אוף! מודאגת :((( חלבון עוברי...

אוף! מודאגת :((( חלבון עוברי...

הי,
(בת 41, הריון לאחר IVF.)
בבדיקת שקיפות עורפית לפני עשרה ימים התוצאה היתה עובי השקיפות 1 מ"מ שהרופא אמר שזה תקין והייתי שמחה ואופטימית. לפני עשרה ימים עשיתי גם בדיקת דם לחלבון עוברי.
עכשיו התקשרו אלי מבריאות האשה לומר שהרופא רוצה לראות אותי מחר בקשר לתוצאות של הבדיקה (כבר סימן מבשר רעות שהרופא מבקש להקדים לבוא :()
שאלתי את המזכירה מה התוצאות שמופיעות בבדיקה והיא אמרה לי שהסיכון ע"פ גיל בלבד הן 1:75 והתוצאות המשוקללות עם תוצאות השקיפות הן 1:183.
אני מבינה שהתוצאות הן לא טובות. מה זה אומר? והאם זה בעיקר בגלל הגיל או מעבר?
עלי לציין, שלא מקובל אצלינו לבצע בדיקת מי שפיר, מה גם שהבנתי שזו בדיקה שמעלה את הסיכון להפלה (מה שלא הייתי עושה בכלל ובטח לא בהריון כ"כ יקר)
אנחנו מודאגים מאד :(((

giraffelle

New member
יחסית לגיל אלו תוצאות טובות

כל עוד כל התוצאות בטווח הנורמה, אין תקין או לא תקין בבדיקה הזו. יש תוצאה סטטיסטית שאומרת מה הסיכון לתסמונת דאון.
&nbsp
בסופו של דבר את צריכה להחליט אם סיכון של אחד ל-183 לתסמונת דאון זה סיכון שאת יכולה לחיות איתו, או שאת מעדיפה לקחת את הסיכון בבדיקת מי שפיר.
&nbsp
יש גם אפשרות של בדיקת דם, הוודאות שלה לא 100% אבל לפעמים היא פשרה טובה בין הרצון ליותר וודאות והרצון להימנע מסיכון.

spirt20

New member
לא הייתי נלחצת שכן השקיפות היא 1 ועד 3 זה תקין

אני גם כמוך לא הייתי מסכנת הריון יקר ובפרט לא בגילך. את יכולה לעשות בדיקת סקר שעולה לא מעט, תשאלי את עצמך את השאלות הרלוונטיות.. בעל אופן 1 ל187 זה ממש סבבה זה אומר שרק אחג מ187 עוברים עלול להיות עם תסמונת

למעלה