה אבל גם כך הפך למלך השערים שלה עד היום וזה אומר הכל, אגדה.
חלוץ: איגביני יעקובו ( לאר התלבטות קשה עם האווירון )
השחקן שנבחר פה לזר הכי טוב בכל הזמנים ולא בכדי, בעל יכולות פיזיות מרשימות, כח פריצה מדהים וסיומת קטלנית.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אל תיקח ללב ידידי, זה לא אישי'
אל תיקח ללב ידידי, זה לא אישי
18/06/2011 | 21:01
3
2
אלוהים רצה ונולדתי ב-91. לא באמת חשבת שאני אכניס את מיכאל זנדברג לעמדת הקיצוני השמאלי במקום יניב... אם הייתי זוכר את עצמי בתקופת עטר הגדול (לא זה שחזר לעת זקנה ועלה מהספסל) כנראה שקטן עם כל הצער לא היה נכנס.
כדורגל >>
לצפיה ב-'זה מאד אישי'
זה מאד אישי
19/06/2011 | 13:37
2
4
לפחות בכל מה שנוגע ליחסי אל יניב קטן.
כך או כך, הוא שיחק באגף השמאלי עד שנסע לאנגליה. הוא עשה את זה לא רע (וזנדברג בכלל לא אמור להיות במעמד להשוואה) אבל היו שעשו זאת טוב ממנו (ראובן הוא רק אחד מהם, וכמובן שרוני רוזנטל עולה עליו בכל מה שקשור לביצים ווינריות). אחרי שחזר מאנגליה הוא דרש להיות פליי מיקר. רוני לוי לא כל כך אהב את זה ולקראת הסוף אפילו שבר את הכלים מולו, אבל אצל אלישע לוי לא רק שהוא קיבל את המושכות אלא גם את הסמכות לקבוע מי ישחק לצידו. די בסיבות הללו כדי לא לבחור בו לתפקיד ולהעדיף על פניו שחקנים גדולים מהעבר כמו ראובן, רוזנטל, ברוך ממן ששיחק בתפקיד הזה בשנות השבעים ואפילו עופר מזרחי שגם לו היו ביצים מגודל שקטן בחיים לא יתקרב אליו.
שורה תחתונה - לא יכולת ולא נאמנות למועדון, לא וותק ולא כשרון מולד - רק ביצים, כי אותם צריך בשעות של מצוקה ואת אלה לקטן אין. זו גם הסיבה שהוא לא הצליח בנבחרת ולזכותו יאמר שהוא גם הבין את זה ופרש (כמו ה"חבר" הנמושה שלו דוידוביץ')
כדורגל >>
לצפיה ב-'הנקודה היא'
הנקודה היא
19/06/2011 | 14:45
1
3
שאמורים לבחור את השחקנים הכי גדולים שראה הבוחר במו עיניו. כמו שאתה מבין, לחלקנו לא הייתה הפריווילגיה לראות את ראובן עטר או ברוך ממן בשיאם, כך שאין אפשרות לבחור בהם.
כדורגל >>
לצפיה ב-'גם במקרה כזה'
גם במקרה כזה
19/06/2011 | 17:50
1
אתה יכול לשער שיניב קטן מחוץ להרכב שלי. ננו פראליה וג'ובאני רוסו מקדימים אותו.  כמובן שגם יוסי בניון שלא מצא מקום בהרכב שהצעתי
כדורגל >>
לצפיה ב-'ה-11 שלי: נבחרת הולנד'
ה-11 שלי: נבחרת הולנד
18/06/2011 | 00:48
14
7
נבחרת הולנד היא נבחרת שאני מאוד אוהב,אני עוקב אחריה מאז מונדיאל 98 ועד היום ולכן כל מי שבחרתי הן ה-11 הגדולים של הולנד מאז 98 ועד היום:

שוער:אדווין ואן דר סאר- לא חושב שצריך להסביר,שוער ענק,אישיות.סטנקלנבוך נכנס לנעליים מאוד גדולות והוא בהחלט יורש ראוי.
10 העצירות הטובות של ואן דר סאר בנבחרת:
http://www.youtube.com/watch?v=-THRLeiYYOM&feature...

מגן ימני: מיכאל רייזיחר- 72 הופעות ושער אחד.אחד המגינים הימניים הבולטים שאני זוכר בנבחרת.

