לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2146121,461 עוקבים אודות עסקים

פורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון
x
הודעה מהנהלת הפורום

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

הודעה עם מילים של שיר תימחק! לדיון במילים, צרפו קישור לשירונט (לחצו להסבר)

המשך >>

לצפיה ב-' הניק שלי ואני'
הניק שלי ואני
<< ההודעה הנוכחית
29/06/2010 | 13:20
185
1250
לאורך השנים הצטרפו למייסדי הפורום גולשים עם ניקים שונים ומשונים: חלקם נעלמו מהאופק האנטרנטי, חלקם שבים ומגיחים מידי פעם, יש את אלה שבחרו רק להתעדכן ולצפות, ישנם גם החדשים ועוד ועוד.מגוון של דעות,טעמים,העדפות ושירים ישראלים ליוו ומלווים את הפורום עד היום הזה ואני מקווה שילוו גם הלאה.

בשרשור הזה הייתי רוצה שכל אחד יספר מה עומד מאחורי הניק שלו, למה הוא בחר דווקא בו, איך הוא בחר בו  ומה המשמעות שלו ובנוסף איך הוא הגיע לפורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה.

ובקשר ל"קוליפון". טוב, זה התחיל עם"מקולית" בפורום מוזיקה עברית המיתולוגי בiol,שבהמשך התחבר עם walla, כינוי ששימש חברת תקליטים שפעלה בארץ בשנות החמישים והשישים. למה דווקא "מקולית" כי בזמנו התחלתי לאסוף תקליטים ובין היתר מצאתי כמה שיצאו  בחברה הזו והשם הזה משום מה קרץ לי.

אז איך בעם הפכתי לקוליפון לפני שהגעתי לפורום הנוכחי, לפני כך וכך שנים, יצא לי לשוחח עם האקדמיה ללשון עברית. בין היתר סיפרתי לה על הפורום  ושבחרתי כניק בשם "מקולית". הטלפנית שענתה לי שאלה אותי מדוע בחרתי דווקא בשם עצם בנקבה ומשם מה השאלה שלה העסיקה אותי. מאחר וממש אז הגעתי לפורום ב"תפוז" והייתי צריך להירשם, בחרתי בשם "קוליפון", שגם הוא שימש חברת תקליטים שהייתה שייכת למשפחת אזולאי היפואית. היום השאלה שלה בכלל לא הייתה מעסיקה אותי ומי יודע, אולי היה לכם מנהל פורום שהשם שלו היה מקולית.

מוזיקה עברית ישנה וחדשה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'פחחחח...'
פחחחח...
29/06/2010 | 13:35
1
30
הגעתי לכאן בשנת 2001, עם ניק אחר בכלל (שרק מוגג, נדמה לי, ידע על קיומו). אח"כ משום מה תפוז לא אהב את הניק שלי והתכחש לו, אז בחרתי לי ניק שהיה לי קל, כי ככה קראו לי בבית כבר עשרים שנה, בערך. ותודה לאישאיתי שהביאני עד הלום עם הניק הזה.
לצפיה ב-'היו ימים'
היו ימים
29/06/2010 | 13:48
13
לצפיה ב-'טוב, אצלי זה פשוט..'
טוב, אצלי זה פשוט..
29/06/2010 | 13:46
6
32
הניק שלי הוא פשוט השם שלי בתוספת 4 נקודות שהוספו בגלל עניינים טכניים בלבד, זאת הייתה הדרך שלי בזמנו להיכנס לתפוז עם השם שלי בווריאציה שעוד לא נתפסה ע"י גולש/ת אחר/ת ובתקופה שעוד אפשר היה להוסיף נקודות (או כל סימן אחר) לניק.

הגעתי לכאן לפני כשנתיים או אולי קצת יותר כשעלתה לי שאלה לגבי שיר מסוים וכך גיליתי את הפורום שהתגלה לי כמקום נחמד עם אנשים שאוהבים שירים ואוהבים לשיר וכך נשארתי
לצפיה ב-''
29/06/2010 | 14:43
12
לצפיה ב-'אצלי זה אותו דבר :)'
אצלי זה אותו דבר :)
29/06/2010 | 16:52
1
20
זו הואריאציה שהצלחתי למצוא שהיתה פנויה. ניסית אנגלית ורק נקודה אחת?
לצפיה ב-'לא זכור לי שניסיתי אנגלית'
לא זכור לי שניסיתי אנגלית
30/06/2010 | 09:43
13
והאמת שהתכוונתי לעשות 3 נקודות ובדרך "התפלקה" עוד נקודה
לצפיה ב-'באופן די דומה'
באופן די דומה
30/06/2010 | 09:38
2
24
כאשר נרשמתי לתפוז המטרה היתה בכלל פורום אינפורמטיבי מסויים, ואני ניסיתי כל מיני וריאציות על השם שלי עד שמצאתי אחת שלא תפוסה כבר ...

