מתי הפסקתן קלקסן אמפירי? יש פה בנות עם MTHFR?

מתי הפסקתן קלקסן אמפירי? יש פה בנות עם MTHFR?

קופרמינץ אמר להפסיק אחרי לידה, בר חוה אמר שבוע 12 (היה זכור לי בפגישה שאמר לנו 14, אז המשכנו גם אחרי שהפקידות אמרו להפסיק. אך מתלבטת עד מתי).

ברקע שני כימים (יתכן ויותר) והפלה. בדיקות קרישיות תקינות פרט ל MTHFR הומזיגות שממה שמבינה לא מושפע מקלקסן.

נעמה532

New member
גם אני אצל בר חוה

היי,
גם אני עם mthfr.
בעבר היו 2 הפלות (שתיהן עם קלקסן), בפעם הראשונה השק לא התפתח כמו שצריך ובפעם השניה היו דימומים ונפל בשירותים.
הפעם הזו, הפסקנו קלקסן קצת אחרי הבטא מאחר והיו לי הכתמות ופחדתי נורא שאולי הקלקסן גורם לדימומים..
אז הוחלט להפסיק.
תודה לאל ההריון בינתיים ממשיך

נעמה532

New member
ברח לי..

את האמת, לא יודעת מה לייעץ לך.. מצד אחד מפחיד להפסיק עם הקלקסן כשהכל תקין...מצד שני, היום לא מתייחסים ל mthfr כאל קרישיות..
לא משנה עם איזה רופא תחליטי ללכת, מאחלת לך הריון ותקין וידיים מלאות.

תודה, גם לך יקירה

monte carlo

New member
לנו קופרמינץ אמר להמשיך עד לקראת הלידה

עד שבוע 38.
ברקע אין שום בעיות קרישיות.
אמר שבדרך כלל הוא מפסיק יותר מוקדם אבל בגלל הגיל (כמעט 39) הוא רואה רק יתרונות בלהמשיך עם הקלקסן.

היא321

New member
לי רופא אחד אמר להפסיק בשליש ראשון ואחר אמר

המשיך עד סוף ההריון. אצלי היה אמפירי ללא קרישיות מוכחת.
פשוט רק בסבב השישי עם קלקסן נקלטתי והרופא שאמר להמשיך עד הסוף כדי לא לקחת סיכון שאולי יש קשר. תקראי לי חסרת אחריות אבל אני הפסקתי על דעת עצמי בשבוע 20 ומשהו כשהבטן התחילה לצאת וההזרקה נהיתה לא נוחה

hatalya

New member
אוף גם אני בדיוק חושבת על זה..

לי הרופאה אמרה עד אחרי הלידה, כולל המשכב לידה. אין לי הוכחה לקרישיות, היה פרמטר אחד שיצא גבולי ושתי הפלות לפני. הסבב הראשון עם קלקסן זה הסבב בו לא נכשלתי בבדיקת הדופק ותודה לאל ממשיך עד עכשיו. רופא המעקב של קופת חולים אומר זה נגד ״עין הרע״ ולא באמת רפואי. אין לי אומץ להפסיק, אבל בא לי להפסיק. זה כואב.. תגידו, מישהי אולי עברה להזריק איפשהו בגוף ולא בבטן?

NomNomNom1

New member
קלקסן אמפירי

אני בהריון השני שלי קיבלתי קלקסן אמפירי ,על הדרך קיבלתי גם מיימת בבטן [גירוי יתר שחלתי בדרגה גבוהה] ובעקבותיו הנחה אותי הרופא להפסיק את הקלקסן - מה שהיה טעות ! הקלקסן מדלל את הדם , ואילו במצב של גירוי שחלתי הגם מסמיך ולולא היה אומר לי להפסיק סביר להניח שלא הייתי חוטפת קריש דם גדול כמו שחטפתי. אז נכון שזה מצב לא רגיל שלא קורה הרבה , אבל כן ממליצה להתייעץ עם רופא שמבין בקלקסן [כי קלקסן זה לא אקמול , למרות שיש בנות שחושבות ככה] ובר חווה כבודו במקומו מונח אבל אני חושבת שחלוקת קלקסנים , התחלתם והפסקתם צריכה להיות ע"י רופא מומחה ולא רופא פוריות.