בלם: פרנק דה בור- בלם פנטנסטי שלנצח אזכור לו את הבישול לדניס ברגהאמפ ברבע הגמר מול ארגנטינה במונדיאל 98 שהעלה את הולנד לחצי הגמר.
שער מרהיב שלו נגד צרפת:
http://www.youtube.com/watch?v=LDzH_pD-eOg&feature...

בלם: יאפ סתאם- אחד הבלמים הקשוחים ביותר שאני זוכר.היה קשה לעבור אותו.

מגן שמאלי:ג'ובני ואן ברונקוסט- שחקן ענק!!!! יזכרו לו את השער המרהיב נגד אורגוואי מחצי הגמר במונדיאל האחרון אבל אני זוכר לו ימים טובים עוד קודם לכן.
השער מול אורגוואי:
http://www.youtube.com/watch?v=1kBJtlrYu70&feature...

קשר: אדגר דווידס- האיש והמשקפיים.קשר אחורי מהטובים שאני זוכר ולדעתי הוא היה מנהיג.74 הופעות,6 שערים.
שער נהדר שלו מול בלגיה באותו משחק ידידות מפורסם שנגמר בתוצאה 5-5:
http://www.youtube.com/watch?v=U4VjKWY3hLE

קשר: מארק אוברמרס- הייתה לו טכניקה מושלמת בכדור,ושחקן של נגיעה אחת בכדור.
שער שלו נגד יגוסלביה ברבע גמר יורו 2000:
http://www.youtube.com/watch?v=98U3VUCVRvw

קשר: ווסלי סניידר- אחד הבועטים הטובים שיש כרגע בעולם.הובל את הולנד לגמר המונדיאל האחרון חבל שבסוף זה לא נגמר בזכייה.
כובש שער נהדר מול צרפת ביורו 2008:
http://www.youtube.com/watch?v=ofgs0DgzSkQ&feature...

קשר: אריאן רובן- יש לו אחד על אחד מהטובים שיש,בעיטה מצויינת.חבל שלא כ''כ הולך לו בקבוצות שלו כמו שהולך לו בנבחרת.
כובש שער נהדר מול צרפת ביורו 2008:
http://www.youtube.com/watch?v=DjJ99RcrlPo&feature...

חלוץ: דניס ברגהאמפ-ההולנדי המצויין,שיש לו פחד טיסות היה גיבור ילדותי באותו שער ניצחון נגד ארגנטינה ברבע הגמר של מונדיאל 98.רק הוא יכול לכבוש שערים כאלה!
השער מול ארגנטינה:
http://www.youtube.com/watch?v=XsZkCFoqSBs

חלוץ: פטריק קלייברט- פלה בחר בו כאחד מ-125 הכדורגלנים הטובים בתבל ואין ספק שקלייברט ראוי לכך.חלוץ רחבה קלאסי,סקורר אמיתי.
היו לו הרבה שערים יפים אבל אין ספק שזה נגד בלגיה בתיקו 5-5 המפורסם היה הכי קל בקריירה שלו:
http://www.youtube.com/watch?v=NhuE0Zv75iQ&feature...
כדורגל >>
לצפיה ב-'לא מאמין עליך'
לא מאמין עליך
18/06/2011 | 05:19
6
5
לא מאמין שהשארת את rvn וקוקו מחוץ לרשימה.

ואין מה להתגאות יותר מדי ברשימת 125 הכדורגלנים של פלה.
שחקנים כמו הידטושי נקטה ומרסל דסאי נכנסו בעוד גדולים כגון גיגס וגארינצ'ה נותרו בחוץ... לא רשימה שיש ליחס לה איזושהי חשיבות רצינית.
כדורגל >>
לצפיה ב-'מי זה rvn?'
מי זה rvn?
18/06/2011 | 10:33
5
לצפיה ב-'רוד ואן ניסטלרוי'
רוד ואן ניסטלרוי
18/06/2011 | 14:34
4
5
לצפיה ב-'תזכיר לי מה הוא תרם לאורנג'?'
תזכיר לי מה הוא תרם לאורנג'?
18/06/2011 | 15:23
3
5
לצפיה ב-'29 goals'
29 goals
18/06/2011 | 16:08
1
3
29 שערים ב-42 הופעות בינלאומית רשמיות.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אני עדיין מעדיף את קלייברט וברגהמפ'
אני עדיין מעדיף את קלייברט וברגהמפ
18/06/2011 | 18:29
5
לצפיה ב-''
18/06/2011 | 16:31
2
לצפיה ב-'לקרוא לקלייברט סקורר אמיתי'
לקרוא לקלייברט סקורר אמיתי
19/06/2011 | 14:12
1
4
או לקרוא לדוודידס, האיש ומרד השחקנים ב-96', מנהיג...
זה קצת לא לעניין.

