עצבנית על הרופא. תוסםים בהיריון

ODOD11

New member
עצבנית על הרופא. תוסםים בהיריון

טוב אז שבועיים אחרי בדיקות דם שהרופא םוריות ביקש שאעשה הוא עוד לא חסר אליי עם תשובה האם הן תקינות אפילו שיש תוצאות שחורגות. נהייתי קרציה והם התעצבנו במרפאה שאגיע עד אליו והוא יגיד לי.. שאלנו גם את האחות שדיברה איתי מנ לגבי תוספי תזונה, ברזל B12 וכאלה והיא זרקה משהו על תרופה בשם פרמולטר וגם שצריך לקחת ברזל אבל לא הוסיפה יותר מזה. אני כבר בשבוע 7++ מה לקחתן בשלב הזה?. ובכלל אצל מי אני עושה את כל המעקב היריון והבדיקות?

פרנטל

באיכילוב לא התייחסו ולא אמרו לי לקחת דבר. אבל לפני שנתיים בערך שסיפרתי לרופא הנשים שאנחנו הולכים לטיפולים הוא המליץ כבר להתחיל לקחת. זה מולטיויטמין שמכיל המון דברים בנוסף לחומצה פולית. האם חומצה פולית את לוקחת? ממליצים לפחות 3 חודשים לפני כניסה להריון. אם עוד לא התחלת תתחילי כמה שיותר מהר.
&nbsp
לגבי איפה אני מטופלת... עד עכשיו הייתי באיכילוב ואתמול אחרי שראינו דופק בפעם השנייה שחררו אותי ויש לי תור לרופא נשים רגיל של הקופה שבוע הבא לצורך ליווי הריון רגיל.

בר חווה מפוצץ אותי בתוספים

עוד בזמן ההריון הוא המליץ על:
חומצה פולית 5 גר׳ (לא טעות)
אומגה 3- יש מחקרים שטוענים שזה גורם לעוברים להיות חכמים יותר.
פרנטל- זה ויטמינים המיועדים לנשים בהריון, בריא גם לנו. (יש ויטמנים שמסוכן לקחת הרבה בהריון כמו ויטמין A והפרנטל מכוון למינונים החשובים לנו).
פרוביוטיקה פמינה- אמור למנוע זיהומים וגינלים.

עכשיו, אחרי שאני בהריון הוא הוסיף לי:
ברזל (עוד לפני תוצאות בדיקת הדם)
סידן וויטמין D
והחל מהשבוע ה-10 ביקש שאקח אספירין שאמור למנוע רעלת הריון/ יתר לחץ דם או לידה מוקדמת.

האמת כל זה נראה לי מוגזם, אבל גם לא מזיק.

spirt20

New member
האספירין הציל לי את ההריון

היה חשד לבעיית שליה וזה שלקחתי אספירין בשלב מוקדם הציל אותי ואת הילדה שלי. אני הייתי מסתפקת בפרנטל אספירין ופמינה( יש הרבה פטריות בהריון)

yaelyaron4

New member
תוכלי בבקשה רשום את השמות של התוספים החברה

אספירין ? אני מכירה אספירין שנמצא בתרופות כמו אקמול פוקוס. איזה את לוקחת?איזה ברזל? סידן, ויטמין d?

ענבלית70

New member
לא לקחתי כלום בשלב הזה

אני ממש לא בעד לקחת תוספים סתם ללא סיבה. כשיש חוסרים, לוקחים. הרבה יותר חשוב לדאוג לתזונה מזינה ומאוזנת, את זה הרופאים שוכחים לציין.

giraffelle

New member
המינימום המקובל הוא ברזל משליש שני

ו-B12 לפי הצורך.
גם בין אלו שממליצים על פרנטל, זה בעיקר משליש שני.
בשליש הראשון העובר בקושי צורך ויטמינים ומינרלים. זה נועד בעיקר בשבילך, כדי להגיע לשליש השני במצב טוב מלכתחילה.
&nbsp
בקיצור, כמו שכבר אמרו לך, אין מה להילחץ. מבחינת תוספים, את לא "כבר" בשבוע 7 אלא "רק" בשבוע 7.

ODOD11

New member
תודה בנות

לא מעצבן אותי שלא נתן לי כלום על אף שבכל מקום כמעט כתוב שזה שלב שכבר כן אפשר וצריך לחזק את המערכת, אלא מעצבן אותי זה שהוא לא מתייחס. תגייד בסדר תגיד לא בסדר, אל תקחי כן תקחי אבל תחזור אליי בשבועיים האלה אחרי שראית את הבדיקות!

תוספים שנתנו לי

בפעם הקודמת אמרו לי לקחת פרנטל משבוע 14.
עכשיו ההנחיה הייתה משבוע 10 בערך.
מודה שלפעמים אני שוכחת...
פרנטל + אקטיפרין - זה נתנו לי כבר
אחרי הבדיקות שלי - תוספת של B 12 וויטמין D
אישית לוקחת את הקלציצ'ו, למרות שלפי הרופא אני צריכה עוד D.
קצת מפחדת לקחת את הטיפות (מפחדת שזה יגעיל אותי).

gluten free

New member
ויטמין D

אם יש אפשרות להיחשף לשמש בוקר מאוחרת- זרועות, מחשוף, רגליים, לכרבע שעה- זה עושה את העבודה.
התוסף להבנתי לא עושה את הסינטיזה המורכבת של כל סוגי הD שיש, כמו קרני UVB.
כמובן, לא חשיפה מוגזמת, אלא קצרה. השמש חשובה לנו מאוד!!!!
גם לי בר חוה העמיס רשימה
אני מתכוונת להתחיל שבוע 10- אספירין
וכבר לוקחת פולית 800 מג פעם ביומיים (סתם כי זה מה שהיה לי בבית)
וגם פרוביוטיק שוקלת לקחת
&nbsp
ואחרי תוצאות ב.דם של שליש ראשון נראה אם יש מה להוסיף.
מסכימה עם ענבלית שתזונה מאוזנת הרבה יותר חשובה- גם לספיגה של תוספים אם לוקחים ובעיקר כי היא מייתרת את התוספים (חוץ מאלה שמשש סובלות מחוסרים כמובן)
&nbsp
&nbsp

עדיף לקחת תוסף, מאשר להיחשף לשמש

מניסיון, השמש מסוכנת יותר מחוסר ויטמין D, ואת החוסר בויטמין D ניתן להשלים.

למעלה