אקו לב עובר- מתייעצת

גיי J

New member
אקו לב עובר- מתייעצת

ערב טוב!
אנחנו בשבוע 21+5
במעקב אצל בר חווה, הוא המליץ לעשות אקו לב עובר, מכיוון שיש שכיחות גבוה למומים בקרב IVF. אך אין אינדקציה ספציפית אצל העוברית שלנו.
בדיקה אצלו עולה 800 ש"ח.
ביקשתי ממנו הפניה בכתב עבור הוצאת טופס 17 לקופה, הם לא מוכנים לרשום מכתב, למרות הבקשות החוזרות שלי (מקסימום בקופה יסרבו). מרגיש לנו שמה שעומד מאחורי הדברים זה כסף....
אשמח לחוות דעת שלכם, האם עשיתם או לא ואולי דרכים נוספות לעשות את הבדיקה דרך הקופה.
תודה רבה!

.

אני מאמינה שרופא נשים דרך הקופה יתן לך הפנייה אם תתעקשי ואם לא את יכולה לעשות במכונים אחרים ללא הפנייה ובהרבה פחות כסף לדוגמא '7 עיניים' ויש עוד בסכום של פחות מ200 שקלים לא זוכרת את השם של המכון שעשיתי.

גיי J

New member
רופא

של הקופה רשם הפניה בעקבות בקשה של הרופא המטפל.
האם ניתן לסמוך על המכונים האלו?

hatalya

New member
לא עשיתי שום בדיקה שלא הייתה לה אינדיקציה!

ומעולם לא שמעתי על זה שיש שכיחות גבוהה יותר בקרב הריונות לאחר טיפולים. לדעתי זה מיותר. תהני מההריון :) ושיהיה בידיים מלאות

hatalya

New member
מוסיפה עוד משהו

הרופא מעקב שלי אפילו כעס עלי בתחילת ההריון שהגעתי ליותר מידי בדיקות אולטרסאונד כי אמר שהמדע עדיין לא יודע את השפעתו של האולטרסאונד על העובר. אז זה בסדר לחשוף את העובד לגלי אולטרסאונד, אבל כשיש צורך ובמידה מבוקרת.

עשיתי בקופת חולים מכבי

אצל ד"ר אוריאל כץ.
הייתה לי הפניה מהרופא שעשה לי סקירה (ד"ר ארז יזהר) ופשוט הייתי צריכה לקבוע תור לקופה.
לא זוכרת שטופס 17 היה מעורב בזה - גם ד"ר מיכה באום, הרופא שלי במעקב הריון, כתב לי מכתב שלו אבל שוב.. לא זוכרת שבכלל היה צריך את ההפניה מלבד שם הרופא המומלץ.

למעלה