לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2229222,292 עוקבים אודות עסקים

פורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, כאן לא בונים תפריטי תזונה. חל איסור מוחלט על פרסום הודעות מכירה/קניה על גבי הפורום
חדש בפורום? קרא כאן תחילה
כללי הכתיבה בפורום
  איך לכתוב בפורום ולצאת מזה בשלום?
פורום תזונה פורום אירובי פורום מתכונים לדיאטה מאמני כושר אישי
המשך >>

לצפיה ב-'סיבולת לב ריאה'
סיבולת לב ריאה
26/10/2004 | 18:31
22
5
שלום פורום יקר, אולי זה יצא לי טיפה ארוך אבל יהיה נחמד אם תקראו ותענו לי
אני מתאמן די הרבה בחדר כושר, ראיתי תוצאות חביבות, ראיתי רזון איטי ובריא

אבל...
אני כנראה בתקופת האימונים שלי לא השקעתי מספיק בריצה ובשיפור הכושר שלי, כלומר ההתעייפות שלי אחרי שאני רץ.
אחרי שאני רץ בערך 8-9 דקות על מהירות של בערך בין 10 ל11 קמ"ש אני מקבל כאבים בצד (כמעט כמעט תמיד) וקוצר נשימה ואי יכולת להמשיך...
אני בן 16.
מה שאני מבקש זה אולי תכנית או מתכונת של ריצה
שתוכל לעזור לי לשפר את הכושר ואת סיבולת הלב ריאה (זה זה, נכון?)

תודה רבה רבה רבה מראש על העזרה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'כמה הערות,'
כמה הערות,
26/10/2004 | 18:39
16
5
דבר ראשון, לא ציינת נתונים (לומר "אני די הרבה זמן בחדר כושר" זה כללי מדי).

מה משמעות המשפט "ראיתי רזון איטי ובריא" ??
חשבת אולי להוריד את עצימות (קושי) הריצה ? אולי להתחיל עם הליכה ב6 קמ"ש ל10 דקות, אחר כך להעלות כל 10 דקות קמ"ש אחד ? למה ישר להתחיל עם 10-11 קמ"ש ?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
26/10/2004 | 21:00
15
3
אני התחלתי בינואר 2004, הלכתי בקביעות 3 פעמים בשבוע, רזיתי, הורדתי 5 ק"ג, (הייתי 79 ועכשיו אני 74), פיתחתי שרירים, לא הרבה, אבל די יפה לתקופה שהתאמנתי בה.
וכמובן שבהתחלה כשהייתי הולך/רץ על ההליכון זה היה במהירות יותר נמוכה
ואפילו ממש דומה למה שאמרת (הלכתי בהתחלה ואחרי זה רצתי על מהירות לא גבוהה)
אבל הבעיה היא שאני לא מצליח לשפר את זה, אני לא יכול לרוץ, כמו שאמרתי, יותר מ8-9 דקות רצופות.

אולי זה הבהיר כמה דברים... תודה מראש
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אין קשר בין כאבים בצד למצב הכושר'
אין קשר בין כאבים בצד למצב הכושר
26/10/2004 | 21:43
14
7
שלך...

הכאבים בצד יכולים לנבוע מכמה סיבות.
השכיחה מבינהן לדעתי זה פשוט נשימה לא נכונה בעיקר בשלב של הוצאת האוויר.
תתרכז בנשימה שלך ובהוצאת האוויר.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'הבנתי, אבל מה עם הקוצר נשימה?'
הבנתי, אבל מה עם הקוצר נשימה?
26/10/2004 | 22:03
5
4
והאי יכולת להמשיך?
זתומרת, אני חושב שטכנית, אני יכול להמשיך אבל זה יהיה לי ממש ממש ממש ממש קשה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'נו אז אין לך כושר'
נו אז אין לך כושר
26/10/2004 | 22:13
4
3
בשביל זה צריך לשפר את הכושר...
גם אנשים עם כושר גבוה יכולים לרוץ מהר מהר ובסוף לקבל קוצר נשימה והם לא יוכלו להמשיך.

תרוץ בקצב שאתה מסוגל לו למשך 30-60 דקות...
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אחי לא חיכיתי לתגובה בשביל שיגידו'
אחי לא חיכיתי לתגובה בשביל שיגידו
26/10/2004 | 22:18
3
3
לי את זה

