הבטחתי להרים את הכפפה

הבטחתי להרים את הכפפה

וכבר הבאתי בפני הפורום מאמר ראשון בנושא היום מביא מקור נוסף ברשותכם כאן אפרסם קיטוע מכל פרוטוקל הישבה ובתחתית הדף קישור לכל הפרוטוקול למי שיש כוח ומוטיבציה לקרוא את כולו (אני התייאשתי באמצע)... לשימושכם פרוטוקולים/ועדת חינוך/‎5198 ירושלים, כ"ו בסיון, תשס"ב ‎6 ביוני, ‎2002 הכנסת החמש-עשרה נוסח לא מתוקן מושב רביעי פרוטוקול מספר ‎462 מישיבת ועדת החינוך והתרבות יום ב, ט"ז סיון התשס"ב, ‎27.5.02, בשעה ‎11:35 על סדר היום: ‎1. הצעת חוק מכוני כושר (רישוי ופיקוח) (תיקון - הדרכת ילדים ומתבגרים), התשס"ב‎2002- - ח"כ זבולון אורלב ‎2. הצעת חוק מכוני כושר (רישוי ופיקוח) (תיקון - ביטול הגבלת גיל) התשס"ב‎2002- - ח"כ תמר גוז'נסקי, מוחמד ברכה, עסאם מח'ול נכחו: חברי הוועדה: זבולון אורלב - היו"ר תמר גוז'נסקי מוזמנים: אורי חרל"פ - מנהל המחלקה לספורט תחרותי, משרד המדע, התרבות והספורט עו"ד עדנה הראל - יועצת משפטית, משרד המדע, התרבות והספורט עו"ד סוקיינה שלבי - לשכה משפטית, משרד החינוך פרופ' יונה אמיתי - מנהל המחלקה לאם ולילד, משרד הבריאות ד"ר מיכאל דור - משרד הבריאות עו"ד גלית לביא - משרד הפנים רינה נשר - משרד הפנים שירלי אבנר - משרד המשפטים שושנה טרר - הסתדרות המורים עו"ד לימור סולומון - המועצה לשלום הילד ברקת פלק - הוועדה לבדיקת מכוני כושר אילן גריין - החברה למתנ"סים אורי אפק - יועץ לוועדה יועצת משפטית: מירב ישראלי מנהלת הוועדה: יהודית גידלי נרשם על ידי: מילת - הקלטות ותמלול שתי הצעות חוק מכוני כושר (רישוי ופיקוח): (תיקון - הדרכת ילדים ומתבגרים) - ח"כ זבולון אורלב, (תיקון - ביטול הגבלת גיל) - חה"כ תמר גוז'נסקי, מוחמד ברכה, עסאם מחו'ל היו"ר זבולון אורלב: בוקר טוב, אני מתכבד לפתוח את ישיבה הוועדה בעניין שתי הצעות חוק מכוני כושר (תיקון - הדרכת ילדים מתבגרים), הצעת חוק אחת שלי והצעת חוק שניה של גברת תמר גוז'נסקי, ואני קורא את זה פשוט לפי הסדר שכתוב לי. בפעם הקודמת אנחנו ביקשנו מהרופאים הפיזיולוגים שהיו חלק מהוועדה שהגישה את המלצותיה, שעל בסיס ההמלצות האלה הגשנו את הצעת החוק - ביקשנו מהם לבוא בדברים עם אנשי משרד הבריאות. בבקשה פרופסור יונה אמיתי. יונה אמיתי: הנושא של שימוש בחדרי כושר לילדים, כחלק מכל המכלול של התנהגות בריאותית והגברת הפעילות הגופנית, נראה לנו בהחלט מחייב רביזיה ורוח ליברלית. יש לעודד פעילות גופנית. דרך אגב, אני רוצה לומר לפרוטוקול במאמר מוסגר - כל מערך הבריאות בישראל שרוצה לתרום לבריאות הילד בישראל, אם אפשר היה להעלות את השעות המוקצות לחינוך גופני משעתיים ל‎4- שעות, זאת הייתה התרומה הגדולה ביותר שאפשר לתרום במסגרת בתי הספר בחינוך הפורמלי. עכשיו אנחנו מדברים במסגרת הלא פורמלית, שלשם באים, או לא באים בני נוער, לפי יוזמה שלהם ואפשרויות כלכליות ומגבלות אחרות. אנחנו צריכים קודם כל לדאוג לכולם, מעבר לנושא שהוא נושא הדיון. בנושא שימוש בחדרי כושר - רווחה דעה קצת אנכרוניסטית, לא בהכרח מבוססת, שעל פיה ילדים לפני תום גיל ההתבגרות ונמצאים בחדרי כושר באימון גופני מאומץ, עלולים לעבור נזקים מעבר לכל אחד אחר, כמו למשל האטה בגדילה, כמו נזקים טראומטיים קשים לעצמות וכן הלאה. המחקר בשנים האחרונות לא מצא שום ראיות לנזקים מהסוג הזה באופן גורף - יש כמובן ילדים בודדים, שיש להם ליקויים מולדים, אם זה בעמוד השדרה, בשלד וכן הלאה, שמחייבים התייחסות, אבל זה מיעוט קטן ביותר. ככלל, באופן גורף - וזה מתואם עם דוקטור בועז לב, מנכ"ל המשרד, עם אנשי מקצוע שחלקם נמצאים פה: דוקטור ברקת, דוקטור קונסטנטיני, דוקטור אליקים ואחרים, עם המסמכים של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, העוסקים בנושא הזה - הגישה היא לא ליצור מגבלה גורפת על ילדים לשימוש בחדרי כושר. פה ושם, באופן נקודתי, יש להיזהר בכמה דברים - בעומסים ניכרים, בשימוש תחרותי בלתי מבוקר - אבל הפיקוח המסודר על ידי מדריכי כושר, שיש להם הכשרה לנושא ילדים - אם יש להם כבר הכשרה, או באיזה שהיא תקופת השמה או החלה תהיה להם הכשרה כזו - תחת פיקוח של מדריכים ניתן לילדים להשתמש בחדרי כושר. לגבי המגבלות - לא נראה לנו שיש לעשות אותם במתכונת של חוק, אלא בצורת נהלים פנימיים של אותם חדרי כושר, שיהיו מוסכמים עם אנשי מקצוע, לגבי מה כן לבדוק, מה לא. ילד - צריך לוודא לפני כן שהוא בריא באופן בסיס, ויש שתי דרכים לעשות את זה - דרך אחת היא בדיקת רופא, דרך שניה היא הצהרת בריאות - הצהרת הורים על בריאות הילד, לפני תחילת האימון. לדוקטור בועז לוי יש עמדה - ואני מייצג פה את העמדה שלו - שהצהרת בריאות של ההורים על בריאות הילד היא מספיקה

