שאלה של הריוניות רגילות.. האם עשיתן/ תעשו קורס הכנה ללידה?

hatalya

New member
שאלה של הריוניות רגילות.. האם עשיתן/ תעשו קורס הכנה ללידה?

עד עכשיו, שבוע 29, העברתי את הזמן בחוסר אמונה שזה באמת הולך לקרות..
קשה לי להתחבר לשיחות "הריוניות רגילות", לא חושבת על הלידה, לא מתכננת כלום..
אך פתאום התעוררתי ונפלה עלי ההכרה שאני בשבוע 29.
היום התקשרתי לקורס הכנה ללידה בבית חולים, אמרו שממש התקשרתי ברגע האחרון והקורס מתחיל שבוע הבא. לקורס הבא כבר לא אוכל להצטרף כי אהיה מתקדמת מידי (בעזרת השם).

אז מה דעתכן? מי שאחרי, איך היה?
מי שלפני, מתכננות לעשות?

giraffelle

New member
כדאי מאד להגיע ללידה מוכנה

זה יכול לעשות הבדל גדול.
&nbsp
אבל - לא חייבים דווקא קורס כדי להגיע מוכנה.
אפשר ללמוד לבד, אפשר לעשות קורס במסגרות שונות, אפשר קורס פרטי עם מדריכת הכנה ללידה או דולה (האופציה המועדפת בעיני).
&nbsp
ואם אפשר - אני מאד מזדהה עם "להעביר את הזמן בחוסר אמונה שזה הולך לקרות", ה מנגנון הגנה טבעי, אבל בכל זאת, הגיע הזמן להחליף גישה. צריך להתכונן ללידה, גם טכנית וגם נפשית, גם ללידה עצמה וגם, או בעיקר, להורות.
זה לא ממש משנה איך מעבירים את שני השלישים הראשונים של ההריון - בהתרגשות מכל פיפס או בהכחשה מוחלטת. אבל אם ממשיכים ככה ומגיעים ללידה ולהורות לא מוכנים, כבר יש לזה השלכות. אז צריך לצאת מאזור הנוחות והמגננה של לא-לצפות-כדי-לא-להיפגע, ולהתחיל לחשוב על הלידה והיום שאחריה.
&nbsp
בכל מקרה, זו מן הסתם תהיה ביצה ותרנגולת. תתחילי לחשוב על לידה ועל תינוק במונחים של תכל'ס, וזה יגרום לך להרגיש יותר מחוברת ולהפנים שזה באמת הולך לקרות. בסוף תתענייני גם בשיחת הריוניות רגילות

אני רוצה קורס פרטי אבל סיור בבית חולים

פרטי, כי אנחנו חרדים ובעלי לא יבוא איתי כך שאני לא רוצה להרגיש מוזר. אמא שלי ואחיות שלי לא בעד הקורס הזה ומי שתכלס יהיה איתי בלידה אלה בעלי ואמא שלי.
מצד שני קורס פרטי שיבואו אלינו הביתה זה דווקא קוסם לי, רק שאני רוצה את הסיור בבית חולים.

תודה שהזכרת לי שאני צריכה להתקשר לשיבא ולשאול אותם מה האופציות.

היא321

New member
אני בחרתי לא לעשות קורס

קורס הכנה ללידה... זה כל כך לא משהו שאפשר להתכונן אליו ;)
אבל קראתי לפני כן את הדברים החשובים כדי להכיר את מהלך הלידה והמושגים.
הלכתי לסיור בחדר לידה בבית חולים ושם הם נותנים הרבה אינפורמציה שעוזרת גם.
ידעתי שאני רוצה ללדת עם אפידורל מראש, בסוף בכלל הזדקקתי לזירוז כי עברתי את שבוע 40.
ככה שזה ממש לא חובה. המיילדות מדריכות אותך במקום מה לעשות.
אני חושבת שהקורס הכנה זה יותר קטע של החוויה

sherri16

New member
עשיתי קורס בהריון הראשון

בדיוק כמו שרציתי לדעת כמה שיותר על עולם הטיפולים, ככה היה לי חשוב לדעת כמה שיותר על תהליך ומהלך לידה.
עשיתי קורס במעגל משפחתי בהוד השרון (העדפתי קורס שלא יכוון אותי למדיניות של אף בית חולים, אלא ייתן מידע כמה שיותר נייטרלי גם על לידה טבעית וגם על ההתערבויות האפשריות).
ובנפרד עשיתי סיור בחדר לידה של בית החולים שבו ילדתי.

בעיניי זה הכרחי

spirt20

New member
אני והבעל הלכנו ל2 מתוך 3 מפגשים

היה די משעמם והלידה היתה כל כך שונה וקשה.. אבל הייתי עושה שוב בשביל החוויה וההתרגשות.

למעלה