מעקב הריון אחרי ביטא

שבלולה8

New member
מעקב הריון אחרי ביטא

היי לכן שואלת שאלה עבורכן- האם המשכתן לבצע מעקב הריון אצל הרופא המטפל בטיפולי הפוריות או חזרתן למסגרת הרגילה של קופת החולים? תודה

דידו34

New member
עשיתי 2 בדיקות (בשבוע 6 ובשבוע 8 או 9) אצל

רופא הפוריות, ראיתי שהכל בסדר נכון לשבוע ועברתי לרופא דרך קופת חולים.

hatalya

New member
חזרתי לרופא קופת חולים

בדרך כלל עושים את בדיקת הדופק אצל רופא הפוריות ואז אפשר להיפרד בשמחה :) אז את אחרי בטא חיובית? :)

hatalya

New member
הפחד מובן

לאט לאט.. אני לא גיליתי לאף אחד והלכתי לרופא פעם בשבוע. עד שאסר עלי להגיע כי עודף אולטרסאונד לא בריא :) אז הוא אמר לי להגיע פעם בשבועיים ואחר כך פעם בחודש. מחזיקה לך אצבעות! בהצלחה עם העברת הזמן בין בדיקה לבדיקה :)

עד שבוע 7

בדקתי הכפלה 3 פעמים (כי התחיל מדשדש)
שבוע 6 ראינו דופק, שבוע 7 ראינו שוב דופק ואז עברתי לקופה
שבוע 8 ביקרתי רופא נשים רגיל

1pika

New member
רופא קופה בשלושת ההריונות, שלושתם ivf

אני חושבת שכדאי ללכת למי שמתמחה במה שצריך ובקופה יש רופאי מעקב הריון מצוינים. כמובן כשהכל תקין.. ואם לא, חלילה, אז ללכת לרופא פרטי מומחה להריון או הריון בסיכון. עם זאת לדעתי כדאי לבחור רופא עם זיקה לתחום הפוריות בשביל שיהיה סיכוי גבוה יותר שיבין אותך - את החששות ומהיכן את מגיעה. לדוגמה בהריון הנוכחי כשהלכנו לבדוק דופק (וב"ה ראינו) הרופאה ביקשה שנחזור עוד חודש, אמרתי לה שזה רחוק מדי, אני צריכה לוודא שהכל תקין.. ישר הוציאה לי הפניה לus עם חיוך מבין וברכת הצלחה.
אישית, בהריון הראשון רופא הפוריות שלי היה גם רופא בקופה אז המשכתי איתו בקופה (לא בטוח שזה נבון אבל ההריון היה תקין וקל, ב"ה, ואותו הכרתי ושוייכתי אליו מבחינת הקופה אז היה נוח גם בירוקרטית).
הריון שני תאומים עברתי דירה ולרופאה בקופה שהיא גם מיילדת במאיר.
הריון שלישי (נוכחי) שוב עברתי דירה ולרופאה שעובדת גם בivf במאיר אבל בעקבות סכרת הריון וקשיים אחרים עוברת השבוע לרופאה של הריון בסיכון (גם בקופה).
הכי חשוב, בשעה טובה!! מאחלת בהצלחה בכל בחירה וכמובן תשעה חודשים משעממים שיסתיימו ביידים מלאות ושמחות

בקודם לא, עכשיו כן

בהריון הקודם שהסתיים לצערי בשבוע 13, הייתי אצל רופא מהקופה.
לא משנה שאני לא מסוגלת לחזור אליו, התחלתי אצל רופא אחר מהקופה.. הבעיה היא שהוא פחות זמין מרופא הפוריות הפרטי שלי.
הפעם נשארתי אצל הרופא הפרטי וזה מסתמן כהחלטה נבונה בגלל הזמינות.

Lago Azul

New member
היה פה דיון רחב על זה לפני כמה שבועות

את יכולה לחפש אם זה מענין אותך.

אני באופן מיידי הלכתי לרופא נשים רגיל בקופה שהפנה אותי לרופא להריון בסיכון. אפילו בדיקת דופק הרופא פריון לא עשה לי.
לא רואה יתרון בלהשאר אצל הרופא פוריות.
אם הוא דרך הקופה אז לפחות במכבי זה בכלל לא אפשרי... רופא פריון ורופא נשים אלו שני תפקידים שונים וטוב שכך. חבל סתם ליצור עומס בתורים אצל רופא פריון בשביל ענייני הריון שגם רופא נשים רגיל יכול לתת עליהם את הדעת.
אם זה פרטי- אז בכלל לא רואה הגיון בלשלם מלא כסף למעקב אצל רופא שזה אפילו לא תחום ההתמחות שלו. כמובן שהכל תלוי מקרה. אם למישהי יש איזה מקרה מיוחד שמצריך מעקב אצל הרופא פריון אז בסדר אבל ככה סתם, לא רואה בזה שום יתרון.

גלילי2911

New member
אני גם באותה התלבטות

בינתיים ביום חמישי הקרוב יש לי תור נוסף (שבוע 8) לרופא הפרטי (פוריות) ונראה לי שאח"כ אמשיך כבר לרופא של הקופה למעקב..
את הבדיקות של השקיפות עורפית, סקירות, מי שפיר וכו' מתכננת לעשות אצל רופא פרטי.

ronki3

New member
אחרי הדופק עברתי לרופא בקופה

בדיעבד גם הדופק היה מיותר לעשות אצל רופא פריון, בזבוז של 600 שקלים.

gluten free

New member
מסכימה איתך רונקי

הסיבה היחידה שעשיתי בעבור 600 (בר חוה?) הייתה לסגור מעגל, להגיד תודה, אולי לשמוח ביחד... קיבלתי רבעון חיוך, אבל אני התרגשתי.
בכל מקרה מייד עברתי לרופאה שלי בקופה, אין כל סיבה רפואית אצלי למעקב פרטי, בטח לא אצל רופא מתמחה בפריון. גם מתחשק לי להרגיש בהריון כמה שיותר במנותק ממה שעברתי עד כה- וזה בהחלט אתגר- כי את צלקות הטיפולים לא מוחים וגם לא מעלימים- אבל, מה שאפשר לנרמל, אני עושה.

ronki3

New member
לגמרי

העדפתי לא להגיע לשם (בר חוה אלא מה) בהריון. הקטע היה שאחרי הדופק הם פחות או יותר קבעו לי הכל (כולל סקירה 2) בלי ממש לשאול אותי, רק אחרי ירד לי האסימון וביטלתי.

למעלה