שיר השרשורים אשר לפורום

שיר השרשורים אשר לפורום

הפורום יוצא במבצע חדש: שרשור שירי תנך. למרות שאין מוקדם ומאוחר בתנך- נשתדל לשמור על סדר מסויים כדי שלא יהיה תוהו ובוהו מחדש. לפיכך יהיו שישה שרשורי משנה: 1. בראשית- בריאת העולם & The Mamas and the Papas.. 2. שמות, ויקרא, במדבר, דברים- לטיול יצאנו (משה לוקח את בני ישראל למדבר). 3. יהושוע, שופטים- בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה. 4. שמואל א+ב-
. 5. מלכים א+ב- המפץ הגדול: הממלכה מתפלגת. 6. נביאים ותרי עשר- אלוהים משסה את הנביאים בבני ישראל אך לשווא. את ספרי כתובים השארנו מחוץ לרשימה בשלב זה: לחלקם אין שירים בכלל (איוב? דברי הימים ב´?) וחלקם מולחנים מההתחלה לסוף ולהיפך וראויים לשרשור נפרד (שיר השירים, תהילים). מי שלא זוכר כל כך מה לשרשר למה (בנות צלופחד- באיזה ספר הן? אריק שרון זה מלכים א´ או ב´?) שיכתוב לא משורשר, ו-ST שהיא המומחית לענייני סדר ונקיון בפורום בכלל ובתנך בפרט תשרשר לאן שצריך.
: לא לכתוב יוּדה יוּדה או יש לי חבר שקוראים לו בנימין בתואנה שהם משנים עשר השבטים, לא לכתוב יונתן הקטן רץ בבוקר אל הגן (המלה גן מופיעה בתנך) וכו´; כי זה רק יוריד לכם נקודות וחבל..

נח - מתי כספי

היה גם נח של שם טוב לוי. יש שיר של אריק איינשטיין על אברהם ושרה (אבריימל מתי יהיה לנו בן?).

מוגג

New member
הנה גברת../images/Emo109.gif

להתראות במבול הבא/ או בבית של שלי מה שיבוא קודם

ganeden93

New member
שירי בראשית

אפילו מטאטא יורה (בביצוע אברמלה מור -"אברם אבינו צוחק ומחייך")

התמ-ים

New member
אריק איינשטיין

הגר (קומי קומי, הגר הגר, ולכי לך אל המדבר ...) אברהם ושרה יהורם גאון עם בן פורת יוסף ... יבורך ברכות שמים, בן פורת יוסף

התמ-ים

New member
ועוד אריק איינשטיין

היא תבוא ... אם כיסה ענן גבוה, את השמש הטובה, אז אחלום על נח בתיבה ...

גבוהה מעל למגדלים היונה פורשת ../images/Emo118.gif

כנף.. נתנאלה..מתי כספי, שיר היונה. אולי אמרו את זה קודם אבל ממש קשה לעקוב. לא מצאתי חייכן של יונה הכיצד? וגם.. זוגות זוגות (הפרידה מתיבת נוח),נורית זרחי מתי כספי. וגם שם שם חם שם ויפת גם.. מכירה את השיר אבל כרגע ממש לא זוכרת למי הקרדיטים

תתעלמו משם חם ויפת הקדימו אותי

ואני לא רוצה להסתבך עם טרייליי איך לא שמתי לב איך ? וכמובן נעמי שמר והגששים. אופס סליחה.

אתנה33

New member
שירי בראשית..........

1.ישמאל / יונתן גפן "הגר היתה העוזרת של אברהם אבינו" 2.תוהו ובוהו / יונתן גפן "תוהו ובוהו היו שני אחים / הם חיו ביחד בשלווה ובשלום / עד שבראו סביבם עולם / וחושך על פני תהום" הבית האחרון 3. רחל של כנרת / דודו ברק "רחל מן התורה / רחל מן השירה / רחל אשר עברה במי כנרת" 4. נוח - נוח לא שכחנו איך בגשם ובסהר 5. אדון עולם / מן התפילה " אדון עולם אשר מלך" 6. כשאלוהים אמר בפעם הראשונה יהי אור 7. חיי אדם / דן אלמגור "אמר האדם אלוהים אדירים אינני רוצה למות בן עשרים" 8. בראשית / רחל שפירא "בראשית היה לא כלום / רק חושך ודממה" 9. מלאך מסולם יעקב

אתנה33

New member
ועוד.........

1. עקדת יצחק / נעמי שמר " קח את בנך את יחידך אשר אהבת קח את יצחק"

trilliane

Well-known member
מנהל
אויה! התכוונתי לכתוב את זה קודם ../images/Emo7.gif

לפני כ-20 דקות נזכרתי בו והתכוונתי לשרשר... אבל אז נכנסתי להודעה אחרת כדי לבדוק אם השיר כבר הוזכר בה, ומצאתי את עצמי מגיבה אליה... כשיצאתי חזרה לפורום גיליתי שהקדימו אותי...
אוף! טוב, תרשמו לחעצמכם שגם אני חשבתי על זה.
עינת

dearj

New member
כמו יונתן הקטן

בשיר מדובר בלאה, לעתיד אשתו של איתמר בן אב"י ואהבתו אליה! זה ששמה לאה אינו הופך את השיר לתנ"כי!

מוגג

New member
כחכות *מסניפה* ל*ורה*... ../images/Emo119.gif

מזמן מזמן אחור אחור הייתי פעם גדי צחור(?) לא היה חביב ממני בעדרי רחל אמנו השלום לו ללבן בן בתואל השלום לו ולרחל טוב לרחל יש הרבה שירים ולאה קצת מוזנחת אז קצת לאה גולדברג: למלכים: נסתר הליל בין הבדים והנביא הגלעדים... ובימים לבנים - עת האם הלאה פסקה מזמר נרדמה.. יעקב חולם על סולמות/ ללדין אל תירא ישראל/ אביהו מדינה או בשם הרשמי בשביל טריל "יעקב התמים". על נוח יש שירים רבים וכן על היונה והקשת - יונה עם עלה של זית. ואם בלאה עסקינן אז "קשת בענן" - עופי עופי יפת כנפיים אל הקשת אשר בשמים... ואם במוני אמריליו עסקינן אז (למלכים): אגדת שלושה וארבעה של רחל שפירא - אולי לזה התכוון מי ששירשר את אגדת 21...?? זהו בינתיים.

למעלה