סקירה שלישית ???

אמאלוסי

New member
סקירה שלישית ???

היום הייתי אצל רופא למעקב (שבוע 30+5) והוא אמר שהוא חייב ליידע אותי שקיימת סקירה שלישית.
ושאני אחליט האם אני רוצה אותה או לא.
לא ידעתי שזה קיים (או ששמעתי משהו וזכור לי במעורפל). לא בא לי לעשות האמת. לא רואה הגיון. האם מישהי עשתה ?

hatalya

New member
לא עשיתי

זה בטח מאוד נחמד לראות שוב את העובר ולעבור על כל איבר, אבל אין לזה שום משמעות רפואית לפי מה שאני הבנתי. איזה כיף, שבוע 30.. :)

אמאלוסי

New member
תודה

הבנתי שדבר יחיד שמשתנה זה מוח. אבל תכלס פוחדת שיכניסו אותי לסרטים...

אצלי יש סוג של סקירה שלישית,רק כי הילדונת

התעקשה להסתיר כמה חלקים באיברי הגוף שלה ורוצים לעבור על אותם חלקים שנית אבל זה בשלב יותר מוקדם ולא אמורה להיות סקירה מלאה.
אני חושבת שהוא פשוט נדרש ליידע אותך, לא חובה בעיני- מספיק אולטרסאונד רגיל אם הכל היה תקין ב-2 הסקירות הקודמות.

אני עשיתי

יש איברים שמפתחים בשלבים מתקדמים יותר של ההריון. בעיקר המוח ו מערכת העיכול.
הגיוני או לא, זאת כבר שאלה אחרת שלא מתחשק לי להיכנס אליה.
עשיתי פרטי, עלה 600 ₪.

Lago Azul

New member
מי שמחפש כ"כ הרבה בסוף מוצא :)

אנחנו המדינה היחידה שעושה כ"כ הרבה בדיקות בזמן הריון.
מקום ראשון בעולם בהפסקות הריון על רקע רפואי.
כמות העוברים הבריאים שאנחנו מפילים פה היא מטורפת ברמה שמדינות אחרות בעולם מסתכלות עלינו כמו על נאצים. (ציטוט ישיר מרופא בכיר שיושב בוועדות להפסקות הריון).

עכשיו, קחי את העובדות האלו ותעשי איתן מה שאת רוצה.
כל הבדיקות האלו, זה לא וודאי ולא מדע מדויק.יותר סביר שימצאו משהו בעל משמעות לא ברורה מאשר משהו וודאי. בסקירה שלישית את יכולה פתאום לגלות שיש הרחבה בחדרי המוח של העובר, מה שמשאיר אותך עם סיכוי של 10% לפיגור שכלי. מה את עושה עם מידע כזה בשבוע 32...?
בנות שבפורום הזה צריכות לקחת את כל הבדיקות האלו בפינצטה עוד יותר מהבנות של פורום הריון ולידה הרגיל. עבדנו כ"כ קשה בשבילהם. די, די לסכן אותם בשביל לפרנס ולכסת"ח את הרופאים.
בדיקות יכולות לצאת גם לא טוב. זה לא רק אולטרסאונד כדי לראות שוב את הבייבי שלך ולהגיד "אווו איזה חמוד". אפשר גם לשמוע שם דברים שיהפכו את עולמך.

אני עשיתי סקירת מוח מכוונת בשבוע 32 כי הייתי צריכה. היתה לי אינדיקציה. זה היה סיוט. מי שלא חייבת לעבור את זה- שתחסוך את זה מעצמה.

אמאלוסי

New member
תודה

תודה רבה לך על התגובה. האמת שאני מסכימה עם כל מילה.
מה גם שילדה גדולה שלי עם תסמונת דאון, אז יש לי דרישות שונות מעוברים מאשר לרוב אוכלוסיית נשים הרות :)
בהריון הזה היה לי אסימטריה של חדרי מוח, אז חודש אחרי סקירה מאוחרת גם עשיתי מכוונת.
ילדת כבר ? מאחלת לשתינו תינוקות הכי רגילים בעולם.

Lago Azul

New member
נו, אז את בכלל מלכה

את מבינה הכי טוב מכולנו שתינוק זה לא תכנית כבקשתך.

ואני מאחלת לשתינו ולכולן פה תינוקות רגילים אבל מי שמחפשת תינוק מושלם כנראה צריכה לחשוב מחדש על הרעיון של להביא ילדים לעולם. כי תמיד יש התמודדות או קושי בזמן הגידול שלהם. ולא תמיד אפשר לצפות אותו וצריך פשוט להתמודד איתו כשהוא מגיע. החיים זה לא זר של שושנים ולא תכנית ביטוח.

עדין לא ילדתי. שבוע 35.
לידה קלה !!

למעלה