לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2230422,304 עוקבים אודות עסקים

פורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, כאן לא בונים תפריטי תזונה. חל איסור מוחלט על פרסום הודעות מכירה/קניה על גבי הפורום
חדש בפורום? קרא כאן תחילה
כללי הכתיבה בפורום
  איך לכתוב בפורום ולצאת מזה בשלום?
פורום תזונה פורום אירובי פורום מתכונים לדיאטה מאמני כושר אישי
המשך >>

לצפיה ב-'אימון בטן'
אימון בטן
<< ההודעה הנוכחית
28/11/2004 | 20:23
50
152
האם זה טוב להתאמן על הבטן בצורה כזאת שאתה עושה 9 סטים, כל סט 45 שניות, בלי הפסקה בין סט לסט, וכל סט תרגיל אחר לבטן, והכל מבוצע בשכיבה

כלומר מאמץ תמידי על הבטן למשך 7 דקות בערך..

או שרצוי לעשות הפסקה של כמה שניות בין סט לסט?

תודה..
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
28/11/2004 | 20:29
1
33
עושים כפיפות בטן בצורה איטית, יעילה ובריאה ולא הורסים את הגב.
נתחיל מזה שב-45 שניות אתה עושה 30 בטן למשל? אני לא רואה סיבה שתעשה 9 סטים. זה מוגזם מדי וכדאי שתחלק את ה-9 סטים הללו לימים על פני השבוע.
עושים הפסקה של 30-45 שניות בין כל סט וסט, משום שאתה עוסק בסיבולת שריר וכדאי שזמן המנוחה יהיה די קצר.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'לא דיברתי על הגב'
לא דיברתי על הגב
28/11/2004 | 20:48
20
וגם לא דיברתי על 9 סטים של אותו תרגיל..

נגיד 45 שניות של כפיפות בטן רגילות, אחרי זה 45 אלכסון אחד, אחרי זה 45 אלכסון שני, אחרי זה לישר את הרגליים להרים ולהוריד.. הכוונה 9 סטים של תרגילים שונים... לא זוכר את כולם כרגע..

הקטע של השאלה שלי היה אם טוב לעבוד על שריר מסויים במשך 5 דקות בלי הפסקה וכאילו זהו, בלי יותר תרגילים על השריר.. שזה נוגד את חלוקת הסטים באיברים כמו גב וחזה נגיד, שבו עושים הפסקה בין סט לסט בשביל לתת לשריר לנוח..
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'נצל"ש-בטן.'
נצל"ש-בטן.
28/11/2004 | 21:24
39
29
שרירי הבטן נחשבים קבוצת שרירים "גדולה".
ידוע לי שבטן נבדלת מקבוצות שרירים אחרות בהיקף העבודה עליה מבחינת חזרות רבות יותר, כמו גם שרירי התאומים, אך מה בדבר כמות הסטים?

אם אני מבצע כ16 סטים לקבוצת שריר גדולה בכל אימון (תוכנית ABC), כמה סטים של תרגילי בטן עליי לבצע בכל אימון? (אני עובד על בטן יום כן יום לא)
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'למה לעשות יותר חזרות לבטן?'
למה לעשות יותר חזרות לבטן?
28/11/2004 | 21:39
35
21
ולאיזה טווח חזרות אתה מתכוון? כמה פעמים אתה מתאמן בשבוע?
אגב, אל תאמין לשום דבר שעינת אומרת לך (הנמוכה נראה לי) וגם אמיר אמר שטות אחת פעם.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בטן-שריר שמתאושש מהר יותר מהשאר.'
בטן-שריר שמתאושש מהר יותר מהשאר.
28/11/2004 | 21:49
34
19
לפי מיטב הבנתי שרירי הבטן הם מקבוצות השרירים היותר פעילות בגוף (משתתפת בהרבה פעולות...) ולכן בשביל לעבוד עליהם בצורה הכי יעילה צריך לעבוד בטווח חזרות גבוה יותר 20-30. כנ"ל שרירי התאומים.
אני מתאמן בגדול כל יום, כשבטן יום כן יום לא .

