לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2230422,304 עוקבים אודות עסקים

פורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, כאן לא בונים תפריטי תזונה. חל איסור מוחלט על פרסום הודעות מכירה/קניה על גבי הפורום
חדש בפורום? קרא כאן תחילה
כללי הכתיבה בפורום
  איך לכתוב בפורום ולצאת מזה בשלום?
פורום תזונה פורום אירובי פורום מתכונים לדיאטה מאמני כושר אישי
המשך >>

לצפיה ב-'באיזה סוג קיווץ אפשר להפיק הכי הרבה'
באיזה סוג קיווץ אפשר להפיק הכי הרבה
<< ההודעה הנוכחית
31/12/2004 | 20:33
21
104
כוח?
איזומטרי או אקצנטרי?
רונן פעם אמר פה שבאיזומטרי(אם אני לא טועה), אבל עד כמה שידוע לי הכי הרבה כוח אפשר להפיק באקצנטרי(1)

(1) A comparison of concentric, eccentric, and isometric strength of elbow flexors
Wayne S. Doss 1 and Peter V. Karpovich 1
1 Physiological Research Laboratory, Springfield College, Springfield, Massachusetts
http://jap.physiology.org/cgi/content/abstract/20/2/351
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'באקצנטרי. אח"כ באיזומטרי ואח"כ'
באקצנטרי. אח"כ באיזומטרי ואח"כ
31/12/2004 | 20:36
15
בקוצנטרי. יהיה נחמד לשמוע הסבר מדוע זה כך. תודה מראש למי שיתנדב.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ישנם ארבע הגדרות לכוח שריר'
ישנם ארבע הגדרות לכוח שריר
31/12/2004 | 22:25
6
43
איזומטרי - פירוש המילה איזו הוא שווה ופירוש המילה מטרי אורך - משמע אורך השריר לא משתנה והכוח שהשריר מפעיל משתנה - במצב כזה השריר מפעיל כוח בחזרה בהתאם לכוח שמפעיל העומס כתגובה - תיאורטית השריר יפעיל כוח עד כשל או עד שמנגנוני הגנה יגרמו לכשל

איזוטוני - את פירוש המילה איזו אתם כבר יודעים - טוני = עומס - משמע העומס נשאר שווה ואורך השריר משתנה - במצב כזה השריר יפעיל כוח מספיק בשביל להתגבר על העומס הניצב מולו - למושג איזוטוני יש הגדרה נוספת מוכרת יותר והיא כיווץ אקצנטרי - כשהכוח המופעל על ידי השריר הוא כנגד כוח הכבידה

כיווץ אקצנטרי - כיווץ בו השריר נדרש להפעלת כוח קטן בהרבה והפעלת כוח זה נועדה לשליטה ובלימה בלבד כנגד כוח הכבידה

כיווץ איזוקינטי - כיווץ המושג רק בעזרת מכונות מיוחדות בהם גם העומס משתנה וגם אורך השריר משתנה בעזרת מערכת גלגלות שנועדה להקל או להקשות על המתאמן בנקודות מסוימות

חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אלו ההגדרות לכוח השריר או לכיווצי'
אלו ההגדרות לכוח השריר או לכיווצי
01/01/2005 | 04:25
5
12
השריר השונים? הכותרת בלבלה אותי. למה כיווצים שונים מפתחים יותר כח מאחרים? תודה מראש.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אתה צודק הכותרת אכן מבלבלת'
אתה צודק הכותרת אכן מבלבלת
01/01/2005 | 08:29
4
13
הסיבות לשוני בין הכיווצים...
ההתיחסות לשריר יחד עם המפרק שהוא מפעיל היא כמו למנוף
קרי השריר כשהוא מתקצר מנצל את מבנה המפרק המאפשר הן נקודת משען
והן ציר תנועה

בכיווץ אקצנטרי - הכיווץ בו מופעל הכי פחות כוח - זה משום השריר מפעיל מספיק כוח לבלימה ושליטה על תנועת החזרה ולכן ההתנגדות עליו היא נמוכה משום שכוח הכבידה "מושך" איליו את נעומס וכל מה שהשריר נדרש לעשות הוא רק להאט את תנועת החזרה - דרך אחרת להקשות עליו הוא לשלוט במשך החזרה ולגרום לה להיות ארוכב ואז השריר ידרש להפעלת כוח רב יותר - אבל במקרה הזה מדובר יותר בהפעלה המתאימה להגדרה של סיבולת

בכיווץ קונצטרי - השריר נדרש להפעיל מספיק כוח כדי להתגבר על התנגדות העומס על ידי גיוס יחידות מוטוריות והפעלת סיבי שריר בהתאם - במצב כזה השריר אינו מפעיל למשל כוח של 100 ניוטון אם הוא נדרש ל - 50 ניוטון - במילים פשוטות השריר לא מבזבז אנרגיה שלא לצורך

בכיווץ איזומטרי - יש לנו שתי אפשרויות להסביר את זה..

