פוריה, אבל הריונות לא מחזיקים

סתיו7337

New member
פוריה, אבל הריונות לא מחזיקים

שלום לכולן,
מנסה להבין עקרונית...
אני בת 43 לאחר 2 טיפולי פוריות שהפכו להריונות. שני ההריונות הפסיקו בשבועות הראשונים.
רופא הנשים אמר שאני פוריה, אבל עם הגיל יש בעיה להחזיק הריון והוא היה ממליץ לנסות עוד כמה פעמים ואם לא יתפס, להבין שעברתי את השלב בו אוכל להביא לבדי תינוק.

הוא אמר שלא רואה צורך בשלב הזה לבצע בדיקות, כי אין אינדיקציה שיש סיבה אחרת, פיזיולוגית, מעבר לגיל.

מצד אחד, די הופתעתי לראות שנקלטתי מאד מהר, מצד שני...השיחה עם הרופא.

אמאלוסי

New member
בטח שצריך בדיקות.

מרתיח אותי, שרופאים רוצים שנעשה אותו דבר, אבל נצפה לתוצאות טובות יותר.
יכולים להיות מלא סיבות, בלי קשר לגיל.
הבנתי נכון, את עם תרומת זרע ? אם כן, אולי להחליף תורם ?
עשית בדיקות קרישה/ פרופיל הורמונלי/אוטואימוני/היסטרוסקופיה ?
וגם , מה זאת אומרת : "אם לא יתפס, להבין שעברתי את השלב בו אוכל להביא לבדי תינוק". תמיד יש אופציה של תרומת ביצית. כמובן אם זה מתאים לך.
בקיצור, הייתי מחליפה רופא.
(אני באמת החלפתי רופא אחרי שאחרי הפלה שלישית הוא אמר לי להכנס עוד פעם להריון ו"יהיה בסדר").

סתיו7337

New member
תודה על התשובה המהירה!!

אני רוצה לראות מקום לסיכוי, במיוחד לאור העובדה שכל טיפול פוריות שעשיתי נקלט (שניים עד כה). מנסה להבין אם יש בסיס לתקווה.
לא עשיתי קרישה והיסטרוסקופיה ולא שמעתי על השתיים האחרות (יכול להיות שפרופיל הורמונלי עושים בבדיקות הגנטיות? עברתי מלא בדיקות לפני תחילת הטיפולים). דווקא רופא הפוריות כן דיבר על לשלוח לבדיקות (הסיפור שסיפרתי נוגע לרופא הנשים שלי).
כן, תרומה.
אם זה בסדר לשאול, מה הרופא השני שהגעת אליו שינה, או עשה אחרת?
&nbsp

אמאלוסי

New member
עונה

הגעתי לרופא נוכחי בהמלצת קולגה שלי שלבת שלה היו 8 הפלות והרופא הזה "עשה" לה 2 ילדים.
מה הוא עשה לנו שונה :
1 - קודם כל זרע. זרע היה לא משהו, אבל רופא נשים קודם טען שאם אני נכנסת להריון, אז הכל בסדר. לציין שהיה לנו 3 מנות זרע קפוא (כי בעלי עבר הקרנות), אבל רופא נשים קודם דחה על הסף את הצורך בזרע קפוא. רופא נוכחי, אמר שנעשה IVF עם זרע קפוא, כי זרע דפוק.
בגלל שגם לך היו קליטות, אבל דופק נפסק, זה מזכיר לי סיפור שלי ויכול להיות שגם אצלך זרע לא משהו. על פניו אצלך זה זרע מתורם בריא, אבל יכולים להיות שינויים מורפולוגיים, שאולי לא נראים בספירה רגילה. (כמובן שאני לא רופאה, זה סתם השערות שלי).
2 - הוא נתן לי קלקסן מרגע החזרה. למרות שאין בעיות קרישה.

עכשיו לגבי בדיקות שעשית. בדיקות הורמונליות ואוטואימוניות לא קשורות לגנטיקה. תבדקי עם רופא פוריות האם ביצעת אותם, ואם לא - תבצעי. אולי שם "קבור הכלב". וכמובן, היסטרו וקרישה זה חובה.
ועוד בדיקה - תרבית וגינלית ל- STD. יתכן שיש לך מיקופלזמה/אוראופלזמה, שגם לא תורמת להצלחת התהליך.

hatalya

New member
הוא לא הציע קלקסן או טיפול בקרישיות?

אני אמנם צעירה ממך בעשר שנים, אבל אחרי שתי הפלות הרופאה הציעה קלקסן למרות שבדיקות הקרישיות יצאו תקינות. וזה עבד.. גם אני ממליצה לך להחליף רופא. קופרמינץ וכארפ מומלצים במקרים כאלו. אישית אני הייתי אצל דר רונית מכטינגר ואני ממליצה עליה בחום.

