שאלה לגבי הריון תאומים והסביבה

ענבל מ

New member
שאלה לגבי הריון תאומים והסביבה

מצטרפת אליכן רשמית, אחרי כמה גיחות קצרות וקריאות מרובות...

בהריון ראשון תאומים אחרי סבב מוקפאים. כרגע בשבוע 14+3.
השקיפות יצאה תקינה ואחריה סיפרתי בעבודה כי הפחידו אותי שהבטן תצא מהר בהריון תאומים (התחילה לבצבץ קצת השבוע, בעיקר בערב...). אף אחד לא שם לב או חשד (או שהם משקרים...)

אחרי שסיפרתי בעבודה ההורים כבר הרגישו חופשיים לספר לכל העולם, אבל את עניין התאומים העדפתי לשמור לעצמי. בהתחלה בעיקר בגלל שדאגתי מתסמונת התאום הנעלם ובעיות כגון אלה, וכי אני לא ממש מפרסמת ברבים את עניין הטיפולים (אבל נראה לי שזה פחות עקרוני לי שידעו).
בן זוגי ואני ניהלנו שיחה על זה אתמול, ובגדול הוא הביע רצון לספר לכל העולם ואשתו שאנחנו מצפים לשני תינוקות ולא רק לאחד.
אני תוהה אם זה נכון, כבר לא יודעת אם עקרוני לי או לא. את הטרימסטר המסוכן עברנו (אני מספיק בחרדות לגבי המשך ההריון, אבל עדיין) אבל עדיין חוששת שמא יקרה משהו לאחד מהם או לשניהם.
חוץ מזה,

האם יש לכן מחשבות בעניין?
ראיתי שאני לא היחידה עם תאומים בדרך, האם אתן סיפרתן / מספרות?

ברוכה הבאה!

ומזל טוב קודם כל :) איזה בשורות טובות!!
&nbsp
אני כן מספרת שזה תאומים. במיוחד אם שואלים בן / בת, אז אין לי תשובה אחרת טובה (במקרה שלנו זה גם וגם).
החרדות נשארות, גם כשהזמן עובר, אבל האמת שכשמספרים לאנשים זה הופך את זה גם לקצת יותר אמיתי ומוחשי, לפחות ככה אני מרגישה, וזה חלק מהתהליך שאני עוברת בשביל להשלים עם זה.
&nbsp
בהתחלה היה לי מוזר שמדברים איתי על ההריון ועל התאומים, כי כ"כ התרגלתי לשמור לעצמי בשליש הראשון ולא לדבר על זה עם אף אחד, אבל לאט לאט התרגלתי, וזה אפילו נחמד לי.
&nbsp
מה שכן, שמתי לב שיש אנשים שהם לא קרובים- שברגע שמספרים שמדובר בתאומים ישר שואלים אם זה מטיפולים.. שזה משהו שאני לא מצליחה להבין, ולא ממש הצלחתי לתת תשובה טובה עד עכשיו. אם יש למישהי רעיון לתשובה טובה, תגידו :)
&nbsp

ציפיה36

New member
החלטנו לא לספר שזה תאומים בגלל השאלות הנלוות

אה אז זה לא טיבעי? כמה החזירו? אז יש לך עוד? חברה אמרה לי שזה היה העיסוק העיקרי סביב הריון התאומים שלה.. ולא בא לנו.. למרות שכולם ידעו שאנחנו בטיפולים ולא הסתרנו את זה.. אבל עכשו בגלל החרדות החששות והרצון להשאיר משהו אינטימי שלנו בכל התהליך הזה. כן סיפרנו להורים אבל רק לאלה שמסוגלים לשמור סוד...

ענבל מ

New member
אצלנו ההורים יודעים

גם האחים היו מעורבים מהרגע הראשון. וכמה חברים.
&nbsp
גם לי קשה עם זה שזה הפך ממשהו אינטימי שלנו לנחלת הכלל, אבל אני לא יודעת אם נכון לשמור בסוד דווקא את עניין התאומים...
&nbsp
אצלי דווקא רוב הסביבה לא ידעה על הטיפולים ואולי אני טועה שחושבת שלא יפריע לי שידעו.