נראה לך שאני מקשיב למשהו שיוצא מהפה של עינת או אמיר או שאר המדריכים המהוללים...!?
חוץ מ "מתי החדר כושר עובר כבר שיפוצים?" אני לא שואל אותם שאלות מקצועיות...
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'יותר מדי חזרות'
יותר מדי חזרות
28/11/2004 | 22:02
2
16
"שרירי הבטן הנם כמו כל שאר השרירים בגוף ואין צורך לעבוד עליהם בעשרות חזרות. אם המטרה היא עיבוי סיבי השריר (היפרטרופיה) נעדיף לבצע אימוני של 8-16 חזרות כנגד התנגדות מתאימה."
מתוך המאמר "שאלות ותשובות נפוצות בנושא בטן"/רמי ירון.

16 סטים לשריר גדול- פעמיים בשבוע נשמע לי המון. מי בנה לך את התכנית?

המליצו מספר פעמים בפורום (אם אני זוכר נכון) על 3 - 4 אימוני בטן בשבוע, 3 -4 סטים בכל אימון כזה, ו 8 עד 12 חזרות בכל סט. אגב, אתה עובד על זוקפי הגב?
עינת ואמיר אמרו כמה שטויות (במיוחד עינת), אבל אני לא יודע בקשר לאלעד. כדאי שתשאל אותו כמה דברים ותבדוק את התשובות שלו. אל תפסול אותו מראש. משפצים שם?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'את התוכנית בניתי לעצמי.'
את התוכנית בניתי לעצמי.
29/11/2004 | 02:45
1
10
16 סטים לקבוצת שריר גדולה זה לכל היותר סביר. בהחלט לא יותר מידי.
כן, אני עובד על זוקפי הגב. (אגב, הדיון על זוקפי הגב נהיה ממש אובססיבי פה בפורום בזמן האחרון, די תרדו מזה אנשים...)

אינני פוסל אף אחד מראש, אני פשוט לא נעזר בהם. את הידע שלי אני שואב ממקורות אחרים.
בקשר לשיפוץ-החליפו את הגג (זה אמור כביכול לשפר את הבידוד) ובעתיד יחליפו את המזגנים, לא שינויים היסטריים.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אל תבנה לעצמך תכניות אימון.'
אל תבנה לעצמך תכניות אימון.
29/11/2004 | 12:56
8
או לפחות תן אותם למדריך שיעבור עליהן ויראה שהן בסדר (אם לא בחדר הכושר אז בפורום). מהסיבה שמדריך חדר כושר למד איך לבנות תכניות אימון, אתה לא למדת. ייתכן שהידע שלך אינו מספיק והמדריך יודע משהו שאתה לא יודע, ואתה כמובן לא יודע מזה. עדיף להתעייץ עם מומחה.

תכניות האימון שבמאמרי בפורום שהן במבנה של ABC - חמישה-שישה אימונים- בשבוע מכילות פחות מ16 סטים לקבוצות השרירים הגדולות. (ABC 1- גב- 13,חזה- 10, רגליים- 14. ABC עם דגש לידיים: גב-12, חזה-11, רגליים-11). אני לא אומר ש16 סטים זה בהכרח יותר מדי, אבל זה נשמע הרבה. זה לא לכל היותר סביר.    

בקשר לזוקפי הגב, אני תמיד שואל על זה כי זו נראית לי טעות נפוצה (שגם אני טעיתי בה) וחשיבות האימונים לזוקפי הגב לא מוזכרת באופן ישיר במאמרי הפורום.

למה אתה לא נעזר במדריכים? מאיפה אתה שואב את הידע שלך?

חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אש התום אתה טועה, קרא את המאמרים'
אש התום אתה טועה, קרא את המאמרים
28/11/2004 | 22:47
30
7
לצפיה ב-'איפה בדיוק הטעויות שלי?'
איפה בדיוק הטעויות שלי?
29/11/2004 | 02:39
29
11
בנוגע למספר החזרות שיש לבצע בתרגילי הבטן למטרת היפרטרופיה שמעתי מספר גרסאות "מומחים": האחת- שרירי הבטן זקוקים למספר חזרות רב יותר משאר שרירי השלד למעט שרירי התאומים על מנת להתנפח ואילו השניייה, עפ"י המאמרים, "ככל שריר רגיל" 8-16 חזרות. שתי הגרסאות מהימנות.
אני נותרתי עם סימן השאלה.

