ליגת האלופות מחזור 5 משחקי יום ד'

../images/Emo106.gif../images/Emo47.gif ליגת האלופות מחזור 5 משחקי יום ד'

כל המשחקים ב21:45 למעט המשחק בין קאזאן לקופנהאגן שיתחיל ב19:30 בית א': אינטר-טוונטה (שידור בספורט 5+gold) טוטנהאם-ברמן (שידור בספורט 1) בית ב': שאלקה-ליון הפועל ת"א-בנפיקה (שידור בספורט 5,ספורט 5HD ואתר ערוץ הספורט) בית ג': ריינג'רס-מנצ'סטר יונייטד (שידור בספורט 2) ולנסיה-בורסאספור בית ד': רובין קאזאן-קופנהאגן (שידור בספורט 5+live) (המשחק ב19:30) פנאתינאייקוס-ברצלונה (שידור בספורט 5+) תהנו

tanj

New member
אף אחד לא כתב על המשחק של הפועל? מוזר

בטח רובכם באבל...אבל קצת פירגון? טוב, אז אני אכתוב לעצמי. בנפיקה היו גדולים על הפועל ושיתקו אותנו לחלוטין. כמעט לא החזקנו בכדור, בנפיקה חטפה כדורים ויצאה להתקפות מהירות שבנס לא הסתיימו בשערים, ובין לבין הפועל הצליחה מדי פעם לצאת קדימה ולהשתחרר מהלחץ הכבד של הפורטוגזים. אכשהו הצלחנו לשים גול בניגוד למהלך המשחק, בכדור נייח דווקא אחרי נגיחה יפה של זהבי שהוסטה קלות מראשו של לואיז. במחצית השניה בנפיקה הגבירה את הלחץ אך נחשפה לכמה מתפרצות שמאחת מהן נסחטה קרן שהביאה לגול השני. ההגנה של בנפיקה עם כל הכבוד לקונטראו, לואיזאו ולואיז קרסה לחלוטין ודה סילבה שם את השני. לקראת הסוף זה היה ברור שהפורטוגזים יחטפו עוד אחד עם ההפקרות של ההגנה שלהם ודחיפת כל הכוחות קדימה. המשחק הזה היה אחד מאותם משחקים, כמו המשחקים נגד צ'לסי ב 2002 שלא יעזור כלום, הכדור לא יכנס. למרות שצ'לסי דאז סיכנו הרבה יותר את השער. ישראלים רבים הגיבו היום בכלי התקשורת ברשת שהפועל שיחקו בונקר מביש ולא מגיע להם הניצחון. אני דווקא חושב שלשחק פתוח מול קבוצה בכמה רמות יותר ממך זה מתכון לתבוסה, ועליך להסתיר את נקודות התורפה ולהשתמש בנקודות החזקות שלך. מכבי חיפה של גיורא שפיגל באו למשחק נגד ספורטינג ליסבון בהרגשה שהם פייבוריטים. שפיגל אף טען שלקבוצתו טכניקה טובה יותר מאשר הפורטוגלים. הסוף היה 4-0 כמדומני. לספורטינג. מטרת קבוצה שבאה לשחק כדורגל הוא לנצח, לא לשחק לידי היריב שלה ולקבל בראש ואת זה הפועל עשו. מטרתה של הקבוצה הפייבוריטית להראות שהיא איכותית יותר ולהבקיע נגד הצפיפות, ומטרת האנדרדוג היא להקשות על היריבה ולנסות "לעקוץ" במתפרצות. המילה בונקר אינה במקום כאן, כי הפועל לא באו מראש במחשבה להשאיר 9 שחקנים בתוך הרחבה (כמו הפועל יהוד מנוחתה עדן) אלא נלחצו לאחור בגלל היכולת המעולה של הפורטוגלים במהירות, בפיזיות ובטכניקה. הניצחון הזה הוא אחד ההישגים הגדולים של הפועל תל אביב בזירה הבינלאומית אם לא הטוב שבהם, ולו רק בגלל העובדה שהמשחק נערך במסגרת ליגת האלופות ומול קבוצה בעלת שם ענק כמו בנפיקה ליסבון שבאה למשחק חשוב לה מאין כמותו. שחקניה כינוהו "כמו גמר גביע" שחייבים לנצח על מנת לעלות לשמינית הגמר. דבר שמחדד עוד יותר את ההישג הזה. רבים מנסים להשוות את הקמפיין של מכבי חיפה משנת 2003 וטוענים שהוא טוב יותר. אני לא נכנס להשוואות כאלה כי הם מטופשות לגמריי! כל הכבוד למכבי חיפה של 2003 ששיחקו בה שחקני ענק כמו זטאוטס,איגביני, רוסו ופראליה והם השיגו 7 נקודות ועלו לשלב בא בגביע אופא דאז. אבל אי אפשר להמעיט מההישג הזה של אתמול. בכל זאת קבוצה ישראלית עם 3 זרים בלבד (כמה יש לבנפיקה?או שאלקה?) השיגה תוצאה יפה מאוד גם נגד שאלקה וגם אתמול וזה צריך לתת בוסט לכדורגל הישראלי להתקדם הלאה לרמה גבוהה יותר ולא לשקוע לתחרות מטומטמת (כמו שYNET החל בו היום עם ראיון אדיוטי עם אבישי ז'אנו שאינו מגדולי הדור ככל הניראה בניסוח והבעה בעל פה). בכל אופן, אם נצליח לנצח את ליון (ורוב הסיכויים שלא. ליון היא משוכה גבוהה מאוד) ובנפיקה לא תנצח את שאלקה, הקמפיין האירופי לא יגמר. כל תוצאה אחרת תביא לסיום וסיכום. אני חושב שהפועל הוכיחה שניתן להצליח בליגת האלופות גם עם חומר מקומי, אם יאומן טוב, ואם יאמין בעצמו. וזה בעונה עם בחירת זרים לא מוצלחת בלשון המעטה.

