פער בגיל הריון

אמא2221

New member
פער בגיל הריון

שלום!
בבדיקת אולטראסאונד היום נראה דופק ב"ה וגיל ההריון נראה 6+1. לפי מועד ההחזרה אני בשבוע 7+1. הרופא אמר שזה יותר מהפער המצופה וביקש שאחזור לבדיקה נוספת עוד שבוע.
מה אתן אומרות? קרה לכן? אני בלחץ..

אמא2221

New member
לא קרה לאף אחת?

בשלב הזה לא רואים כלום ביטני...

מפתיע שבכלל הוא מתייחס לתוצאה.
את צריכה לעשות בדיקה וגינאלית

שושי291

New member
הי יקרה

זה וודאי מלחיץ, אך כפי שהרופא המליץ בבדיקה, חשוב לעשות בדיקה נוספת בעןד כמה ימים על מנת לראות שהעובר גדל ומתפתח לאורך תקופה ומבדיקה לבדיקה. שאלת ואני עונה- לצערי קרה לי כבר שגיל/גודל העובר לא תאם את תאריך ההחזרה, ואכן בבדיקות חוזרות העובר הפסיק להתפתח וההריון פסק. אך אל לך להסיק מהמקרה שלי שזה המצב גם אצלך, ולכן, חשוב לעקוב, כי יתכן וסתם קיים פער במכשירים או משהו כזה. בהצלחה רבה ולהמשך הריון תקין!

אמא2221

New member
תודה על השיתוף

מצטערת מאד לשמוע
תוכלי לפרט מה היה הפער במקרה שלך ובאיזה שבוע ההריון נפסק? והאם היו עוד סימנים לכך שהעובר לא מפתח?

שושי291

New member
אני אפרט,

על אף ששוב, זה מאד אינדבידואלי, ואל תסיקי מזה כלום לגביך. אצלי זה היה מלווה גם בדימום, ובבדיקה בדופק היה איטי יחסית, והעובר קטן (מתאים לשבוע 6 וקצת, והייתי כבר בשבוע 8). כעבור יומיים עשיתי בדיקה נוספת והדופק המשיך להיות איטי והעובר לא גדל. כמה ימים אחרי, פסק גם הדופק ונאלצתי לעבור גרידה בערך בשבוע 9-10..... העובר לא היה תקין, לפיכך הפסיק להתפתח. זה לא אומר שהעובר שלך לא תקין. זה רק אומר שאת צריכה כרגע לעקוב ולבדוק ולראות שמתפתח. ואגב, רשמו לך שבשלב זה לא ניתן לראות בטני, וזה לא נכון. בהריון הנוכחי שלי, כבר בשבןע 6/7 ראו באופן בטני את העובר. זה מאד תלוי ציוד. בהצלחה!

giraffelle

New member
בגלל שה-US היה בטני, הסיכוי שזו סתם טעות מדידה הוא די גדול

יש הרבה מקום לאופטימיות לעניות דעתי.
&nbsp
האם כל המדדים היו תואמים אחד את השני? גודל השק וגודל העובר היו מתואמים?
&nbsp
בכל קמרה הכי חשוב זה שיש דופק. זה הסימן הכי מעודד. זה לא מבטיח שום דבר, אבל הסיכוי יותר טוב כשיש דופק.
&nbsp
נ.ב: זה מוקפאים?

אמא2221

New member
עונה

הי ,תודה על התגובה
כן, זה סבב של החזרת מוקפאים
ולא אמרו לי לגבי היחס בין גודל השק והעובר, איך אפשר לדעת?

giraffelle

New member
במוקפאים יש לפעמים עיכוב קל בהתפתחות העובר

יחד עם טעות המדידה - שב-US בטני היא גדולה יותר, זה יכול להסביר את התוצאה.
&nbsp
יחס בין העובר לשק - אם מדדו את שניהם, את יכולה לראות אם שניהם מתאימים לאותו גיל הריון, פחות או יותר. אם יש פערים זה חשוד (אבל יכול להיות טעות מדידה).

למעלה