זה שאין לי כושר כבר אני ידעתי

רציתי אולי תוכנית ריצה
אולי שילוב עם ספרינטים/הליכה מהירה/וכדו'..
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'האם שללת בעיות בריאותיות כלשהן?'
האם שללת בעיות בריאותיות כלשהן?
26/10/2004 | 22:22
9
לצפיה ב-'re:נסה'
re:נסה
26/10/2004 | 22:31
2
שלום
נסה ללכת 10 15 דק' הליכה מהירה ואז לרוץ
תחזור ודווח באם זה עוזר
בהצלחה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'מוזר למה חשבתי ששאלת שם למעלה...'
מוזר למה חשבתי ששאלת שם למעלה...
26/10/2004 | 22:37
3
לצפיה ב-'ועוד איך שיש'
ועוד איך שיש
27/10/2004 | 08:02
7
4
אחד ממאפייני הסיבלות לב ריאה הוא אופן חלוקת "המשאבים בגוף" ובמקרה זה מדובר בדם המוביל חמצן
ידוע שבעת עליית המאמץ אופן חלוקת והקצאת הדם בכל פעימה משתנה ורוב הדם הולך לשרירים לטובת העברת משאבים הנדרשים לגוף ובראשם החמצו
חלוקת המשאבים המחודשת מתבצעת על חשבון איברים פנימיים ובראשם מערכת העיכול
יוצא איפוא שבעת עליית מאמץ האיבר "שנפגע" ראשון הוא מערכת העיכול משום שהוא האיבר הכי פחות חשוב והכי פחות תורם להצלחת המאמץ ולכן היעדר החמצן גורם למערכת העיכול לפעול במסלול אנרגיה אנאירובי עם תוצר נלווה של חומצת חלב וזה המקור של הכאב שאנו מרגישים
לשאלתך לשיפור הסיבולת תקבע מהירות כל שהיא) שאתה יכול להתמיד בה בריצת רצף במשך 10 דקות וכל שלוש ארבע אימונים תוסיף דקה נוספת כשתגיע לנפח ריצה של 20 עד 25 דקות תעלה מהירות ושוב חזור על אותו עיקרון
לרוב האוכלסיה ריצה בקצב של בין 10 קמ"ש עד 12 קמ"ש זה קצב מצוין לפיתוח סיבולת לב ריאה ומשך של בין 30 דקות ל - 60 דקות זה אימון מצוין
זה צריך להיות היעד שלך וזו צריכה להיות המטרה שלך וזכור לאחר שהגוף מתרגל למאמץ האירובי (בין 3 ל- 6 אימונים עקביים) הכאבים אמורים להיעלם)
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'יש לך משהו שמאשר את זה?'
יש לך משהו שמאשר את זה?
27/10/2004 | 10:50
6
3
משהו עם סמכות מלבד דיבורים?
למה שאני רצתי 2000 בלי כושר (אבל ממש בלי כושר) לא קרה לי כלום.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/10/2004 | 12:30
5
4
א. דיבורים הם לפעמים עם קבלות ולמדתי את זה בקורס
ב. אני כבר למעלה מחצי שנה בפורום ולא זכור שביקשת ממישהו תימוכין
ג. מוחל על כבודי ומפנה אותך לספר "הפיסיולוגיה של המאמץ" שלשחר נייס וד"ר עמרי ענבר עמודים 290-292 ושם תגלה שאיברי הבטן מקבלים 16% מנפח הפעימה במנוחה לעומת פחות מ - 1% במאמץ
ד. לכל כלל יש יוצא מהכלל אז אולי אתה כזה
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'מוזר מאד'
מוזר מאד
27/10/2004 | 13:23
4
5
1) לימדו אותך בקורס שחוסר כושר הוא הגורם לכאבים בצד? חוץ מזה, גם אם בן אדם הוא בכושר שיא, הרי במאמץ גבוה מדי לפי הטענה הזאת גם לו צריך להיות כאבים בצד.

2) לא מזמן ביקשתי מהמנהל שלנו מאמר על כך שעבודה עם משקולות תורמת לגדילה עקב שיחרור הורמון (ולא קיבלתי, אך קראתי במקום אחר) בכל אופן, אם אתה לא זוכר\רואה זה לא אומר שאני לא.

3) איזה עוד שרירים מקבלים 1% מנפח הפעימה בזמן מאמץ, אם יש כאלה או לפחות הבא אחרי מערכת העיכול והאם גם שם יש כאבים כמו בבטן?