אחד השודים הגדולים בכדורגל אי פעם.

כל הכבוד להפועל על הנצחון הראשון בליגת האלופות. הפועל ניצחה קבוצה בינונית מינוס באירופה בעלת שם קטן שבנוסף לכל גם נמצאת בעונה מאוד חלשה שלה. הנצחון הושג תודות לצירוף נדיר של מזל גדול שנפל בחלקה של הפועל, מצד אחד כל בעיטה או נגיחה שלה הוסטה או נפלה לרגליה כמתנה להבקיע שער ומצד שני כל בעיטה או נגיחה של בנפיקה לא הגיעה ליעדה וכשכבר הגיעה בא השופט והוטעה ע"י הקוון בנבדל שלא היה . הכותרות לנצחון והפרשנות המגוחכת של שגיא כהן כאילו שהפועל נתנה משחק מדהים זו גניבת דעת, למעשה הפועל הציגה משחק מבחיל שלווה בבונקר מכוער ובטעויות מזעזעות בהגנה ובקישור האחורי שרק במזל ובזכות האימפוטנטיות של בנפיקה לא הסתיימו בתבוסה. בכלל, קבוצ כמו בנפיקה שמקבלת עשרות קרנות ועוד כמה מצבי נייחים ליד הרחבה ולא מצליחה להבקיע גול אחד היא בכלל קבוצה של נגרים. ההשוואה למכבי חיפה מגיעה רק מכיוון אחד, אוהדי הפועל בתקשורת, עד הנצחון אתמול ההשוואה היתה מול הקמפיין החלש של מכבי חיפה, אחרי שהפועל ניצחה מעיזים אותם מגוחכים להשוות אותו לקמפיין המדהים של מכבי חיפה כשאז מכבי חיפה שיחקה 6 משחקי חוץ. אגב, אתמול הוכח סופית כמה התקשורת אוהבת את הפועל כששעתיים לפני המשחק כבר פתחו את אולפן האלופות במסע ליקוקים שאף קבוצה ששיחקה באלופות לפני כן לא זכתה לו.

תיקון...