איפה אני טועה? לגבי מספר החזרות בבטן? לגבי ביצוע 16 סטים לקבוצת שרירים גדולה?

אשמח אם תהיה קצת יותר ספציפי בהתייחסות שלך.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בוא אני אסביר לך איפה אתה טועה'
בוא אני אסביר לך איפה אתה טועה
29/11/2004 | 03:06
26
20
בטן זה שריר כמו כל שריר.
אתה רוצה לנפח את הבטן (להגדיל אותה) אתה עובד במספר חזרות של היפרטרופיה. מכיון שהבטן זה אכן שריר מייצב מרכזי וגדול אז אולי בגלל זה נוטים לעבוד עליו מספר חזרות גבוה (מה גם, שבשביל קוביות לא צריך לעבוד קשה כל כך על הבטן, אלה על אחוזי השומן).

עכשיו לגבי 16 סטים לקבוצת שריר גדולה, זה לא ממש חובה. 9-12 סטים מספיקים בהחלט למתאמן הממוצע. וכיון שהבטן הוא שריר מייצב, הוא עובד כמעט בכל תרגיל, ולכן אין סיבה לעבוד עליו 16 סטים (3 מספיק לדעתי, כפיפות בטן).

רוצה דוגמא לכך? באימון גב\יד אחורית שלי, יום למחרת, הבטן שלי נתפסה מבלי בכלל לחשוב עליה באימון. הדבר קורה גם כאשר מתאמנים על הרגליים (בדדליפט וסקווט הבטן וזוקפי הגב עובדים קשה).
מקווה שהבנת ואם טעיתי אז עידו יתקן
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'לא חידשת לי כלום.'
לא חידשת לי כלום.
29/11/2004 | 03:15
25
12
גם לב הוא שריר כמו כל שריר! האם בשביל לאמן ובעצם לחזק ולהגדיל אותו עלינו לבצע 8-12 פעימות? לא נראה לי...
זה לא הסבר. ישנם שרירים שדורשים סוג שונה של פעילות בכדי לגדול.
בטן לדוג' זהו שריר שמתאושש מהר יותר משרירים אחרים ולכן אפשר לקצר את משך המנוחה בין סט לסט וכיו"ב.

אמנם הבטן היא שריר מייצב בהרבה תרגילים- זאת סיבה להקטין את מספר הסטים עליה? לא חושב שזו הסיבה.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'זאת בהחלט הסיבה...'
זאת בהחלט הסיבה...
29/11/2004 | 03:42
1
9
מה קשור הלב?!

למה לי להתאמץ אם לא חידשתי לך כלום, אז אולי תחדש לי!
למה צריך לעשות 16 סטים על הבטן? מה זה יתן לך? אשמח לשמוע את דעתך בנושא.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'שים לב- בתוכניות אימון להיפרטרופיה'
שים לב- בתוכניות אימון להיפרטרופיה
29/11/2004 | 18:00
8
שבין השאר נכתבו כאן במאמרים ע"י רמי ירון ורונן, מצוינת עבודה של 8-12 חזרות לכל שרירי השלד "הרגילים" ואילו עבודה של 20+ חזרות על שרירי הבטן.

מכיוון שהבטן היא קבוצת שרירים גדולה (מסכים איתי?) ועל קבוצות שרירים גדולות מומלץ לבצע מספר רב של סטים (אני מבצע 16) מכאן   השאלה אם גם על הבטן יש לבצע מספר דומה של סטים.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'האם הלב הוא שריר רצוני?'
האם הלב הוא שריר רצוני?
29/11/2004 | 12:07
8
איך אפשר לעשות 8-12 פעימות?