א. כיווץ איזומטרי ללא תוצאות - למשל עמוד מול הקיר ונסה לדחוף אותו בכל הכוח - אתה תפעיל על הקיר כוח של 2000 ניוטון למשל והקיר יחזיר לך באותה עצמה (החוק של ניוטון שאיני זוכר את ההגדרה שלו - נדמה לי שהוא נקרא לחץ ותגובה) אבל הקיר לא יזוז משום שנניח שנדרשים 10,000 ניוטון כדי להזיזו ומבחינת השריר הוא הגיע למקסימום שלו תישאר במצב זה עד שהשריר מגיע לעייפות וקיבלת כיווץ איזומטרי בו הופעל מקסימום כוח ללא תוצאות מבחינת העומס שהתנגד לך

ב. כיווץ איזומטרי למטרות סיבולת - שב למשל במכונה ללחיצת רגליים ושים משקל - סתם לדוגמא תואם RM5 שלך לחץ את המכונה חצי טווח תנועה והישאר במצב הזה כרגע אתה והמכונה מפעילים האחד על השני לחץ שווה - קרי סך אפס - תיאורטית אתה יכול להישאר כך עד סוף הימים - מעשית השריר צורך אנרגיה ומתחיל לצבור חומצת חלב ואז כמו במקרה של הקיר מגיע שלב העייפות ואז הכיווץ מופסק

כיווץ איזוקינטי - הוא כבר התחכמות של המדע לחוקי הפיזיקה בכך שייצרו מכונות עם מערכת גלגלות מותאמת המשנה את העומס בהתאם לטווח תנועה ומנסה לשמור עומס שווה או משתנה בטווח התנועה כדי לאפשר להשלים את התנועה
בכל תרגיל המומנט ההתחלתי של התנועה הוא גדול ואז מערכת הגלגלות מפחיתה מעט מהעומס ומאפשרת לשריר להתגבר עליו בהמשך יש נקודה שבה נדמה כאילו המתאמן נתקע באמצע טווח התנועה (בעברית פשוטה מתרגום המושג מאנגלית - נקודת ההתקעות)גם כאן מערכת הגלגלות מתערבת לטובת המתאמן ומפחיתה מעט מהעומס כדי לאפשר "דילוג" על נקודה זו ולבסוף יש סוף הטווח בו למתאמן קל יחסית לסיים את התנועה ואז מערכת הגלגלות מתערבת "לרעתו" ומגדילה את העומס יוצא שאם נעשה מעין ממוצע של שקולי הכוחות זה כאילו שהמתאמן התמודד עם כוח אחיד בתנועה אחת רצופה וחלקה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'איזה תשובות'
איזה תשובות
01/01/2005 | 08:58
5
לצפיה ב-'תיקון קל - קורא ושב את ההודעה'
תיקון קל - קורא ושב את ההודעה
01/01/2005 | 11:22
2
8
ובכיווץ האקצנטרי צריך להוסיף שזו גם שיטה "להגדלת כוח" השריר
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תותח אתה! תודה רבה רבה! אז למעשה'
תותח אתה! תודה רבה רבה! אז למעשה
01/01/2005 | 12:41
1
4
מה שאמרתי נכון...
הכי הרבה כוח אפשר להפיק בכיווץ אקצנטרי כי השריר רק מתנגד לכוח הכבידה, אחריו באיזומטרי, ולבסוף קונצנטרי, נכון?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'האמת זיו גם אני חשבתי כמו רונן'
האמת זיו גם אני חשבתי כמו רונן
01/01/2005 | 13:09
6
עד שקראתי את המאמר שצירפת
ועוד מאמר שהיה מצורף איליו
ובהיעדר תימוכין נוספים אין לי מנוס בשלב זה
אלא להסכים עם קביעה זו
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'רונן אמר שבאקצנטרי אפשר להשיג'
רונן אמר שבאקצנטרי אפשר להשיג
01/01/2005 | 14:45
12
11
הכי הרבה כח, דוגמה המושלמת אתה יכול לראות במתח.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'רונן כתבתי לזיו שאני חושב כמוך'
רונן כתבתי לזיו שאני חושב כמוך
01/01/2005 | 15:04
11
3
אבל הוא העלה פה שני מחקרים
בהם נעשו מדידות לכוח שנפתח השריר בכיווץ אקצנטרי מול קונצטרי
והמחקרים הראו שבאקצנטרי השריר מפתח יותר כוח מהקונצטרי
מה אתה אומר ?
עזוב רגע את האיזומטרי בצד אני חושב כמוך - תתיחס לסוגיה שמעלה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'נו כמובן שבאקצנטרי הוא מפתח יותר'
נו כמובן שבאקצנטרי הוא מפתח יותר
01/01/2005 | 15:21
10
6
מאשר בקונצנטרי
הכיווץ החזק ביותר זה אקצנטרי לאחר מכן איזומטרי
ואז קונצנטרי

כלומר שהכיווץ המוכר לנו יותר מכל (קונצנטרי) הוא למעשה הכיווץ החלש ביותר ביחס לכיווצים השונים
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'משהו שכתבתי פעם'
משהו שכתבתי פעם
01/01/2005 | 15:21
7
11
"מישהו יכול להסביר לי מה סוגי הכיווצים השונים?"
קודם כל יש שתי קבוצות של כיווצים
דינמי ואיזומטרי
דינמי, עם תזוזה
איזומטרי, ללא תזוזה