4) מה אתה רוצה להגיד בזה?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אם תקרא טוב כתבתי שזה אחד ממאפייני'
אם תקרא טוב כתבתי שזה אחד ממאפייני
<< ההודעה הנוכחית
27/10/2004 | 13:52
3
185
סיבולת לב ריאה
משמע כשאתה מאומן יכולת ניצול החמצן ותפוקת הלב גדלים משמעותית
אז איפוא ההבדל ?
כשאתה לא מאומן נפח הפעימה שלך הוא X וקיבולת החמצן שבתוכו נגזרת ממנו
כשאתה מאומן נפח הפעימה שלך עולה משמעותית ולפעמים עד פי שניים מכאן שגם תכולת החמצן בתוך נפח הפעימה גדל משמעותית ביחס לאחד שהוא לא מאומן
עכשיו צא וחשוב קודם 1% מנפח הפעימה שהגיע למערכת העיכול הכיל כמות נתונה של חמצן מה שגרם למערכת העיכול לפעול במסלול של המרת אנרגיה אנאירובית עם תוצר של חומצת חלב
עכשיו שאתה מאומן 1% מנפח הפעימה גדל גם כאן יחסית מה שמשנה את התמונה וגורם לאיברי הבטן לעבוד במסלול של המרת אנרגיה אירובית
סיבה נוספת היא אופן ניצול החמצן
אצל לא מאומן מספר המיטכונדריות הוא נתון שלא מאפשר את ניצול מלוא החמצן הזורם בדם
אצל מאומן מספר המיטוכונדריות גדל וגם כאן כמעט עד פי שניים מה שמאפשר ניצול חמצן גדול כמעט עד פי שניים מלא מאומן
אלה שתי הסיבות העיקריות שמבדילות אדם מאומן ולא מאומן ולכן אצל לא מאומן תופיע חומצת חלב ואצל המאומן היא תופיע בערכים נמוכים שלא יפריעו או לא יצרו תחושת כאב
גם הכליות הכליות והעור "נפגעים" וכמות הדם המגיעה להם קטנה משמעותית כל זאת על חשבון השרירים שכמעט ומכפילים את כמות הדם שהם מקבלים האיבר היחידי שלא משתנה בו כלום זה המוח ואם תשים לב שבבטן נמצאים כל חלקי מערכת העיכול והכליות תבין מדוע הכאב מתרכז בעיקר שם
ולא לא ראיתי בקשה שלך
והערה אחרונה - גם אדם מאומן שיתאמן בעצימות גבוהה מאוד מהיכולת הרגילה שלו יחוש את אותם התופעות כי כושר גופני זה יחסי ואינדיבידואלי
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אוקיי תודה'
אוקיי תודה
27/10/2004 | 14:37
5
והמשפט האחרון שלך אומר הכל
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'עידו, לטאגליינס! '
עידו, לטאגליינס!
27/10/2004 | 18:02
7
וכל הכבוד על התשובה!
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'על העור אני דווקא שמעתי ההפך.'
על העור אני דווקא שמעתי ההפך.
27/10/2004 | 20:54
5
בשיעור ביולוגיה לימדו אותנו שהכמות הדם המגיעה לעור גדלה בזמן מאמץ (מאדימים) כדי לקרר את הדם ובכך לקרר את הגוף (הטמפרטורה מחוץ לגוף בדר"כ קטנה מטמפרטורת הגוף).

דבר שני, אין שום דבר פסול מלבקש ממישהו סימוכין. קורה שאנשים מדברים שטויות וזה גם מראה על התעניינות. אני כבר ביקשתי קישורים למחקרים בעבר.

אגב, אתה מדריך מוסמך? על איזה קורס דיברת?
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'Side Stitches'
Side Stitches
26/10/2004 | 23:06
4
6
נסה לא לאכול שעתיים לפני הפעילות.

לא לשתות מים\מים קרים 30 דקות לפני הפעילות, גם שתיה מרובה במהלך הפעילות תגרום לך לכאבים בצד.

נשימה לא נכונה!, אחד הגורמים הכי גדולים שיכולים לגרום, בגלל שאויר נכלא בסרעפת אתה מתחיל להרגיש כאבים בצד.

העלת עומס מהר מידי, אתה צריך להתחיל לאט לאט ולעלות את הדופק בהדרגה.

זה בקצרה, אתה מוזמן לערוך חיפוש על הנושא בפורום "ריצה וטריאתלון", תעשה חיפוש ואל תשאל, כי זה כבר נשאל מיליון פעם.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'אני רץ בכל אימון בין שעה ל - 80 דקו'
אני רץ בכל אימון בין שעה ל - 80 דקו
27/10/2004 | 08:06
3
6
ולהלן כמה עובדות
א. אם אני לא אוכל שעתיים שלוש לפני האימון אני לא מסוגל להשלים אותו
ב. אם אני לא אשתה לפני האימון כנראה שאני יתייבש במהלכו מכמות הזיעה שאני שופך
ג. אני לא מקפיד בכלל על נשימה ונושם איך שבא לי
ההסבר הפיסיולוגי הפשוט בתגובתי מעלה
אם כי למען ההגינות חייב לציין שלארוחה שעדיין לא התעכלה כמו שצריך יש גם תרומה להופעת הכאבים אבל זה כבר לא רלוונטי
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'ניתן להימנע מכך בקלות ע"י אכילת'
ניתן להימנע מכך בקלות ע"י אכילת
27/10/2004 | 18:19
2
5
ארוחה דלה בשומן שמכילה מעט ירקות שעוזרים לזרז את העיכול. וכן, הימנעות מקפאין שמאט את תהליך העיכול.

ובלי קשר אך באותו נושא (חח איזה משפט אינפנטילי) אני חייב לציין שהאימונים האנאירוביים שלי הולכים הרבה יותר טוב על בטן חצי מלאה (שעה אחרי ארוחה גדולה, או חצי שעה אחרי ארוחה קטנה כמו סנוויץ ופרי), מאשר על בטן ריקה.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'מה?'
מה?
27/10/2004 | 21:03
1
6
ירקות עוזרים לזרז את העיכול?
קפאין מאט את תהליך העיכול?

הדבר היחיד שרשמת נכון זה ששומן מאט את העיכול.
חדרי כושר >>
לצפיה ב-'נתקלתי במאמר בנושא'
נתקלתי במאמר בנושא
27/10/2004 | 21:19
8
שציין שקפאין מאט עיכול וירקות מזרזים עיכול, אם כי זה מאמר בו נתקלתי באינטרנט, מה שמערער את אמינותו.
חדרי כושר >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