שרשור תוכניות אימון

PIMP1

New member
בקשר לאמות

אתה יכול לפרט? כי שאלתי לפני כמה זמן על עבודה על האמות עוד לפני שהיית מנהל אמרת שכן מומלץ לעבוד על האמות

IsraeliDude1

New member
מה שאחד המאמנים הסביר לי היום

זה שעל האמות אתה למעשה "עובד" כל הזמן זה לא כמו לעבוד עם משקולות של ממש אומנם בתרגיל מיוחד לאמות, אבל למעשה בכל תרגיל שאתה עושה את מאמץ את האמות גם כשאתה תופס דברים ומחזיק אותם יציב תרגילים עם האמות יכולים ליצור עומס יתר ולגרום לדלקות

Rossi46 ®

New member
סרסור, ../images/Emo26.gif

התשובה שעניתי לך אז, הייתה רלוונטית לבן אדם שהאמות שלו ממש קטנות ולא פרופורציאונליות ליד. בכל מקרה, אני מדבר על התרגילים המבודדים לאמות שגורמים לבעיות בפרק כף היד. יש דרכים אחרות לעבוד על האמות, כמו למשל פטישים, או Hand Grip. אני עדיין אומר ש6 סטים לאמות זה יותר מדי ומיותר.

IsraeliDude1

New member
תגובה

ליד קדמית ולחזה אני עושה שני סוגים של תרגילים ליד קדמית כתבתי שאני עושה גם עם מתקן, וגם עם משקולות, והעבודה אומנם דומה אבל היא לא אותו הדבר שכחתי לומר שלחזה אני עושה גם הצלבת ידיים עם כבלים שמחוברים אליהם משקולות... אני מניח שאתה מבין על מה אני מדבר זה כבר 2 תרגילים לשרירים האלה בנוסף, המתקן "חתירה", והגרסה שלו שעובדת שאתה שוכב ומרים מוט כלפי מעלה גם הן עובדות על החזה ועל היד האחורית היום, אגב, התחלתי לעשות מתקן שזנחתי מזמן משום מה, שעובד על השריר בחלקו העליון של הגב באמצע - כמו המתקן חתירה, רק שמושכים את הידית אחורה לא יודע למה אתה חושב שזה לא מספיק אני דווקא מסתדר עם זה אחלה אני עובד שנה וקצת יותר מחודשיים ורואה אחלה תוצאות אני לא מחפש להיראות כמו body builder אבל הגוף התנפח יפה לטעמי, ויותר חשוב לי להתחזק לגבי עבודה על אותה קבוצת שרירים 3 פעמים בשבוע אני עושה את זה רק עם החזה הבטן והיד הקדמית התייעצי עם מאמנים והם אומרים שאין בעיה, בגלל המשקלים שאני מרים כולה 12 קילו בכל יד, ו42 קילו במתקן פרפר הם אמרו שבגלל שזה עוד לא כ"כ משמעותי, זה בסדר אני גם לא מרגיש שאני מעמיס על עצמי, ואף פעם לא עובד עד לנקודה שיכאב לי אחרי אימון... לגבי הבטן, קראתי פה פעם אני חושב שאין בעיה לעבוד עליה גם כל יום ותודה לגבי האמות. שאלתי את המאמן במכון היום וגם הוא אמר את אותו הדבר.

Rossi46 ®

New member
IsraeliDude1 אתה מצחיק,

אתה מבקש חוות דעת על התוכנית שלך, אבל אחרי זה אתה עונה לי "לא יודע למה אתה אומר ככה, אני מסתדר עם זה". מוזר. בכל זאת, לא כתוב במאמרים בפורום הזה בחיים לעבוד על בטן יום יום. זו שטות מדרגה ראשונה. על גב אתה עובד כל יום ? אותו עיקרון.

