מורפולוגיה 0 , הפריה - חייבת אתכן :(

מורפולוגיה 0 , הפריה - חייבת אתכן :(

שלום לכן,
בת 25 נשואה שנה , בעלי בן 29.
לאחר ניסיון להריון כושל, הלכנו לבדיקות שבהן נאמר לבעלי שיש לו בעיית וריקוצלה - מורפולגיה 0 אחוז.
הפרופסור המדהים לבעיות פריון שלי אמר שיש אפשרות להיכנס להריון אבל לצערו לא בדרך טבעית אלא הפריה חוץ גופנית.
לגבי ניתוח לבעלי המליץ שלא, כי לרוב זה לא עוזר.
ומאז אני רק בוכה, לקחתי את זה כ"כ קשה, בעיקר כי גיסתי עברה את זה ואני יודעת כמה סבל קשה זה.
קשה לי, אני רק בוכה...
קראתי על זה, ראיתי סירטונים, קראתי מאמרים .. וראיתי שלרוב לוקח לנשים להיכנס להריון בהפריה אחרי שנה ולא מהפעמים הראשונות.
יש כאן מישהי עם אותו הרקע? שאצלה הכל תקין ויש לבעלה בעיה של מורפולוגיה 0 עקב וריקוצלה ואכן נכנסה להריון דרך הזרעה או הפריה? כמה באמת זה כואב השאיבת ביציות?
ואחרי כמה זמן נכנסתן להריון תקין?
בבקשה מכן, תעזרו לי.

by ivf

New member
סיפור חיי...

אני בת ב26 בעלי 34 עם בעיית זרע חמורה (1% תקין) גם לנו נאמר שהדרך היחידה היא ivf ושאין טעם לעשות וירקוצאלה, אצלי הכל תקין. עשינו טיפול אחד לפני שנה בו נכנסתי פעמיים להריון: *פעם ראשונה כימי. *פעם שניה נפל בשבוע 7. לאחר מכן החלטנו שאנחנו עושים את הניתוח וירקוצאלה כי אין לנו מה להפסיד ובכל מקרה האיכות של הזרע פוגעת בעוברים. המתנו חצי שנה, כרגע עברתי החזרת עובר ואנחנו ממתינים לבשורות טובות. זה קשה אבל את חייבת להיות חזקה ויותר מהכל לשמור על הזוגיות.

המשך

תודה רבה לך על השיתוף.
מאחלת לכם המון בהצלחה ואמן הפעם וזה יהיה הריון חזק ובריא של 9 חודשי הריון ולידה בריאה בידיים מלאות.
במידה וזה בסדר מבחינתך אשמח לשוחח איתך בפרטי.

זרע לא תקין אכן מעלה סיכוי להפלות בשבועות מוקדמים

אבל במקרים ולניתוח סיכוי אפסי, מיון זרע הרבה פעמים יכול לעזור (לצערי כיום זה עדיין בפרטי, בעלות של 3000-4000 שח, במעבדות ברטוב או mfc בלבד עושים זאת).
&nbsp
למען הסר ספק.. אם לניתוח כן יש סיכוי להצלחח, אז בהחלט כדאי ללכת עליו.. היו אפילו מקרים של שיפור כל כך משמעותי שהזוג הרה אכ בהזרעות ולא ivf..
כך שלדעתי כותבת ההודעה עשתה בשכל.. אבל לגבי כותבת הפוסט המקורי.. אם אחד מהמומחים הגדולים באורולוגיה פריון הגבר אמר שסיכוי אפסי.. הייתי מקשיבה. אם זה אורולוג רגיל או אם מדובר בכלל ברופא פריון, אז כמובן ללכת ליעוץ אצל מישהו שמומחה בפריון הגבר!!!

