הזמן שלוקח להשיג תוצאות בין אימון של פעמיים בשבוע לבין

תומאס

New member
הזמן שלוקח להשיג תוצאות בין אימון של פעמיים בשבוע לבין

אימון של ארבע פעמים בשבוע - הוא בדיוק פי 2?
או שיש עוד פרמטרים משמעותיים שמשפיעים על התהליך?

MidNight Flame

New member
אימון של פעמיים בשבוע הוא לא מספיק

ולא, השיפור ממש לא עומד ביחס ישר ביחס למספר הפעמים שמתאמן מתאמן.
ארבע פעמים בשבוע לא בהכרח יניב הרבה יותר שיפור ביחס לפעמיים.

תומאס

New member
אם ארבע פעמים לא בהכרח יניב יותר שיפור מפעמיים, אז מה כן?

billc

New member
אתה שואל שאלה שאתה חושב שהתשובה עליה קצרה

ומהירה.
שאלת שאלה כללית שלא ממש אומרת כלום, והבן אדם ענה לך תשובה כללית

זה כמו לשאול אדם שנמצא בניו זילנד הם מגיעים לרחוב ספציפי בישראל.

אם אתה באמת רוצה לדעת איך לשפר דברים, תתחיל לחקור ולקרא דברים לעומק ולא לחפש איזה סיסמא תעשה ככה ותהיה ככה

MidNight Flame

New member
אימון יעיל הוא קודם כל בהתאם למטרה.

ברמה כללית?
אימון יעיל לרוב יהיה 3-4 אימונים שבועיים עם תזונה מותאמת למטרה והתאוששות נכונה שכוללת מרווחים נכונים בין האימונים, שינה מספקת וכו'.
כל תוכנית טובה תכלול את תרגילי הבסיס בעיקרה וסביבם יבנה השאר.

זו התורה על הקצה של הקצה של המזלג.

תומאס

New member
תודה על התשובה, אבל אני יודע כבר את כל זה.

דווקא בגלל שאני יודע שעדיף להתאמן 4 פעמים בשבוע, שאלתי את השאלה (שאם אני מתאמן פעמיים בשבוע אז אני מגיע לתוצאות בחצי מהזמן שהייתי מגיע לו הייתי מתאמן ארבע פעמים בשבוע).
הרי אם הייתי יכול להתאמן ארבע פעמים בשבוע, אז בכלל לא הייתי שואל את השאלה....

billc

New member
שום דבר בגוף ודברים שקורים לו הם לינארים

כמו שהורדת משקל לא תמיד תהיה בקו ישר, גם פיתוח כוח ושרירים לא יהיה באותו קצב שבועי, יהיה לך תקופות שהדברים יזרמו מהר והגוף יגיב טוב ויהיו תקופות שתהיה באותו מצב ואולי אף תתחלש מה שנקרא פלאטו, ורק אחרי תקופה מסויימת תשבור את זה ותתקדם.

יותר מזה, אומרים שאם אתה נמצא בתחילת דרכך אתה מתקדם מהר, אם אתה בשלב מתקדם אתה יכול להשאר באותו כוח תקופה ארוכה. אחרת בני אדם יכלו להרים טרקטורים

בקשר ל4 פעמים בשבוע, אומרים שהדבר הכי חשוב זה להתמיד במשהו מסוים כידי לראות תוצאות, ולא לשנות כל שני וחמישי תוכנית, אם אתה חושב שאתה יכול להתאמן 4 פעמים בשבוע (באופן חזק) אז תעשה את זה. תזכור דבר אחד שחלק מהאנשים יורדים למשל ל3 פעמיים בשבוע, כי הם קצת יותר מבוגרים ורוצים להבטיח שהגוף יתאושש וגם כידי אולי לעשות עוד פעיליות שמצריכות מאמץ פיזי, ויכולים לפגוע במנוחה,

אני אישית ירדתי ל3 פעמים בשבוע, כי חשוב לטפס פעמיים בשבוע וזה יוצא שיש לי לפחות 2 ימי מנוחה מלאים בשבוע. הכוח והשרירים מתפתחים בתקופת המנוחה וזה הזמן הכי חשוב והכי חשוב לתת את זה לגוף

תומאס

New member
המון תודה על ההסבר המעמיק! עכשיו זה יותר ברור לי.

השאלה שלי נבעה מזה, שאני שוקל להשתמש בשירותיו של מאמן כושר אישי,
אבל מבחינה כלכלית אני לא יכול להרשות לעצמי יותר מפעמיים בשבוע.
ולכן חשבתי (בטעות) שאם לדוגמא השגת היעדים שלי תיקח שנה באימון של 4 פעמים בשבוע, אז באימון של פעמיים בשבוע היא תיקח שנתיים.
אבל אני מבין עכשיו שזו חשיבה לא נכונה.

למעלה