IsraeliDude1

New member
טוב תראה

רציתי חוות דעת של עוד מישהו התפלאתי לגבי התגובה שנראתה לי מוזרה קצת ביחס למה שאני רואה שיוצא לי מהאימונים, אבל לא פסלתי מה שאמרת לגבי בטן, אמרתי שקראתי בפורום פעם שאמרו שאפשר לעבוד על השריר כל יום. איזה מישהו תקע הסבר מוזר כזה על זה שזה כאילו שריר שמתמשים בו כל הזמן או משהו... עזוב. בכל מקרה, אני לא עובד על בטן כל יום, אלא כל אימון, שזה יוצא 3 פעמים בשבוע - לא מוגזם מדי לדעתי.

q a z 7

New member
גם אני רוצה חוות דעת

בן 21, 1.70, 66 ק"ג מתאמן 4 חודשים, מטרה: עלייה במסת שריר. אימון AB, ראשון ורביעי A, שני וחמישי B אימון A: (חזה, יד אחורית, רגליים, בטן) חזה: לחיצת חזה 3X12 לחיצת חזה בשיפוע 3X(12,10,8( פרפר בישיבה 3X10 דחיקת חזה כנגד מכונה יעודית 3X12 יד אחורית: פשיטה כנגד מכונה יעודית 3X12 פשיטה בכבל קרוס 3X12 דחיקה במכשיר יעודי (לא מצאתי תמונה) 3X12 בטן: כפיפות בטן 3X15 בטן סטטי 2 סטים של דקה רגליים: סקאווט במכונה 3X12 פשיטת רגליים 3X12 דחיקת רגליים 3X12 אימון B: (גב, יד קדמית, כתפיים, טרפזים) גב: פשיטת גב 4X20 מתח X3 כל סט עד לכשלון פולי מאחורי הגב 4X12 פולי כשהידיים צמודות 3X12 dumbbell bend over row 3X12 טרפזים: שרוגס 3X12 יד קדמית: http://www.exrx.net/Articulations/Forearm.html איך קוראים לזה?4X12 תרגיל דומה במכונה יעודית 3X12 כתפיים: הרמת משקולות לצדדים 3X12 הרמה כנגד מכונה יעודית 4X12 http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidAnterior/SMShoulderPress.html אודה מאוד לכל התייחסות רצינית לתוכנית

קאז שלום לך

קראתי את תוכנית האימון שלי וכדי להשלים חוות דעת אבקש פרטים נוספים: מספר שאלות ואחר כך התייחסות פרטנית יותר לתוכנית א. לא ציינת היכן אתה עושה לחיצות או עבודה מול מוט או משקוליות ב. למה נועד אימון הבן הסטטי ובאיזה זווית מבוצע (מקווה שהנך מודע לעומס על חוליות הגב ולעובדה שמחד אתה עובד על פיתוח הבן ומאידך אימון דמוי סיבולת) ג. חלוקת התוכנית נדרשת לחשיבה וארגון אחר ומקובל יותר ד. סדר הופעת התרגילים באימון כסדר הופעתם פה ? ה. רוב התרגילים מבוססי משקל קבוע וטווח חזרות קבוע - למה לא להעדיף גיוון על ידי הוספת פירמידה לגבי החלוקה: אימון A חזה + יד קדמית (או אחורית) + גב אימון B רגליים + כתפיים + יד קמית (או אחורית) את אימוני הבטן אמליץ לשלב באימון B לגבי התוכנית: חזה: לחיצת חזה בשיפוע חיובי הוא הקשה מבין תרגילי החזה לרוב המתאמנים לכן העדף אותו ראשון וכאן אולי כדאי לשקול פירמידה של 10,8,6 אחריו לחיצת חזה בספה וגם כאן העדף פירמידה של 12,10,8 פרפר בסדר לחיצת חזה במכונה - אישית הייתי ממליץ על ארבעה סטים של 10 חזרות או שמונה חזרות ומעלה משקלים בהתאם הערות נוספות: את אחת הלחיצות בשיפוע או ספה עשה עם דאמבלים כדי שתוכל לגוון בעתיד וגם כדי להרגיל את הגוף לטכניקות יצוב לא חייב אבל או להוסיף או להחליף לחיצת החזה במכונה בעבודה על חזה תחתון בקרוס כסל או על ספה בשיפוע שלילי יד אחורית פשיטה במכונה ייעודית או לבנות פירמידה או סטים בטווח של עשר או 8 חזרות במשקל מתאים כנל"ל לגבי פשיטה בקרוס כבל נושה יותר להמליץ על פירמידה פשיטה במכונה ייעדות לא מוכרת אני מניח שמבוצע בישיבה תוך ישור הזרועות כלפי מטה והרמת הגוף דומה לעבודה על מקבילים צרים הייתי מחליף או במקבילים כנגד משקל גוף או בחלחיצה צרפתית רגליים: מה זה סקוואט במכונה - סמית משין ? בטווח חזרות של 12 תתקשה לעלות משמעותית במשקלים ולקבל את כל יתרונות התרגיל או פירמידה או שיטת דלורם לפיתוח כוח בשרירים הרגליים (עבור ל-10 חזרות עם 50% חצי דקה מנוחה , 75% עשר חזרות דקה מנוחה, 100% עשר חזרות אם הצלחת להשלים עשר חזרות העלה משקלים המטרה היא להגיע בסט השלישי מקסימום לתשע חזרות) לפשיטת רגלים הייתי מסויף כפיפה אפילו על חשבון תרגיל הדחיקה ועל שניהם הייתי עובד בפירמידה של טווח חזרות של 12,10,8 גב: פשיטת גב מוגזם מספיק 2-3 סטים ועד 15 חזרות אם קל לך עשה עם משקולת שתחזיק בידים צמוד לחזה במקום פולי עליון ידיים צמודות עשה עם אחיזה רחבה ובטווח חזרות פירמידה במקום פולי מאחורי העורף עשה חתירה רחבה למקרבי השכמות חתירה במשקולית עשה בטווח חזרות של 3X10 כנ"ל שרוגס מתח בסדר גמור יד קדמית בשני התרגילים שציינת עבור לטווח חזרות של 10,8,6, ועדכן משקלים בהתאם הייתי מוסיף כפיפת מרפקים בעמידה עם מוט W 3 X 8 או פירמידה כתפיים: הרמת כתפיים עם משקולות אתה בטח מתכוון להרחקה אז בסדר אם כי הייתי מעדיף 3 סטים של עשר הרחקת כתפיים במכונה עשה פירמידה ובלחיצת כף בסמית לא ציינת סטים וחזרות לכן אמליץ על 3 סטים טווח פירמידה

