מצטרפת לפורום וכבר עם שאלה בנושא רגיש

מצטרפת לפורום וכבר עם שאלה בנושא רגיש

היי לכן, עברתי לכאן ישירות מפורום פוריות בעקבות הפנייה של מנהל פורום פוריות (מודה שלא הכרתי את הפורום קודם לכן).
השאלה שרציתי לשאול היא סביב יחסי מין. אני בהריון ראשון לאחר שלוש וחצי שנים של טיפולים (הזרעות ולאחר מכן IVF). בגלל מצב גיניקולוגי בעייתי (חשד להמטומה ופתיחה קלה של צוואר הרחם כפגם שזוהה בעבר) הרופאים המעורבים המליצו באופן חד משמעי לא לקיים יחסים.
אני מניחה שאני לא הראשונה שמתמודדת עם זה ותוהה מה עושים ככה עד חודש תשיעי ומה יעלה בגורלו של הבעל \:

בהריון הראשון נאסר עלי לקיים יחסים וגינאליים

דבר ראשון היה ברור לי ממש כמו שברור לך שאסור לשחק עם זה. כל הריון הוא יקר אבל הריון אחרי טיפולים זה בכלל...
בעלי גילה סבלנות והיה מאד שותף לתהליך. במשך ההריון פשוט התמקדנו בדברים אחרים שאפשר לעשות במיטה ואפילו ניסינו כמה דברים חדשים. כמו שאמר אפלטון "הצורך הוא אבי ההמצאה"

לסיכום אני ממליצה על הרבה סבלנות, הריון זה ארוך אבל זה גם בסוף עובר והתוצאות שוות את זה. עם קצת פתיחות מינית תגלי שהמגבלה שלך לא כל כך נוראית ושהפתרונות החליפיים הם לפעמים אפילו יותר טובים מהמקור

בהצלחה עם ההריון, שולחת לך חיבוק של אנרגיה טובה

תודה על התמיכה ושאלה לגבי ה"פתרונות"

אני מניחה שאת מדברת על הדלת האחורית (נבוכה עד עמקי נשמתי עכשיו, אפילו עם חברות אני לא מדברת על זה אבל האנונימיות כאן מבורכת). זה לא כואב?! זה מותר בהריון? שאלת רופא?

תשובות:

אכן גם על זה אני מדברת

לא - זה לא כואב. קצת מצחיק שאחרי כל הסבל שכולנו פה עברנו דווקא מזה כולן חוששות. פשוט נכנסים לזה בעדינות וזהירות. זה לא כואב אלא נעים. מאד נעים.
כן - למיטב ידיעתי וביררתי כמו שצריך.
כן - שאלתי שני רופאים והצלחתי לשדל את אחותי לשאול גם את הרופא שלה

Dali81

New member
הייתי בסיטואציה דומה מאד

בהתחלה שלחתי את בעלי לחקור את נפלאות האינטרנט ושיתן לי להשתבלל עם עצמי אבל בהמשך גם לי זה כבר היה כל כך חסר. הפתרון בסופו של דבר היה הרבה הרבה זמן איכות מיני ביחד בלי חדירה וגינלית אבל עם הרבה מגע. בהמשך שכבר כלו כל הקיצים הגענו גם לפתרונות כמו שנרמז בהודעות מעלי.

הפיצוי האמיתי היה שנה אחרי הלידה - אז פיצינו את עצמנו על כל הזמן האבוד

באיזה שלב את בהריון?

לי ממש בהתחלה הייתה המטומה וגם ההנחיה הייתה להמנע מיחסים אבל בהמשך שראו שהמטומה נספגה אז כבר התירו..

עדיין בשליש הראשון

מקווה שההמטומה אכן תספג בהקדם אבל הבעייה השנייה לא פתירה לצערי

גם עלינו נאסר קיום יחסים

בגלל צוואר רחם דינמי וצירים מוקדמים משבוע 16.
אני בשבוע 31.

מאחר שאנחנו מהעולם הדתי (ובעלי אפילו חרדי) - היינו צריכים לשאול רב האם מותר לקיים יחסים עם קונדום או שפיכה בחוץ.
הרב לא התיר אלא אם כן זה גורם בעיות בשלום הבית ופגיעה אנושה ביחסים בינינו.

זה לא. אני מבינה שזה חלק מהגורם למתח לפעמים בינינו וחלק מזה זו גם העובדה שאני לא יכולה לעשות הרבה בבית או לסחוב דברים, אז לבעלי זה קשה ולפעמים זה מתפרץ.
אבל להגיד שזו פגיעה אנושה ביחסים בינינו אי אפשר.
בעלי ואני מאד מצפים לילד שיוולד ואם זה יסכן את שלומו בפגות או חלילה ביותר מזה - הסיכון לא שווה.

הבטחתי לבעלי שבחודש התשיעי כשזה יהיה כבר פחות רלוונטי - נוכל לקיים יחסים במידה והרופא יאשר. מבחינתי בשבילו נעשה את זה כל יום

Dali81

New member
לכן באמת ברמה הבינאישית כל מקרה הוא לגופו

מה שמתאים ונכון לך ולבעלך לא בהכרח נכון לשואלת ובהכרח לא נכון לי ולבעלי. לכן באמת חשוב שכל אחד יפעל לפי מה שנכון לו ומרגיש לו בנוח.

אני יודעת שאם אני ובעלי היינו צריכים לחכות לחודש תשיעי היינו כנראה שנינו משתגעים :)

בהצלחה לך בהמשך ההריון ושיהיה בקלות!

לכן כתבתי את החוויה שלי

קונדום יכול לעזור במקרה הזה אבל גם האישה צריכה להיות מאד קשובה ולא לגמור כי זה גם גורם לצירים (מניסיון).
וזה לא קל....

הייתי כותבת שאני שמחה שזו צרת רבים אבל זה לא משמח

כמה קושי יש סביב הרצון הזה להביא ילד או ילדה לעולם

אמרתי לבעלי בערב החג...

שכן זה קשה.
וזה גם הולך להיות לפעמים יותר קשה... כשיש ילד וצריך לקום אליו וצריך לטפל בו ולפרנס והכל.

אבל תמיד נזכור שכמה שקשה, יש כאלה שמתים להיות איפה שאנחנו נמצאים.
לא צריך ללכת רחוק.. אחות של בעלי ממתינה כבר יותר מ 11 שנים.

זכינו ברוך ה'!
ושום דבר לא קשה כי עוד חודשיים בעזרת ה' נזכה לחבוק ילד ראשון וזה שווה הכל.

למעלה