הפסקת תמיכה אחרי טיפול בשבוע 12 או 10?

אור קטן2

New member
הפסקת תמיכה אחרי טיפול בשבוע 12 או 10?

מישהי יכולה לעשות לי סדר בדברים...?
הבנתי שזה בעיקר גישה של רופאים....
אני אחרי החזרה ובהריון, רופא הפוריות הנחה אותי להפסיק תמיכה בשבוע 10, לחברותיי הורו בשבוע 12, ואני מתלבטת...
מצד אחד כמובן שאשמח להפסיק את התמיכה, ומניחה שאם הרופא אמר זה בטח בסדר, מצד שני חוששת שאם אפסיק לפני שבוע 12 יהיו לזה השלכות על המשך ההריון.
מישהי יכולה להסביר לי מה המניע לשתי הגישות?.. אם מישהי כמובן יודעת.

ginger lemon

New member
שבוע 10 זה די והותר

בעיקר אם הכול תקין ואין דימומים, אין סיבה הגיונית להמשיך עוד. אני עונה ממה שאני זוכרת.. הרציונל בתמיכה בטיפולי פוריות קשור, לפי מה שאני הבנתי, לזה שבזמן השאיבה דוקרים את השחלות ופוגעים בזקיקים. ברגע שהזקיקים נפגעים ולא מתפקדים טוב כ"זקיק צהוב" צריך תמיכת פרוגסטרון נוספת, חיצונית. הרציונל השני הוא שאצל חלק מהנשים כטיפולי פוריות המערכת ההורמונלית לא עובדת חלק.. אם זה בגלל התרופות ואם זה מסיבות אחרות שהביאו לטיפולים מלכתחילה. אגב, לא תמיד זה קורה ויש כבר גידות שמפסיקים תמיכה ברגע שרואים שהריון נקלט, אפילו לפני שבוע 10. בכל מקרה, הרציונל הוא שבשבוע 9-10 השילייה מתחילה לתפוס פיקוד ואז אין צורך בתמיכה תרופתית חיצונית. הסיבה כן לתת עד שבוע 12 היא שרק בשבוע 13-14 השילייה משלימה את התפתחותה והופכת משילייה מפוזרת יותר לשילייה יותר צרה עבה ממוקדת, וכבר בשבוע 12 השיליה במצב טוב יותר מאשר ב10. מצד שני, עד שבוע 12 הסיכון להפלה עדיין קיים.. ולכן אם יש משהו לא מזיק שאפשר להמשיך לקחת חלק ממשיכים לתת תמיכה, בבחינת לא יועיל לא יזיק (על פי רוב המוסכמות). אני המשכתי עד שבוע 11 בערך כי היו לי דימומים ופחדתי להפסיק בשבוע 9. הרופא די השאיר את ההחלטה בידיי כי זה נתן לי הרגשת ביטחון, אבל אני זוכרת שהגישה היתה שזה לא ממש משנה בשלב הזה ושאני יכולה גם להפסיק אם אני רוצה.

למעלה