אלפטיקל מול מכשיר ריצה

גיל עד1

New member
אלפטיקל מול מכשיר ריצה

לאחר שעברתי על כל המאמרים ובצעתי חיפוש מתקדם ועדיין לא מצאתי תשובה החלטתי לנסות לשאול את המשתתפים . אני מתלבט כרגע לגבי קניית אחד המכשירים הנ"ל הביתה. מה דעתכם ? האם האלפטיקל יכול להחליף מכשיר ריצה, האם במכונים אנשים הולכים על זה כמו שהולכים על מכשירי הריצה או שזה משהו אחר לגמרי. היתרונות לגבי קניה של אלפטיקל הביתה ברורים - הרבה יותר קטן והרבה יותר זול. אבל חשוב לי לשמוע מה חושבים על זה אנשים שמתאמנים בחדר כושר. תודה,

יעל81

New member
לפני שאתה מחליט תנסה את שניהם

העבוד היא עבוד שונה. על הליכון הולכים או רצים כמו בחוץ... על האליפטי התנועה יותר מעגלית ואנכית, לא רק אופקית קדימה. במכון כושר בד"כ יש יותר הליכונים מאשר אליפטיים, כי עליהם קל יותר לעבוד ולתרגם לפעילת "בחוץ". גם חישוב שריפת הקלוריות האמין ביותר הוא על ההליכונים (משקל ומרחק). אני גם לא בטוחה שאליפטי תופס פחות מקום. הוא יותר גבוה מהליכון, זה בטוח. היתרון העיקרי של האליפטי על פני ההליכון הוא הבטיחות. בגלל שהרגל צמודה למשטח כל הזמן, השימוש בו כרוך בפחות זעזועים לעצמות ולמפרקים, ולכן יש בו פחות פציעות, וזה טוב למי שסובל מכאבי גב או ברכיים, למשל.

קטריס

New member
לדעתי האישית, שום דבר לא יחליף

את ההנאה והיעילות של פעילות אירובית בחוץ. ריצה או רכיבת אופניים בחוץ (במיוחד בחורף לדעתי) זה פשוט תענוג ממכר. אליפטיקל לעניות דעתי, שמור לאלו שפשוט לא סובלים פעילות אירובית אבל רוצים לעסוק בה כדי להגביר את שריפת הקלוריות בתקופת חיטוב.

° זואי °

New member
מסכימה איתך

אבל לפעמים כל כך קר בחוץ ויורד גשם ואפילו שלג (טוב נו אז לא ירד, אבל הבטיחו שירד). שלפעמים עדיף שיהיה גם בבית משהו אירובי.

Rossi46 ®

New member
שלום גיל (עד?),

אני כ"כ מבין אותך. בזמנו רציתי לקנות הבייתה מכשיר ריצה. חבר טוב שלי הקדים אותי וקנה הוא הליכון ממש יוקרתי. לאחר חודשיים, לא היה להליכון שימוש והוא העלה אבק. היום הוא למכירה. אני לא אומר שככה זה אצל כולם, אבל רוב האנשים שראיתי שקנו הבייתה מולטי-טריינרים/אליפטיקלים/אופני-ספינינג וכו', פשוט לא עושים בהם שימוש מאחר ואין את הדירבון, הכיף שיש בחדר הכושר. זה היתרון הגדול כאן. בין אם זה ריצה בחוץ, על מסילה בחדר כושר, כל פעילות אירובית מבורכת, אם עדיין אתה בראש של לקנות אחד כזה הבייתה, קנה הליכון רגיל. בהצלחה

קיבלת תשובה יפה מיעל

וברשותך יעל אוסיף כמה מילים על ההליכון אין לי הרבה מה להרחיב על האליפטיקל - ובכן העבודה על האליפטיק משולה להליכה/ריצה וגם לרכיבה על אופניים היתרון של האליפטיקל - היעדר האימפקט שיש בהליכון (שלזכותו יאמר שהאימפקט שלו עדיין מופחת מריצה בחוץ) החיסרון שלו - תנועה לא נוחה ולא טבעית ביחס להליכון ולא כל אחד מסתדר איתו אם לאליפטיקל יש גם זרועות נעות אז העדף את הסוג הזה על פני זרועות קבועות עצתי לך כמו שהמליצו לך פה תתנסה בשניהם אז תחליט כי גם פה וגם פה אתה עלול למצוא את עצמך תקוע עם "פיל לבן" בבית

גיל עד1

New member
תודה לכולכם

בסוף החלטתי לקנות הליכון. נראה לי שיש הרבה יותר סיכוי שאני אתמיד לעבוד עליו.

למעלה