סתיו7337

New member
תודה. רושמת לפני

כשהגוף יחזור לעצמו אחרי ההפלה הזו, אחזור לרופא הפוריות והוא ישלח אותי לבדיקות. השיחה היתה עם רופא הנשים שלי.
&nbsp
&nbsp

giraffelle

New member
כדאי לבדוק קרישיות ולשקול טיפול בקלקסן גם אם התוצאות תקינות

אבל בדבר אחד הרופא צודק - יש סיכוי גבוה מאד שההפלות הן בגלל אי תקינות גנטית של העובר.
לכל אישה יש אחוז מסוים של עוברים לא תקינים גנטית, והאחוז הזה עולה באופן דרסטי למדי עם הגיל.
כך שגם אם תמצאי בעיה אחרת ותטפלי בה, אף אחד לא מבטיח לך הריון תקין. סליחה שאני ככה אומרת את זה בצורה חדה.
&nbsp
כלומר הרופא צודק שרוב הסיכויים שזה ההסבר, אבל אני לא מסכימה עם המסקנה שבגלל זה לא צריך לבדוק אפשרויות נוספות. גם הסיכוי לבעיית קרישיות עולה עם הגיל... בכל מקרה, גם אם הסיכוי שיש בעיה אחרת נמוך יותר מהסיכוי שזה בגלל הגיל, הסיכוי הזה עדיין לא זניח בכלל ושווה בדיקה לפני שממשיכים פול גז בניוטרל.

סתיו7337

New member
אין לך מה להתנצל

אני לא כועסת על מי שכותב את דעתו. מאמינה לך שהיית מעדיפה לכתוב לי דברים אחרים.
עדיין לא חושבת ששני נסיונות ראשונים, בהם הצלחתי להכנס להריון, יגרמו לי להפסיק לנסות כרגע. ראיתי כל כך הרבה צעירות ממני לא נקלטות במשך שנים ועוברות גיהנום. זה ששניים מתוך שניים נקלטו, מבחינתי זאת כבר הפתעה שלא ציפיתי לה.
&nbsp
כרגע ממשיכה לנסות, אבל כן, יש לי צביטה חזקה בלב.
&nbsp
תודה
&nbsp

צומבה1

New member
הי.. מזדהה ובאותו גיל

האם הטיפולים הם Iivf או הזרעות ?
אצלי גם אין בעיה של רזרבה שחלתית ועל הנייר הכל טוב. חוויתי לצערי לפני חצי שנה הריון שהפסיק בשבוע 11.
כעת ממש בלחץ בגלל הגיל. לא מסוגלת לחשוב על תרומת ביצית כל עוד בכל שאיבה יש סביב 20 ביציות ולא מעט קפואים באיכות מצויינת ...
היתי אצל קופרמינץ ששלח אותי לסט מלא של קרישיות. יצא תקין ולמרות זה המליץ קלקסן מיום ההחזרה ופרדניזון.
כמו כן ממליצה לך על הסטרו אבחנתית לשלול מום ברחם כמו מחיצה או משהו אחר. בייחוד לאור העובדה שכבר היתה הפלה.
יש גם שיטה של pgs שזוה אבחון העובר מבחינה כרומוזומלית לפני החזרה. יש כנראה לא מעט בעיות עם השיטה אבל אולי שווה לבדוק בגלל הגיל כאופציה.
אומנם הגיל בעייתי אבל רק יכולה לספר מנסיון על אמא יחידנית בת 44 שהבת שלה מהזריעה אדונה ספונטנית, ועל סבתא שלי שילדה את אבא שלי בגיל 42, את אחותו בגיל 44, ובגיל 46 נכנסה שוב להריון אבל עשתה הפלה כי ״ כבר היה באמת מוגזם״ במונחים של פעם... ננסה להשאר אופטימיות ...
בהצלחה

צומבה1

New member
עוד ״ שיטה״ שיכולה לעזור להפלות

בר חווה שזה הרופא שלי המליץ לנסות להחזיר 2 בלסטוציסטים מתוך מחשבה שאם אחד ״ פגום״ כרומוזומלית שהיה מביא להפלה ושניהם יקלטו ואם השני בטעות עובר תקין, אז התקין ימשיך , הפגום לא יפריע לו להתפתח וכך למעשה ״ נחסכה״ הפלה. אין לי מושג אם נצליח לגדל ככ הרבה בלסטוציסטים כל פעם, אבל כרעיון יש בזה משהו ... מאחלת לנו ליפול על ביצית תקינה . אחת זה כל מה שצריך....אני מתקשה להשאר אופטימית אבל בהחלט מנסה ...��

סתיו7337

New member
מבינה אותך

וזה מעבר לחששות של מה יהיה אחרי שגם לא עוזבים.
לא פשוט.
נשאר באמת רק לקוות לטוב

למעלה