היום גיליתי כי ההשוואה בין מכבי חיפה להפועל ת"א שוב נולדה כי איזה אדום ( במקרה הזה אבוקסיס ) החליט להתנפח כמו טווס אחרי הנצחון ולהתחיל לדבר שטויות ולגנוב דעת ( ובגלל זה גם אבישי ז'אנו ענה לו ). הגיע הזמן ששחקני/מנהלי/מאמני/עיתונאי/אוהדי הפועל ת"א ישמחו מההישגים שלהם ולא ירוצו לתקשורת עם נסיונות לפאר את הפועל ת"א ע"י הפחתת הישגיה של מכבי חיפה.

tanj

New member
תן לי לנחש

אתה אוהד חיפה... בנפיקה שיחקה מדהים אך חסרה את האיש האחרון. קבוצה קטנה? מליגה חלשה? שמעת על נאני ואחד כריסטיאנו רונאלדו? הם הגיעו מהליגה הזאת. אתה רוצה לגמד את ההישג של הפועל גם בזה שאתה טוען ששיחקה גרוע ו"גנבה" ניצחון וגם על ידי גימוד היריבה. יריבה ששני הבלמים שלה שייכים לסגל שתי נבחרות ששיחקו במונדיאל (ואפילו זו נגד זו), שהמגן השמאלי שלה גם שייך לאחת מאותן נבחרות. קבוצה שמשחקים בה 2 כוכבי עבר של נבחרת ארגנטינה וקרדוסו, חלוץ של עוד נבחרת ששיחקה במונדיאל האחרון. אני מניח שאם חיפה הייתה מנצחת את בנפיקה, הזמירות היו אחרות. זוהי צביעות וכל התגובה הזו שלך מלאה בה. שים לב שאני לא מפחית את הישגה של מכבי חיפה, אבל האמת צריכה להיאמר. זה אחד ההישגים הגדולים ביותר של קבוצה ישראלית באירופה. אבל אם אתה רוצה לחיות במציאות בה בנפיקה ליסבון היא קבוצה קיקיונית שבאה מליגה ברמה של הליגה האנדורית, עם שחקנים ברמה של הליגה השוודית השלישית, שיבושם לך.

Mellow29

New member
האם הוא לא עושה מה שעשה אבוקסיס?

"ההישג הזה יותר גדול מההישג של חיפה" "הם ניצחו בסה"כ את ההרכב השני של מנצ'סטר יונייטד" - אם כבר מדברים על לגמד יריבה. וכן, הרכב שבו שחקני נבחרת אנגליה, אורוגוואי, נורבגיה, פורטוגל ודרום אפריקה - באותו זמן, ולא בעבר (כמו איימאר וקרדוסו). אני לא זוכר כזה באז כשחיפה ניצחה את אולימפיאקוס 3:0, למרות שהקבוצות הן בסדר גודל די דומה, ועל אף זה שיתרון הביתיות באותו קמפיין נגזל, ואני חייב לציין שלמרות שהמשחק אז גם היה בנוי על מתפרצות ופנדל שלא היה על באדיר, זה היה עדיין טיפה יותר יפה מהמשחק של ת"א שלשום.

tanj

New member
האמת שאני זוכר טוב את הבאז התקשורתי ב 2003

והוא היה גדול מאוד. ובצדק! הופעה ראשונה של קבוצה ראשונה בליגת האלופות והצלחה לא רעה בכלל. אני לא אבוקסיס וההשוואות ההן מטופשות. אבל אתה חייב להודות שאכן מנצ'סטר יונייטד הגיעה לקפריסין להעביר משחק בשלום ולא ממש התיחסה אליו ברצינות (ואנחנו מכירים את פרגוסון. בכל קמפיין הוא עושה את זה). המבט בהרכב של יונייטד, מתגלים שחקנים אדירים ואכן הם הפכו להיות כאלה ברבות הימים. אבל יונייטד לא היתה צריכה את הנקודות. בנפיקה היתה חייבת את שלושתן בשביל לשמור על סיכוייהלהעפיל לשמינית הגמר. זאת הנקודה שניסה אבוקסיס להעביר, בסגנונו הסתום. אבל האמת שזה לא משנה בכלל. ניצחון על יונייטד זה ניצחון על יונייטד. כמו שניצחון על בנפיקה הוא בדיוק אותו דבר. נכון שיונייטד היא קליבר יותר רציני מבנפיקה אבל בנפיקה הוא מועדון שלא ניתן לזלזל בו. כמה הערות לסיום: 1. התכוונת לאיימר וסביולה. קרדוסו עדיין משחק בנבחרתו אם אני לא טועה. 2.הביתיות נגזלה מהפועל תל אביב שנה לפני כן ולמרות זאת ניצחה את מילאן הגדולה. אמנם בגביע אופ"א, אבל עם אותו הרכב, לקחה מילאן את ליגת האלופות שנה לאחר מכן. 3.אני חושב שהפנדל היה על ז'וטאוטס, שגם נפצע ברגלו במהלך. 4. מה שיפה בריבים הללו, שהיריבות בין מכבי חיפה להפועל תל אביב "איזה הישג יותר גדול" היא יריבות מפרה ונותנת אמביציה לשחקני המועדונים הללו לנסות ולהשיג הישג גדול יותר כל שנה. ושים לב: הכל החל בעונה ההיא ב 1994 בפארמה. נמשך בפאריס ופ.צ. ריד, המשיך בצ'לסי ומילאן, עבר למנצ'סטר ואולימפיאקוס, התגבר בעימות עם ריינג'רס מזה וצאסקא מזה, התחזק בהצלחות מול ראפיד, המבורג וסלטיק ונמשך בשאלקה ובנפיקה. לדעתי אנו צפויים לשיאים נוספים בעתיד עם נשכיל למנף את הכדורגל שלנו דרך הצלחות אלו. בלי לאמר דבר על הנבחרת הלאומית ומאמניה לדורותיהם