שוב, קרא את המאמרים וחזור אם יש שאלות.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אש התום, תסתכל בהודעה של אלי,'
אש התום, תסתכל בהודעה של אלי,
29/11/2004 | 12:51
21
13
פה הטעות הראשונה שלך. הלב אינו שריר רצוני. והוא אינו כמו כל שריר.
הבטן לעומתו, היא כמו כל שריר שלד.

תקרא את המאמרים לפני שאתה נותן עצות אחיתופל כאלה לאנשים פה.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'עצות אחיתופל? '
עצות אחיתופל?
29/11/2004 | 17:19
19
7
דבר ראשון קראתי את המאמרים.
למה נראה לך שאני מייעץ לאנשים "לעשות" 8-12 פעימות לב "למטרת היפרטרופיה"?! העליתי את דוג' שריר הלב בנוסח של שאלה (לא כעיצה) ועל מנת להדגים כי יש שרירים אחרים בגופינו שעל מנת לגדול ולהתחזק אין לנו אפשרות לעבוד איתם בחזרות של 8-12.
וכן אלי, אני יודע כי שריר הלב הוא שריר לא רצוני, הבאתי אותו כדוג' חיצונית בלבד שישנם שרירים שונים בגופינו.(שרירים חלקים, שרירים מחוספסים...) ולמרות ששריר הבטן הוא שריר מחוספס שמעתי גרסאות שונות לגבי אימונו.
dark muse- אינני טוען שיש לבצע 16 סטים לאימון בטן!  פה נמצאת, שוב, השאלה שלי!  אם שרירי הבטן נחשבים קב' שרירים גדולה, האם עלינו לבצע גם עליה את אותה כמות הסטים שאנו מבצעים על קב' שרירים גדולה? זה הכל.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אני ינסה לחדד את השאלה'
אני ינסה לחדד את השאלה
29/11/2004 | 19:22
5
(זה מעניין גם אותי ולא ממש קיבלתי על זה תשובה אף פעם)

הבטן זה שריר גדול.
על שרירים גדולים עושים 9-16 סטים.
למה אתם ממליצים לעשות על הבטן 3-4 סטים אם זה שריר גדול?

(וזה לא קשור למספר החזרות בסט או משהו כזה)

חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ואמרתי לך שלא, אז מה הבעיה?'
ואמרתי לך שלא, אז מה הבעיה?
29/11/2004 | 21:28
17
4
לצפיה ב-'לא משכנע...'
לא משכנע...
29/11/2004 | 23:24
16
3
ההסבר שאין צורך לבצע סטים רבים לבטן כמו לכל קבוצת שרירים גדולה אחרת בגלל שהבטן מייצבת בתרגילים רבים לא משכנע.
הכיווץ של הבטן בתרגילים שבהם היא משמשת שריר מייצב הוא איזומטרי, לא גורם לעומס שגורם להיפרטרופיה על השריר.

חייב להיות הסבר אחר אם זו אכן התשובה.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בוא ונתחיל'
בוא ונתחיל
30/11/2004 | 14:58
15
12
ראשית שרירי הבטן אינם "שריר גדול".
יש להם אמנם שטח גדול יחסית אבל הם דקים ואינם בסדר גודל של החזה הגב או הרגליים.

מבחינת יכולת היפרטרופיה, ההיפרטרופיה של שרירי הבטן מאוד מוגבלת.
קשה מאוד לראות אנשים עם בטן ממש מפותחת.
אנשים עם בטן מרשימה בד"כ = אנשים עם אחוזי שומן נמוכים.

הבטן אכן עובדת קשה בתרגילים רבים כשריר מייצב, ולכן יש רבים וטובים שלא משקיעים יותר מדי באימוני בטן.