חוץ מזה אותי מסקרן כמה כדורים צריכים להיות על המגרש כדי שגם קלייברט, גם אוברמארס וגם רובן יוכלו לשחק
כדורגל >>
לצפיה ב-'נו דווידס המריד אותם אז הוא מנהיג חחח'
נו דווידס המריד אותם אז הוא מנהיג חחח
19/06/2011 | 14:28
2
אם הם הלכו אחריו אז הוא מנהיג.....

בוא נהיה רגע רציניים,אוקיי אז הוא 'עשה' מרד ביורו 96 בסדר אבל על המגרש אני תמיד זוכר אותו לוקח מנהיגות.לגבי קלייברט הבן אדם חלוץ רחבה אמיתי,אני זוכר אותו בשיא הקריירה עושה כמעט מכל מצב שער בטוח....
כדורגל >>
לצפיה ב-'קלייברט הוא טופ 5 מבחינתי בכל הזמנים '
קלייברט הוא טופ 5 מבחינתי בכל הזמנים
20/06/2011 | 02:14
4
17
ברשימת החלוצים. הוא היה פשוט עילוי.
כדורגל >>
לצפיה ב-'בגלל זה גם מילאן וגם בארסה שמחו'
בגלל זה גם מילאן וגם בארסה שמחו
20/06/2011 | 02:50
3
4
להיפטר ממנו, ומבארסה הוא הצליח להגיע רק לניוקאסל? אה, נכון, ולספסל של ולנסיה...

חלוץ בינוני ביותר שפשוט הצליח בנבחרת, זה לא אומר כלום
כדורגל >>
לצפיה ב-'יפה שאתה מזלזל '
יפה שאתה מזלזל
20/06/2011 | 07:31
2
4
ב-90 שערים ב-6 עונות בברצלונה. לרונאלדו הברזילאי, שנחשב לאחד הגדולים אי פעם, יש 83 שערים ב-5 עונות בריאל.

קלייברט היה חלוץ רחבה מהגדולים שנראו. פשוט סקורר פנומנלי.
כדורגל >>
לצפיה ב-'העונה האחרונה של קלייברט בבארסה הייתה רעה'
העונה האחרונה של קלייברט בבארסה הייתה רעה
20/06/2011 | 14:01
4
הוא יובש על הספסל,ופתח פה נגד המועדון דווקא בעיתון שמזוהה עם ריאל.....

עונה אח''כ עבר לניוקאסל ושיחק נגד בני סכנין.
כדורגל >>
לצפיה ב-'יפה שאתה משווה'
יפה שאתה משווה
20/06/2011 | 15:19
5
בין 90 שערים ב182 הופעות, ל-83 שערים ב-127 הופעות. פחחח, פתאום הנתון שלך מקבל תמונה שונה?

רונאלדו בריאל מדריד היה לא בכושר, מעבר לשיאו והרבה פחות מהיר ממה שהוא היה בגלל הפציעות שלו. בדיוק כמו קלייברט, גם הוא היה אנטי-מקצוען קלאסי. ובכל זאת, למרות כל זאת, ולמרות שקלייברט הגיע לבארסה כשהוא בשיאו הפיזי, הוא נתן ממוצע שערים הרבה יותר טוב מזה של קלייברט. אז על מי אתה בא לעבוד???

