מתחיל להתאמן..

מתחיל להתאמן..

אני בן 37 , גובה 1.71, מתאמן מתחיל בעל כושר גופני נמוך, יש לי כרס קטנה, בעוד שאר חלקי הגוף שלי רזים.
אני רוצה להתאמן כדי לפתח סיבולת לב ריאה ולהוריד את הבטן. איך אני צריך להתחיל להתאמן?

שאלה שמעניינת אותי: אימון אירובי - בתחילת האימון או בסופו?

MidNight Flame

New member
התחלת אימונים (כמו שאני רואה את זה)

שתי דרכים -
1) למידה עצמית, קריאה על תזונה ממקורות מהימנים, כמה ספרי בסיס של אימוני כוח והרבה תרגול.
2) תזונאי + מאמן אמין, פה הבעיה זה למצוא שניים כאלה וזה כמובן עולה כסף.

אירובי לרוב עדיף בסוף.

תודה על התגובה המהירה...

למה עדיף אירובי בסוף האימון?

כבר תקופה שאני קורא על תזונה ומנסה לסגל לעצמי אכילה מסודרת לפי זמנים.
אני עובד לפי הרעיון של 6 ארוחות קטנות במהלך היום, שזה אומר ארוחה כל שלוש שעות, כוס מים לפני הארוחה וכוס מים אחריה.

אני אתחיל לקרא על אימוני כח ואימוני אירובי, תודה.
אפשר גם לשלב ביניהם בהמשך?

billc

New member
אומרים שללכת על מה שחשוב לך יותר

אם חשוב לך להיות בכושר מעולה ופחות חשוב לך לתת הכל באימון השרירים אז עדיף להתחיל בארובי, אם חשוב לך לתת את המקס באימוני כוח ורק לעשות קצת ארובי לשרוף קלוריות , אז עדיף להתחיל באימוני כוח

יש כאלה שגורסים, שאם אתה מתחיל באימוני כוח אז קל להרים את הדופק שלך באימון ארובי לאחר מכן ואתה לא צריך להתאמץ יותר מידי בארובי על מנת לשרוף קלוריות.

בקשר ל6 ארוחות קטנות, המחקרים כל הזמן משתנים,
אם אני לא טועה זה התחיל בתאוריה שאדם לא יכול לעקל כמות גדולה של חלבון אז כדאי לחלק את זה כמה שיותר ארוחות, בהמשך טענו שאם אתה אוכל כל הזמן מערכת העיקול עובדת כל הזמן , ואם זה כך, אז אתה שורף קלוריות יותר,

יש תאוריות הפוכות כרגע, נתחיל בזה שאומרים שהגוף יכול לעקל הרבה יותר חלבון מאשר טענו בעבר, והרבה ארוחות ביום זה לא טוב, כי מערכת העיקול לא נחה וזה יכול דווקא לעשות נזק מבחינת בריאות, יש אפילו תאוריות שאומרים שכדאי לצמצם את זמן האכילה ביום לכמה שעות (נניח 8 שעות אכילה, ו16 שעות צום מפחמימות/סוכרים) זה יותר בריא לגוף ויותר יעיל (זה התאוריה כרגע לפחות)

בכל מקרה בגלל שמסתבר שאתה רק מתחיל ויחסית לא בכושר בכלל, כמעט כל דבר יעבוד לך באימון, ויהיה לך קל לשרוף קלוריות בקלות, בהמשך שתכנס לכושר, תצטרך להתאמץ יותר, ואולי אפילו באמת להתחיל באימוני כוח רק כידי שהארובי יהיה יותר יעיל מבחינת שריפת קלוריות)

תודה על התגובה...אתם עוזרים לי פה מאוד

billc

New member
צריך לציין שהוא המומחה, אני רק אחד שמתאמן

billc

New member
בקשר לכרס הקטנה

אמרת שהגוף שלך רזה מאוד, אבל יש לך כרס קטנה, אז אם נקח את המילה שלך

אני הייתי הולך בכיוון אחר לגמרי, הייתי מנסה לפתח שרירים בכל הגוף וזה אומר לעלות גם במשקל, ורק אחר כך מנסה להוריד שומן בגוף וזה היה גם מוריד לך את הכרס.

הכי חשוב לדעתי שכפיפות בטן או כל ספורט אחר שקשור לבטן לא הדרך היעילה ביותר להוריד את השומן בבטן, היא הדרך הגרועה ביותר לעשות את זה. כי אין קשר בין שרירים במקום מסויים בגוף לשומן באותו איזור. אז אל תהיה כמו אותם אנשים שרואים במכון הכושר שיש להם כרס או שומן באיזור הבטן, ומשקיעים חצי שעה בכפיפות בטן, שרירי בטן חשובים להרבה דברים , שריפת שומן יעילה בבטן הם לא.

מעניין....

בקשר להורדת הכרס, אני קראתי על סברה שגורסת שיותר נכון להוריד את הכרס בבטן לפני שמפתחים מסה של שרירים. ועושים זאת ע"י שילוב של אימוני כח ואירובי. כשאימוני הכח הם בתחילת האימון והאירובי בסופו?