בקשר למספר החזרות והסטים השונה לבטן, אין שום מקור רציני שמראה שיש צורך בשיטת אימון שונה לבטן.
שאל כל בוגר וינגיט אם לימדו אותו אחרת.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ענק הוכנס לטאגליינס '
ענק הוכנס לטאגליינס
30/11/2004 | 15:03
4
לצפיה ב-'זה כבר טורף את כל הקלפים.'
זה כבר טורף את כל הקלפים.
30/11/2004 | 23:45
13
9
קביעתך כי שרירי הבטן אינם שריר גדול עונה לי על השאלה של כמות הסטים.
השאלה היא אם זו אסכולה אחת אחת מיני רבות או חד-משמעית.
נצא מנק' הנחה כי הבטן איננה שריר גדול ועל כן אין צורך לאמן אותה כפי שאנו מאמנים כל שריר גדול אחר (כמות גדולה של סטים...).

כשאתה אומר שרבים וטובים לא משקיעים יותר מידי באימוני הבטן למה כוונתך?
הם מבצעים יותר חזרות? פחות סטים?

שוב, בתוכניות האימונים למטרת היפרטרופיה שאותם בוגרי וינגייט כתבו, תרגילי הבטן מבוצעים במספר נמוך של סטים אך מספר גבוה של חזרות. איך אתה מסביר את זה? מדוע העבודה על שרירי הבטן שונה למרות שאתה טוען כי אין צורך בשיטת אימון שונה לבטן?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תשובות,'
תשובות,
01/12/2004 | 00:54
12
7
א. אני מניח שאלי התכוון שרבים וטובים לא משקיעים הרבה עבודה (אימונים)על הבטן (בא נגיד שמזלזלים בחשיבות).

ב. אותם מאמנים בוינגייט שאתה מדבר עליהם, האם הם חברי פורום ? תראה לי בן אדם פה בפורום שכתב דבר כזה בתוכנית אימון. מה שקורה בחוץ לא מעניין אותי. לא חסרים שוטים.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תכניות האימונים של רונן ורמי ירון.'
תכניות האימונים של רונן ורמי ירון.
01/12/2004 | 01:07
11
7
אינני יודע אם ישנם חברי פורום חוץ מאלי שהם בוגרי וינגייט, אך בהחלט ישנם פה מאמנים מוסמכים ובעלי ידע רב, למיטב הבנתי, כמו רמי ירון ורונן ,שבתוכניות האימון שלהם למטרת היפרטרופיה (אשר נמצאות במאמרים) הוסיפו תרגילי בטן במספר חזרות גבוה.
ולהלן הקישור.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בין 15 ל20 חזרות זה בגבול הנורמל.'
בין 15 ל20 חזרות זה בגבול הנורמל.
01/12/2004 | 01:17
10
6
ורמי ירון ורונן שניהם בוגרי וינגייט כולל עבדך הנאמן.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ומה תאמר על תוכניתו של רמי ירון?'
ומה תאמר על תוכניתו של רמי ירון?
01/12/2004 | 01:27
9
5
בה בהתייחסותו לתרגילי הבטן הוא מקציב 25 חזרות?

כשאני דיברתי בתחילת הדיון על 20-30 חזרות אנשים קטלו אותי...
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אני מסכים איתך '
אני מסכים איתך
01/12/2004 | 04:05
5
יש סטירה באמת במספר החזרות לבין מה שאומרים לעשות באימונים (אני מתייחס רק למאמר של רמי).

באמת, מדוע לעשות 20 חזרות לבטן ולא 12 כרגיל כפי שרמי מציין במאמר?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'השאלה היא מה המטרה'
השאלה היא מה המטרה
01/12/2004 | 08:15
7
4
אם המטרה היא היפרטרופיה (מוגבלת כפי שכתבתי) עדיף מספר חזרות נמוך.
אם המטרה היא חיזוק כשריר מייצב, לסבולת יש ייתרון קטן.

יש עוד ענין של ביצוע נכון מול התנגדות.
מעט מתאמנים יבצעו תרגילי בטן בצורה נכונה כך שיגיעו לכשלון לאחר 8-12 חזרות.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בפרוש צוינה תוכנית להיפרטרופיה.'
בפרוש צוינה תוכנית להיפרטרופיה.
01/12/2004 | 13:05
6
2
אך למרות זאת הומלץ על 25 חזרות.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'התכנית בגדול היא להיפרטרופיה'
התכנית בגדול היא להיפרטרופיה
01/12/2004 | 13:41
5
2
השאלה היא מה המטרה בתרגילי הבטן.
בחלק מהתכניות תראה תרגילים לגב התחתון.

