לגבי חדר כושר..

PhoenixSuns

New member
לגבי חדר כושר..

שלום, אני רוצה להתחיל להתאמן בחדר כושר, ומהשנה - שנתיים שאני עוקב אחרי הפורום כבר אני יודע מה דעתכם לגבי חדר כושר וגדילה
אבל אמא שלי לא.. יש למישהו מכם במקרה קישור למחקר בנושא או למשהו שקשור לזה? (ולא לפרוטוקול של הכנסת שמצאתי בחיפוש..
) תודה..

PhoenixSuns

New member
השאלה שלי קצת "נבלעה" בשרשור...

האם אימון בחדר כושר ישפיע על צמיחת השערות? (אני רציני לגמרי
)

חן M

New member
אולי תנסה לתקוף מהכיוון השני

תבקש ממנה להציג בפניך מחקר שקובע שפעילות גופנית כן פוגעת בגדילה.[אני לא נתקלתי בכזה] ולגביי מחקר,כנס לאתר של וינגייט ותריץ שם חיפוש אולי תיתקל במשהו.

PhoenixSuns

New member
רעיון נחמד, זה אפשרות.. ../images/Emo13.gif אבל אני

בכל זאת, על סמך מה אומרים שחדר כושר לא פוגע בגדילה? על סמך זה שאין מחקרים נגדיים? אשמח לקצת חומר לקרוא על זה, גם בשביל הידע שלי (והשקט שלה
)

חן M

New member
אמנם לא הוכחה אך

כנס לפורום של אנדרוקרינולוגיה וגיל ההתבגרות יש שם שאלה בדיוק כמו ששאלת ותשובה של ד"ר. השאלה נמצאת בתחתית הדף,כמו כן תאמר לאמא שלך לשאול גם שם ולראות איזו תשובה היא תקבל.

אלי ו.

New member
קריאה נעימה - עידו../images/Emo124.gif

עידו, אולי כדאי להוסיף את הקישור לקישורי הפורום. http://www.physsportsmed.com/issues/2003/0903/benjamin.htm מתוך המאמר:
Recent literature4,5,14 indicates that strength training will not have an adverse effect on growth. A few studies4,5 have shown positive growth effects as long as proper nutrition and age-specific physical activity guidelines were met. However, resistance training will not affect an individuals' genotypic maximum.4,5 Parents can be assured that strength training (in moderation) will not have an adverse effect on growth. Training may actually be an effective stimulus for growth and bone mineralization in children, especially for those at risk for osteopenia or osteoporosis.25​

PhoenixSuns

New member
תודה רבה!

עזרת לי מאד... עכשיו רק נשאר לשבת שעות עם בבילון :D ויש לי עוד שאלה בקשר לחדר כושר ולצמיחה, צמיחה של שערות :\ האימונים ישפיעו? (בכל מקרה מתי שהוא אני אדפק בעניין הזה, אני עיראקי
אבל עד כמה החדר כושר יזז את העניין? )

alexkagn

New member
הפנה את אמא שלך למאמר שאלי הביא.

מצויין שם שלאימוני התנגדות אין השפעה על צפי הגדילה המוגדר גנטית. בנוסף לכך, מספר מחקרים הצביעו על אפקטים חיוביים של גדילה, כאשר התזונה והאימונים היו מותאמים לגיל. תראה לה גם את שאר ההיבטים החיוביים של אימוני התנגדות במאמר. מצויינים שם כמה וכמה. -אלכס

crazy Chihuahua

New member
../images/Emo207.gif אבל קשור

כול חיי(טוב רק במשך חצי שנה האחרונות) עשיתי סקוואט ובנט רואז עכשיו נגמר לי המנוי ועברתי למכון אחר יותר טוב, אבל מה אינעל אחותם הם לא מרשים לי לעשות את תרגילים אלה לטענתם עקב גילי הצעיר(15) ולטענתם אני יכול לפגוע בעצמי, למישהו יש מאמר שתרגילים כמו סקוואט או ROWS למניהם אין פגיעה בגוף אם מבצעים נכון וזה לא קשור לגיל. תודה מראש, אגב המאמרים יתקרבלו גם בשפה הצרפתית האנגלית והרוסית

גיאספס

New member
זה נושא בעייתי

אולי יש לך המבנה גוף שלך הוא כבר יותר מאשר של עוד נער בן 15, אבל תאר לך שאתה עושה סקוואט ואיזה צוציק בן 16 רואה אותך הוא גם מתחיל לעשות, המדריך סולד מזה ששחיף כמוהו יעשה סקוואט ולא מרשה לו לעשות עכשיו הצוציק אומר לו "למה לו מותר ולי אסור?" וכו' וכו'

יעל81

New member
מה? ולמה שהשחיף לא יעשה סקוואט?

זה יפתח לו את כל פלג הגוף התחתון. בקיצור, זה לא נימוק. לפותח השרשור - תבקש מהמדריך שלך אסמכתא מדעית לכך שביצוע התרגילים יכול לפגוע בך יותר לעומת מבוגרים שמבצעים אותם. הוא טוען, שהוא יוכיח.

גיאספס

New member
הניסוח שחיף לא היה נכון

התכוונתי יותר במובן של בנאדם בן 15 אבל עם גוף של בן 12

יעל81

New member
ואז?

סקוואט הוא תרגיל פונקציונלי. גם ילדים בני 12 / נערים עם גוף של בני 12 יכולים ללמוד אותו ולבצע אותו נכון. הם גם קמים מכסאות, לא?!

crazy Chihuahua

New member
אוקי, אז היום באתי לחדר הכושר

ובצעית את הסקוואט, והמאמן בא והעירק לי שזה מסוכן ובלה בלה בלה, אז באתי ואמרתי לו "מכיר תא יאיר להב?" "אז שאלית אותו, והוא אמר שזה לא מסוכן"(מה שלא נכון) פתאום הוא בא לי ביציאה שיאיר להב מתאמן במקום והוא ישאל אותו לגביי העניין, אחריי זה תיקנתי את עצמי ואמרתי שזה היה באינטרנט, מה שמלמד לא לשקר אבל נראה לי שהוא נרגע וייתן לי כי היה לנו ויכוח די רציני ולמזלי הוא לא מבין בפיסיקה כך שהוא לא יכל ממש להשיב לי

למעלה