שאלתי את ההומטולוגית שלי

אמרתי לה מה אמר קופרמינץ ומה אמר בר חוה. אמרה לי שאין לה דעה בעניין.
&nbsp
אצלך יש בעיית קרישיות ידועה?
&nbsp
המון תודה על התשובה

NomNomNom1

New member
לא. למעשה אין לי בכלל בעיית קרישיות

את הקריש דם חטפתי נטו בגלל כמות הורמונים גבוהה מדי בגוף , גירוי יתר שחלתי והריון שלישייה (שדולל) .
כל אלו יחד יצרו קריש אבל בדיעבד היום מבינים שלא היה צריך להפסיק קלקסן.
קיבלתי קלקסן כל ההריון השני ועוד 8 שבועות משכב לידה.
בהריון הנוכחי קיבלתי מלפני ההחזרה ויש לי הוראה לשמונה שבועות אחרי הלידה.
עשיתי בירור קרישיות בבית החולים בזמן האישפוז שהיה מאסיבי ומקיף ולמעשה אין לי שום דבר לא תקין. ביום יום כשאני לא בהריון, אני לא מקבלת תרופות בכלל (למעט טיסות ארוכות).
היד צריכה להיות על הדופק וצריך להצחשב בכל המרכיבים לפני שמחליטים להפסיק אט להמשיך.

גם אצלי הייתה הפלה במקביל לגירוי יתר

אבל עד היום לא יודעים מה הסיבה.
הרגשתי מאוד לא טוב במשך כמה שעות (חולשה וכאבים בפרקים, ותחושת סטרס שמשהו רע קורה), כמה שעות אכ התחיל דימום, במוקד עדיין היה נראה שהכל בסדר. אך בבדיקה נוספת כמה ימים אכ ראו שהייתה הפלה. נפל בפועל כמה ימים אכ באופן טבעי.
&nbsp
מאחלת לכולנו לא לדעת עוד אובדנים לעולם..

החלטה קשה

אצלנו כל סט הקרישיות תקין וקיבלתי אמפירי אחרי 4 כימיים...
קופרמינץ אמר להפסיק בשבוע 13
בר חווה אמר להפסיק בשבוע 9...
הפסקתי בשבוע 11 עם פחד מטורף...
היום חציתי שבוע 30...
יש לי חברה... לא מטופלת פוריות אבל עם בעיית קרישיות...שזקוקה לקלקסן של ההיריון ומשכב הלידה... בהיריון הזריקה עד שבוע 20 ואז נמאס לה כאב לה לא יכולה יותר והפסיקה על דעת עצמה.... התינוק כבר בן שנתיים.
&nbsp
ההחלטה מאוד קשה.. במיוחד ששתי הדעות כל כך רחוקות אחת מהשנייה.... אולי תשלחי שוב מייל לקופרמינץ...
ובכל מקרה... נראה לי שאם יש בעיה כלשהי בקרישיות אולי יש עוד דברים שעוד לא עלו עליהם... וקופרמינץ לא סתם נתן הנחייה להזרקה במשך כל ההיריון.... קלקסן לא עושה נזק לטווח הרחוק... לא גורם לסיבוכים.... יש את החוסר נעימות והכאב סביב ההזרקה ואת העניין שאם את נחבלת אז הסיכוי לדימום גדול יותר ...
&nbsp
&nbsp
טוב נראה לי סתם בלבלתי יותר...
&nbsp

מרגישה שקופרמינץ נותן את זה כמעט לכולן

הוא ממש מאמין בזה אז נותן גם במקרים שכנראה זה היה ממשיך תקין גם בלי קלקסן. למשל הוא אמר לנו שאחרי 3 החזרות עם בטא שלילית הוא לרוב נותן קלקסן.. למרות שסטטיסטית 3 כשלונות ב IVF זה עדיין לא אומר שמשהו לא תקין.. אלא יכול להיות סתם סטטיסטיקה.
&nbsp
מתלבטת אם ללכת להתייעץ עם גורם נוסף. תוהה מי רלוונטי..

למעלה