האם ראית פעם גב תחתון מפותח?
המטרה בעבודה על הגב התחתון היא בעיקר בריאותית.
לכן גם בתכנית היפרטרופיה תראה לפעמים עבודה בטווחים שאינם דוקא להיפרטרופיה.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'מכאן המסקנהמספר חזרות גדול.'
מכאן המסקנהמספר חזרות גדול.
01/12/2004 | 15:14
4
6
אתה טוען כי יכולות הניפוח של שרירי הבטן נמוכות, וכן גב תחתון, מכאן המסקנה שיש לעבוד במספר חזרות גבוה יותר כפי שממליצים רונן ורמי בתוכניותיהם.
יהיה זה מיותר הרי לעבוד בטווח חזרות של היפרטרופיה (8-12) על הבטן אם כל כך קשה לגרום לה להיפרטרופיה.
כדבריך, בטן מרשימה היא פונקציה של אחוז שומן נמוך בד"כ.

ושוב, אנשים התייחסו בפליאה רבתי לביצוע של 20-30 חזרות בעבודה על הבטן.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אם אני לא טועה אתה דיברת על מספר'
אם אני לא טועה אתה דיברת על מספר
01/12/2004 | 16:13
1
5
סטים גבוה ולא חזרות... (כי טענת שהבטן זה שריר גדול כמו שאר השרירים הגדולים ולכן הוא זקוק לאותם מספר סטים).
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'זאת הייתה השאלה הראשונה שלי.'
זאת הייתה השאלה הראשונה שלי.
01/12/2004 | 16:43
1
זה לא היה מה שטענתי. השאלה הייתה אם בטן נחשבת שריר גדול (מה שהסתבר כלא נכון ולכן לא רלוונטי) מדוע אנחנו לא מבצעים עליה אותה כמות של סטים? על השאלה הזו ענו לי.
אח"כ נוצר דיון לגבי מספר החזרות עקב תמיהה על מספר החזרות שאני מבצע.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'כתבת בפירוש שצריך לעבוד בטווח חזרות'
כתבת בפירוש שצריך לעבוד בטווח חזרות
01/12/2004 | 22:20
1
1
גבוה על מנת לגרום להיפרטרופיה של שרירי הבטן, זה לא נכון, ומכאן הפליאה.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בוא לא נהיה קטנוניים אבל-'
בוא לא נהיה קטנוניים אבל-
02/12/2004 | 07:18
3
אם תסתכל בהודעות הראשונות שלי בנושא כתבתי שעל מנת לעבוד
בצורה טובה ויעילה יש לעבוד במספר חזרות גבוה.
לאחר מכן טעיתי באומרי "על מנת לגרום להיפרטרופיה" מכיוון שקשה מאוד לגרום להיפרטרופיה בשרירי הבטן ומעטים עושים זאת. המטרה בשרירי הבטן היא כמובן חיזוקם והדגשם ע"י אחוז שומן נמוך (לפחות זו מטרתי).

בכל מקרה, הפליאה הזו החלה עוד לפני שדיברתי על היפרטרופיה.
אבל זה באמת כבר לא משנה...:)
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'היפרטרופיה של שריר הלב -'
היפרטרופיה של שריר הלב -
29/11/2004 | 22:05
8
בד"כ מעידה על מחלה טרשתית בכלי הדם הקורונרים , (העורקים והורידים המזינים את שריר הלב עצמו) , ואינה דבר רצוי במיוחד ...

