שלום לכולן... חדשה..

ליטל 300

New member
שלום לכולן... חדשה..

שלום לכולן..
חדשה כאן בכתיבת הודעות.. קוראת בפורום כבר הרבה זמן

שאלה לי אליכן מי מכן שהתנסתה- אני כעת בשבוע 7+4, הריון תאומים IVF.

היסטוריה שלי עשירה ביותר וללא קשר להריון תאומים אני נחשבת להריון עם סיכון (מלא ניתוחים ברחם, חור ברחם, תסמונת אשרמן, אל ווסת שנתיים, שליה נעוצה ועוד..)
בבדיקה בשבוע 6+1 (בקופה) נצפו שני שקים בגודל תקין ותואם לשבוע, עדיין ללא דופק.
בבידקה 6+5 (בר חווה) עובר אחד עם דופק ומתאים בגודל, עובר אחד ללא דופק וקטן. הרופא אמר כנראה העובר השני לא תקין.

בדיקה 7+1 בקופה (כן, אני אובססיבית לאחר שהיו לי הפסקות דופק בשלבים אלו) יש דופק לשני העוברים ברוך ה', אך אותו עובר חמודיק לא גדל במשך שבוע ולו במעט! נשאר באותו גודל בדיוק כמו הבדיקה לפני שבוע (וגם אז הוא התאים לכמה ימים לפני כן) כך שהוא צבר פער של שבוע וחצי בגדילה.

מנסה להאמין, מנגד יש פתאום דופק, אך מה עם הגדילה שלו?? למשהי יש התנסות בעיכוב גדילה משמעותי כזה בשלב כה חשוב שבהמשך זה הסתדר?? הלוואי שאני לא לקראת תסמונת התאום הנעלם..

האירו את עיני..

היא321

New member
אצלי היה מקרה דומה

ולא יודעת אם לצערי או לשמחתי, התאום המעוכב הפסיק להתפתח. נולדה לי ילדה אחת

giraffelle

New member
לצערי גם אני לא מעודדת

עובר שמתפתח לא כמו שצריך בהתחלה, גם אם הוא ימשיך להתפתח ואפילו ידביק את הפער, יש סיכוי גבוה שמסתתר שם איזה מום או בעיה גנטית.
&nbsp
וכדי להבהיר, הכוונה לעובר שמתפתח ממש לא כמו שצריך, לא לעובר שיש לו הפרש של יומיים-שלשה, אלא לפער שהוא לגמרי מחוץ לטווח הנורמלי.
&nbsp
תמיד יכול להיות שיש טעויות מדידה הזויות, ולעתים נדירות יש גם סיפורי ניסים של ממש, אבל בואי נגיד ככה - תסמונת תאום נעלם בשלב מוקדם היא תסריט אופטימי יחסית למה שיכול להיות.
&nbsp
מצטערת שזה מה שיש לי לומר. מקווה שתצאי מזה עם ילד בריא אחד לפחות ובלי סיבוכים.

למעלה