אתה יכול לקרוא לקלייברט טכני, אתה יכול להגיד שהיה לו משחק ראש מצויין ונוכחות פיזית, אבל אני מצטער, לקרוא לו סקורר זה לא נכון. האיש היה מחמיצן כרוני.
כדורגל >>
לצפיה ב-'נתחיל ממכבי חיפה'
נתחיל ממכבי חיפה
18/06/2011 | 01:54
9
7
שוער: ניר דוידויץ' ללא תחרות,לפניו ראיתי את רפי כהן ובין היתר ראיתי את אלמדון,אדרי,אבי פרץ,בוהרון,שטראוס ועוד ועוד..אבל ניר מספר 1 בהחלט.
מגן ימני: אלון חרזי המצוין,האוהדים הצעירים יותר מכירים אותו כבלם אבל בתחילת הדרך ובשיא הקריירה הוא היה המגן הימני הפותח של מכבי חיפה לאחר שהחליף בעמדה הזו את איתן אהרוני. אחרי חרזי היו גם ז'אנו המצוין,משומר,עותמאן,אוזן ועוד כמה אילתורים..אבל חרזי מספר 1.
מגן שמאלי: אדורם קייסי וזאת אחרי מחשבה רבה..אחרי הכל גם מסיללה מדהים וכמובן משה גלאם שהיה השחקן הכי מהיר בתולדות מכבי חיפה כנראה..טיל קרקע אמיתי ושחקן מצוין,אבל קייסי היה מספר 1 לטעמי,חכם,יעיל,הגנתי וגם תרם בהתקפה,בהחלט מגן מצוין.
בלם: רומן פץ ,אמנם זכיתי לראות אותו רק 2 עונות (זה כל מה שהיה בחיפה לפני שעבר לצפרירים),אבל איזה בלם אדיר! הבלם מספר אחת בתולדות מכבי חיפה ולטעמי גם בתולדות הליגה הישראלית,חכם,בלתי עביר,צנוע וחיובי,יופי של שחקן!.
בלם: אריק בנאדו שלמרות העזיבה המכוערת לקבוצה של ארקדי,עדיין ייזכר לעד כתחנה אחרונה במדי מכבי חיפה,בלם מצוין שעשה תמיד עבודה שקטה ויעילה.
קשה אחורי: ריימונדאס "ז'וטא" ז'אוטאוטס,השחקן עם השם הכי מסובך שהיה פה יחד עם שארונס יסקביצ'יוס מהכדורסל.
שחקן מבריק,אי אפשר היה לעבור אותו,הוא ידע לקרוא 2 מסירות קדימה,לפרק את התקפות היריבה ולבנות את אלו של מכבי חיפה,הזר הכי טוב שהיה במכבי חיפה,לטעמי יותר מיעקובו גם.
קשה שמאלי: אלון חזן,היתה בכלל שאלה? השחקן הישראלי האחרון שידע להרים כדור תוך כדי תנועה,שחקן מצוין עם בעיטת פצצה,הרבה שכל והרבה גישה חיובית,שחקן מבריק שחסר היום בכדורגל העלוב שנשאר פה.
קשר ימני: ראובן עטר,נכון שהוא לא ממש קשר ימני אלא יותר מרכזי התקפי אבל לא יכולתי לוותר עליו ב-11 שלי ולכן לא נקפיד ב-100 אחוז על עמדות.
מה יש להגיד על עטר? בעיטה מושלמת,שליטה נפלאה בכדור,פס מצוין,ראיית משחק אדירה,סמל משחרי בדמות התלתלים והרבה גישה טובה,אפשר לזכור גם סכסוך עם ברקו אבל זו טיפה קטנה בקריירה ענקית.
קשה התקפי: אייל ברקוביץ',פה אין לי בכלל ספק ואין תחרות,שחקן מושלם!
מסירה מושלמת,ראיית משחק מעל מושלמת,מנהל משחק מבריק ונדיר שלא היה פה לפניו ואין אחריו,אופי מחורבן אבל חזק כמו בטון והרבה פוזה ואגו,שחקן מדהים שאם היה בן אדם כמו שהיה שחקן אז היה הופך לראש ממשלה :)
חלוץ: איגביני יעקובו כמובן,מהיר,חזק כמו סוס,בעיטת פצצה מהמקום,תנועה מדהימה,תמיד היה גורם לשחקני ההגנה בארץ להראות כאילו הם משחקים בהילוך אטי.
חלוץ: אלון מזרחי,האווירון,הפנומן,האיש עם ההתמצאות המושלמת ברחבה,אחד שהיה אפשר לשים אותו בכל מקום ברחבה עם הגב לשער והוא היה מסתובב למקום הנכון ושם את הכדור בפנים,קטלני עם יכולת סיום מדהימה.

