שאלה של מתחילות ועדכון

תמרה126

New member
שאלה של מתחילות ועדכון

אז אני לא מבינה איך סופרים את גיל ההריון לאחר טיפולים. אם הוחזרו מוקפאים על בסיס ביוץ טבעי, ממתי סופרים? אני חשבתי שסופרים מהיום הראשון של המחזור אבל היום הייתי אצל קופרמינץ שאמר שסופרים שבועיים אחורה מיום ההחזרה. מה אתן יודעות? היום ה1 של המחזור היה 1 ביולי וההחזרה הראשונה (עובר יום 3) היתה ב20 לחודש. החזרת בלסטו ב22 לחודש. בן כמה ההריון הזה?? ולגבי העדכון- אני אחרי החזרת 3 עוברים (השלישי היה בלסטו מצוקמק ולא הסכימו להקפיא שוב אז החזרנו גם אותו). היום אולטרסאונד ראשון, נצפו 3 שקים (מה??), באחד נצפה חלמון, בשני לא וקופרמינץ אמר שעדיין תקין בשל השלב המוקדם ואולי גם בגלל ההחזרה המדורגת, והשלישי נראה לא תקין. בקיצור, אני עדיין מנסה להבין מה קורה סביבי, לא קולטת ככ שזה קורה אחרי תקופה קשה ורק מקווה שימשיך טוב. יש לכן תובנות? אשמח לשמוע. ממני החרדתית הפחדנית ושאינה מבינה כלום

hatalya

New member
בהצלחה

לגבי גיל ההריון - זה קצת מבלבל, אני פשוט חיכיתי לבדיקת הדופק והרופא עידכן והתאים את גיל ההריון. לגבי שלושת השקים - צריכה לחכות עוד כשבוע וחצי לראות איך הם מתפתחים. את מצפה כמובן לעוברים עם דופק, הלוואי ויהיו רק בשורות טובות! תחשבי דופק :) בהצלחה :)

מחשבון ל IVF

http://www.ivfconnections.com/forum...-transfer-retrieval-ovulation-or-insemination
&nbsp
תכניסי את גיל העוברים ותאריך החזרה.
מה שקופרמינץ אמר לא מדויק. תאריך הווסת המחשוב הוא תאריך ההחזרה הראשון מינוס 17 יום (14+3). ממעוד זה מתחילים לספור..
אכן הלכת יחסית מוקדם. מאחלת לך המון הצלחה
&nbsp

תמרה126

New member
תודה! האמת שקבעתי אליו עוד לפני ההריון

לאחר שגיליתי את ההומוזיגוטיות לפקטור 5 ליידן. על הדרך הוא אמר שנעשה כבר אולטרסאונד...

ODOD11

New member
וואי איזה בשורות!!

משמחות ומבלבלות. אין מה לומר! נראלך שבמצב אפשר לדעת את השבוע +/- אבל לימים מדוייקים תחכי באמת לדופק וכו' שיתאימו לך גיל.. מקווה שלפחות אחד (או 2 אם את בעניין) יתפתחו וימשיכו לגדול לתפארת

אני עד היום לא יודעת לחשב גיל

באיזשהו שלב בהריון מפסיקים למדוד את העובר כולו ומודדים אותו בחלקים.
כלומר ראש, היקף, בטן, עצם ירך.
זה כל כך מבלבל וכל כך מלחיץ לפעמים שאני משתדלת לא לחשוב על התוצאות רק לשאול רופא מומחה אם הן טובות.
אני נפגשת עם טכנאיות כל שבוע במסגרת חתימת כרטיס במוקד (התקצרות קלה, צירים מוקדמים). אז לא בא לי לחשוב בלחץ.
עזבי חישובים. כל עוד הרופא אומר תקין - תשמחי.
אם מחשבים את המחזור את אמורה להיות בשבוע 5+3.
ברור לך שמוקדם מ-א-ד לראות משהו עכשיו. אני תמיד חיכיתי עד שבוע 7 כדי לבדוק דופק בוודאות. עוד כשבועיים תדעי במה מדובר.

לי עזר להתפלל בינתיים לתקינות ההריון ולקוות לטוב.

בהצלחה!

צרפתי למעלה מחשבון לפי מועד החזרה

לי החזירו עובר יום 2

כך שלפי המחשבון אם אני הולכת על יום המחזור - יוצא תאריך אחד.
אם אני הולכת על יום ההחזרה של עובר 3 (מוסיפה יום לתאריך ההחזרה שלי) - יוצא יומיים אחר כך.

אני יכולה להגיד לכם שמאד מאד מלחיץ לקבל תוצאה שהעובר קטן מגילו. אצלי גדול מגילו זה דווקא משמח (יש לי בעל 1.90 מ' - אז מובן לי למה זה יכול לקרות).
בקיצור מדובר בכל כך הרבה סטטיסטיקות.
אני משתדלת להזכיר לעצמי שלא כל התינוקות נולדים אותו דבר.
תינוקות שנולדים באותו יום ושבוע הריון יכולים לשקול בין 2.700 ל 4.300 (בגדול, כן?)
אז עובר גם יכול להיות בטווחים האלה.

א.ס יכול לתת אינדיקציה הכי טובה שיש אבל זה לא הדבר האמיתי. כבר קרה בהערכת משקל שרופא טועה ביותר מחצי קילו.
תזוזה קטנה של הסמן ומקבלים תוצאה קטנה בהרבה או גדולה בהרבה.

מה אני באה להגיד לכן?
תיבדקו, תראו שהכל בסדר שהעובר חי ועם דופק והכל - רק אם יש משהו הרבה הרבה מעבר לממוצע, יגידו לכם.

ממני, שכל פעם שהעובר פיגר בכמה ימים מהגיל שחשבתי - זה הלחיץ אותי ברמות. בפעם הראשונה בדקתי אצל 3 רופאים שונים, בפעם השניה כשאמרו לי שהכל בסדר, גם האמנתי להם.
ו... גם צריך לזכור שבין מכונות הא.ס יש גם שוני כמו בין רופאים.

בתקווה שכולנו בקרוב נחבק את ילדינו המתוקים.

גיל ההריון חשוב לא רק עבור גודל העובר אלא מדדים נוספים

למשל הסטטיסטיקות של החלבון עוברי וכו. הבדל של יום יומים זה כנראה חסר משמעות אך כן חשוב שכל אחת תדע את גיל ההריון שלה.
&nbsp
המטרה העיקרית של הבדיקות זה לאבחן כל מיני דברים ולא 'למנוע לחץ מהמטופלת'. כל מטופלת צריכה להיות מודעת לזה שסביב לממוצא יש סטייה גבוהה ולא להתרגש מזה אלא אם הרופא אומר שזה בעיה.
&nbsp
בהצלחה לכולן !!

תמרה126

New member
יצא לי משהו מוזר בחישוב

היתה לי החזרה כפולה, של יום 3 ויום 5. כשאני מזינה את תאריך ההחזרה של יום שלוש זה יוצא צעיר ביום אחד לעומת החישוב של ההחזרה של יום 5. מוזר לא?

למעלה