giraffelle

New member
אחד המומחים הגדולים לפריון הגבר אמר לנו ש"חבל על הזמן" לעשות

תיקון וריקוצלה.
בעלי עשה צינתור, ונחשי מה? הזרע שלו תקין לחלוטין עכשיו.
&nbsp
אז נכון שהוא לא אמר לנו שהסיכוי "אפסי" (ניסינו ככל יכולתנו להוציא ממנו מספר, ללא הצלחה), אבל אני לא בטוחה שזה גם מה שהתכוון הרופא של פותחת השרשור. יכול מאד להיות שהוא התכוון שהוא במקומם היה מעדיף לעשות IVF ולדלג על הניתוח. אבל מכיוון שהשיקולים של הזוג עשויים להיות שונים מאלו של הרופא, כדאי לשקול את העניין בעצמם ולא להסתפק רק בהמלצה של רופא אחד.
&nbsp
יש הבדלי גישות גדולים בין מומחי פוריות הגבר, ועל אותו מקרה יכול להיות שאחד יגיד שברור שלא לנתח, והשני יגיד שברור שכן. (ואם לנקוב בשמות, מדג'ר שמרני ושפי ממליץ לנתח כמעט תמיד). מה שמשותף לכל האורולוגים זה שהם מתעלמים מהאפשרות של צנתור, שבניגוד לניתוח דווקא שווה לשקול אותה גם במקרים "חסרי סיכוי".
עוד דבר שמשותף להרבה רופאים הוא שהם נוטים לעשות את השיקולים רק לגבי ההריון הבא, ולא לקחת בחשבון שיקולים ארוכי טווח יותר. לזוג שמתכנן כמה ילדים, יהיה שווה לעשות ניתוח גם במקרים שבהם זה לא שווה בשביל הריון אחד.
&nbsp
בקיצור, אני מאד ממליצה לא להסתפק בחוות דעת אחת, ולא להסתפק במסקנות של הרופא אלא לנסות לקבל ממנו את הנתונים.

Lago Azul

New member
גם אנחנו הגענו לטיפולים בגלל בעיית זרע

אבל זה מזה לא כזה סרט כמו שזה נראה לך כרגע . השאיבה לא כואבת . כלום למעשה לא כאב לי פיזית בתהליך. הקושי הוא בעיקר נפשי כי את רוצה מאוד משהו ולא יודעת מתי הוא יגיע. לא חושבת שזה כל כך שונה מבחורה שרוצה למצוא זוגיות ולא מצליחה, בן אדם שלא מצליח להשיג עבודה יציבה, לסיים תואר או כל סיטואציה אחרת בחיים שלחלקנו עוברת בקלות ומחלקנו דורשת יותר מאמץ. אנחנו אגב הצלחנו בניסיון ההפריה השני. זה ממש לא חייב לקחת שנים. בדרכ אם בעיית הזרע היא היחידה זה מצליח די מהר. את מוזמנת לפנות אליי בפרטי לכל שאלה או סתם לפרוק. מבינה אותך. הייתי שם. תיהי חזקה. בסוף זה יקרה. מבטיחה לך.

המשך

תודה רבה על השיתוף, שמחה כ"כ שהצליח לכם!
מאחלת לכם אושר עצום ורק בריאות..

אשמח לשוחח איתך בפרטי על כל התהליך, אני בפחדים היסטרים ולא יודעת איך לקבל את זה :(

by ivf

New member
וריקוצאלה המשך

היינו אצל מספר פרופסורים שגם אצרו באופן מובהק שלא יהיה שיפור ויש אף סיכון להחמרה. לבסוף התעקשנו והלכנו לפרופסור וביקשנו שפשוט יעשה. אנחנו חצי שנה אחרי ומדדי הזרע השתפרו, לא נביא ילדים באופן טבעי כן.. אבל גם משפר את ביצועי הivf. זה שווה את זה. ויותר מהכל הידיעה וההרגשה בשבילו שהינה גם הוא "עושה" משהו למען ההצלחה.

giraffelle

New member
כמו שאמרו מעלי, השד לא נורא כל כך

אני רק רוצה להוסיף לגבי הוריקצלה, שלפעמים כן שווה לשקול טיפול.
&nbsp
זה נכון שמורפולוגיה נמוכה לא "אמורה" להשתפר בעקבות טיפול בוריקוצלה, אבל הדברים האלו לא תמיד עובדים כצפוי. אז הסיכוי להצלחה נמוך יחסית למקרים אחרים של בעיות זרע ווריקוצלה, אבל עדיין קיים ויכול להיות ששווה לעבור את הטיפול בשבילו. יכול להיות ששווה לטפל גם בשביל מניעת נזק עתידי.
&nbsp
(אגב, זה לא בעיית מורפולוגיה *עקב* וריקוצלה. אם הוריקוצלה היתה הגורם, אז תיקון הוריקוצלה היה אמור לעזור. העניין הוא שלא תמיד הוריקוצלה גורמת לבעיה, זה מצב נפוץ גם אצל גברים עם זרע תקין. ואז כשיש גם וריקוצלה וגם בעיית פוריות, צריך לנחש אם הבעיה קשורה לוריקוצלה ואז תיקון אומר לעזור, או שהבעיה לא קשורה ואז תיקון לא ישנה. בעיות מורפולוגיה הן לא תוצאה קלאסית של וריקוצלה ולכן במקרה הזה רוב הסיכויים שאין קשר בין הוריקוצלה לבעיית הזרע.)
&nbsp
יש שיטה נוספת לטיפול בוריקוצלה, ע"י צינתור. היתרון הוא שזו פעול הרבה יותר פשוטה מניתוח ועם פחות סיכונים. ההתאוששות מיידית. אפשר לעשות דו"צ במקרה הצורך. החיסרון הוא אחוזי הצלחה טיפה נמוכים משל ניתוח.
לדעתי במקרים שבהם מטפלים בוריקוצלה בגלל ש"לא יועיל לא יזיק", עדיף לעשות צינתור.

