שירשור שירי יום הזיכרון

kromus

New member
שירשור שירי יום הזיכרון

שלום לכולם, לכבוד יום הזיכרון שמגיע אוטוטו חשבתי לפתוח שירשור של שירי יום הזיכרון. אני אפתח: יהודה פוליקר - יורם (קיים גם בביצוע לא רע של גידי גוב) מיטל טרבלסי - רב חובל חוה אלברשטיין - החול יזכור שושנה דמארי - הרעות עפרה חזה - לאורך הים אהוד מנור - אחי הצעיר יהודה גידי גוב - הנסיך הקטן (דני ליטני גם ביצע) דני רובס ואופירה יוספי - מכתב קטן (גם בביצוע של להקת קול הזמן) האחים והאחיות - כמו בלדה (נכתב על ידי נתן יונתן לכבוד בנו ליאור שנפל) דבורה דותן ועליזה רוזן - בתי את בוכה או צוחקת (חוה אלברשטיין גם ביצעה) יהורם גאון - המלחמה האחרונה אריק אינשטיין - שיר אחרי מלחמה (לשם טוב לוי יש ביצוע יפהפייה) אריק לביא - הסלע האדום נעמי שמר - אנחנו שנינו מאותו הכפר (אריק סיני גם ביצע) בועז שרעבי - כשתבוא דמעות של מלאכים (ביצעו איזה מאה אמנים שונים) להקת חיל חינוך - חורף 73 גידי גוב - מסע אלונקות (האמת שזה של ששת מ1977 אבל לא נורא) דיוויד ברוזה - הנסיך הגדול (שיר מדהים מדהים וגם של יהונתן גפן הגבעטרון - ההר הירוק (קיימים עוד כמה ביצועים) הדג נחש - זה לא אני (מומלץ בחום למי שלא מכיר) פסקול הלהקה - הייתי נער חוה אלברשטיין - רקמה אנושית יהודה פוליקר - פרח אריק אינשטיין - זה פתאום נפל עליה יהורם גאון - בלדה לחובש רבקה זוהר - מה אברך (גם להקת חיל הים וגם ביצוע מדהים מהפסקול של צומת ווולקן) להקת פיקוד מרכז - גבעת התחמושת מאיר אריאל - שיר תת מודע זמני מוקי - שיר מלחמה (קצת פחות בסגנון אבל תופס) נורית גלרון - כי האדם עץ השדה (ביצוע גם של שלום חנוך) נורית גלרון - עצוב למות באמצע התמוז מתי כספי וריקי גל - מקום לדאגה אחינועם ניני - ניגע אל החלום (המקור של שלום חנוך אבל זה מדהים) שלמה ארצי - האיש ההוא שלמה יידוב - שיר בין ערביים (לא הכי קשור ליום הזיכרון אבל מתאים ברוח) שלמה יידוב - ימים לבנים (כנ"ל) יש פה שירים יותר קשורים ופחות קשורים אבל כולם יפים

D o r o t h y

New member
השיר שהכי הכי עושה לי את זה

הוא "אל מלא רחמים" שירו של יהודה עמיחי, בפי שלמה גרוניך.

trilliane

Well-known member
מנהל
הפתעת אותי - לא ידעתי שהוא שר את זה

(וכל אלבומי גרוניך אצלי על המדף...) היכן ניתן למצוא את הביצוע הנ"ל?

D o r o t h y

New member
באמת?

הפתעת אותי חזרה למיטב ידיעתי מופיע בכמה דיסקים, בינהם "בטרם" (משיריו המולחנים של יהודה עמיחי)

trilliane

Well-known member
מנהל
זה כנראה לא מופיע באחד הדיסקים שלו

אלא בדיסקים של אוספים או הופעות מיוחדות וכו' ואז זה יכול להסביר את העובדה שאני לא מכירה את הביצוע (את הדיסק "בטרם" למשל אני לא מכירה בכלל).

שקדי

New member
טעות ברשותך

השיר נכתב ע''י יאיר רוזנבלום לזכר נופלי קיבוץ בית השיטה במלחמת יוה''כ ואין כמוהו לטעמי שיר ליום הזיכרון

האגס 1

New member
זהו, שלא

זהו פיוט שנכתב ע"י ר' אמנון ממגנצא והוכנס לסידורי התפילה של יום-כיפור של עדות אשכנז, ולאחר מכן גם של הספרדים. מן הסתם יש לו כמה וכמה לחנים. רוזנבלום אכן גם הלחין אותו, ואת הלחן הוא הקדיש לזכר חברי קיבוץ בית-השיטה שנפלו במלחמת יום-כיפור, אך הפיוט עצמו נכתב כמה מאות שנים לפני שנקבע יום הזיכרון לחללי צה"ל.

שקדי

New member
ואף על פי כן.......

הביצוע המוכר והמצמרר לרוב ביתא ישראל כולל חילונים ודתיים כאחד כפי שהושר בעין הנצי''ב לפני כחודש בנוכחות כמה מכותבינו שנכחו בארוע הוא הביצוע המרטיט של חנוך ללחנו של רוזנבלום וכל זה בלי לסתור אף מילה ממילותיך........

trilliane

Well-known member
מנהל
ואני מסכימה עם כל מה שנאמר

ביצוע נהדר, מצמרר וכו', אבל גם אצלי הוא מתקשר אך ורק ליום הכיפורים (ואני אפילו נוהגת להאזין לו במיוחד בכל ערב יום כיפור אם לא יצא לי לשמוע אותו ברדיו. לו, ול"סתו יהודי" כמובן
).

מוגג

New member
הפיוט נכתב על ידי הקליר.

מי קבע ששיר של יום הזכרון צריך להיכתב ליום הזכרון?

D a p h n e

New member
אלו שדיברו אליי הכי הרבה עד היום

חורף 73 אנחנו מאותו הכפר בן יפה נולד יש פרחים ועוד..

D o r o t h y

New member
LOL גמותי זה מבלבל

אני מסתכלת ולא מבינה מה זה ולמה אני לא רואה את השם שלי מודגש... מצחיק

lexigali

New member
דודו, יותר מכולם.

אח"כ אולי "הרעות", אבל רק בביצוע הצ'יזבטרון.

למעלה