חששות.... מתי כבר אפשר קצת לשחרר?

בוטנה

New member
חששות.... מתי כבר אפשר קצת לשחרר?

היי,
אני חדשה ככותבת אבל צופה וקוראת המון...
אני בשבוע 11 אחרי IVF (בעיית זרע)
ואני כל הזמן חרדה... נצפה דופק בשבוע 6 ועוד 2 אולטראסאונדים מאז שהראו התפתחות ב"ה, אבל קראתי מלא סיפורים על מקרים שפתאום זה הפסיק וגילו שאין דופק בשקיפות או אפילו אח"כ!... (גם כשהיה בחילות וכו' וגם כשלא...)
אנחנו כרגע לא מספרים אבל חשבנו לספר אחרי השקיפות (שבוע הבא), אבל אני חוששת מאוד!
השאלה שלי, מתי כבר אפשר להירגע קצת ולהתחיל להתרגל לרעיון??? (ברור לי ששום דבר לא וודאי אבל לפחות שלב שממנו הסיכויים להפלות ובעיות יורד קצת..)

תודה רבה :)

tulitool1

New member
אני בדיוק באותו המצב....

שבוע הבא שקיפות.. נצפה דופק והתפתחות.. גם לי בא להפסיק לחשוש.. שפתאום משהו ישתבש

קרפי8

New member
בהריון ivf הקודם שלי שיחררתי אחרי השקיפות

יש כאלו שמחמירות ואחרי הסקירה הראשונה...
מבחינתי אחרי השקיפות אפשר לנשום לרווחה אחרת אפשר להשתגע

1pika

New member
שבוע 20 ועדיין שואלת את עצמי את השאלה הזו

הריון שלישי (שלושתם ivf, הקודם תאומים) ועם ההריון הזה קשה לי יותר לשחרר. ב"ה כבר מרגישה תנועות אז הרבה יותר קל ועדיין, מרגישה שיעבור רק כשאחזיק אותה בריאה אחרי הריון תקין בע"ה.
סיפרנו רק אחרי הסקירה ובעבודה סיפרתי השבוע.
כמובן עם כל שלב שעובר יותר קל

&nbsp
בהצלחה, שיעבור בקלות ובריאות ושכל החששות יהיו לשווא

תלוי למי

למשפחה הקרובה ולאנשים קרובים שגם אם תיהיה בעיה ארצה שידעו ויתמכו סיפרתי בשלב מוקדם לפני שקיפות. לכל היתר הבטן מספרת.

Me again2

New member
נמצאת בדיוק באותו מצב...

שבוע 8, אחרי 2 us תקינים ברוך השם ואכולת חרדות.
נראה לי שאחרי השקיפות ישתחרר קצת המתח, לקראת שבוע 13-14.
&nbsp
מתפללת לטוב !

מעתיקה את ההודעה שלי מפורום פוריות

שבוע 7 פלוס אחרי הפלה בשבוע 13.
החרדות שלי הביאו אותי למוקד כדי לראות דופק כמעט שבוע לפני התור שנקבע לי לרופא.
ברוך ה´ נצפה עובר עם דופק (החזרת שני עוברים יום 2 בני 4 ו 5 תאים אחרי מיון זרע).

ובכל זאת כל הזמן נראה לי שהכל זמני.
בפעם הקודמת הודענו להורים של בעלי אחרי הדופק והתבאסנו להגיד להם אחרי ההפלה.
הפעם בעלי לא רוצה להגיד להם שמא... (כשהוא אמר את זה ממש אמרתי לו לא להגיד את זה!!)

ההורים שלי יודעים מראש... הם מממנים לנו את הטיפולים וגם הפעם את הקריוטיפ, שיצא תקין לגמרי וגם את מיון הזרע.
לפי מצב העובר ביום שראינו את הפסקת הדופק, זה קרה לדברי שלושה רופאים בגלל בעיה גנטית נקודתית ולא בגלל קרישיות.

זה יכל לקרות כי: זה קורה בהרבה הריונות ראשונים (אבל אצל אמא שלי ואחיות שלי זה מעולם לא קרה, רק אני ה"ניסית" שזכתה לטיפולים והפלה) או בגלל הגיל שלי (כמעט 37), או בגלל מורפולוגיה 0%, מה שטיפלנו אחרי מיון זרע (בנות שעברו הפלות ואחר כך הריונות תקינים אחרי מיון מוזמנות להרגיע).

בהריון הקודם חבר של בעלי, שהוא רופא נשים, אמר לנו שברגע שרואים דופק, רוב הסיכויים שימשיך תקין.
אז היו לי המון חרדות בגלל שנקלטנו להריון עם מורפולוגית זרע 0%. עכשיו מצד אחד אין לי כל כך הרבה חרדות כמו אז, ומצד שני כל הזמן אני חוששת מרגע כמו שחווינו בשקיפות עורפית הקודמת.

זה הביא אותי למצב שאני לא מסוגלת לדרוך אצל הרופא הקודם שאצלו זה קרה. אני הולכת להחליף לרופא שהוא מאד לא זמין, אבל הוא מהקופה והבנתי שהוא מאד נחמד ומקצועי.
הגיע עד כדי סיוטים ממש בלילה שאני מגיעה אליו ולעוברים אין דופק.
היו לי 4 חלומות כאלה ברצף. בשניים מהם הוא ראה שני עוברים ללא דופק, באחד ראו במוקד עובר אחד עם דופק והחלום הרביעי היה לא חד משמעי.
בסופו של דבר פניתי למוקד ונצפה עובר אחד עם דופק.