Mellow29

New member
לא חושב שהוא היה כזה גדול,

אבל בכל מקרה, לנצח בניקוסיה בליגת האלופות את יונייטד ואת אולמפיאקוס בעיני זה יותר מרשים מלנצח עם בלומפילד מלא - כל קבוצה מהדרג השלישי באירופה. גם למכבי חיפה היו כמה הישגים יפים בבלומפילד בגביע אופ"א - 3:1 על אוקזר, 1:0 על צסק"א, 0:0 מכובד מול אספניול (נתעלם ממשחק הגומלין
). גם כשהמשחק היה חשוב לבנפיקה, צריך להתייחס לעובדות ולא רק לשמות. ראינו קבוצה לא מאומנת, בדיוק כמו מכבי חיפה לפני שבועיים, שלא מצליחה לייצר איום ממשי על השער מתוך מעל 20(!) כדורי קרן שהיא זוכה בהם, שלא מצליחה גם במשחק האגפים שלה, ואי אפשר לומר שהיא פגשה במגנים הכי טובים בעולם. השמות הם יפים ומרשימים, אבל כל עוד אין סדר ואין שיטה - מה שלא היה לבנפיקה ולא למכבי חיפה, הקל מאוד את העובדה על קבוצת מתפרצות מצוינת כמו הפועל ת"א (וגם מכבי חיפה הייתה קבוצת מתפרצות לא רעה בזמנו, בימי ליגת האלופות ואחריהם ימי רוני לוי, אם כי לא כמו הפועל ת"א). לגבי ההערות, 1. כן, התבלבלתי...קרדוסו דווקא שחקן שאני מחזיק ממנו, אבל הוא חזר מפציעה של מעל חודשיים, למחצית השנייה בפיגור 1:0. לא אופטימלי. 2. אני לא זוכר את המשחק מול מילאן, רק את זה שבשלב הקודם הרבה שחקנים מצ'לסי חששו להגיע לארץ בגלל המצב הבטחוני, הם הודחו וכנראה נגזלה הביתיות. אני גם לא יודע מה היה ההרכב של מילאן, ועל אף העובדה שזה היה שלב די מתקדם, אני יודע שביורופה ליג בשנים האחרונות הקבוצות הגדולות משתדלות לשמור על הכוכבים שלהם. אין לי מושג אם זה היה המצב במשחק בניקוסיה, אבל אני די בטוח שמילאן לא הייתה בהרכב ראשון. 3. הפנדל על ז'וטא, שפצע אותו ברגל ובעיקרון גמר לו את הקריירה, היה בניקוסיה מול מנצ'סטר יונייטד (הגול השלישי). הפנדל על באדיר, שכנראה לא היה, היה במחזור השני מול אולימפיאקוס. 4. בכיף, למה לא...תכף נגמרות 7 השנים הרעות...

tanj

New member
טעיתי לגבי הפנדל. בילבלתי בין המשחקים.