כלומר בכיווץ דינמי אורך השריר משתנה בזמן השגת הכח
ובאיזומטרי אורך השריר נשאר קבוע בזמן השגת הכח

בערך של הדינמי יש לנו עוד סוגי כיווצים
סוג הכיווץ:
קיימים בעצם שני התנגדויות
איזוטוני, שזה בעצם ההתנגדות שמופעלת על השריר בכל מהלך התנועה שווה (משקולות)
איזוקינטי, התנועה עצמה יוצאת שווה בכל חלקה (נדיר מכשירים כאלה אבל קיימים במקומות מיוחדים, נדמה לי שבווינגייט גם יש)

שמתוך הסוגים האלה יוצא לנו עוד בני משפחה של כיווצים
כיווץ קונצנטרי, ואקצנטרי
כיווץ קונצנטרי זה שהשריר מתקצר תוך הכיווץ
וכיווץ איזומטרי זה שהשריר מתארך תוך הכיווץ

הכיווץ שניתן להשיג בו הכי הרבה כח הוא כיווץ אקצנטרי
ולאחר מכן כיווץ איזומטרי
ולבסוף קונצנטרי שהוא הכיווץ ה"מוכר" ביותר למתאמן
ובו ניתן להשיג ביחס הכי מעט כח

דוגמאות?, אם ניקח משקולות ונעשה כפיפת מרפקים
מהמצד שהיד ישרה עד למעלה הכיווץ יהיה קונצנטרי של כופפי המרפק
Biceps Brachii(דו ראשי, יד קידמית)
)Brachialisשריר הזרוע)
Brachioradialis(שריר החישור)

מלמעלה למטה הכיווץ יהיה אקצנטרי של אותם הקבוצת שרירים כמובן

ואם נעצור באמצע התנועה ונחזיק שם הכיווץ יהיה איזומטרי של אותם הקבוצת השרירים שוב, כמובן
(תמונה נוספת, כחול=קונצנטרי, אדום=אקצנטרי, לבן=איזומטרי)
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שזיו טען'
זה בדיוק מה שזיו טען
01/01/2005 | 15:25
6
2
הטעות אם כך היא שלי כי אני יחסתי לאקצנטרי פחות כוח
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'זה מטעה באמת כי כח אנחנו מייחסים'
זה מטעה באמת כי כח אנחנו מייחסים
01/01/2005 | 15:33
5
5
תמיד לקונצנטרי
אבל כמו שאמרתי קודם, הדרך ההכי טובה להבין את זה היא מתח
הרי אדם שלא מסוגל לעלות מתח במצב קונצנטרי
יוכל לעשות מתח במצב אקצנטרי, וגם במצב איזומטרי
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'כן, אבל במתח בכיווץ אקצנטרי הוא גם'
כן, אבל במתח בכיווץ אקצנטרי הוא גם
01/01/2005 | 17:41
4
4
נדרש להפעיל פחות כח מאשר בקוצנטרי. צריך להפעיל יותר כח במטרה לעלות במתח (קוצנטרי) מאשר במטרה לרדת באיטיות (אקצנטרי), הלא כן? למה כיווץ אקצנטרי מפתח יותר כח מאשר קוצנטרי?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'זה מה שאתה לא מבין'
זה מה שאתה לא מבין
01/01/2005 | 22:53
3
3
בזמן הירידה מופעל כיווץ, זה לא שהשריר פתאום נעלם ואתה נופל
לכיווץ הזה קוראים אקצנטרי.
קרא את מה שכתבתי על הכיווצים בנוגע למצב השריר ותבין את העניין
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'רונן, ברור לי שעל מנת לרדת במתח'
רונן, ברור לי שעל מנת לרדת במתח
02/01/2005 | 00:51
2
3
בקצב איטי (ואפילו מהיר, הכוונה לא לזרוק את עצמך למטה) מפעילים את השרירים. בכל זאת קראתי שוב את ההודעה שלך. אני מבין את ההבדל בין הכיווצים השונים, אני לא מבין מדוע כיווצים שונים מפתחים יותר כח מאחרים. אודה לך אם תסביר לי את העניין (אם בכלל עדיין תהיה פה).
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'לפני שאני הולך לישון לשבועיים'
לפני שאני הולך לישון לשבועיים
02/01/2005 | 00:55
1
4
מילת המפתח:
כיווץ קונצנטרי זה שהשריר מתקצר תוך הכיווץ
וכיווץ איזומטרי זה שהשריר מתארך תוך הכיווץ
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'איזומטרי=אקצנטרי'
איזומטרי=אקצנטרי
02/01/2005 | 06:51
11
לצפיה ב-'עושה ריסט במוח ומעדכן את מאגרי'
עושה ריסט במוח ומעדכן את מאגרי
01/01/2005 | 15:27
1
2
המידע לא יודע למה התקבע לי במוח ההיפך
תודה על העדכון
ותודה לזיו שהעלה לפה את השאלה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בבקשה (:'
בבקשה (:
01/01/2005 | 19:27
2

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