ענבל מ

New member
תודה!

עוד לא יודעים מינים, אבל נראה לי שתמיד אפשר לומר שאנחנו לא מגלים...

אני בהלם שאנשים רחוקים שואלים אם זה מטיפולים

מעבר לחוצפה ולחטטנות האדירה שבשאלה (תארו לעצמכם מצב שבו כל מי שתספר לאנשים שהיא בהריון סטנדרטי תישאל מיד באיזו תנוחה בעלה עיבר אותה וכמה פעמים קיימו יחסים עד שנכנסה להריון?!?)
איך אנשים (שלא היו בטיפולים) יודעים לקשר ככה בין הריון מרובה עוברים לבין טיפולי פוריות?
מוכרחה לציין שעד שלא נכנסתי לעולם הטיפולים כל קונספט ה"תאומים = כנראה נוצרו בטיפולי פוריות" לגמרי עבר לי מעל לראש
ולא רק לי. נראה שאנשים סביבי שלא הכירו את העולם הזה קודם ממש לא מבינים מהם בעצם תאומים זהים/ תאומים אחים ואיך ומתי הם נוצרים.
&nbsp
בכל אופן- לשאול אנשים אם ההריון/ילדים שלהם הם תוצר של טיפולי פוריות זו ממש חטטנות חסרת טקט לטעמי.
לצערי אין לי רעיון לתשובה טובה (חוץ מהתשובה הבאמת בוטה שציינתי למעלה. אבל אני בספק אם באמת הייתי משתמשת בה- למרות שאני בטוחה שאם הייתי נתקלת במצבים כאלה עם אנשים זרים/לא קרובים ששואלים שאלות חטטניות כאלו בהחלט הייתי מתפתה
)
&nbsp
&nbsp

אנשים חוצפנים

אצלנו לא שואלים אם זה מטיפולים כי רוב האנשים שמכירים אותי ביומיום יודעים על הטיפולים כך שברור שההריון מזה אבל זה כל פעם מדהים אותי מחדש מה אנשים מרשים לעצמם לשאול... דודה שלי חקרה את אמא שלי אתמול בהדלקת נרות משפחתית (תודה לאל, אני לא הייתי שם
) אם זה מטיפולים כי באמת לקח לנו המון זמן עד ההודעה המשמחת על ההריון. אמא שלי אמרה לה שכל דבר מגיע בזמנו וזה לא עניינה אם עשיתי את זה בסקס פרוע או בטיפולים
מלכה!
&nbsp
נ.ב. אצלי זה לא הריון תאומים, אבל הקונספט עצמו ידוע ומוכר.

אמאלוסי

New member
תשובה אפשרית

מציעה תשובה אפשרית לשאלה האם זה מטיפולים.
כששואלים אותי משהו חסר טקט, אני ישר שואלת :"למה זה מעניין אותך ?". ואז השיחה נגמרת.

אמאלוסי

New member
הי. בדיוק כמו אצלנו.

אני לא מספרת לאף אחד שזה שני עוברים. חוץ ממשפחה וחברה הכי טובה.
ובעלי מספר לכל מי שזז ואפילו הספיק להשיג עגלה. (אני לא מוכנה לקנות כלום מראש כי אני חרדתית).
אני מאמינה בפתגם יהודי עתיק. "כל הסמוי מן העין שרויה בו ברכה". האמת אם אפשר היה להסתיר גם את ההריון , עשיתי עושה גם את זה.
אז, אם את לא רוצה לספר - אל תספרי. גם אם שואלים אותי על מין העובר , אני עונה שאין לי מושג. בעלי אומר שזה לא מנומס. מעניין את התחת שלי, האמת, מה חושבים עלי...

ענבל מ

New member
תודה!

נראה לי שאם אני אמשיך לשמור את עניין התאומים בסוד ובן הזוג יספר לכל העולם, מתישהו זה יזלוג גם לחוג מכריי...
&nbsp
גם אני חרדתית למדי אבל נראה לי שלא תהיה ברירה אלא לקנות מראש כדי לא להיתקע, בייחוד כשסכנת הלידה המוקדמת מרחפת מעליי...

