חיסון שעלת

hatalya

New member
חיסון שעלת

ההמלצה הגורפת היא לעשות את חיסון השעלת, אבל למה? לא ידועה לי איזו מגפה או סיכון.. אשמח לדעות שלכן בנושא. האם עשיתן? האם תעשו? האם בכלל תשקלו לא לעשות חיסון למרות מה שרופאים ממליצים?

הנוגדנים עוברים דרך השיליה לעובר ומחסנים אותו

לכן ההמלצה הגורפת היא להתחסן - עבור העובר. שעלת זאת לא מחלה מסוכנת, מלבד עבור תינוקות וזקנים כאשר מערכת החיסון מוחלשת/לא ממש קיימת ואז היא עלולה להסתבך... אז אם העובר יכול להרוויח מהנוגדנים שלי, אני לא רואה שום סיבה לא להתחסן :)

alit shecter

New member
גם אני עשיתי

לא מתימרת להבין ברפואה, ההסבר של הרופא נשמע לי הגיוני. ולא היו לי תופעות לוואי (חוץ מכאב מקומי באזור ההזרקה).
בריאות ולידה קלה!
http://www.molinobabies.co.il/

ללא ספק אעשה

כמו כל החיסונים המומלצים.
אני לא לוקחת סיכונים בדברים כאלה וסומכת על רופאים (בנושא הזה... לא הולכת בצורה עיוורת אחרי כל דבר שרופא אןמר)

1pika

New member
לא רציתי להתחסן אבל בסוף בחרתי כן להתחסן

הרופאה שלי אמרה שמספר תינוקות נפטרו משעלת ולראות תינוק בן יומו משתעל למוות (פשוטו כמשמעו) זה אחד הדברים הכי קורעי לב שיש ואם אפשר לחסוך את זה ע"י חיסון אז למה לוותר? כמובן הדגישה שההחלטה היא שלי בלבד ושאעשה מה שמתאים לי.
החיסון מגיע גם עם טטנוס שלא חוסנתי אליו מזמן וטוב להיות מחוסנים נגדו..
&nbsp
אם כן תחליטי להתחסן ממליצה לך להרפות את השריר כמה שיותר, עשיתי שריר בטעות וכאב לי שבוע

בחירות טובות ורק בריאות

בהחלט הולכת לעשות

אין לי אפילו ספק בזה.
בשביל העובר, לא בשבילי.
עובר שלא מחוסן עלול להידבק בחודשיים הראשונים לחייו כתינוק. לא מה שאת רוצה שיקרה חלילה.
שמעתי בעיקר יתרונות לחיסון הזה.

lozy

New member
אני עשיתי זה חשוב מאוד כי התינוק/ת לא יחוסן עד החיסון בגיל

3 חודשים ולצערנו בתקופה האחרונה היו כמה מקרים של שעלת בקרב התינוקות.
החיסון אצלי עבר ללא תופעות לוואי פרט לזה שהיד כאבה יומיים באזור החיסון כמו שעושים כל חיסון אחר.

sherri16

New member
שאלה: יש חשיבות לשבוע הריון בעת ביצוע החיסון

כלומר, עדיף להתחסן קרוב למועד הלידה או דווקא כמה חודשים קודם?

אומרים שלפחות 3 שבועות

עד שהנוגדנים מגיעים לעובר.. מכיוון שקשה לנבא מתי בדיוק תהיה לידה, כנראה שעדיף כמה שיותר מוקדם, אבל תתייעצי עם רופא או אחות בטיפת חלב.

sherri16

New member
תודה רבה, לשתיכן

רק עכשיו נכנסתי לפורום לבדוק, תחילת ספטמבר עמוסה אצלי...
אבדוק עם הרופאה שלי את הנושא.
שוב,תודה !!

למעלה