giraffelle

New member
עוד משהו

אני לא יודעת מאיפה הבאת את זה של"רוב" הנשים לוקח שנה בהפריות.
בגילך, כשאין לך בעיות, הסיכוי להצלחה בכל סבב הוא משהו כמו 30%.
אם את מסתכלת על הפורומים או קוראת כתבות, קחי בחשבון שזה מדגם מאד מאד מוטה. את רואה שם דווקא את אלו שלא הצליחו, ולא את הרוב שכן מצליחות מהר.

נויה131

New member
חייבת להרגיע ולתת תקווה

בעלי עם מרפולגיה 0 ובבדיקה אחרת 1
ושוב בדיקה 0
ויש לי ילד מהמם בבית מסבב ראשון של ivf
היו לי 11 הפריות ו5 בלצוס שאלו עןברים הכי טובים
החזרתיעןבר אחד לפני חצי שנה ופסק לו הדופק בגלל מום עוברי שלא קשור למרפולוגיה
וכעת החזרתי עוד עובר שהיום אני הולכת ךראות אותו לראשונה בחיי..
הכל יהיה בסדר..0 מרפולוגיה מוצאים תאים בודדים

אותה בעיה כנסי

היי מתוקה,
אני זוכרת את ההתחלה, את הגילוי ואת הפאניקה כשראינו שכל הבדיקות מראות מורפולוגיה 0.
עשינו 3 הזרעות שהיו בזבוז זמן גמור.
שאיבה אחת ו2 החזרות לא הניבו תוצאה חיובית.
לאחר מכן עשינו את ניתוח הוריקוצלה שבפועל לא שיפרה את המורפולוגיה אך את יתר המדדים כן.
עשינו שאיבה נוספת לאחר הניתוח וביחד עם הרופא החלטנו שאנחנו מגדלים לבלסטוציסטים שזו ההחלטה הכי טובה כשיש בעיית זרע.
נכנסתי להריון בהחזרה החמישית(שאיבה 2) והיום יש לי ילד בן חודשיים.
יש לציין שלא עשינו מיון זרע.
מבחינת הפריות היו תמיד מספר גבוה של עוברים מופרים.
שאבו 12 הופרו 11 ובפועל היו 5 עוברים טובים.
אני חושבת שצריך לנסות לגדל לבלסטו זה חוסך זמן ועוגמת נפש.. זו המסקנה שלי בכל אופן.
המון המון בהצלחה ואם יש לך שאלות נוספות תרגישי חופשי.

נטלייי

New member
גם אנחנו מאותה מחלקה

בין 1-2 אחוז תקינים, אבל לא אובחן וריקוצלה.
כשהתחלנו בדיקות הייתי בטוחה שהבעיה אצלי וכשגילינו איפה הבעיה הייתי בשוק וממש בדיכאון עם בכי כמה ימים. גם אני הייתי בטוחה שזה יקח זמן עד שיקלט ויהיה כואב.
&nbsp
אחרי שהתחלתי הבנתי שהשד ממש לא נורא, הזריקות לא נעימות אבל גם לא ממש כואבות, היה קצת מתיש הבדיקות כל יומיים, לקום מוקדם יותר כדי לא לאחר לעבודה. אבל חוץ מזה היה ממש לא נורא.
&nbsp
ההריון הראשון נקלט בהחזרה רביעית (3 שאיבות וסבב אחד של מוקפאים), ההריון השני נקלט בהחזרה ראשונה של מוקפאים מהסבב של לפני ההריון הראשון.
&nbsp
כיום אני עם 3 בנות מקסימות ושובבות לא פחות

lollipop06

New member
היי מאוד מזדהה...

אנחנו מנסים כבר בערך שבעה חודשים ולפני שבועיים בעלי עשה בדיקת זרע שלפי מה שהבנתי (כי עדיין לא ראינו רופא בקשר לזה) יצאה די גרועה בהרבה מדדים... גם מורפולוגיה- 1%
נראה לי שגם פניי יהיו מועדות ל-ivf
אבל אם זאת הדרך אז אין ברירה...
אני מקווה שאם המצב תקין אצל האישה אז לפחות מהצד הזה הסיכויים גדלים...
שיהיה המון בהצלחה!

למעלה