גודל עובר

גודל עובר

הי בנות.
לפי הדרכת רופא המעקב אני עושה אולטרסאונד פעם בשבוע לראות שההריון מתפתח תקין. השבוע יש לי תור אליו בעוד יומיים ואז אני אמורה לעבור למעקב הריון רגיל (משבוע עשר)
עשיתי קבוע בכל יום חמישי ובשבועות הראשונים, כל זמן שהUS היה וגינאלי, העובר התאים כל הזמן לשבוע הספציפי פלוס 4 ימים בהתאמה.
בשבועיים האחרונים הטכנאית אמרה שכבר ניתן לעשות על הבטן ומאז בפעם הראשונה על הבטן העובר התאים לשמונה פלוס 3 (פחות יום ממה שהיה עד עכשיו) ובחמישי האחרון (עם טכנאית אחרת) העובר התאים לתשע פלוס אחד.
הטכנאית אמרה לי שהמדידה על הבטן פחות מדוייקת. האם סביר שכך ירד? אולי ההבדל נובע מכך שטכנאיות שונות?

ODOD11

New member
אם היא נשמע רגועה לא הייתי נלחצת..

גם הבדיקה הבטנית באמת פחות מדוייקת גם המיכשור אם עברת מרפאה וגם לפעמיםצקורה שהואצלא גדל על המילימטר.. הייתי במיון השבוע לצערי להרבה זמןצוממש בין כל בדיקה לבדיקה ראו שהוא גודל קצת.. אולי זה גם סתם עניין של תזמון של כמה שעות, כי אלה הבדלים שלי מילימטרים

ראית איך הם מודדים?? תמונה רועשת מאוד

עם גבולות לא ברורים.. כל אחד קובע שהראש והטוסיק נגמרים בנקודה אחרת.. וגם העובר שלך לא בהכרח היה זקוף בדיוק במדידה.
בקיצור.. חסר חשיבות לגמרי !

תודה. כך ניסיתי להרגיע את עצמי.

לא עברי מרפאה רק שהיתה טכנאית אחרת מזו שהיתה בפעמים הקודמות.

בטח שיהיו הבדלים בין טכנאיות.. ומעבר לזה

אותה טכנאית, אם תבדוק פעמים באותו יום, אחרי כמה שעות.. את תראי הבדלים.. כי העובר זז, ואת שתית יותר/פחות כך שרואים יותר/פחות טוב והיא הניחה את האולטרסאונד קצת שונה ואת הסמן שמה קצת אחרת וכו.
&nbsp
בקיצור.. לא להתרגש העיקר שהגודל פחות או יותר בסדר ויש דופק תקין

גם אני תמיד נלחצתי מזה... המדידות לא מדוייקות במאה אחוז

במוקד העובר היה גדול ביום.
אצל ד"ר באום, רופא הפוריות והמעקב, היה קטן ביום.
אצל ד"ר ארז יזהר שאצלו עשיתי את השקיפות - קטן בשלושה ימים.
בסקירה אצל ד"ר יזהר אגב, העובר "גדל" ביומיים מהגיל שלו במרפאה.
אצל כל אחד הייתי לפחות פעמיים וכל הזמן התוצאה שונה.
עכשיו, בשבוע 18, העובר נמדד על פי קריטריונים שונים בגוף ולא גודל כללי - וגם שם דברים שונים. יש דברים גדולים מהשבוע ויש דברים קטנים. סך הכל המדידות אף פעם לא מאה אחוז.
בשלב שלך גם העובר כל כך קטן שהטווח לטעות הוא עצום.

למעלה