שק הריון ושק חלמון ללא עובר בשבוע 6. תעודדו אותי, אני שבורה

שק הריון ושק חלמון ללא עובר בשבוע 6. תעודדו אותי, אני שבורה

שלום בנות,

אני אחרי טיפולי IVF ולכן חישוב גיל ההריון שלי הוא מדויק - אני בשבוע שישי (ושלושה ימים).
בשבוע שעבר (בשבוע 5) נצפה שק הריון, ללא שק חלמון וללא עובר.
אתמול (שבוע 6.2) הלכתי לאותו רופא אולטרסאונד ונצפה שק הריון (שגדל יפה), אך עדיין לא נצפה שק חלמון ועובר. אני יודעת שבשבוע כזה כבר רואים דופק אצל נשים רבות, ואילו אצלי לא נצפה אפילו שק חלמון.
בתחילה הרופא שעשה לי אולטרסאונד אמר לי שההריון כנראה לא תקין ואז שאל אותי מתי עשו שאיבה, הבין שאני בשבוע 6 ואמר לי שלדעתו ייתכן שהגעתי מוקדם לבדיקה.
לעומתו, הרופא שלי אמר לי שב-99% ההריון לא תקין ושכנראה אצטרך לעשות גרידה/הפלה עם כדורים.
עבר עליי ערב גיהנום אתמול בעקבות הממצאים.
לא הייתי רגועה היום והלכתי למיון נשים של המרכז לבריאות האישה. הרופאה ראתה ממצאים שהרופא מאתמול לא ראה בבדיקה:
1) יש שני שקי הריון ולא אחד, אך אחד השקים קטן וכנראה לא תקין.
2) בשק התקין (שאותו ראה הרופא מאתמול) כן יש שק חלמון שרואים אותו בבירור. הרופאה הראתה לי אותו וגם נתנה לי צילום.
במקביל עשיתי היום בדיקת בטא - אין לי עדיין תוצאות.
איך זה יכול להיות שבהפרש של יום היא לפתע ראתה שק חלמון?
למרות שזה קצת מעודד שנמצא שק חלמון, עדיין הממצאים לא תקינים ביחס לשבוע בו אני נמצאת. בשבוע זה אמורים כבר לראות דופק! על אחת כמה וכמה שמדובר בהריון שלאחר IVF שבו גיל ההריון וודאי.
קבעתי בדיקת אולטרסאונד נוספת ליום ראשון.
הרופא שלי הופתע מהממצא החדש, אך עדיין אמר לי שלא יהיו לי ציפיות גבוהות כי עדיין לא ראו עובר ודופק.
האם זה קרה למישהי מכן ולבסוף היה הריון תקין?
או האם אתן מכירות מישהי שעשתה טיפולי ivf שקרה לה מקרה כזה ולבסוף ההריון היה תקין?
אני אחרי שנה ושלושה חודשים של טיפולים ועד שסוף סוף נכנסתי להריון. אני ממש שבורה.
אני גם לא צעירה, כבר בת 41.

giraffelle

New member
לצערי זה כמעט בטוח לא תקין

אבל יש סיכוי, במיוחד אם הבטא תקינה.
זה מורט עצבים, אבל אין ברירה אלא להמשיך לעקוב ולראות מה יהיה.

הבטא ממשיכה לעלות

הרגע קיבלתי את תוצאת הבטא - 19,940
ביום חמישי (לפני 6 ימים) היא הייתה 8,982

אז את חושבת שיש סיכוי?
האם ערכי הבטא יכולים לרמז על תקינות ההריון (מציאת עובר ודופק)?

giraffelle

New member
סיכוי יש, אבל הוא לא גבוה

זה שלא רו דופק זה לא מטריד עדיין, אבל זה שלא ראו עובר זה בהחלט מטריד.
הבטא נראית לי בסדר, אבל זה ממש לא מבטיח שימשיך תקין. אם הבטא היתה נמוכה הייתי אומרת שהסיכוי אפסי, אבל בטא גבוהה לא מבטיחה כלום.

ניני 1977

New member
אשמח לעדכון מה קורה איתך

בוקר טוב
אשמח לדעת מה קורה
כשתדעי תעדכני אותנו בבקשה
המון בהצלחה והריון בריא

היי ניני

תודה רבה על האכפתיות וההתעניינות.
פתחתי עכשיו הודעה חדשה בפורום. הייתה התפתחות טובה, עכשיו שוב חדשות לא טובות. אני מדוכאת ומיואשת!

למעלה