q a z 7

New member
ראשית, תודה לך על התשובה המפורטת

והמושקעת. תשובות: א. בנוגע למשקולות או למוט: חזה: מוט יד קדמית: דאמבלים כתפיים: דאמבלים טרפזים: דאמבלים ב. לפי מיטב הבנתי, קשה לבצע היפרטופיה על שריר הבטן, ולכן זה פשוט תרגיל שבוא אני מרגיש את הבטן עובדת חזק. אולי באמת כדאי לבצע עוד 2 סטים של כפיפות בטן פשוטות. מה דעתך בעניין? ג. למה כדאי לארגן את הסדר מחדש? מה החסרונות בסדר הארגון הנוכחי? ד. סדר הכתיבה הוא כעקרון סדר העבודה בחד"כ. לעיתים אני מחליף בין 2 תרגילים לאותו שריר (אם יש עומס של אנשים והתפנה לפתע הבנץ) ה. לגבי הפרמידה. אני חושב שאתה צודק, וכדאי לי לעבוד יותר בשיטה הזו. הפרמידה הבסיסית היא של 12,10,8, על אותו משקל? בנוגע להערות: חזה: לחיצה בשיפוע - למה כדאי פרמידה של 10,8,6 ולא של 12,10,8. לפי ידיעותי, 6 חזרות זה כבר עבודה כל כוח מירבי, ולא היפרטופיה חיפשתי ב EXRX דוגמא לתרגיל חזה התחתון בקרוס כסל, ולא מצאתי. למה התכוונת? שאר ההערות יבוצעו גב: פולי עליון - בעבר ביצעתי קצת אחיזה רחבה, אבל הרגשתי שאני מרמה את עצמי ומבצע את התרגיל בהעזרות עם שרירים אחרים. בנוסף הייתי לא הייתי מרגיש את השרירים מתעיפים (כנראה בגלל שנעזרתי בשרירים המסייעים). מה אתה מציע? לעשות נסיון נוסף, של אחיזה רחבה, עם הדרכה של מדריך? חתירה:לא כל כך הבנתי למה התכוונת. הכוונה במכשיר החתירה? אם יש לך תמונה או קישור לסוג התרגיל זה יהיה נפלא כתפיים: מה מספר הסטים הממומלצים לבצע לשריר זה ? אני מבצע 7 סטים, האם כדאי להעלות ל-9? יד אחורית, יד קדמית, רגליים: יבוצע. ושוב, מודה לך מאוד על ההתיחסות הרצינית, והמקצועית. מחכה כבר ללכת לחד"כ ולהתחיל את התוכנית המשופצת....