כולם מתייחסים לדופק כבשורה הטובה ביותר... אני אמביוולנטית.
וקשה לי עם זה.

מוכר לכן?

בוטנה

New member
תחושות מוכרות מאוד...

היי

מה שאת מתארת מאוד מוכר לי... כמו שמישהי כתבה פה כנראה שהחששות לא יסתיימו עד הלידה...
מאחלת לכולנו הריון שיסתיים בידיים מלאות

אני רוצה להתייחס לעניין מה שרשמת על בעית הזרע שמשפיעה על הסיכוי של ההריון להחזיק (יצא לי לקרוא כמה פעמים שרשמת על זה...)
אני עכשיו בהריון ראשון מIVF (אבל שני באופן כללי), לנו יש בעיית זרע בכל הבדיקות לא נמצאו זרעונים בתצורה תקינה (כנראה מורפולוגיה 0%?)
ובכל זאת יש לי ילדה בבית בת שלוש וחצי ללא IVF (גם המומחה לפוריות של בעלי לא יודע להסביר את זה ולמה עכשיו אנחנו לא מצליחים לשחזר הצלחה...)
ברור לי שזה לא מעיד על הכלל אבל גם מקרים הפוכים לא מעידים...
הדבר היחיד שיש בידנו זה לשמור על אופטימיות ומחשבות חיוביות

לגבי המורפולוגיה

קודם כל לצערנו יש אפשרות בהחלט של הדרדרות זרע.
קרה לידיד טוב מאד שלי.. אחרי שני ילדים באופן ספונטני, שנים שנים של טיפולים וכלום. ממש כלום.
לגבי מורפולוגיה תבדקי את הבדיקות. מספיק שיש מורפולוגיה מתנדנדת 0-1, זה כבר אומר שיש כמה מאות לפחות של זרעים תקינים לחלוטין שב IVF יצרו עובר תקין.

אצלנו עשינו 2 בדיקות שהראו 0 תאים תקינים ואחר כך הקפאה שהראתה שיפור ענק בריכוז, אבל עדיין מורפולוגיה 0%. קיוויתי לספר נס של מורפולוגיה 0 שהפך לתינוק תקין, אבל מה שאומרים לגבי זה.. שעוברים מפסיקים להתפתח עד שבוע 12, קרה גם לנו.
הקריוטיפ שלנו תקין כך שלא מדובר בטרנסלוקציה, ועל פי שלושה רופאים שונים, מצב העובר כשראו אותו אחרי הפסקת הדופק, מראה ככל הנראה שמדובר בבעיה גנטית נקודתית ולא בבעיית קרישיות שלי.

זו החוויה האישית שלי לגבי המורפולוגיה שראיתי אותה חוזרת כאן בכמה וריאציות. אני מקווה שמיון זרע אומר שההריון יהיה תקין הפעם.

Me again2

New member
שאלה....

רשמת ש- "מספיק שיש מורפולוגיה מתנדנדת 0-1, זה כבר אומר שיש כמה מאות לפחות של זרעים תקינים לחלוטין שב IVF יצרו עובר תקין."
&nbsp
זה אומר שכשעושים IVF עם בעיית זרע (מורפולוגיה 1-2, ללא מיון), עורכים השבחת זרע ובהכרח בוחרים זרע תקין מורפולוגית?

בטח

בוחרים את הזרע הטוב ביותר.
אם יש אחוז או שניים תקינים מתוך מאות אלפים או אפילו מיליונים, זה כבר נותן אופציות לא מעטות.

למרות זאת כל נושא הפוריות עוד לא נחקר במאת האחוזים ולכן יש גברים עם זרע מצויין לכל הדעות שלא מצליחים ליצור עוברים והשתרשות (קרי, לא מוסברים).

עניין מיון הזרע עוד לא ברור לי לגמרי, אבל אני מאד מקווה שזה מה שיציל אותנו הפעם.
ובמקרה שלנו (0% תקין), זה רק יכול להועיל.

Me again2

New member
הבנתי... לא ידעתי את זה

מאחלת לך שימשיך תקין עד הלידה המיוחלת !

קרפי8

New member
מרגישה אותו הדבר....

קודם כל אני משתתפת בצערך על ההריון שנפל

&nbsp
יש לי ילד אחד מivf בן 5.5 ובהריון שלו הייתי הרבה יותר תמימה ואחרי הדופק כבר הרשאתי לעצמי להרגיש בהריון. למרות שנרגעתי סופתי רק אחרי השקיפות העורפית.
&nbsp
עכשיו גם אני בשבוע 7 פלוס
הפעם הייתי כל כך פסימית מההתחלה שקשה לי להאמין שזה באמת הצליח ויחזיק מעמד.(כמובן שאני מאוד מקווה שאני טועה)
אנחנו אחרי מיון והמורפולוגיה בסיבוב הזה הייתה נוראית יותר מתמיד.
אחר כך הייתה הכפלה נמוכה של 1.4.(אחר כך הייתה הכפלה טובה יותר של 1.6)
ואז גם התחילו דימומים (שהפסיקו לבנתיים,כניראה בזכות האנדומטרין שהתעקשתי לקבל)
&nbsp
היום אני מכירה כל כך הרבה סיפורים של הפלות עד שבוע 12 שני מפחדת שגם תורי יגיע... בעלי מתעצבו עלי בכל פעם שאני מזכירה שיש מצב שזה לא יחזיק מעמד.
&nbsp
שבוע שעבר עשיתי 3 אז אפשר לומר שאני חרדתית והיסטרית

עכשיו נישאר לי לחכות לus אצל הרופאת נשים בשבוע הבא....
&nbsp

למעלה