התלבטות בין חברות לבדיקת דם לתסמונת דאון אשמח להמלצותיכן

StrawberryB

New member
התלבטות בין חברות לבדיקת דם לתסמונת דאון אשמח להמלצותיכן

הי יקירות
אני מנסה לבחור חברה לעשות דרכה את בדיקת הדם לאיתור תסמונות גנטיות ואני מתלבטת בין החברות השונות.
מנסה להבין איזו בדיקה הכי אמינה ובודקת הכי הרבה תסמונות.
אשמח לשמוע מנסיונכן איזה בדיקה עשיתן ומדוע בחרתן בחברה הספציפית הזו?
תודה לעונות

אמא2221

New member
הי

אני עם תאומים ועשיתי את מטרניטי 21= שהבנתי שמומלצת לתאומים
אני עשיתי דרך פרופ' גייפמן- היא עושה דרך המרפאה שלה בארה"ב במחיר מוזל יחסית לארץ, 750 דולר. זה יצא לי אותו מחיר שהיה יוצא לי בארץ עם כיסוי של כל סל ההריון, וככה הרווחתי את סל ההריון..
בבירור עם החברות השונות כל אחת ניסתה לומר למה היא הכי טובה. לא שאלתי את הרופא שלי, אך הבנתי שכל קופה מנחה את הרופאים לחברה מסוימת ואז זה לא כל כך אמין..
בהצלחה!

taltal333

New member
אין באמת דרך לדעת איזו הכי טובה

אני עשיתי את ווריפיי של טבע, כי הבנתי שהיא הכי מתאימה לתאומים (בדיעבד אני מבינה שגם זה הפיץ׳ הקבוע של סוכני המכירות...), אני לא הצלחתי למצוא ממש מאמרים או תשובות חותכות מי הטובה ביותר. אני עשיתי את הבדיקה הבסיסית לתסמונת דאון ועוד 3 תסמונות נוספות, הצלחתי להבין שהמורחבת שמכסה עוד 5 תסמונות נוספות זה קצת סתם, כי הן מאד מאד נדירות.

לאחרונה מתעניינת בדיוק בנושא הזה

על-מנת להבין איזו בדיקה עדיפה..
אני הבנתי מחברה שדווקא מטרניטי 21 היא העדיפה לתאומים (או הריון עם יותר מעובר אחד באופן כללי) והבדיקה גנומיטי היא הבדיקה המובילה להריון עם עובר אחד מבחינת מספר התסמונות שהיא בודקת , דיוק טכנולוגיה וכיוב'
מה שאני עושה זה פשוט טבלה ומשווה בין הבדיקות השונות בשילוב המלצות מחברות שעשו ומקווה שאחליט בקרוב..בכל מקרה אעשה את אחת הבדיקות (מי שפיר/גנומיטי)

StrawberryB

New member
הריון עם עובר אחד (החזירו שניים) ויעילות בדיקת גנומיטי שאלה

קראתי עכשיו שבמידה ובטיפול הוחזרו שני עוברים ורק אחד נקלט זה יכול להשפיע על תוצאות בדיקת NIPT ושלא כל החברות אומרות את זה.
האם למישהי יש מידע בנושא?
ואם זה אכן נכון אז האם יש חברה שאת הבדיקה שלה כדאי לבצע?

a morph

New member
לא נשמע הגיוני

דנ"א עוברי בדם האם מגיע לריכוז מספק לבדיקה רק החל משבוע 10.
האם אם בהתחלה נקלטו שני עוברים ואחד פרש בהמשך, אז זה יכול להשפיע, כי זה אומר שגם דנ"א של העובר שפרש יכול להיות במחזור הדם של האם.
אבל אם מעולם לא נצפו שני שקי הריון - לא תיתכן שום השפעה על התוצאות.

לכן

אולי כדאי קודם לפנות לחברת מטרניטי שהבדיקה שלהם הכי מתאימה להריון רב עוברי ושהבדיקה שלהם נחשבת לבדיקה עם אחוזי דיוק גבוהים וטובים

מי שלא מתאים להריון רב עוברי צריך לציין זאת אני מניחה

למעלה