שיר השרשורים אשר לפורום

מוגג

New member
עגל פז עשוי בחרט../images/Emo80.gif../images/Emo119.gif

על האדמה ניצב... עגל הזהב/ אהוד בנאי יציאת מצרים/ אתי אנקרי וכמובן: מהר סיני ירד משה רבנו וכל העם לעגל מתפלל אני דורש הסבר אמר מושנו וכל העם התחיל להשתעל,... את הלוחות הברית מיד שבר, בין כה לא היה לו מה לומר... ומכיוון שבדני"ס עסקינן, אז יש לו שיר "תן לה כתף" המספר את סיפור אהבתם של בועז ורות, ומכיוון שלא הכנסתם את ספרי כתובים, כתבתי זאת כאן. ואפרופופוקלעיפס, כתובים, כתבתם כאילו לאיוב אין לחנים, אז דעו לכם שרבים מביטויינו לקוחים משם למשל "בני רשף יגביהו עוף" וכן על השיר על היובלים וההראלים מצוטט ומשוטט בספר "עוד זה מדבר וזה בא" עדכאן בינתיים.

התמ-ים

New member
לא משה הלל,

אלא שמשון טווילי

התמ-ים

New member
אחרי הגילוי של פלפל,

ניתן להוסיף את שירו של צביקה פיק, למילותיו של נתן יונתן ... "שמע ישראל"

מוגג

New member
לולא חרשתם בעגלתי...../images/Emo119.gif

... לא מצאתם חידתי. שון שון שון שמשון, לא הסתפר אף´פם בחייו... בביצוע של השמשון המקומי שנטש את הסינטיסייזר לטובת הסיטיטאוור...

כמעט אבל לדעתי נחשב

שועליו של שמשון. ארבעה ארבעה על הגיפ הדוהר.. נכון שאלו שועלים אחרים אבל המקור רבותי המקור.

מוגג

New member
ככה? את רציתותי?../images/Emo125.gif../images/Emo119.gif

היום/הלילה בשובי ממפגש הפורום של הדודה האזנתי לאריאל *טרנספר* זילבר ולפתע נזכרתי כי בגרסה המופיעה בתקליטו הראשון, בשיר "ככה את רצית אותי" מתוך הופעה של להקת תמוז, בסוף השיר מתחיל לפתע אריאל לזמר, על רקע הקרשנדו של הגיטרות והתופים, i saw the light in the night when i came to DELIYLA או משהו כזה, שזהו כמובן ציטוט משירו הידוע של (אני תמיד שוכח מי..) תום ג´ונס (או שמא היה זה פולאנקה? או ניל סדקה?) שמצוטט גם בסרט הפולחן של ימי העצמאות "חסמבה וילדי ההפקר" כדובי גל בתפקיד שנוזל מצטרף לאחד משובי בשיר על "דליילה". זה היה ניסיון כושל לכתוב משפט בסגנון רון קדמון מיברג... אביכם המחילה.

דוד מלך ישראל../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

נדמה לי שהוא בספר שמואל אז דוד מלך ישראל במנגינה המוכרת וגם במנגינה הלא מוכרת (דוד, דוד מלך, דוד, דוד מלך, דוד מלך ישראל, חי וקיים), גוליית של להקת כוורת, ודוד יפה עיניים הוא רואה בשושנים, כינור דוד של שימי תבורי וזהו

מוגג

New member
דוד הרועה בשושנים

הנה מצורף קישור למאמר של דן אלמגור. הנוסח המלא נמצא כנראה בעלון למורים למקרא (כך נקרא התנ"ך היום)...

מוגג

New member
ולסיום פרק זה../images/Emo119.gif

מתוך קינת דוד "שיר על רעי" - תבוא קללה על ראש ההר.. על מות רעי הטוב... ובקישור המצורף קודם יש להפוך את הקידוד לויזואל כדי לראות את הכתוב.

מוגג

New member
הנה תמו יום קרבוערבו והמלך../images/Emo47.gif../images/Emo119.gif

נפל על חרבו... "שאול ודוד" של אהוד בנאי אמרתם כבר? וגם אם אמרתם אז למה לי להתחשב? הרי גם אתם לא קוראים ומעירים הערות שכבר הוערו.... ואם שאול, אז מה עם יונתן בנו של שאול? מופיע גם בשירה של רחל: "ועליך למות יונתן? ... מה עגום נתיב האדם בעולם הזועם! על כולנו במחיר החיים לשלם את מעט הדבש הטעום." וגם אצל יונה וולך בלחנים שונים "אני רץ על הגשר והילדים אחריי יונתן, יונתן הם קוראים קצת דם רק קצת דם לקינוח לקינוח הדבש" עם כל הדבש והנחש והאשה...

אתנה33

New member
ומה יש לנו פה?

1. דוד ויונתן / יונתן גפן "דוד ויונתן היו ביחד בחיים ובמותם כמו השמן והרזה" 2. ספני המלך שלמה / אלתרמן " כן היה זה חבר אז מאין כמוהו ימאים היו הללו איש ואיש" 3. שלמה ושלמי "בהיכליו יושב שלמה אוי ליומי אוי ללילי כול איש יודע מה שלומו אך אין איש יודע מה שלומי" 4. וחרב אין ביד דוד "ויחזק דוד מן הפלישתי בקלע ובאבן" 5. אוריה " ויאמר אליו דוד לביתך לך אוריה / ויצא אוריה מבית המלך בדממה / אך בשער הוא נותר אל ביתו הוא לא הלך בלילה / גם את פני בת שבע לא ראה / איך לא יראה את פני אשתו מה חולף במחשבתו של אוריה" 6. דוד מלך ישראל.......... 8. ג´ינג´י / מרים ילן שקטליס " ומתחת לכתר יורדים תלתליו / אדומים תלתליו של המלך דוד / אדומים תלתליו וכולו אדמוני" 9. למה צחקה מיכל / חיים חפר "למה צחקה מיכל למה צחקה מיכל לדוד" 10. אבשלום " אבשלום בני אבשלום מי יתן מותי תחתיך היום" 11. מת אב ומת אלול / נתן יונתן " אל מערת דוד השונמית תצמיד את ירכיה הקרות" ........"חטאת דוד באוריה כבשת הרש ויונתן ויערת הדבש"

ברוך גדעון בן עם עני

אשר הכה במדייני הכה ולא חדל.. שיר מקסים של נעמי שמר שרה נחמה(הלנה ) הנדל ז"ל

למעלה