US , דימום קל, חרדות ועוד... משתפת ונעזרת בכן

Goldi86

New member
US , דימום קל, חרדות ועוד... משתפת ונעזרת בכן

שלום לכולן אני עוברת לכאן אחרי כמעט שנתיים בטיפולי פוריות, ביוץ מוקדם, גילוי של אנדומטריוזיס קל, הזרעות, הורמונים ו IVF.
ב 2.3 הוחזרה לי ביצית מופרת אחת בת 4 ימים,
אחרי 11 ימים בטא - 256
אחרי 15 ימים בטא - 832
אחרי 17 ימים בטא - 3338 (יום ראשון האחרון)
כמו שאתן רואות הכפלות יפות טפו טפו הכל בסדר, חוץ ממני!

אני לא רגועה, מחכה לבשורה רעה, חרדה ומפחדת מהריון חוץ רחמי או כימי או פשוט שיעלם. נראה לי שזה טיבעי ומנסה להרגיע את עצמי.

אני עם תמיכה של אנדומטרין (2 בבוקר, 2 בערב) ביום שני בערב על המוליך התגלה מעט דם, חום ורדרד, כמובן שלא הצלחתי לנשום נכנסתי למיטה שמתי את השמיכה על הראש ורציתי שיגמר היום.
הדימום נפסק נכון לכרגע, אבל כמובן אני לא רגועה.

את הטיפול האחרון עשינו באופן פרטי, באסותא רמת החייל.
שיתפתי את הרופא שלי בדימום והציע להקדים את ה US וציין שהוא לוקח 500 ש"ח על הבדיקה!!! קצת חבל לי ללכת לבדיקה בשבוע 5 וכמה ימים, לשלם 500 ש"ח ושיש אפשרות שפשוט לא יראו כלום.
מה אתן מציעות?

בכל אופן סתם רציתי לפרוק, ולספר את הכל למישהו.
השאלה הנוספת שרציתי לשאול היא, איך חוזרים אל הקופה (כללית)? קובעים תור לרופא נשים רגיל? מי יכול לעשות US ?
אשמח אם תשפכו אור על הנושא.
תודה מראש.

מרגיעה

קודם כל - מזל טוב!!!! עם כל החרדות (המובנות לחלוטין) המצב עכשיו טוב יותר מאשר לפני הבטא החיובית :) אני עשיתי א"ס מוקדמים וזה היה אסון! מאד לא ממליצה, כי בדיקות תכופות לא מבטיחות את הישרדות ההריון, אבל אותי לפחות הן גם רק הלחיצו (- 3 בדיקות: חשד להריון הטרוטופי, דופק איטי, דופק איטי, רציתי למות והצטערתי שלא הלכתי מראש רק בשבוע 8, שם כבר נצפה דופק רגיל). תקבעי תור לרופא נשים רגיל, אין שום צורך לשלם 500 ש"ח על א"ס. הרופא ייתן לך הפניה ותבצעי את הבדיקה אצל טכנאית. שקיפות וסקירה כבר עושים אצל רופא. ו.... השליש הראשון של ההריון קשה מאד. אף אחד עוד לא יודע, ההריון בגדר סוד, הסיכוי להפלה גבוה מבשאר ההריון, העייפות, הבחילות, הכאבים והמיחושים תכופים ומעיקים - ככה זה אצל כולן. ממליצה לך ללכת לראות שק בשבוע 5 ואז לחכות בסבלנות עד הדופק בשבוע 8. מזל טוב ובידיים מלאות !!!!!!!!

Goldi86

New member
הצלחת להרגיע

תודה על התגובה המהירה ועל העידודים!
אנסה ללמוד מהניסיון שלך להיות סבלנית (איך עושים את זה?!?!).
אני בשבוע 5 פלוס 3 היום ולא נראה לי שיהיה מי שיעשה לי US השבוע,
התור הכי קרוב לרופא נשים זה ביום רביעי הבא..
שוקלת בכל זאת ללכת לרופא הפרטי שבוע הבא (שבוע 6 פלוס 1)
ולפחות לראות שק הריון (או לא) ולהיות פחות באפלה ואולי אולי קצת יותר רגועה..
ובין לבין לחזור אל הקופה ושה US הבא, של הדופק יהיה בקופה.

המון תודה

giraffelle

New member
דימום על המוליך לא אמור להדאיג

יש סיכוי סביר שהוא בכלל פציעה קטנה מהמוליך ולא דימום מהרחם, וגם אם זה כן מהרחם, בכמות הזו זה לא מדאיג.

