Liga BBVA - מחזור 12

Liga BBVA - מחזור 12

עוד סוף שבוע הגיע, כשברקע כבר אפשר לשמוע את רעמי התותחים של השבוע הבא. סתם משחק, אתם יודעים, מסי מול רונאלדו, לא משהו כזה חשוב... ויאריאל-ולנסיה (אל מדריגל, שבת, 19:00) יופי של משחק צמרת. השלישית מול הרביעית. נוסף לכל זה גם סוג של דרבי. ולנסיה חזרה לנצח, אבל גם הצוללת תרצה לחזור לעניינים אחרי ההפסד הכמעט בלתי נמנע בקאמפ נואו. פתוח לגמרי עם עדיפות לצהובים. אלמריה-ברסלונה (אסטדיו דה לוס חואגוס מדיטרנאוס, שבת, 21:00) אל תקלו ראש, בשנה שעברה מסי הציל את בארסה מהפסד (2:2) אחרי עצמי של פויול. מה ההסתברות שזה יחזור? הכל תלוי מתי מסי או וייה או מישהו אחר (פיקה? פדרו?) יבקיע את הראשון. אלמריה עשתה המון תיקו בבית, רק שבניגוד לקודמים, הפעם היא ממש תשמח. יהיה קשה, אבל בארסה תגרד את הנקודות. ריאל מדריד-אתלטיק בילבאו (סנטיאגו ברנבאו, שבת, 23:00) עוד מוקש ביתי נחמד לבלאנקוס. בילבאו יודעת לעשות כאן חיים לא קלים, ואפילו ניצחה כאן לפני 14 שנה לעיני עבדכם הנאמן. אז מה? אתם באמת חושבים שמוריניו ירשה לעצמו לקלקל דווקא בשבוע שלפני החופה בקאמפ נואו? זה אולי לא יהיה קל, כי אתלטיק יודעת להבקיע, אבל נקודות יהיו (כמובן, כמו שאני אומר את זה, ייגמר 1:6 או משהו כזה, ככה זה תמיד) אוסאסונה-ספורטינג חיחון (ריינו דה נבארה, ראשון, 18:00) נד נד נד נד הפסד ניצחון ניצחון הפסד. השיר הזה מוקדש לאוסאסונה, שמנצחת אם בכלל רק בבית. בחוץ? שלא נדע. ולא שלספורטינג יש מה להתגאות במאזן החוץ שלה. 1 מהבהב. הלאה. אספניול-הרקולס (קורנליה דל פראט, ראשון, 18:00) עוד משחק נחמד עם עדיפות לאספניולים מהצמרת. הרקולס, עם טרזגה ודרנטה שהבקיע שער נהדר בניצחון בשבוע שעבר, אולי תעקוץ, אבל בסוף היא זו שתצטרך למרוח משחה. גם כאן הנקודות לא ייסעו לשום מקום. דפורטיבו-מלאגה (ריאסור, ראשון, 18:00) מלאגה סוף סוף ניצחה בשעה טובה בבית. דפור גם היא בתקופה לא רעה בכלל. מריח משחק שקול עם עדיפות מסויימת לבעלת הבית. 1X? לבאנטה-רסינג סנטאנדר (סיוטאט דה ולנסיה, ראשון, 18:00) עוד משחק שקול, אם כי לבאנטה נראית קצת פחות טוב לאחרונה. היא עושה את המקסימום, אבל מפסידה כבר שלוש פעמים רצוף בהפרש שער. כאן אפשר לפרגן לקבוצה האורחת, אם כי מאזן החוץ שלה הוא לא משהו מהסרטים. מישהי תנצח כאן. אולי ראסינג. כמה ניצחונות בית במחזור אחד? חלאס. סביליה-מאיורקה (סאנצ'ס פיסחואן, ראשון, 20:00) משחק סבבה לגמרי. סביליה חוזרת לעצמה, אבל דודו לא פראייר. חייבים לחזק כאן לפחות בתיקו. ואולי יותר מזה. ריאל סוסיאדד-אתלטיקו מדריד (אנואטה, ראשון, 22:00) המרכזי של ראשון. ריאל סוסיאדד בבית היא קרצייה לא קטנה, אבל כאן, ולכבוד המרכזיות המסויימת של המשחק (מילא) נלך על השוונג של אתלטיקו (0:3 בשבוע שעבר), ועל ניצחון חוץ. שלא תגידו שאנחנו שמרנים. חטאפה-סאראגוסה (קוליסאו אלפונסו פרס, שני, 22:00) נועל את המחזור "הו, כמה לא מעניין" אני שומע את הזמזום של קוראי הפורום. מה לעשות, אלה החיים. סאראגוסה דווקא התחילה לעשות קולות של מלחמה, ובשבוע שעבר הפסידה בצורה אכזרית לסביליה. חטאפה לא משכנעת מזה זמן, אבל בבית יודעת להסתדר. נלך כאן על כפול עם תיקו. זהו. תנוחו. תתלבשו יפה, יש אירוע שבוע הבא.

