תרגילי כוח אן אירובי

Idanv77

New member
תרגילי כוח אן אירובי

שלום,
אני מתאמן על בסיס קבוע: פעמיים-שלוש בשבוע אני מתאמן כשעה וחצי-שעתיים אימון משולב אירובי (מכשיר ריצה, אופני כושר) + אימון כוח (מולטי טריינר), וביתר הימים אני רץ כעשרים דקות, ללא אימון כוח.

רציתי לשאול האם באימונים הארוכים יהיה אפקטיבי יותר כדאי להתרכז רק בנושא אחד, כלומר אירובי או אימון כוח, או שכדאי להמשיך בשילוב?

המטרה היא להפחית משקל ולשמור על כושר סביר.
תודה

The Pinky P

New member
אפשר בהחלט לשנות לטובה את ה"תכנית" הנוכחית.

המטרה העיקרית היא להוריד במשקל ומכאן שכל פעילות גופנית שגוררת הוצאה קלורית מכובדת היא טובה ומועילה.

אממה? אימון ארוך מדי/ חיבור אימונים פוגעים באפקטיביות שלו/הם
ועלולים גם לגרום לפציעות.

שים לב שאצלך יש אימונים ארוכים מדי ואימונים קצרים מדי.
בהנחה שאימון אירובי צריך לערוך משהו סביב ה - 45 דקות
ואימון כוח סביב ה - שעה.
אצלך יש אימוני ריצה קצרצרים של 20 דקות (שזה בסדר בפני עצמו בשביל להוסיף עוד גרעון קלורי אבל אפשר להתייעל)
ואימונים מחוברים של שעתיים....

אני מציע שתפריד את האימונים שלך לאימוני כוח ואימוני אירובי, תוריד את כמות האימונים אך תעלה את העצימות ( בעיקר של האירובי)
ככה שאימון אירובי יהיה סביב ה - 45 דקות
ואימון כוח סביב השעה.

נ.ב - הייתי שוקל להכניס גם אימון משולב (לא מחובר, כלומר כוח ואז אירובי אלא
אימון פונקציונאלי שמשלב כוח ואירובי)

Idanv77

New member
תודה רבה, תוכל לתת דוגמא לאימון משולב?

וגם, בנושא אימון אירובי - האם מומלץ לשלב ריצה + אופני כושר או שכדאי להתמקד במכשיר אחד?
&nbsp

The Pinky P

New member
תשובה -

אי אפשר לבנות לך אימון ככה דרך האינטרנט כשאני לא יודע עליך כלום ושום דבר,
זו מלאכתם של מאמני כושר ואנשי מקצוע.
אני רק יכול להגיד בגדול מה הכיוון הכללי, מעבר לכך תצטרך להעיזר באיש מקצוע, במידה ולך אין את הידע המספק בשביל לבנות לעצמך תכנית.

בקשר לשילוב של ריצה ואופני כושר -
בגדול זה לא מומלץ אבל בהחלט סביל במקרה של המטרות שלך.
לרוב, מתאמנים "מגוונים" שכאלו פשוט לא מחזיקים את כל האימון שלהם על מסילת הריצה ועוברים למכשיר האליפטיקל/אופניים כי זה יותר קל.
האפקטיביות של האימון יכולה רק להיפגע מכך (הפסקה בין לבין, אי שמירה על דופק גבוהה כתוצאה מכך,מנוחה וכו כו...)
ויתרון לשילוב שכזה אין.

בתור רוכב אופניים (רכיבה אמיתית, לא על אופני כושר), אני יכול להגיד בוודאות שרובם ככולם של רוכבי הספינינג עובדים על התנגדות נמוכה מאוד על לאפסית ולכן יכולים להחזיק אימון של 45 דקות על סל''ד מאוד גבוה (כלומר - נראה כאילו הם מפדלים כמו מטורפים אך הפידול מתבצע על התנגדות מינימלית ולכן האימון לא כל כך אפקטיבי)

אני מציע שבכל אימון תשאר על מכשיר אחד ועוד יותר מציע לך לצאת לרוץ ריצה אמיתית ולצאת לרכוב רכיבה אמיתית, האפקטיביות הספורט "אמיתי" היא הרבה יותר גדולה.

Idanv77

New member
אוקי

אני משתדל לצאת לריצה בחוץ פעם בשבוע (כ-45 דקות), אם מזג האוויר מאפשר. בקיץ יצאתי יותר... באימון אופני כושר אני נשאר 90% מהזמן על התנגדות בינונית-גבוהה.
&nbsp
תודה על הטיפים, אנסה ליישם.

למעלה