מחליפים: דודו אוואט השוער השני הכי טוב שהיה אחרי ניר,אבישי ז'אנו מגן הסופה האימתני שהיה מריץ צחוקים בלי סוף באימונים יחד עם יעקובו וג'ובאני רוסו הליצן הכי מוכשר ששיחק כאן,עוד שחקן שרק בגלל שברקו ועטר היו,לא נכנס לנבחרת שלי,שחקן אדיר עם קלאסה ואופי ברמה,מריץ צחוקים ומקשקש שטויות,לא תמיד עם כיסוי (מקרה החוטיני למשל חח),הבא בתור הוא ננאד פראליה כמובן,דינמו,טורבו אמיתי,בעיטה אדירה,נשמה בלי סוף והרבה מהירות וכוח במשחק,החצי המשלים של ג'ובאני שנשאר בחוץ בגלל עטר וברקו כמובן,בדיוק כמו רוסו.
וואליד באדיר הקשוח,החזק והמצוין,המנהיג והעקשן..שחקן שהגיע למכבי חיפה וראה בתחילת הדרך את מנור חסן משאיר אותו מאחור,אבל באדיר מהר מאוד נכנס להרכב ולא יצא ממנו במשך כמה שנים טובים.
איוון גצקו החד והיעיל שהיה עולה מהספסל ותמיד נותן את הגול החשוב,עונת 93-94 לא היתה אותו דבר בלעדיו.
עידן טל-חרא של אופי,חרא של בן אדם ועושה הצגות ופרצופים סדרתי,עוד אחד שבגד בשביל הכסף של ארקדי ועם זאת עדיין אחד השחקנים האיכותיים ששיחקו במכבי חיפה,ראוי לאיזכור

זהו אני חושב :)

אם יהיה לי כוח אני אעשה יובנטוס בימים הקרובים.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אוי לבושה! שכחתי את בניון חח'
אוי לבושה! שכחתי את בניון חח
18/06/2011 | 01:57
6
טוב אז יוסי בניון נכנס להרכב על חשבון אלון חזן לצערי וחזן יהיה בספסל כמחליף ראשון או שני :)
סורי חזן!
כדורגל >>
לצפיה ב-'וואליד באדיר'
וואליד באדיר
18/06/2011 | 05:24
2
3
אם מחשיבים את וואליד כבלם ולא קשר אחורי כפי ששיחק למיטב זכרוני במרבית הזמן בחיפה, הוא לא נכנס על חשבון פץ ובנאדו?
כדורגל >>
לצפיה ב-'הוא מעולם לא שיחק כבלם במכבי חיפה'
הוא מעולם לא שיחק כבלם במכבי חיפה
18/06/2011 | 10:08
4
וגם אם כן היה, התשובה היא לא. נתן עונות מאוד יפות במועדון אבל אין מה להשוות אותו לז'וטא ופראליה ששיחקו לידו, זו קלאסה אחרת לגמרי. לצורך העניין זה כמו שתשווה את עידן טל לבואטנג או ללרואה.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אפילו לא קרוב'
אפילו לא קרוב
18/06/2011 | 10:28
1
בנאדו ופץ עדיפים עליו בהחלט ואם הייתי מחליט שהוא בלם (על אף שהוא מעולם לא שיחק כזה בחיפה),אז גם אל חרזי הייתי מתייחס לכבלם והוא גם כן עדיף על באדיר.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אוי לבושה 2 (שמות מסובכים)'
אוי לבושה 2 (שמות מסובכים)
19/06/2011 | 21:27
4
21
איך שכחת את p.v.‎? שאראס כן והוא לא??? אני עד היום לא יודע לאיית את שמו האמיתי
כדורגל >>
לצפיה ב-'מי זה PV??'
מי זה PV??
20/06/2011 | 00:34
3
4
לצפיה ב-'אתה מדבר על ורג'יניוס פראסקביצ'יוס? חח'
אתה מדבר על ורג'יניוס פראסקביצ'יוס? חח
20/06/2011 | 00:43
2
3
באמת שם כבד..אבל היה אחלה שחקן מהקבוצה הכי טובה של הפועל בעשרים השנים האחרונות.
זו היתה עונה שבה היה גאווה לאהוד את הפועל סל,היום זו גם גאווה אבל אין הישגים כבר.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אמת'
אמת
20/06/2011 | 01:39
1
1
וגם עכשיו אני לא יודע לאיית את השם שלו...
כדורגל >>
לצפיה ב-'חח אהבתי את השחקן הזה'
חח אהבתי את השחקן הזה
20/06/2011 | 09:34
1
איזו קבוצה אדירה היתה איתו ועם הוקיץ',ליובין,רייט,גרין,חג'ג'...והכל תחת הג'ינג'י :)
כדורגל >>
לצפיה ב-'11 השדים האדומים שלי'
11 השדים האדומים שלי
18/06/2011 | 19:15
22
אחרי מנצ'סטר יונייטד אני עוקב מראשית שנות ה-90, אז התגייסתי לצבא.