GIOVANINI

New member
הליגה המשעממת בעולם

שום מתח, 2 קבוצות מעל כל הליגה את מי מעניין הליגה הזאת, ערוץ הספורט מנסה לנפח את הליגה הזאת כי זה כל מה שנשאר להם אבל הליגה הספרדית בירידה עצומה. וכל עוד הקבוצות הקטנות לא יגידו שאם לא יהיה שיוויון בכסף בזכויות שידור הם לא פותחות את הליגה לא יקרה כלום. דקה 30 אלמריה=ברסה 3-0 איזה שעמום. האנגלית איזה יוםי של ליגה,הגרמנית כרגיל מעניינת, וגם האיטלקית העונה נראה שיהיה מתח

Mellow29

New member
אני לא בטוח כמה כוח יש לקבוצות האלה,

המצב בספרד הוא ממש ממש ממש לא בריא, כשכל הבנקים במדינה נמצאים בחובות, יש 20% אבטלה אבל הבנקים והמדינה מוצאים זמן וכסף לתת הלוואות לברצלונה ולריאל מדריד כדי לקנות עוד ועוד שכירי חרב. זה מכוער ולא הוגן, אבל ברגע שכל הבועה הזאת תתפוצץ, יסבלו לא רק ברצלונה וריאל, אלא כל העם הספרדי. אני לא בטוח שהקבוצות הקטנות יכולות לשנות משהו. האוהדים של ברצלונה וריאל מדריד ביחד זה בערך 80% מהציבור. הקטנות לא ישחקו? יהיו קטנות אחרות שיכניסו במקומם. המכונה הזאת תמשיך לעבוד עד שהבלון יתפוצץ ובגדול. במהרה בימנו. אמן.

ואשליית ולנסיה בתחילת העונה

גרמה להם להתנהג בצורה יותר מגוחכת מאשר בדרך כלל,על אחת כמה וכמה לנדב.איזה דברים שהוא אמר על הקבוצה הזאת ("מי שחשב שיש בספרד רק 2 קבוצות...#$%%^&*
),לא מתאים,אתה מתעמק בליגה הזאת?אתה אמור לדעת שהם חיברו כמה נצחונות בפוקס ושהם תיכף יתמוטטו.

Dark Muse

New member
כן בדיוק חשבתי על זה...

איך הוא אמר בתחילת העונה "העונה זה לא יהיה ליגה של שתי קבוצות אלא הרבה יותר צמוד"... RIGHT! הגיע הזמן שערוץ הספורט יביאו את הליגה האנגלית ויתנו לצ'רלטון להתעסק עם השטות הספרדית.

borat1

New member
זה לא רק השיויון בכסף

רוב הקבוצות שם מגיעות עם פחד פסיכולוגי עצום מריאל ובארסה עד כדי כך שחלקן אפילו עולות עם הרכב שני (!) כדי לשמור כוח למשחקים הבאים.

borat1

New member
עצוב שככה נראית הליגה של אלופת העולם..

