ראינו דופק!

havitush661

New member
ראינו דופק!

ביום רביעי היינו אצל הרופא וראינו שני שקי הריון (הזרעה עם הורמונים) אבל שק אחד היה ריק ובשני עובר בגודל מתאים לשבוע 6+ עם דופק.
נאמר לי להגיע שוב בעוד שבועיים לראות שהשק הריק נספג והכל תקין.
יש בכלל סיכוי שבשק הריק יתפתח משהו? קרה למישהו?
עכשיו אני לקראת בדיקות דם ושתן של תחילת הריון.
חושבת לעצמי, מה נחשב שתן ראשון של בוקר אצל אישה בהריון?
הרי אני קמה כל כמה שעות בלילה לפיפי בכל מקרה...אז 4 בבוקר? 6 בבוקר? חחחחח

היא321

New member
מזל טוב!

שק ריק בשלב כזה כבר לא יתפתח.
אני חישבתי שתן ראשון של בוקר את השתן הראשון שאני נותנת כשאני קמה סופית בבוקר חחח.

למה?

למה בשבוע 6+ לא ייתכן לראות דופק גם בשק השני תיאורטית יש כאלה שרואים רק בשבוע 7 בגלל שזה שני שקים?! ואחד כן והשני לא? אני הייתי היום וראו שק והרופא אמר שעוד מוקדם לראות דופק , בשבוע 6 בדיוק ..

היא321

New member
כי השק ריק

בשלב כזה מצופה לראות שק חלמון או קוטב עוברי לפחות.
שק ריק בשבוע 6 לא מבשר טובות

מאיזה שבוע קוטב עוברי ושק חלמון?!

הרופא שלי לא היה נראה מוטרד היום.. או שהוא ראה ולא אמר דבר על זה?! אמאל'ה

היא321

New member
אני עשיתי אולטרסאונד ראשון

בשבוע חמש פלוס 4 ונצפה שק חלמון בתוך שק הריון.
עשיתי אולטרסאונד חוזר בשבוע שש פלוס 1 נראה קוטב עוברי וספק דופק (הוא אמר שחושב שרואה משהו זז אבל קשה לו להתחייב שזה הדופק כי קשה לראות לב פועם בתוך 3 מ"מ). בשבוע שש פלוס 4 כבר היה דופק ברור.
אולי ראה ולא אמר.
&nbsp

יום חמישי בדיקה

ואני אהיה בשבוע 6 פלוס 4 נקווה לטוב אין לי מה לעשות מעבר לזה בכל מקרה זה רופא שההתמחות שלו היא פריון וivf והמכשיר שלו בקלינקה הפרטית לא מהמכשירים המתקדמים אז אני באמת מקווה שהכל בסדר... הוא לא גרם לי לחשוב שמשהו לא בסדר , רק ההודעה פה לימדה אותי על הדבר הזה שלא ידעתי עליו ולכן גם לא שאלתי

היא321

New member
אם היה משהו לא בסדר היה מציין או שהיית מבינה מההבעת פנים שלו

אבל ממה שרשמת הוא אמר לך שיש סיכוי שהשק יספג

כלומר לא נשמע שהוא היה מאוד אופטימי לגבי העובר השני.
מסכימה עם היא321 שלרוב רואים שק חלמון בשלב הזה. בדכ אפילו באולטרסאונד לא מתקדם.. אבל תמיד יכולים להיות ניסים..
שימי לב שגם אם בבדיקה הבאה יראו בשני השקים דופק, זה אומר שיש כשבוע בערך הבדל בינהם. שזה מצב עם יותר סיכונים עבור הקטן יותר, גם בהמשך במידה ולא יסגור את הפער.
מקווה שמה שלא יקרה עם השק הריק, זה יהיה לטובה...
&nbsp
בהצלחה

Born2Bmom

New member
איזה מרגש!

לגבי השק- לא ממש מבינה בזה, אבל יכול להיות שהיו 2 עוברים ואחד התמסמס אחרי שנקלט. ממליצה לשאול את הרופא.

לגבי בדיקת השתן- בד"כ זה השתן הראשון שלך אחרי שאת כבר ממש ערה. אצלי אני מניחה שזה סביב רבע לשש

מזל טוב!!

הלוואי שימשיך בטוב ועם הרבה בשורות טובות. לגבי הבדיקת שתן נתקלתי באותה סוגיה הבוקר (; לגבי הדופק - שמחה לשמוע שראיתם דופק לעובר אחד. אצלי בהריון הקודם שלא המשיך בשבוע 7 השק היה ריק.. היה רק שק חלמון ובכל זאת הרופאה אמרה לחזור אחרי 10 ימים לראות אם יש שינוי. ולא היה במקרה שלנו.

מזל טוב ושיהיה בקלות!

לגבי בדיקת שתן של הריון, זה לא חשוב באיזו שעה עושים.
מעולם לא דאגתי על השתן הראשון (ממש לא התאפקתי עד שהגעתי לקופת חולים).
והכל בסדר.
זה לא לראות אם את בהריון, כי את יודעת שכן. זה לבדוק אם אין חיידקים - שהשעה בבוקר פחות מזיזה לבדיקה.

השעה פחות משפיעה, אך כדאי שזה יהיה שתן שהיה

בשלפוחית מספר שעות.. במידה ומדובר גם בבדיקת תרבית.. בדיקה של שתן לא ראשון או אחרי שתיית כמות גבוהה מאוד של מים יכולה לצאת תקינה אפילו אם יש דלקת.
&nbsp
אני תכננתי לקום בשמונה לבדיקה. התעוררתי בשש וחצי אז רצתי למעבדה כדי לתת דגימה (נפתחה בשבע).

havitush661

New member
סליחה על התגובה המאוחרת

תודה לכל העונות!
אכן מרגש המעמד ולא ממש מפתחת צפיות לגבי השק השני. באיזשהו מקום גם לא ממש רוצה אם כבר....
בכל מקרה שבוע הבא אולטרסאונד נוסף כדי לראות מה התפתח

למעלה