שוער: פיטר שמייכל יכול להוית שהזכרונות קצת משקרים וvds לא פחות טוב. אבל ממה שאני זוכר שמייכל הוא הגדול ביותר בכל הזמנים, ולא רק באנגליה.

מגן ימני: גארי נוויל ולא שיש תחרות קשה מדי... הוא פחות או יותר היחיד לאייש את העמדה בעשור וחצי האחרון.

בלם: ריו פרדיננד בחיים לא נרכש שחקן הגנה בסכום כ"כ גבוה. בחיים לא היה שחקן הגנה שהיה שווה כל לירה.

בלם: נמניה וידיץ' אי של יציבות הסרבי הזה, בהחלט עומדת לצידו העובדה שהוא זוכה לשחק עם שחקני הגנה כ"כ טובים. אבל עם כל הכבוד להמון חבר'ה נחמדים שהיו לפניו וידיץ' לא נחמד אבל הכי טוב שיש.

מגן שמאלי: פטריס אברה כותב את זה ונצבט לי הלב שזה לא דניס ארווין. דניס הוא אגדה בתאטרון החלומות. אבל באמת שלמרות העונה האחרונה אברה הוא מגן טוב יותר ואמין יותר, רואים את זה בעיקר בזירה האירופית מדי שנה.

קשר אחורי: רוי קין אוי קינו, קינו. הקפטן המושלם, מי שכל הרוח, הדרך והאג'נדה של מאן יו נשקפת דרכו. לא היה כמותו.

קשר מרכזי: פול סקולס אם לא החלוקה לתפקידים לא בטוח שהג'ינג'י היה נכנס. בעמדת הפליימייקר הוא הטוב ביותר שראיתי, תענוג לראות אותו משחק. השחקן הטוב בעולם בזמנו בכדורגל בנגיעה אחת (סטנגה).

קשר ימני: כריסטיאנו רונאלדו כשקינג דיוויד עזב היה נדמה שיעבור הרבה מאד זמן עד שנצליח למצוא תחליף הולם לעמדה הזאת. והנה ניצב השחקן האיכותי ביותר דווקא בעמדה שלו ומשאיר את בקהאם אולי ב-11 של הגאלקסי.

קשר שמאלי: ראיין גיגס השחקן הגדול בהיסטוריה של הקבוצה. מה השאלה פה בכלל?

חלוץ: אריק קאנטונה הבחירה הקלה, חביב הקהל. איזו קלאסה הייתה לראות אותו משחק. באמת שכבר לא מייצרים כוכבים כאלה.

חלוץ: רוד ואן ניסטלרוי כנראה שזה זמני בלבד עד שווין רוני יקח את מקומו, כפי שעונת הבכורה נראית גם צ'יצ'ריטו מאיים. אבל לפחות בנתיים ההולנדי המעופף עולה על כולם. הוא משאיר חלוצים אדירים כמו שרינגהאם, יורק וקול מאחור כ"כ בקלות שזה מדהים. 150 שערים ב219 הופעות אומרים הכל.
כדורגל >>
לצפיה ב-'ה11 של אייאקס'
ה11 של אייאקס
19/06/2011 | 00:01
9
1. ואן דר סר - אין ספק שהוא השוער הגדול של אייאקס שראיתי,ובכלל בין הגדולים

2. חאטם טרבלסי- בתור מגן ימני ,בין הבודדים שלא מתקופת הזוהר של אמצע שנות ה90 פשוט כי הוא הרבה יותר טוב ומוכשר משחקן כמו רייזיחר,וגם מואן דר ויל. חבל מאוד שדי נעלם מאז שעזב את אייאקס.

