מבקשת עזרה בהחלטה חשובה..

מבקשת עזרה בהחלטה חשובה..

שלום לכולם, אני בת 45 תיכף, הריון ראשון, שבוע 10, לאחר 5 הפלות...
מתלבטת מאוד באיזה חברה לבחור בשביל בדיקת הדם "המחליפה" את מי השפיר(עוד לא החלטתי אם אוותר לגמרי) אבל את בדיקת הדם רוצה מאוד לעשות.אני יודעת שהיא לא 100% כמו המי שפיר.
ווריפי, מטרני או nifty
כולם נראות אמינות, אך בין 17 תיסמונות ל-40 תסמונות, ניראה לי מוזר...
במה הרוב בוחרות? קיים דבר כזה?
חייבת להחליט ומודה מאוד לעונות.

לצערי, לא יודעת איך לשים קישור...לכי אחורה בדפי הפורום, כך

כך עשיתי, עד שמצאתי. בדרך אפשר לקרוא על עוד נושאים מעניינים.
בהצלחה! ומצטערת...

polly121

New member
היי, אני בחרתי ב- nifty אחרי תחקיר ארוך

מלא מעט שיחות והתלבטויות שהיו לי בחרתי בסוף ב- nifty. מכמה סיבות:
זאת החברה הראשונה שיצאה עם זה לשוק והמעבדות שלה נמצאות בהונג קונג, שם הומצאה הבדיקה הזאת.

אבל הסיבה החשובה יותר היא בגלל שזו הבדיקה היחידה שהיא הכי דומה למי שפיר במובן הזה שהיא בודקת את המבנה של כל הכרומוזומים ויודעת להתריע אם יש משהו לא תקין. בתוך ה"לא תקין" נכללות קרוב ל-40 תסמונות שיכולות להופיע.

קיבלתי תשובה די מהר. גם אני הריון ראשון, אחרי הפלות, קרישיות קלה עם קלקסן, בגיל 42 (וכבר מתכננת את הבא
)

בהצלחה!

Me again2

New member
כמה שאלות

הסתבכתי עם כל הבדיקות ולא ממש מבינה בזה...
כיוון שרשמת שעשית תחקיר ארוך, תוכלי לעשות לי קצת סדר?
&nbsp
כמה תסמונות בודקת בדיקת מי שפיר?
האם היא ודאית ב 100% ?
איזה בדיקות קיימות בשוק, מה הן בודקות ובאיזה אחוזי וודאות?
מה זה צ'יפ גנטי?

polly121

New member
טוב, בגדול..

את תצטרכי לשבת על זהולבדוק בעצמך את הכל, כי השאלות שלך מורכבות והתשובות ארוכות.

בגדול - בדיקת מי שפיר בודקת מבנה כרומוזומלי ולא מספר מסוים של תסמונות. בתוך אי תקינות של כרומוזומים יכולות להיות גם אלפי תסמונות, חלקן משמעותיות וחלקן לא. חלקן מצריכות מחשבה על המשך הריון ואחרות לא בהכרח.

כנ"ל לגבי הבדיקה של ניפטי שאני עשיתי. הם בודקים את המבנה הכרומוזומלי ולא הולכים לפי בדיקה פרטנית של תסמונות. ממליצה לך מאוד לדבר עם אחת הנציגות שלהן שעשתה גם לי סדר בזה.

לגבי וודאות - גם במי שפיר יש סטיית תקן ואין אף רופא שיחתום לך שהבדיקה ודאית ב- 100%. אין דבר כזה ברפואה. עם זאת, היא הבדיקה הכי מדויקת שיש לגבי הבעיות הנפוצות ביותר. זה נכון גם לגבי בדיקות הדם, בתסמונת דאון הוודאות היא 99.8% אם אני לא טועה. ככל שהמה שמחפשים הוא נפוץ יותר ומצאו אותו בעבר פעמים רבות יותר, כך עולה הודאות שלו בתוצאות הבדיקה.
לגבי שאר הבדיקות - יש כמה, רובן דומות מאוד אחת לשניה.
צ'יפ גנטי - בדיקה עמוקה יותר של הכרומוזומים ברמות שמי שפיר רגילה לא יכולה לראות מבחינה טכנולוגית. ניתן דרכה לראות מקטעי DNA ולגלות דברים נוספים, הבעיה היא שהרופאים היום בונים מאגר ולא יודעים עדיין לפענח נכון כל ממצא. אין מספיק מידע וכל מתקן רפואי מתנהל עם המידע שנאגר אצלו בלבד ועל סמך הניסיון שלו בלבד. אין גוף אחד שמרכז את כל הנתונים.

למעלה