מבקש יעוץ או המלצה בבחירת כמה תרגילים

CHINUP

New member
מבקש יעוץ או המלצה בבחירת כמה תרגילים

אני בן 43 שמתאמן בבית פעמיים-שלוש
עם זוג DUMBBELL ו- BARBELL
וכמה פלטות קטנות ..40 קילו סה"כ. אני רוצה לדעת האם התרגילים שאותם אני מבצע מומלצים לשם אימון גב, רגליים,חזה,כתפיים,וידיים
והם: BARBELL LUNGE , SQUAT
ONE-ARM DUMBBELL ROW ,PUSH-UPS ,MILITARY PRESS CHIN-UP HAMMER CURLS חשבתי להוסיף גם Stiff Leg Barbell Good Morning לגב תחתון אבל אני חושש מעומס מיותר בגב התחתון
מה מומלץ ומה לא , מה כן וכדי לשם אימון בסיסי בבית עם אותם עזרים
השמח לתשובה , תודה

MidNight Flame

New member
קודם כל הבחירת תרגילים שלך מצויינת

גם הסטיף לגד דדליפט / גוד מורנינג (אין צורך בשניהם יחד) הם תרגילים מצויינים.
הכל פונקציה של מינון ואיך נראית התוכנית וכמובן השלב בו אתה נמצא באימונים ולכן קצת קשה לענות על השאלה שלך.

CHINUP

New member
ראשית כול תודה ! שיניתי במקצת את התוכנית

אחרי שבפורום אחר (פורום חדרי כושר של מכון וינגייט) יעצו לי על כמה שינויים , תרגילי
הסטיף לגד דדליפט והגוד מורנינג
אלו הם תרגילים היוצרים עומס מיותר על הגב ולכן עליי ללכת על single leg deadlift
לחיזוק המסטרינג במקום ה Lunge ולהוסיף לגב BRID-DOG לזוקפי הגב ועוד כמה תרגילים טובים כמו back extensions גלגול אגן לאחור בשכיבה
אני שוקל בקרוב להגמיש ולהתאמן על המסטרינג ועל הטכניקה בביצוע דדליפט כי על פי הבנתי זהו התרגיל הטוב ביותר בביצוע נכון לצד סקאוט
תודה מקרב ליבי על התייחסותך
&nbsp

MidNight Flame

New member
אני אהיה בוטה ואומר שנתנו לך תשובה של...

אנשים חלשים (ואפופי פחדים).
עומס מיותר? עומס הוא לא מילה מגונה, כל עוד זה מבוצע בהדרגה ובטכניקה נכונה התרגילים באלו נהדרים. אין שום סיבה ללכת על כוריאוגרפיה ולוליינות כדי לייצר תוצאה.
יותר מזה, אני מוכן להתערב שאם תשאל תגלה שאף אחד מהם לא מבצע סקווט כמו שצריך, שמי שכן מבצע מעולם לא עבר את ה100 ק"ג סקווט ומעולם לא הגיע אפילו ל150 ק"ג דדליפט (הישגים סבירים לכל מתאמן).

דדליפט הוא בהחלט הבחירה הטובה ביותר, זה לא סותר את היתרונות של הסטיף והגוד-מורנינג כתרגילי חימום ומתיחה נהדרים וגיוון מצויין לתוכנית (דדליפט הוא תרגיל שהייתי ממליץ עליו בתדירות של פעם בשבוע מאחר והמשקלים אותם מרימים בהם אדירים ביחס לסטיף ולגוד מורנינג שבהכרח יהיו עם משקלים קלים באופן יחסי).

CHINUP

New member
תודה מקרב ליבי , ואני חושב כמוך עובדה שאני עושה ...

סקאוט עמוק (לא עמוק מידי) ואני מרגיש את גם את המסטרינג שנמתח
אני בהחלט מצדיע לך ולפורום על העזרה והתועלת שלכם , ישר כוח!

למעלה