לגבי המשחק נגד מילאן בקפריסין, להלן דף המשחק. העתקתי לטקסט את ההרכב המילאנזי. AC Milan: Abbiati, Contra, Costacurta, Roque Junior, Chamot, Albertini, Ambrosini, Serginho, Rui Costa, Jose Mari, Javi Moreno. Subs: Rossi, Kaladze, Donati, Pirlo, Brocchi, Simone, Sarr. שים לב שפירלו אז היה בתחילת הקריירה שלו, ועלה מהספסל(או שלא. אני בודאות זוכר שהוא שיחק בגומלין). בכל אופן, אין פה תחרות. מילאן גםצ היתה בטוחה שהיא באה לטיול וזלזלה מעט. בגומלין באיטליה בלטו הפרשי הרמות בין שתי הקבוצות והם די שחטו אותנו. שורה תחתונה- להפועל תל אביב ולמכבי חיפה הישגים רבים ומגוונים באירופה עם כמה תוצאות יפות. אבל אין לנו שום הישג בעל משמעות שיזכר בקרב שוחרי הכדורגל שלא מחזיקים דרכון ישראלי. אני מקווה שבעתיד תרשם העפלה הסטורית לשמינית הגמר אבל עוד חזון למועד.

Mellow29

New member
אוקיי,

ההרכב לא רע, אבל אני די בטוח שלא מלא. בטח היו כאלה שנשארו בבית, וגם מארקו סימונה(?) שם על הספסל יכל להועיל, אבל מה זה חשוב. לגבי העפלה לשמינית הגמר, אני חושב שזה התרחק מאיתנו מאז 2002, כשמכבי חיפה סיימה שלישית והייתה קרובה מאוד לסיים שנייה בתוצאה אחרת בין לברקוזן למנצ'סטר. הפועל ת"א השיגה תוצאה סבירה+ יחסית לקבוצת דרג 4, אבל כל זה היה בסה"כ עם 2-3 זרים. קשה למצוא היום זרים טובים במחירים הלא גבוהים שהקבוצות הישראליות משפיעות. זו עובדה שהזרים של 2002 הם עד היום הזרים הכי טובים בעשור האחרון בעמדות שלהם - ז'וטאוטאס, פראליה, רוסו ואיגביני. ספק רב אם יצליחו למצוא ארבעה זרים כ"כ דומיננטיים ולחבר בינהם.

tanj

New member
בשיטה החדשה של פלטיני

אם זו תמשך בשנים הקרובות, יביאו כל אלופה ישראלית בהנחת עבודה שיש סיכוי די גבוה להתברג למוקדמות ליגת האלופות. אני מאמין שעם בינגו עם זרים (ואין ברירה, צריך לשלם יותר), הגרלות נוחות יותר, ונסיון בליגת האלופות, זה יכול להצליח לקבוצה ישראלית. המשמעות העיקרית לדעתי (לאחר שצפיתי בשידור החוזר של המשחק) זו מחויבות הגנתית, כושר משחק, ואינטנסיביות גבוה יותר. ברגע שהשחקנים הישראלים יבינו ויפנימו שעבודה קשה היא תנאי מחייב להצלחה אירופאית, נהייה בדרך הנכונה. למרות שאני סבור שהרמה של הליגה הישראלית מאלצת אותנו לשים את המטרה בתפיסת המקום השלישי בשלב הבתים כדי להמשיך בליגה האירופאית. שים לב שכל פעם שקבוצה ישראלית מגיעה להישג מסוים (מין ניפוץ תקרת זכוכית וירטואלית), כעבור כמה שנים ההישג חוזר על עצמו. עליה לשלבים גבוהים של גביע אופ"א, עליה לשלב מעבר לשלב הבתים בליגה האירופית, העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות, ניצחון אחד לפחות בשלב הבתים. כרגע השיא הוא סיום שלב הבתים במקום השלישי. אני מאמין שנזכה לראות הישג זה משתווה בשנים הקרובות. עליה לשמינית הגמר נראת רחוקה הרבה יותר וזה יחייב מסורת, יכולת ונסיון שב 8 השנים האחרונות מאז 2002 לא היו לנו. הרבה תלוי בדורות הבאים של כדורגךלנים ישראלים צעירים ובמחויבות של בעלי הקבוצות להצלחה ספורטיבית לא פחות מהצלחה פיננסית של מכירת שחקנים לחו"ל.