כמו שכבר ענו לך מעלי, אין סיבה להמשיך מעקב אצל רופא פרטי. אני מוסיפה שאת יכולה לקבל הפניה ל-US גם מרופא משפחה ולקבוע תור אצל טכנאית US בקופה. סביר להניח שתוכלי ככה לקבל תור מהיר יותר מאשר אצל רופא נשים.
יש גם את האפשרות של מוקד - את יכולה ללכת למוקד ולהגיד שיש לך קצת דימום, ויעשו לך US על המקום.

יש כאלו שמרגיע אותן לקפוץ ל-US על כל שטות, ויש כאלו שזה רק מלחיץ אותן יותר ועדיף להן לחכות עד הדופק. תנסי לחשוב לאיזה סוג את שייכת... בכל מקרה אם את הולכת ל-US מוקדם את חייבת לזכור מה הציפיות ההגיוניות לשלב הזה ולא להילחץ מזה שלא רואים עובר או דופק אם זה מוקדם מדי לזה.

אני מציעה גם להתחיל לברר לגבי רופאי מעקב הריון טובים בקופה ולקבוע כבר תור. לרופאים המבוקשים יכול לקחת קצת זמן להשיג תור אז כדאי לקבוע כבר מעכשיו לסביבות שבוע 10. בדרך כלל מקובל לעזוב את רופא הפוריות אחרי שרואים דופק, אבל אם את רוצה לעבור לקופה עוד קודם אין שום סיבה שלא. כדאי רק לקבל מרופא הפוריות הנחיות לגבי המשך תמיכה (ואין שום סיבה להגיע אליו פיסית בשביל זה ולשלם על ביקור).

Goldi86

New member
חשבתי על האופציה של המוקד

אבל אני קצת חוששת שמישהו פחות מנוסה יעשה לי בדיקה ואולי תהיה אבחנה לא נכונה מלחיצה ומיותרת.

בקשר לדימום מנסה "לשכנע" את עצמי שזה באמת שום דבר וכל עוד אין כאבים חזקים ודימום מאסיבי, סביר שהכל בסדר.

מקווה שהכל יהיה בסדר, אחזור לעדכן, תודה רבה!!

giraffelle

New member
אני לא חושבת שצריך פה יותר מדי ניסיון

זו אחת הבדיקות הכי פשוטות שיש.
חוץ מזה, אצלנו במוקד ה-US נעשה ע"י טכנאיות, ויש להן המון ניסיון. לא יודעת אם זה כך בכל מקום.

מה שכן, ב-US בשבוע מאד מוקדם יש סיכוי להילחץ כי עדיין לא רואים דופק ואולי גם לא עובר, וכל הבדל קטן במדידה מתורגם לפער של יומיים-שלשה בגיל ההריון. זה לא ממש קשור לניסיון של המודד (אבל אולי כן לניסיון של מי שמפענח את התוצאות, ואולי נוטה לעשות מזבוב פיל).
אז צריך לדעת שיתכנו הבדלים כאלו ולא להילחץ מהם. אם קשה לך לא להילחץ מזה (זה בהחלט יכול להיות קשה), אז באמת עדיף לחכות בסבלנות.

בסופו של דבר אם את מצליחה לשכנע את עצמך להירגע, זה הכי טוב.

אני בדיוק במצבך

החזרה של בלטו ב3.3
זה אומר שאנחנו בדיוק באותו היום.
בשישי האחרון התחילו לי הכתמות, נבהלתי נורא! הלכתי למוקד ואמרו לי שיש שק ולחכות לבדיקת דופק..אחרי כמה ימים זה המשיך, ללא כאבים .המשיכו עדין הכתמות קלות והלכת שוב לרופא. הוא כבר הלחיץ אותי- אמר שהשק קצת קטן ושהוא ציפה לראות קוטב עוברי ושוב- לחכות לבדיקת דופק.חזרתי מבוהלת ומבואסת , הבנתי שעדיין לא אמורים לראות קוטב עוברי אבל עדיין הציפיות שלי ירדו כמובן לא אני כבר לא ממש אופטימית.
בכל אופן לשלם לרופא פרטי על בדיקה כזו זה מיותר, כל רופא בכללית ובמיון יכול לבדוק..
מקווה שיהיה בסדר לשתינו , שיהיה הריון משעמם ועם ילדות מלאות

Goldi86

New member
הלוואי אמן שיהיה לכולן הריון משעמם עם ידיים מלאות !!

איזה קטע שאנחנו בדיוק באותו שלב,
אני בדיוק כמו הכינוי שלך "חדשה ומבולבלת" אבל נראה לי שבינתים אין לך מה לדאוג, זה שלב ממש מוקדם, הבנתי שאפשר לראות רק שק.
מקווה שהכל יהיה בסדר.

השיחה איתכן גרמה לי להחליט מה יהיו צעדיי הבאים
ועל כך אני מודה לכן מאוד!!

בטוח אחזור לעדכן

למעלה