צוואר אפסי וקרומים ניראים (תאומים) מפוחדת וזקוקה לעצה

dreamerlikeme

New member
צוואר אפסי וקרומים ניראים (תאומים) מפוחדת וזקוקה לעצה

שלום לכולן, הריון נכסף לאחר שלוש שנים של טיפולים.
היום בשבוע 20+ 5. משבוע 18 עם צוואר מקוצר. אתמול הייתי באסף הרופא במחלקת הריון בסיכון ולאחר מספר בדיקות של כמה רופאים נאמר לי שהם רואים את הקרומים, כלומר, השק ממש בחוץ... אורך צוואר כ5 מ״מ.

לא מוכנים לעשות תפר. אומרים שבתאומים לא עושים.
התקינו פסארי לפני שבוע (טבעת מסיליקון שאמורה לעזור להחזיק את הצוואר)+ תמיכת פרוגסטרון.
האם מישהי נתקלה? האם עשו למישהי עם תאומים תפר כזה? אני מוכנה לעשות הכל, לפנות לבית חולים אחר, רק שיצילו את ההריון הזה. חיכינו לו 3 שנים, לאחר ששנה שעברה עברתי הפלה יזומה עקב מום חמור שהתגלה בשבוע 14.

אנחנו שבורים ואובדי עצות. כל טיפ וכל עזרה תהיה לנו לתועלת.
תודה!

giraffelle

New member
צר לי, לא מבינה בזה

אני חושבת שבמצב כזה ממליצים על שמירה בשכיבה.
את מאושפזת?

dreamerlikeme

New member
בשמירת הריון בבית.

אין טעם לאישפוז כי אין להם אין לעזור לי...

giraffelle

New member
מהמעט שידוע לי כן מקובל לאשפז

למשל כדי שלא תצטרכי לצאת מהבית לבדיקות.
&nbsp
אולי כדאי לנסות להתייעץ טלפונית עם רופא נוסף.

נועה312

New member
יש בפורום מישהי עם הריון תאומים ותפר

אורטלוש. אני לא זוכרת את שם המשתמש המדויק שלה אבל היא כתבה על זה גם פה וגם בפורום הריון אחרי אובדן ואני מקווה שתמצאי אותה ותוכלי לברר איתה איפה עשו לה את התפר.
אני מקווה שלפחות משאירים אותך באישפוז בשמירת הריון מלאה והלוואי שההריון שלך יסתיים בידיים מלאות למרות כל הקשיים.

ענתי787878

New member
מציעה התיעצות עם פרופ סיון

פרטי בתל אביב ואני חושבת שהוא יכול לעזור. בהצלחה

shoosh101

New member
לצערי מכירה אישית

הייתי בסיפור הזה לפני שש וחצי שנים, צוואר מחוק ובלט קרומים, שבוע 22+, הריון תאומים יקר ביותר... לצערי אצלנו לא נגמר בטוב, ואין לי כל כך מילות עידוד פה...
אכן בהריון תאומים לא נהוג לעשות תפר, מחקרים מראים שזה לא כל כך עוזר להאריך את משך ההריון.
העצה היחידה שיש לי היא בכל זאת להתייעץ עם מומחה היי- ריסק טוב מבית חולים אחר, וזאת למרות שהמחלקה באסף הרופא נחשבת טובה. נסי מישהו מתל השומר או איכילוב, בשני בתי החולים הללו יש מחלקות היי ריסק טובות וגדולות, ואולי יש אצלם גישה טיפולית שונה מבאסה״ר.
מקווה שאצלכם יהיה סוף אופטימי לסיפור...

dreamerlikeme

New member
סליחה שאני שואלת...

איך זה נגמר? הייתי רוצה לדעת למה לצפות.... מה הולך לקרות.

shoosh101

New member
מה אמרו לכם? יש סיכוי למשוך במצב הזה פרק זמן משמעותי?

אצלנו אף רופא לא נתן סיכוי למשוך את ההריון יותר מכמה ימים, אולי שבוע. ומאחר והייתי בשבוע מאוד בעייתי (בשבוע 24 העובר מוגדר בר-חיים, כלומר עם סיכוי לשרוד מחוץ לרחם), ההמלצה של הרופאים היתה דווקא לזרז לידה על מנת לסיים את ההריון. הגישה היתה שעם כל הכאב, זה עדיף על ללדת בשבוע 24 שני תינוקות שלא סביר שישרדו, ואם כן ישרדו, סיכויים גבוהים שיהיו פגועים בצורה קשה. זו היתה ההחלטה הכי קשה שאי פעם נאלצנו להחליט, אבל בסופו של דבר החלטנו שאנחנו לא רוצים להביא לעולם ילדים שיסבלו כל חייהם מנכויות קשות, ועשינו את מה שהרופאים המליצו (כל הרופאים עימם התייעצנו היו באותה דעה) - זירזנו לידה על מנת לסיים את ההריון. זו כמובן החלטה מאוד אישית, אולי זוג אחר היה מחליט אחרת.
צר לי שאני כותבת על כאלה דברים קשים, כשאת מחפשת איזושהי תקווה... ואולי אצלך הרופאים חושבים שיש סיכוי להחזיק את ההריון עד שבועות מתקדמים יותר? אצלי פשוט היה ברור שהסיכוי אפסי.

dreamerlikeme

New member
את מדהימה

אני תומכת בהחלטה שלך במאה אחוז. הרבה אנשים לא מבינים מה פירוש המושג שבוע 24 ואני לחלוטין מבינה ומזדהה איתך.

dreamerlikeme

New member
מחזיקים מעמד

עדיין כאן (שבוע 22). המצב לא מזהיר אבל הצוואר טיפה התארך.
אנחנו מתפללים ומקווים שנוכל למשוך עד שבוע 28 לפחות.

dreamerlikeme

New member
לצערי נגמר בלידה שקטה

בשבוע 23+5 ירדו המים והתחילו צירים.
ראינו אותם לאחר הלידה והם היו מושלמים. אין מילים לתאר את האובדן.

למעלה