אמאלוסי

New member
לגבי קניות

אם חלילה תהיה לידה מוקדמת (שזה עננה שמרחפת על כולנו), תהיה בפגיה, ואז לבעל יהיה זמן לקנות הכל.
תחליטי מראש איזה עגלה/מיטה את רוצה ותני לבעל הוראות מדויקות.
דרך אגב, את משתתפת בקבוצה בפייסבוק "הורים לתאומים ושלישיות-הקבוצה הרשמית" ?
https://www.facebook.com/groups/seetwise/?fref=nf
יש שם ידע בלתי נגמר על הכל, כולל ציוד וגם מכירה של ציוד יד שניה.

תמרה126

New member
מצטרפת לעניין החוצפה של האנשים

אצלי די מהר התגלה לסביבה על ההריון ועל התאומים. גם כי הבטן יצאה ממש מהר והיא ענקית, כך שכששואלים איזה שבוע (וזו שאלה קבועה שנשאלת אצלי) כולם מרימים גבה כי הבטן גדולה מאד, וגם כששואלים מה המין ויש בן ובת. ואני מטבעי אחת שלא משקרת טוב (גם אם מגיע להם שאשקר כי הם סתם חטטנים), אז נושא התאומים מגיע מהר. יש את ה"מתוחכמים" ששואלים אם יש תאומים במשפחה, ואני פשוט עונה שכן וסוגרת את הסיפור. אגב הכי מצחיק שאכן יש תאומים לאחותי שעברה גם טיפולים כך שאני לא משקרת. אבל בתכלס זו סיטואציה לא נוחה ואנשים ישראלים הם חוצפנים וחטטנים. דווקא אלו שלא מחטטים, אני מרגישה יותר נוח לספר את הרקע. מול אלו ששואלים אני מסתגרת ישר. בכל מקרה שיהיה בשעה טובה ושיעבור לך ולכולנו בקלות ובבריאות.

ענבל מ

New member
תודה

דווקא יש לי כמה תשובות בשלוף על שאלות חצופות, אולי בהמשך לא אמנע מלספר וזהו.
הסקירה בעוד שבועיים ואז נדע מה המינים, ובינתיים הבטן שלי קטנה מאד (למרות שהרופאה טוענת שהיא נראית כמו 4 שבועות קדימה...)

ענבל מ

New member
מעדכנת

התחלתי לא להסתיר את עניין ריבוי העוברים - בינתיים זה ממש כיף לא להיזהר במילים וגם התגובות של החברות הקרובות יותר היו ממש נעימות :)
&nbsp
מכינה תשובות חצופות לנשמות הטובות שיהיה להן דברים פחות נעימים לומר... מקווה שלא אצטרך להשתמש (אבל יודעת שלא יהיה מנוס)
&nbsp
תודה לכן!

יופי, שמחה לשמוע

ובאמת זה כיף ומשחרר לקבל תגובות יפות ומפרגנות מהקרובים לך.
מקווה שלא תתקלי בהרבה נשמות טובות..

Lago Azul

New member
שימו לב בנות עם תאומים

אם אתן לא מעונינת לומר שהם מטיפולים... קראו את הסיפור הבא ותראו מה ל-א לעשות

מכרה שלי היתה בהריון עם תאומים וחשדתי שזה מטיפולים, כי לקח להם מלא זמן עד שנכנסו להריון אבל אף אחד אחר מהחבורה כנראה לא חשב על זה ובאמת שאלו אותה בתמימות אם יש להם במשפחה תאומים...
הבחורה ענתה "כן אצל בעלי במשפחה יש".

הפילה את עצמה. הבנתי באותו רגע שזה בוודאות מטיפולים... אלא אם כן לבעלה יש יכולת מדהימה לבייץ ועוד 2 ביציות בחודש...

שקרים לבנים זה מעולה בשביל להתחמק משאלות חטטניות רק שימו לב שהשקרים הגיוניים ...

למעלה