אני מודע לעניין של אימוני הבטן שהזכרת, ואני רוצה לפעול כך. אני חושב שהשקעה בכפיפות בטן היא לא יעילה ואפשר להוריד שומן מאזור הבטן דרך תרגילים שלא קשורים ישירות לבטן עצמה.

billc

New member
אני בהנחה שהגוף שלך סופר רזה

אין לך כמעט שרירים, ורק יש לך כרס קטנה,

אם היה לך קצת שרירים והיית קצת מלא, אז הייתי הולך על הורדת שומן בגוף ואחר כך מתרכז בעליית כוח

שוב זה התאוריה שלי, אם מומחה אמר לך אחרת, תשמע בקולו.

billc

New member
הסיבה

מבחינת תאורתית, אתה יכול להוריד את הכרס, גם עם מעט מאוד שרירים, הבעיה שתראה כמו ניצול שואה שזה יקרה.

אם תפתח אפילו מעט שרירים ואז תלך להוריד את השומן בגוף, תראה הרבה יותר נורמלי.

כן, אני מבין....

אז מה שכדאי לעשות זה:
לשלב בין אימוני כוח לאירובי, כאשר אימוני הכח יבואו בתחילת האימון ובסופו האירובי?

תגובה יותר נכונה....

הגוף שלי לא סופר רזה, אלא יש לי מבנה גוף רזה.

אני מתלבט אם כדאי לי לשלב בין אימוני כוח לאירובי, כאשר אימוני הכח יבואו בתחילת האימון ובסופו האירובי?

billc

New member
זה דברים לא קריטים, אתה מתחיל אז הכל יעבוד

חשוב תזונה, חשוב מנוחה , חשוב תוכנית אימונים, חשוב אסטרטגיה

תתחיל לקרא ולחקור לבד, נתתי קצת דעות כידי לכוון, תמשיך לבד ושתגיע לידע מסוים
אתה יכול להיות יותר ספציפי בבקשת מידע, כרגע אתה חושב שאתה מבקש מעט מידע, אבל אנשים שיודעים הרבה ,לא יכולים להיות רצינים, ולומר לך משפט אחד או אפילו כמה כידי להסביר.

יש מאמרים גם באתר הזה, תתחיל לקרא..

The Pinky P

New member
אתה לא בשלב של להתלבט בין סוג האימונים...

והסוגיה הזאת היא לא הכי חשובה בטווח הארוך של המטרה שלך...

בגלל שאתה בעל כושר גופני נמוך ובגלל שהגוף שלך לא רגיל לפעילות גופנית
קבועה -
קודם כל תתחיל להפעיל את הגוף שלך בהדרגה ולא באופן נקודתי!
לא רק משקולות או רק אירובי, כושר גופני מורכב מ - 10 מרכיבים שונים,
כוח או סיבולת לב ריאה הם רק שניים מהם.

אחרי תקופה של פעילות כללית שכזו, (כמה חודשים)
ואחרי שהגוף שלך נכנס לכושר כללי ברמה סבירה -
תוכל לשקול להתמקד באספקט כזה או אחר באימונים שאתה רוצה לעשות.

כמו כן - לא תוכל להפטר מהכרס ולפתח שרירים בו זמנית, בטווח הארוך.
הגוף שלנו לא יכול לפתח מאסת שריר במצב בו אנחנו מכניסים פחות אנרגיה ממה
שאנחנו מוציאים .( ובשביל להפטר מהרכס,כלומר להוריד אחוזי שומן - צריך להיות במצב בו אתה מכניס פחות אנרגיה ממה שאתה מוציא)

זו דעתי בכל אופן.

היי...

כשאתה אומר להכניס פחות אנרגיה, אתה מתכוון להיות במצב של מאזן קלורי שלילי?

ובשלב הראשון אני לא רוצה לפתח שרירים אלא להכנס לכושר ולהוריד את הכרס.

The Pinky P

New member
כן, בהחלט...

כל עוד לא תהיה במאזן קלורי שלילי - לא תוריד באחוזי שומן,גם אם תתאמן
10 שעות ביום.

"להכנס לכושר" זה אומר לשפר את הדברים הבאים:
מהירות
זריזות
כוח
כוח מתפרץ
גמישות
סבולת שרירית
סבולת לב-ריאה
שיווי משקל
קואורדינציה
דיוק בתנועה

כך שלהגיד "רוצה להכנס לכושר" זו אימרה כללית מאוד...
אם אתה מתכוון לכך שאתה רוצה להוריד באחוזי שומן ותוך כדי גם לשפר
את סיבולת הלב ריאה שלך -
אתה צריך להתבסס על תזונה מתאימה המלווה בפעילות ספורטיבית אירובית.
פעילות שכזו יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון סוגי אימונים, שונים ומשונים -
כאן אתה צריך לבדוק למה אתה יותר מתחבר ועם מה נראה לך שתוכל להתמיד.

JackHarper

New member
לא ראיתי שכתבו לך את זה כבר, אז just in case...

אין כזה דבר להוריד את הבטן או לרזות בחלק מסויים בגוף, זה תלוי בפיזור השומן בגוף שלך ואצל כל אחד זה קצת שונה.
&nbsp
לרוב יש תפיסה כזאת שאפשר להוריד את הכרס ע"י אינסוף תרגילי בטן, זה כמובן לא נכון.
היא אומנם תהיה קשיחה יותר, אבל מתחת לרקמת השומן...כרס.
&nbsp
והדרך היחידה לרזות היא כמובן להיות בגרעון קלורי, אין פה קסמים.

למעלה