בשורות משמחות ושאלות

shahar3030

New member
בשורות משמחות ושאלות

שלום לכולן! אז השבוע התבצעו בדיקות הבטא הראשונה והשניה לאחר החזרת מוקפא. לשמחתינו התמונה חיובית- בטא 193 ביום הבדיקה ו875 3 ימים אחכ. הרופא שלי בחול אז לא יכולה לשאול מלא שאלות הוא כרגע רק אמר שצריך להמשיך עם התמיכה למשך 3 שבועות. אז אולי תוכלו לענות לי, בכללי- מה עושים עכשיו? האם צריך לעשות עוד בדיקות דם? מתי הולכים לעשות אולטרסאונד? באיזה שבוע אני בכלל? אני מרגישה שחיכינו להריון ככ הרבה זמן ועכשיו כשהוא הגיע לא ככ יודעים מה לעשות :)

hatalya

New member
איזה כיף לך!

עכשיו זה הזמן שלך להירגע. בבדיקת הבטא התחלת שבוע 4. לדעתי הפסיקי לעשות עוד בדיקות בטא, חכי לשבוע 6 כדי לראות קוטב עוברי באולטרסאונד וגינלי ולאחר מכן חזרי בשבוע 7 לבדיקת דופק. אחרי זה כבר ינחו אותך לבדיקות משמעותיות כמו שקיפות עורפית וסקירה ראשונה.. מעקב הריון זו בדיקה חודשית וזהו. הלוואי ויהיה לך קל ומשעמם אבל הכי חשוב בידיים מלאות!

נועה312

New member
תיקון

במידה ועברת שאיבה אז מתחילים את ספירת השבועות שבועיים לפני השאיבה.
במידה ועברת החזרת מוקפא אז מתחילים את ספירת השבועות שבועיים לפני הביוץ.
מתחילים ביום בדיקת הבטא שבוע 4+0 אם הבדיקה מתבצעת בדיוק שבועיים אחרי השאיבה אבל הרבה פעמים לרופאים יש הנחיות אחרות בהתאם לגיל העוברים, למשל ממני ביקשו הפעם לבדוק 12 יום אחרי החזרת עובר בן 3 ימים.

עוד תיקון זה שלא צריך לבדוק גם בשבוע 6 וגם בשבוע 7 אלא אם כן נדרשים בגלל דופק איטי או התפתחות איטית. בשבוע 6 בIVF כבר אמורים לראות דופק.

תלתלית20

New member
בשעה טובה! איזה כיף!

עם התמיכות תמשיכי עד שתקבלי הוראה להפסיק. בדרכ ממשיכים עד שבוע 12 , כשהשיליה מבצעת את תפקידה כראוי.
בעיקרון כשהבטא תהיה מעל 1000 כבר ניתן יהיה לראות שק הריון באולטרסאונד, אחכ מגיעים לבדיקת דופק (סביבות שבוע 7)
מתי הרופא שלך חוזר לארץ? שתקבעי תור לאולטרסאונד. אם הוא לא חוזר בשבועיים הקרובים תלכי לרופא אחר.

shahar3030

New member

תודה!
הוא ביום ראשון כבר כאן אני אדבר איתו.
הוא הרופא פוריות שלי , מקווה שיקבל אותי גם לליווי הריון.
הם עושים את זה?

תלתלית20

New member
חלקם כן, לדעתי

אני בכל אופן עושה את המעקב הריון אצל רופאת הנשים שלי בגלל הקירבה לבית....רופא הפוריות שלי מקסים ומעולה אבל מקבל בעיר שרחוקה לי

נועה312

New member
לי אמרו להפסיק בשבוע 8 את התמיכה אחרי שאיבה

אין חובה להמשיך עד שבוע 12. צריך להקשיב להנחיות הרופא המטפל.

למעלה