אני לא מבין את הקברניטים שם,הרי זה כבר שנים ככה (חוץ מאיזה שלוש-ארבע שנים בתחילת-אמצע בעשור הקודם,עם ולנסיה ולה קורוניה האדירות שבאמת היה מעניין אז לראות את הליגה הספרדית) ובשנתיים האחרונות עם ההתחמשות החולנית של בארסה וריאל זה כבר שובר שיאים של גועל נפש. חולקת זכויות השידור לא שיויוניות בעליל,ההלוואות החולניות שבארסה ובמיוחד ריאל לוקחות מהבנקים והמחובות שמוחקים להן,יותר מחצי מהליגה בפשיטת רגל-כנראה רק חוקי הפייר פלי הכלכלי (שה' ידוע מתי יכנסו לתוקף ואם באמת תיהיה הרתעה) תציל את הליגה הזאת,אם אפשר לקרוא לה בכלל ליגה..

Puskas

New member
הליגה לא כזו רעה..

היא לא תחרותית זה נכון..אבל עדיין משחקים של סביליה,ולנסיה,ויאריאל,בילבאו וכו' אלו משחקים סבבה לגמרי ברמה טובה מאוד. אני אישית נהנה כמעט מכל שידור בליגה הזו,וזה משהו שקשה לי להגיד על כל ליגה אחרת (אפילו הגרמנית אתמול ניפקה משחק מעפן)

עזוב רמה

פשוט קשה להזדהות עם הקבוצות האלה עם ריאל וברסה יש העדפה ברורה אבל ברוב המשחקים אני לא חש שום זיקה לקבוצות שם אולי פרט לאמש שמאיורקה ודודו ניצחו את קאנוטה המגעיל

Puskas

New member
למה שתחוש זיקה?

מלבד קבוצות ישראליות אתה לא אמור לחוש זיקה לשום קבוצה ממדינה זירה שלא קשורה אלייך.. נניח אתה ממוצא פולני ורומני אז סבבה שתיהיה לך זיקה גם לקבוצות משם.. אבל בכללי זה בלתי אפשרי לפתח זיקה לקבוצה ממדינה שאין לך קשר דם או מסורת אליה

Mellow29

New member
למה לא?

אתה אוהד את יובנטוס, ואני משער שיש עוד הרבה מאוד אוהדים של יובה בארץ. האם כולם בעלי קשר דם או מסורת לאיטליה? ועדיין הם אוהדים שלה. לעומת זאת, בליגה הספרדית קצת קשה לבחור קבוצה. זה או בארסה, או ריאל, או סתם להיות אנדרדוג נצחי...

וכל אחד הוא אחד יותר מדי

מועדון נטול אידיאולוגיה שלא מייצג דבר פרט לעשרות סקודטוס חסרות משמעות אני לוקח את זה שאין לו זיקה בעצם לשום קבוצה שהוא אוהד כולל חיפה

Mellow29

New member
זאת הייתה דוגמא

באותה מידה הוא יכל להיות אוהד מנצ'סטר יונייטד, ליברפול, ברצלונה, ריאל מדריד, אייאקס, באיירן מינכן ואפילו ריינג'רס... לפעמים אתה יכול לא להתייחס לדוגמא באופן נקודתי אלא לנסות להבין מה מטרת ההודעה....

הבנתי

זה מדוע הסרבים מעדיפים את ריינג'רס על יונייטד על שאר הקבוצות שהזכרת

Puskas

New member
אידיאולוגיה?

היטלרי מצידך.. וברצינות..למה אתה מתגרה תמיד? למה תמיד לנסות לעקוץ אוהדי יובה? אם אתה לא יודע עברית ולר מכיר את פירוש המילה זיקה אז עדיף לפעמים לא לענות.. סייג לחוכמה שתיקה..

זיקה לתרבות שפה ומורשת

אם אין לך את זה אתה לא אוהד מה קשה להבין פה? זיקה יכולה להיווצר עם הזמן היום יש לי זיקה לספורט האמריקאי מה שלא תמיד היתה לי לגיבנת זקנה לא היתה וכנראה גם אף פעם לא תהיה לי עקיצה? פרש את זה איך שבא לך וטוב שהזכרת את הצורר כי הרבה מהאוהדים של הליגה שאתה כה סוגד לה אכן מניפים צלבי קרס ואכן אני מסתייג ממנה

Puskas

New member
זיקה לא שווה אהדה..

