יש פה מישהי שהיו לה 2 שקי הריון ,אחד תקין ואחד נספג ??

riki2408

New member
יש פה מישהי שהיו לה 2 שקי הריון ,אחד תקין ואחד נספג ??

היי
אני שבוע 8+6 ,יש דופק בשק אחד השני ללא כלום.
אני מתועדת לעשות בדיקת שקיפות, סקר ביוכימי ובדיקת nipt מאחר והעובר השני לא התפתח התוצאות יכולות להשפיע על הדם ובכך להטעות את תוצאות הבדיקה לשליליות ..ועל כן נותר לי לחכות למי שפיר שזה שבוע 18 בלי כל בדיקה כרומוזונאלית לפני / סיסי שיליה שבארץ לא כל כך מומלצת..רציתי לדעת למי היה כזה מקרה והאם התוצאות באמת השתבשו בסקר ובnipt?
תודה

היא321

New member
לי היו

שני עוברים. ךאחד הפסיק הדופק בשבוע 7 השניה נולדה בריאה. לא עשיתי מי שפיר/ ניפט. אבל על הסקר שליש ראשון וחלבון עוברי לא היתה השפעה

riki2408

New member
קיבלת את ההודעה שלי

כי נראה לי יש לי בעיה לשלוח הודעות...משום מה

השואלת14

New member
לי היה ממש לאחרונה

בשבוע 6+6 ראו שני שקים כאשר אחד תקין והשני ריק. הפרש ניכר בגודל השקים
בשבוע 8+2 ראו שני שקים כאשר פתאם צץ לו דופק גם בקטנצ'יק אבל עדיין הפרש ניכר ולפני כמה ימים אצל הרופא שלי כשאני בשבוע 10 ראינו שאחד מהם כבר נספג כמעט לחלוטין ונשארו רק שאריות שגם הן ייעלמו עם הזמן.
התקין עדיין תקין תודה לאל

הרופא שלי לא אמר דבר על כך שזה עשוי להשפיע על תוצאות בדיקת הסקר

בפירוש אמרו לך שיכולה להיות השלכה או עיוות התוצאה בגלל שאריות שק שלא התפתח....?

לגבי מי שפיר בילדון שלי עשיתי בלי למצמץ אבל היום כשאני עם פיצקי בבית אני קצת חוששת להיות אחרי בדיקת מי שפיר (מאמץ וכו' אפילו שיש עזרה) אז אראה מה תוצאות הסקרים יראו

riki2408

New member
עונה..

הייי
כן,הוא אמר לי בפירוש שזה יכול לשבש וגם את הניפט(בדיקת מי שפיר דרך הדם) במידה ואחליט לעשות ... ממש מבאס אותי.

taltal333

New member
לי היו 2 עוברים עם דופק, אחד פסק בשבוע 8 וניפט יצא תקין

בדיקת הניפט בשבוע 13 חזרה תקינה לחלוטין, יכול להיות ששני העוברים היו בסדר, ויכול להיות שהעובר השני כבר הספיק להספג ולא השפיע על התוצאות.
בכל מקרה הבדיקה חזרה עם תוצאות כרומוזום xx שמעיד על בת, ואכן שבועיים אחכ בסקירת מערכות נודע לנו שזו אכן עוברית!

riki2408

New member
המשך

אז עשיתי אתמול סקר ביוכימי ואני בהלם,אני בת 36 אין לי מושג אם התוצאות השליליות הן בגלל הסיכוי הגבוה שיש לי או בגלל השק הריק.
הסיכוי בגיל שלי למומים הבאים הוא 1:187
ואילו יצא לי טריזומיה 21 ,1:36
טריזומה 13/18 , 1:2
הרופא הפנה לסיסי שיליה ואני ממש בלחץ...

נושקית3

New member
אצלי גם היה ככה

דומה, בשבוע 6 ויומיים התחיל לי דימום דם טרי (החזרת 2 עוברים טריים ב IVF) ביום של הדימום טסתי למוקד נשים , שם עשו לי אולטראסאונד וראו דופק ועובר תקין הכל בסדר, כנראה אחד העוברים נפל. היום יש לי ילדה שובבה בת שנתיים וחודש.
היות ויש לי דם O מינוס (נדיר משום מה ), נתנו לי מיידי חצי מנה זריקת אנטי די כדי שהגוף שלי לא ידחה את ההריון ולא יחשוב שהעובר גוף זר.
בשבוע 28 נתנו לי שוב זריקת השלמה אנטי די .

למעלה