3. דני בלינד - איזה בלם,איה רוגע ובטחון היה לו.

http://www.youtube.com/watch?v=AgkQ2GlOpX8

4. פרנק דה בור- המאמן הנוכחי גם אחד הבלמים הטובים שיצא לי לראות ,כמה כדורים הוא הגיש על מגש לחלוצים . ואיזה בעיטות,לאיזה עוד בלם בימינו יש בעיטות כאלה.

http://www.youtube.com/watch?v=as1ogHR29Q4
יש פה גם מחווה לרונאלד ,מגיע גם לו

5. מקסוול- אמנם עכשיו הוא מתייבש על הספסל של בארסה אבל באייאקס הוא היה רוברטו קרלוס שלנו

http://www.youtube.com/watch?v=wb6mSjWpoY8

6. אדגר דווידס - הבולדוג באמצע המגרש ,שחקן על שכבר בגיל 19-20 היה הטוב בעולם בתפקידו עם יכולת התקפית ושליטה פנומנלית בכדור

http://www.youtube.com/watch?v=iUSDbxeTvKU&feature...

7. פינידי ג'ורג' -זה הקיצוני הימני שלי. התלבטתי אם לשים פה אולי את סוארז אז מה שהכריע זה הגול שלו מול באיירן ב95 שבעצם הפך אותי לאוהד של אייאקס

http://www.youtube.com/watch?v=p0lBLAZTV8k

8. ווסלי סניידר- עוד לפני שנהפך לאחד השחקנים הטובים בעולם הוא היה שחקן על באייאקס , השחקן שאני הכי אוהב היום

http://www.youtube.com/watch?v=rMYze88NQtc

9. פטריק קלייברט- אךך איזה חלוץ , הוא השחקן שהכי אהבתי באותה אייאקס ,יחד עם ליטמנן. עם הרגליים הארוכות שלו אבל איזה טכניקה ואיזו סיומת וראיית משחק ומהירות ,הכל היה לו. חבל שגמר ת'קריירה מוקדם יחסית

http://www.youtube.com/watch?v=5GqxFXKfFsE

10. יארי ליטמאנן - ה-פנומן בקבוצה של פנומנים

http://www.youtube.com/watch?v=tdGxSkVr1Kc

11. מארק אוברמארס - איזה מהירות , אבל גם חוכמה ושליטה עוצמה ,וגם לא מעט גולים. אולי רובן זה הגרסה המשוכללת שלו אבל אין על אוברמארס.

http://www.youtube.com/watch?v=4jjscvaF-is
כדורגל >>
לצפיה ב-'ה-11 של בית"ר'
ה-11 של בית"ר
20/06/2011 | 14:42
2
קורנפיין - שוער ליגה מצוין אבל לא מספיק בשביל אירופה והנבחרת. מה שהכי מאפיין אותו לדעתי זו היציבות - עונה אחרי עונה משחק אחרי משחק ידעת שתקבל ממנו הצלות טובות על הקו וסגירה באחד על אחד ומצד שני די חלש בכדורי גובה.
אלברז - נשמה. בשיאו בלתי עביר בהגנה ולמרות טכניקה בינונית חוש טוב להבקעת שערים
טרטיאק - הבלם הכי טוב שיצא לי לראות ואם היתה לו טיפה יותר מהירות לא היינו רואים אותו בכלל. מעבר לחכמה שאיפשרה לו לצפות שני מהלכים קדימה היתה חוויה לראות את קור הרוח אחרי שזכה בכדור
כחילה/דומב/בנאדו - כל מי ששיחק לפני טרטיאק היה ענק בזמנו. אני דווקא זוכר עונה מעולה של אלון חרזי אצלנו עם כמה גולים שאחריה חזר להרכב של חיפה אחרי שהיה עמוק בספסל
אמסלם - את שירזי בקושי יצא לי לראות למרות ששמעתי המון סיפורים ולכן אמסלם שבעצמו היה מגן די טוב

בואטנג- כשרצה היה כמה רמות מעל הליגה הכאן
אבוקסיס
פישונט - את העונות הבאמת גדולות שלו נתן אצלנו
לרואה - עד היום קלאסה בצרפת

אוחנה - מעבר להיותו שחקן מצוין אני מתגעגע לכריזמה שהיתה לו. הספיק לו מבט אחד וכולם היו מבצעים כמו חיילים
חרזי/שאלוי
כדורגל >>
לצפיה ב-'אני לא לגמרי מבין את הקריטריונים.'
אני לא לגמרי מבין את הקריטריונים.
20/06/2011 | 20:20
6
9
במו עינינו במגרש או גם בטלוויזיה תופס? אני לא זוכר לגבי כל שחקן ושחקן אם ראיתי אותו במגרשים. במו עינינו במדי הקבוצה שלי, או בכלל? ראיתי את רוזנטל משחק אבל לא במדי מכבי חיפה בזמן אמת.