טעית, אני לא אוהד חיפה

אני אוהד מכבי חיפה. פתחתי את דברי בכבוד להפועל, שאר הדברים באו כתגובה להתפארות שלך ושל התקשורת האדומה. כתבת שבנפיקה היא קבוצה בעלת "שם ענק" באירופה ועם זה לא הסכמתי איתך, לא כתבתי דבר נגד הליגה הפורטוגלית וזה שאתה מביא שמות של שני שחקני טובים בעולם שבאו מפורטוגל מתוך מאות כדורגלנים מליגות אחרות לא מפריך את הטענה הזו. הוספת גם שטענתי שהליגה הפורטוגלית חלשה, קריאה נוספת של דברי תראה לך שאתה מדבר בשמי. שום דבר בהודעה שלי לא מדבר על צביעות, כמה אוהדי הפועל שנתקלתי בהם מאז הנצחון אמרו לי בעצמם שזה היה אחד ממשחקיה הגרועים של הפועל באירופה ושזה היה שוד. אני לא חי בשום מציאות שאתה ממציא, בנפיקה קבוצה בינונית מינוס, בתקופה גרועה והפועל עם המון מזל הצליחה לנצח. מכבי חיפה "אירחה" במחזור השני של ליגת האלופות את אולימפיאקוס שמחזור אחד לפני כן קרעה את לברקוזן עם שישיה באיצטדיון במדינה אחרת מול קהל של 15000 איש שמתוכם היו 10000 אוהדי אולימפיאקוס וקרעה אותה 0-3, תוך כדי שליטה מוחלטת במגרש, עוזר מאמן מכבי חיפה אז לא רץ ישר לתקשורת להתרברב שהנצחון הזה גדול יותר מהנצחון של הפועל על חצי הרכב של צ'לסי, לא עניינתם אותנו, אני גם לא נכנסתי לפורום כדורגל כדי להתרברב שניצחנו קבוצה "בעלת שם ענק", אז על איזו צביעות אתה מדבר?

tanj

New member
סליחה. אני מבטיח בפעם הבאה להיות באבל

אחרי ניצחון באירופה.

כתבו,אבל הכל הלך עם הבאג שרץ פה...

לצערי הבאג הזה ממש שיתק את הפורום,ולקח איתו את כל תגובות הנצחון הגדול... אבל עדיין אפשר להגיב כמובן,עוד לא מאוחר

Puskas

New member
ועדיין

הם בקרב על תואר הקבוצה הכי גרועה בתולדות ליגת האלופות,תחרות קשה עם : ** פנרבחצ'ה מודל 01/02-השיגה מאזן שערים של -9 וכמובן 0 נ"ק. ** ספרטק מוסקבה מודל 02/03- השיגה מאזן שערים של -17 ו-0 נ"ק. ** אנדרלכט מודל 04/05- השיגה מאזן שערים של -13 ו-0 נ"ק. (אגב באותה עונה 2 קבוצות נוספות השיגו 1 נ"ק ואחת השיגה 2 נ"ק בלבד) ** ראפיד וינה מודל 05/06- השיגה מאזן שערים של -12 ו-0 נ"ק. ** לבסקי סופיה מודל 06/07- השיגה מאזן שערים של -16 ו-0 נ"ק. ** דינמו קייב מודל 07/08- השיגה מאזן שערים של -15 ו-0 נ"ק. ** מכבי חיפה מודל 09/10- השיגה מאזן שערים של -8 (0 כיבושים) ו-0 נ"ק. ** דברצן מודל 09/10- השיגה מאזן שערים של -14 ו-0 נ"ק. כמו כן עדיין במירוץ כנציגה של עונת 10/11-ז'ילינה שנמצאת עם מאזן שערים של -15 ו-0 נ"ק אחרי 5 משחקים. וגם פרטיזן בלגראד שנמצאת עם מאזן שערים של -9 ו-0 נ"ק.

פשוט בלתי מובן

איך מועדון עם כ"כ הרבה אוהדים אמיתיים כפרטיזן לא מצליחה קצת יותר

ReDEAD

New member
שורה תחתונה

מקום 55 בדירוג הקבוצות של אופ"א : הפועל ת"א! שתהיה קבוצה אחרת ישראלית שבכלל תדגדג מיקום כזה נדבר.

למעלה