danh - מכל הלב ...
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ממי שמעת ששרירי הבטן זקוקים למספר'
ממי שמעת ששרירי הבטן זקוקים למספר
29/11/2004 | 13:04
1
8
חזרות רב יותר משאר שרירי השלד על מנת להתנפח?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'זה נכון , שמה טווח החזרות יכול להיו'
זה נכון , שמה טווח החזרות יכול להיו
29/11/2004 | 14:10
6
להיות מ6-15 בגלל שיש יותר סיבים שמה אם אני זוכר נכון
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'קשקוש '
קשקוש
29/11/2004 | 18:49
2
16
שרירי הבטן אינם שונים מכל שריר אחר וכך גם שרירי התאומים.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אתה טועה בשינהם יש יותר סיבים'
אתה טועה בשינהם יש יותר סיבים
30/11/2004 | 19:00
7
מהשרירים הרגילים (בטוח לגבי התאומים לגבי הבטן אני כמעט ובטוח)
לכן אפשר לעבוד עליהם בקצת מעט יותר חזרות משאר השרירים למטרת מסה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'קיים שוני בסוג הסיבים.'
קיים שוני בסוג הסיבים.
30/11/2004 | 23:48
6
האסכולה שאני שמעתי: השוני הוא ביחס המספרי בין הסיבים האדומים ללבנים, וזה מה שמבדיל את שיטות האימון.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'מצטער, אבל לא הבנתי'
מצטער, אבל לא הבנתי
29/11/2004 | 16:09
3
21
אז כדאי לעשות הפסקה בין סט לסט או שכדאי לעשות הכל רצוף?

מצד אחד הגיוני לעשות הפסקה בין סט לסט, מצד שני חבר שלי שהוא מדריך בחדר כושר, ועשה קורס בוינגייט והכל, מתאמן בצורה הזאתי (בלי הפסקה).. אז תעזרו לי בבקשה?

תודה..
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תעשה הפסקה בין סט לסט.'
תעשה הפסקה בין סט לסט.
29/11/2004 | 16:32
2
15
דקה זה מספיק.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תאנק יו וארי מוצ'ו :)'
תאנק יו וארי מוצ'ו :)
29/11/2004 | 16:33
1
12
לצפיה ב-'חחחחחח יוסי הדפוק אתה מליגה'
חחחחחח יוסי הדפוק אתה מליגה
29/11/2004 | 19:39
10
חחחחחחחחחאני חסום שם כוסעמק
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'בטן'
בטן
30/11/2004 | 00:16
3
21
זו שיטה פגז.

אומרים שבטן זה באמת שריר עם זמן התאוששות קצר מאוד.
אחת השיטות לעבוד על בטן זה "לקרוע" את השריר באימון עם מינימום הפסקות.

השיטה האינטסיבית היא שיטה מעולה. כשאני התחלתי לעבוד בשיטה הזו על בטן (אחרי שנתיים של אימונים בחדר כושר) היא הביאה אותי לשיפורים מדהימים במצב הבטן - גם בכושר וגם במראה וצורה.

אבל, תמיד תראה אנשים עם בטן מטורפת שיגידו לך שהם עובדים בשיטה אחרת בכלל - כל אחד עם מה שעובד בשבילו. מציע לך לנסות לעבוד ככה איזה חודש. מבטיח לך שתראה שיפורים! אחרי זה תגוון חזרה לשיטה הישנה שלך.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תגיד'
תגיד
01/12/2004 | 19:29
2
14
לא קראת את השרשור?
השיטה לא פגז.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תהיה חיובי - תנסה!...'
תהיה חיובי - תנסה!...
01/12/2004 | 22:40
1
13
כל אחד עם מה שעובד לו. אני עומד מאחורי השיטה הזו, כי בזכות אימון דומה קיבלתי תוצאות מעולות. תן לזה ניסיון ותראה שזה טוב.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אני לא נותן לזה נסיון'
אני לא נותן לזה נסיון
02/12/2004 | 10:39
9
אני בכלל לא ממש עובד על הבטן.וכשאני כן עובד עליה אז אני עובד עליה נכון.תוצאות מעולות מבחינתך הן כנראה לא תוצאות מעולות מבחינתי.
חדרי כושר >>

הודעות אחרונות

00:38 | 26.05.19 אורחים בפורום
05:10 | 05.05.19 אורחים בפורום
11:15 | 04.05.19 אורחים בפורום
17:26 | 30.04.19 karen52

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