שאלה לבנו שעשו מי שפיר

שאלה לבנו שעשו מי שפיר

היי,
אשמח אם בנות שעשו מי שפיר ישתפו איך עברה עליהן החוויה לפני ואחרי ומתי הרגשתן בטוחות, שהסכנה חלפה?

אני רוצה לעשות אבל מאוד מפחדת. ההריון שלנו, כמו בטח שלכן, יקר מאוד והגיע אחרי הרבה זמן...

אמאלוסי

New member
בדיקות מדם אימהי

אני עשיתי מי שפיר לפני שמונה שנים, אז עוד לא היו בדיקות מדם אימהי. עכשיו, כשיש כבר כמה שנים בדיקות מדם אימהי, לא רואה שום סיבה לעבור תהליך שיש בו ולו עשירית אחוז סיכון.
בפועל, אנשים ממשיכים לעשות מי שפיר , "זה 100אחוז ובדיקות דם זה רק 99 אחוז". לי גם 99 אחוז נשמע מצויין.

Lago Azul

New member
זו לא הסיבה היחידה בגינה עושים מי שפיר

כשעושים דיקור מי שפיר ניתן גם לעשות צ'יפ גנטי שמגלה יותר מ200 תסמונות שאף בדיקת דם לא יכולה לגלות. הסטטיסטיקה אומרת ש1 ל150 בנות שבדיקות הסקר שלהן יצאו תקינו לגמרי יגלו איזו תסמונת דרך הצ'יפ הגנטי. 1 ל-150 נשמע לי סיכון די גבוה, בטוח יותר גבוה מהסיכון להפיל כתוצאה מהדיקור.

אגב, אם 99 אחוז נשמע לך מצוין אז למה בכלל לעשות את הבדיקת דם? תסתפקי בבדיקות סקר שם בדר"כ האחוזים הרבה יותר גבוהים מ99 אחוז שהכל בסדר (כשאני אומרת "הכל בסדר" אני מתכוונת כמובן לסיכוי גבוה שהעובר לא חולה בתסמונת דאון. זה רחוק מלהיות באמת "הכל בסדר").
אני לצורך הענין קיבלתי הסתברות לתסמונת דאון של 1:10,000 ואפילו לא שקלתי לוותר על מי שפיר ולעשות את הבדיקת דם במקום. מה תעזור לי בדיקת דם במצב כזה? תתן לי עוד 99 אחוז על ה99.99 אחוז שכבר יש לי?

lulu133

New member
היי יקירה.בדיוק כמוך אני הייתי בחרדות נוראיות מהבדיקה והסיכו

העדפתי לעשות אותה למרות שלא היתה שום המלצה והבדיקות היו מצויינות תודה לאל. בחרתי במדקר שעושה מאות דיקורים בשבוע והוא היה מקסים,רגיש ועדין,לאורך כל השלבים ,מתיאום התור ,הבדיקה עצמה ואפילו אחריה.מתי נרגעתי? שבוע אחרי הבדיקה הרופא שלי עשה אולטראסאונד ואמר שאין מה לדאוג מהשפעת הבדיקה יותר טפו טפו,ושבוע נוסף אחרי כשהגיעו התוצאות התקינות תודה לאל נרגעתי ועברתי להתעסק בחרדות אחרות כמובן :)))) עד הלידה תמיד יהיה משהו שיפחיד או ילחיץ אבל הכל יהיה בסדר יקירה!!

ronki3

New member
עשיתי כי רציתי להיות בטוחה

בבדיקת דם כמו שכבר אמרו אין את הצ'יפ הגנטי ורציתי לבדוק גם את זה.

orile32

New member
עבר בקלות

עשיתי מי שפיר ללא כל אינדיקציה רפואית (ולא, כל בדיקות הדם למיניהן לא מתקרבות למה שניתן לגלות בדיקור מי שפיר + צ'יפ גנטי). כמוך, גם אני חששתי מאוד. לא ישנתי לילות שלמים. בסוף החלטתי לעשות. בחרתי רופא מצוין (ד"ר רמי מושונוב), הבדיקה עברה בקלות וללא כאבים וגם לאחר מכן לא הרגשתי כלום. זו כמובן רק החוויה האישית שלי ואין זה מעיד על הכלל... אבל בדיעבד הרגשתי שכל החששות שלי לא היו מוצדקים... בכל אשר תחליטי - בהצלחה!

Lago Azul

New member
גם אני הולכת לעשות אצל מושונוב כנראה

איך הוא? מי מודיע לך את התוצאות? אם אני רוצה אחרי שבוע להגיע ליחידה שם לעשות אולטרסאונד שהכל תקין זה אפשרי או שזה לא משהו שהם עושים? תודה!!

orile32

New member
הוא מקסים

בהתחלה הוא עושה שיחת הפחדה כדי לוודא שאת יודעת למה את נכנסת. "למה את רוצה לעשות מי שפיר? את לא צריכה כי התוצאות שלך מעולות". אבל כשאמרתי שחשוב לי לעשות צ"יפ גנטי הוא אמר שאני צודקת... הוא מקצוען ועדין ומסביר הכל נהדר. אני חושבת שהתקשרו מהמעבדה לדווח על התוצאות. לא הזמינו אותי לאולטראסאונד ביחידה, אבל אם לא תהיי רגועה פשוט תקפצי למוקד לרופא תורן. :) בהצלחה!

orile32

New member
עברה כמעט שנה מאז הבדיקה :)

אז לא בטוח שאני זוכרת נכון, אבל נראה לי עניין של שבועיים שלושה. אל תתפסי אותי במילה. :)

Givonit

New member
עשיתי פעמים (בשני הריונות)

שני ההריונות - הריונות יקרים.
בהריון הראשון עשיתי בעיקר בגלל הגיל (35), תוצאות הבדיקות היו דוקא בסדר. זה היה לפני 7 שנים ולא היו אופציות אחרות.
בהריון הנוכחי - אני כבר נושקת ל-43, השקיפות היתה בסדר גמור - אבל בדיקות הסקר (של השקיפות והחלבון העוברי) - ממש לא.
מראש ידעתי שאעשה מי שפיר,
ביררתי בנוגע לבדיקות הדם.
עבורי - גם 1 ל..... כשזה קורה לי - זה 100% קורה לי.
בסופו של דבר החלטתי ללכת על המי שפיר.
עשיתי אצל אותו רופא שעשה לי לפני 7 שנים.
נעים, עדין, מסביר, מיומן.
אמר שהסיכון להפלה בתכלס הוא 1-800, עדכן שיכולות להיות התכווצויות, נתן את הסלולרי שלו שאם תהיה בעיה - שאדבר איתו.
מבחינת האחרי...
הבדיקה של לפי 7 שנים עברה ללא שום בעיות, שום כאבים, כלום.
הבדיקה הזו - כרבע שעה לאחר הבדיקה היו לי כאבים מאוד חזקים, הכווצויות לא נעימות בכלל. היה ממש מפחיד.
אחרי בערך חצי שעה זה נפסק.
נחתי לחלוטין במשך 3 ימים, היו "מיחושים קלים", ולאחר עוד יומיים הלכתי לבדיקה שם ראינו את העוברית מקפצצת לה בכייף.
להגיד שזה לא היה מפחיד?
להגיד שבאותו רגע של הכאבים לא הצטערתי שלא הלכתי על בדיקות הדם למיניהן?
מלחיץ. לגמרי.
אבל עבר.
התוצאות הגיעו לאחר 3 שבועות בשיחת טלפון ועוד שבועיים במכתב.
הכל בסדר.

Givonit

New member

למעלה