אז זה הקריטריון שלי - השחקנים הכי טובים ששיחקו בקבוצה שלי בתקופה בה אהדתי אותה, וכשאני אומר הכי טובים אני מתכוון לכאלה שתרמו הכי הרבה למועדון ולא לכאלה שהיו פה שנה-שנתיים, הראו כישרון והמשיכו הלאה (דהיינו בלי רביבו ובניון).

שוער - ניר דווידוביץ
מגן ימני - אבישי ז'אנו
בלמים - בנאדו, חרזי
מגן שמאלי - אדורם קייסי
קישור אחורי - גוסטבו בוקולי, עידן טל, סרגיי קנדאורוב
קישור קדמי - ראובן עטר ואייל ברקוביץ (למרות הכל)
חלוץ - רוברטו קולאוטי

בבחירה אני שמתי לב שלא היה קשה לסנן החוצה שחקנים כי מעטים היו דומיננטיים לאורך שנים והביאו תארים. היחידים שצר לי שלא יכולתי למצוא להם מקום הם דקל קינן ואלון חזן.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אני הייתי שם את אלון מזרחי או איגביני'
אני הייתי שם את אלון מזרחי או איגביני
20/06/2011 | 21:36
4
7
במקום קולואטי....
כדורגל >>
לצפיה ב-'לפי קריטריון של תרומה לקבוצה, קולאוטי עדיף'
לפי קריטריון של תרומה לקבוצה, קולאוטי עדיף
20/06/2011 | 21:45
3
8
זה שהוא לא מצליח מאז, ואיגביני עשה קריירה מרשימה, זה לא רלוונטי לפי הקריטריון שלי.

בתקופה של קולאוטי הוא היה בורג משמועתי מאוד בשתי אליפויות ומסע מוצלח מאוד בגביע אופ"א (אם אני לא טועה, מלך השערים במשך שתי עונות). מזרחי היה מרכזי באליפות אחת, עזב מהר וחזר לזכות באיזה גביע, איגביני היה מרכזי באליפות אחת ומשני בנוספת, ובורג משעותי בקמפיין ליגת האלופות. תרומה של קולאוטי לוקחת.
כדורגל >>
לצפיה ב-'זו זכותך '
זו זכותך
20/06/2011 | 22:13
2
4
כמו כן הרשה לי לברך אותך על הצטרפות לפורום,אני מזמין אותך להיות בפורום בין הכי טובים בתפוז!

אתה מוזמן לכתוב כאן חופשי,נשמח לשמוע ולקרוא את דעותייך
כדורגל >>
לצפיה ב-'כתבתי פה בצורה ספוראדית בעבר'
כתבתי פה בצורה ספוראדית בעבר
20/06/2011 | 23:38
1
6
הודעה פה, הודעה שם. לא נראה לי שעכשיו הצטרפתי, סתם קפצתי לראות מה יגידו על פרישה של בנאדו.
כדורגל >>
לצפיה ב-'בכל מקרה מתי שבא לך תבוא ותקרא'
בכל מקרה מתי שבא לך תבוא ותקרא
21/06/2011 | 07:34
4
יש כאן דברים נפלאים....
כדורגל >>
לצפיה ב-'במגרש בטלויזיה-אותו דבר'
במגרש בטלויזיה-אותו דבר
20/06/2011 | 22:12
4

הודעות אחרונות

08:07 | 25.05.19 - מבזקי ספורט -
08:16 | 23.05.19 - מבזקי ספורט -
07:17 | 22.05.19 - מבזקי ספורט -
08:06 | 21.05.19 - מבזקי ספורט -
00:27 | 20.05.19 - מבזקי ספורט -
01:28 | 19.05.19 - מבזקי ספורט -
08:28 | 18.05.19 - מבזקי ספורט -
09:11 | 17.05.19 - מבזקי ספורט -
01:35 | 16.05.19 - מבזקי ספורט -
00:39 | 15.05.19 - מבזקי ספורט -
06:30 | 14.05.19 - מבזקי ספורט -
08:52 | 13.05.19 - מבזקי ספורט -
08:02 | 12.05.19 - מבזקי ספורט -
00:56 | 10.05.19 - מבזקי ספורט -

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