תשובות לקאז7

מצרף לך לינק לתרגיל בקרוס כבל - גש למדריך שידריך אותך לגבי עמידה ויציבה נכונה וטווח תנועה של הזרועות במהלך הקירוב ובסופו תשובות לשאר: בטן - אני נוהג להמליץ על שני סטים של עבודה על הישר בטני, סט אחד או שניים על האלכסונים וסט אחד או שניים על הרחב בטני ארגון - לא חובה אבל מקובל לעבוד על חזה וגב באותו אימון הדיעה הרווחת שזה תורם טוב יותר לעבודה ולתוצאות פירמידה - יש כל מיני שיטות וסוגים לעבודה עם פירמידה בפירמידה הנפוצה הרעיון של הפירמידה הוא שאתה יורד בכמות הסטים אבל מעלה משקלים נניח שאתה עושה 12 חזרות עם 10 ק"ג, 10 חזרות עם 15 ק"ג, 8 חזרות עם 20 ק"ג פירמידה בחזה עליון - זו דעתי ויתכן שתשמע דיעות אחרות - אני גורס שמאחר והתרגיל הוא קשה לביצוע אז לרכז מאמץ ומשקלים בטווח חזרות מצומצם של היפרטרופיה טווח חזרות 1-5 כוח, 6-15 היפרטרופיה, 20 וצפונה סיבולת פולי עליון באחיזה רחבה - תרגיל קלאסי לגב מעמיס את הרחב גבי כהוגן חתירה רחבה - צירפתי לך לינק לתרגיל ששם הוא מוגדר לכתף אחורית אבל דומה מאוד לתרגיל שדיברתי עליו אותה אחיזה רק שינוי קטן בצורת העבודה - גש למדריך שיסביר לך איך לעבוד בטווח תנועה נכון כתפיים - 9-10 חזרות יהיה די והותר לכתפיים הערה כללית - בעבודה על החזה ובכלל בכל שריר תגוון - תרגיל מכונה, תרגיל דאמבלים, ותרגיל כבלים - זכור כל אחד יפעיל את רוב הסיבים אבל כל אחד גם יכול לתפוס סיבים שהאחר לא תפס זה גם יקל עליך בגיוון העתידי

q a z 7

New member
תודה שוב,

ושאלה נוספת בנוגע לפרמידה: האם יש גירוי בסט הראשון, כי הוא מבוצע במשקל נמוך יחסית? אם לדוגמא אני דוחק 10 ק"ג, 10 חזרות 3 סטים, בפרמידה אני יצטרך לרדת ל8 ק"ג בסט הראשון בשיטת הפרמידה, וזה נראה לי קל יחסית.

Rossi46 ®

New member
הסט הראשון

של האימון צריך להיות חימום, להרגיל את השריר לתנועה.

לא ידידי

אם אתה מצליח לעשות 3 סטים של 10 חזרות עם 10 ק"ג אז את הסט הראשון תעשה עם 10 ק"ג השני (ורק לצורך הדוגמא) 12.5 ק"ג והשלישי עם 15 ק"ג

לא קאז בשום אופן לא

ממליץ שתקרא את השרשור שפתח אופסשםמשתמש שנושאו להתיש את השריר קרא את כל התגובות ואז תבין מדוע אסור להגיע לכשלון אלא סמוך מאוד ל - 100% כשלצורך הענין נגדיר את 100% וצפונה ככישלון

q a z 7

New member
בסדר, אבל איך אני יודע מתי להעלות

משקלים? במידה ואני מבצע פרמידה ובסט האחרון אני מגיע לכשלון. ואחרי מספר אימונים אני כבר לא מגיע לכשלון בסט השלישי, אז זה האינדיקציה שצריך לעלות משקל. אם אני לא מגיע לכשלון אני לא ידע מתי להעלות משקלים?

nov0pazam

New member
שתי תוכניות אימון. מה עדיף?

שלום! אני מתאמן כבר שנה בחדר כושר, עד לפני חודשיים התאמנתי בתוכנית AB, 3 פעמים בשבוע. עכשיו עברתי ל-ABC, 4 פעמים בשבוע. אני מצרף את שתי תוכניות האימון שלי. בבקשה תגידו לי מה היתרונות והחסרונות, ואם היה עדיף להישאר ב-AB הקודמת ולהתאמן 4 פעמים בשבוע. אני מתאמן למטרות עלייה במסה או שימור הקיים (לפחות זה).

למעלה