אגב שכחתי לציין תקראו את התגובה שלו

פרופ' יונה אמיתי - מנהל המחלקה לאם ולילד, משרד הבריאות

Rossi46 ®

New member
תודה אחי ../images/Emo70.gif ../images/Emo47.gif

אני אשים את זה בטאגליינס.

gil levi

New member
מצוין. כל הכבוד לשניכם!

קראתי את כל הפרוטוקול. זה מצחיק קצת לקרוא איך הם מתווכחים על כל פסיק בחוק. זה הכרחי, אבל זה עדיין מצחיק. אגב, ההצעה עברה בקריאה ראשונה פה אחד, תרתי משמע: 1 בעד, אין מתנגדים ואין נמנעים. החוק גם עבר בקריאה שניה ובקריאה שלישית?

באותו נושא מסמך של הוועדה

שהמליצה לכנסת על חוק חדרי הכושר אומנם הגישה היא שמרנית אבל עדיין אפשר לראות שיותר ויותר רנוטים לנפץ את המיתוס שאימון משקולות פוגע בצמיחה

k sa

New member
re:לא מיתוס ולא בטיח

שלום לכולם לא חושבים על גדילה או פציעות מה שעומד להם מול העיניים זו בעיית ההשמנה בקטינים שהפכה להיות מגפה. כל טוב

אני מהמר שלא קראת את המסמכים והמאמר

שצירפתי בהקשר הזה כי באף מקום בעיית ההשמנה בקרב ילדים לא הוזכרה כאריגר ונהפוך הוא דווקא נושא הפציעות מוזכר עוד יותר מהגדילה

RozwareZ

New member
ואווו ח"ח!

מאיפה השגת את זה?! נראה אותך משיג לי מסמך של חוקים של הצבא

למעלה