אלו מילים שונות.. לאהוד זה להיות בעד קבוצה מסוימת ולשמוח בהצלחתה.. זיקה זה להרגיש קשר רגשי לקבוצה על בסיס קרבה כלשהיא.. אתה יכול להיוולד באותה מדינה,אתה יכול לגור שם כמה שנים או סתם להיות בעל מוצא מאותה מדינה.. אבל זיקה אם אין לך קשר ביולוגי או היסטורי כל שהוא לשם? זה לא אפשרי.. לאהוד זה משהו אחר,ואני אכן אוהד יובה.

אם להודות על האמת

כשלאונרדו פנה אליי לקחתי על עצמי בשמחה להיות המומחה לענייני הליגה הספרדית. עם זאת, אני מודה שהשמחה היא יותר על ההזדמנות לכתוב באופן צבעוני ובהשתדלות להיות קולח ומשעשע מאשר שמחה על ההתעסקות בליגה עצמה.יוצא שאני שמח לכתוב באופן צבעוני על משהו שכמעט דהה. תראו את זה כאתגר. פעם אהבתי את הליגה הזו הרבה יותר.היה דאבור סוקר, היה פאנטיץ', מיאטוביץ' רונאלדו השמן, סמוראנו. הים יש ארבעה כוכבים שנמצאים בשתי הקבוצות הגדולות, וזהו בערך. אתם באמת יכולים להשוות את טינו קוסטה מולנסיה לקלאודיו לופס הישן והטוב? כשהתחלתי לרשום במחברת תוצאות של משחקים, מי הבקיע ומתי, מי השווה, מי קיבל כרטיס אדום, מי החמיץ פנדל, דבר שאחרי כמה שנים העתקתי גם לליגת העל, ובכן, באותם שנים אתלטיקו מדריד זכתה בדאבל. זה היה בעונת 95-96. הייתי בגמר בסאראגוסה כשהיא ניצחה את ברסלונה. מאז בארסה ומדריד לקחו כמה וכמה אליפויות, אבל בתווך הופיעה ולנסיה עם שני תארים משלה (2002, 2004). והיום? אני מסכים שהיום זה מאבק בין שני טנקים שדורסים בצורה קצת חסרת חן כל מה שזז (כן, חוסר חן. לא טיקי טאקה ולא נעליים . בדיוק. למרות מסי, למרות צ'אבי, למרות רונאלדו), אני מודה שעצוב לי לראות את הקלות שבה ההגנות הרופסות של הליגה הספרדית נכנעות כל פעם מחדש למהלך הצפוי הזה של מסי כשהוא בא מצד ימין וחותך לאמצע. אז נכון שהוא מגניב ופנומן, אבל מאראדונה הוא לא וראינו את זה במונדיאל. כשיש עליו לחץ וכשמתמקדים בו זה לא אותו דבר. הכישרון שלו יכול להספיק להצגות כמו מול שטוטגרט וארסנל, ולהבקיע בגמר מול מנצ'סטר. מצד שני, תנו לו עונה שלמה בליגה האנגלית או הגרמנית. אני מוכן להתערב עם כל אחד שהוא אמנם יבקיע ואפילו יככב. אבל קצת פחות. אבל, לא, מסי נמצא בספרד, שם שחקני ההגנה של היריבה מלווים אותו, את צ'אבי ואת וייה בפחד מלווה בהערצה. שם יש לו את אלמריה.. אז מה אתם מצפים? שלא יחגוג עליה? אותו דבר לגבי כריסטיאנו. גם במנצ'סטר כיכב, היה ענק , אבל לא הבקיע בכמויות מטורפות כמו בספרד. אם זה ככה בליגה הספרדית ושחקני ההגנה האימפוטנטים שלה, כמה מסי ורונאלדו היו מבקיעים בליגת העל שלנו..106? 93? מצד שני, כאן כנראה היו נכנסים להם ברגליים ומשביתים אותם לחדשיים. נקודה מעניינת. מה דעתכם? ועדיין, למרות שהעונה מתנקזת למפגש אחד בית חוץ בארסה מדריד הפרש שערים מאזן פנימי וכו', עדיין יש עניין בליגה הזו, יש הרקולס, יש אתלטיקו, יש ויאריאל, יש סביליה. לא הכל אבוד. עדיין. ולכן אני ממשיך. בלב קצת כבד, אבל לפחות כותב. כי צריך להמשיך, צריך להמשיך ללכת.

למעלה