אמנם נכנסתי למטרת אינפורמציה אך מהר מאד, ובעיקר בגלל שבאותה תקופה חזרתי לרקוד אחרי הפסקה בת כמה שנים, פורום ריקודי עם הפך להיות "הפורום שלי"..  לפורום המוזיקה הגעתי דרך אהבתי לשירה העברית וגם החיבור שלה לריקודי עם... ודרך חברים שדרכם משותפת גם כן בשני הפורומים.

מה שנקרא - הצצתי ונפגעתי , ואני שמחה מאד להיות כאן

היום - סתם כך לשם הסיפור - פורום ריקודי העם כמעט ואינו פעיל.. מעמדו נחלש מאד ואת מקומו תפס הפייסבוק .

לצפיה ב-'והקטע הוא..'
והקטע הוא..
30/06/2010 | 09:46
1
15
שבגלל שהניקים כל כך תופסים , זההגיע למצב שכשהייתי מכירה אנשים חדשים בריקודי עם, אז המציג, אם היה מהפורום, היה מציג אותי באופן אוטומטי בשם "נעהלה",  וכך אנשים שאני מכירה הכרות שטחית ביותר קוראים לי ב"שם חיבה"... וזה תמיד נורא מוזר לי
לצפיה ב-'גם לי לקח זמן להתרגל'
גם לי לקח זמן להתרגל
30/06/2010 | 13:07
17
לזה שאנשים שאני כמעט ולא מכירה קוראים לי בשם החיבה שהאישאיתי קרא לי כשם אינטימי, בין שנינו בלבד. אבל כיום זה הפך לעניין שגרתי לגמרי. הוא, כמובן, כבר קורא לי בשם חיבה לגמרי אחר.
לצפיה ב-' נוסטלגיה וירטואלית'
נוסטלגיה וירטואלית
29/06/2010 | 15:37
1
16
לתפוז הגעתי לראשונה בעקבות הפורום של מתי כספי שנדד מהאתר שלו לכאן, ומהפורום של מתי לפורומוסיקה (אחרי שסוף סוף מצאתי למה מתכוונים כשדיברו על זה שם..) שם הייתי פשוט עלמה, כאן ראיתי שלכולם יש 'ניקים'.
אז הלכתי על ואריאציה.. (ו- alma fa בהונגרית זה ככל הידוע לי עץ תפוחי עץ)

לצפיה ב-'ולקח זמן אבל נזכרתי איזה שירים מעצבנים '
ולקח זמן אבל נזכרתי איזה שירים מעצבנים
29/06/2010 | 15:42
16
אותי עד כדי כך שאני עפה לסובב את כפתור התחנות (זכרתי בבירור שיש כאלה אבל בשום אופן לא זכרתי אותם)
- נועדנו (גלעד שגב ודין דין אביב)
- שתי נשמות (של יזהר אשדות)
וגם הדואט של מפתח דיסקונט
דווקא אחלה אנשים שניהם בעיני, וליזהר אשדות יש שירים שאני אוהבת. אבל זה כנראה לא קשור.
על האיחור האלגנטי..:)
לצפיה ב-'בגלל הנצנצים בשיער'
בגלל הנצנצים בשיער
29/06/2010 | 15:47
2
19
שפעם משום מה הייתי אוהבת למרוח על השיער שלי,
הכינוי בפי חבריי האמריקאים "the glitter girl" התקצר והפך להיות הכינוי האינטרנטי

ולמה 8? כי זה מספר אהוב עלי.
לצפיה ב-'באמת תהיתי בעניין הנצנוץ '
באמת תהיתי בעניין הנצנוץ
01/07/2010 | 12:58
1
7
לצפיה ב-'אז למה לא שאלת?'
אז למה לא שאלת?
01/07/2010 | 23:09
10
לחיות עם תהיה כזו במשך כל שנות הכרותנו זה פשוט שערוריה!

לצפיה ב-'איזה תיקים! '
איזה תיקים!
29/06/2010 | 16:09
2
28
באפילה כמובן.

לפעמים ההסבר טריביאלי מאוד.
אהבתי לבחור ניקים שמתחילים באות ס' [מעניין למה].
נרשמתי לתפוז ביום ג' כלשהו, מייד לאחר צפיה בתיקים באפילה.
האסוציאציה המיידית הייתה סקאלי,
אנד דה רסט איז היסטורי ...

אה, והרווחים?
פשוט אני אוהבת ספייס [או שסקאלי הרגיל כבר היה תפוס, לא זוכרת].
לצפיה ב-''
29/06/2010 | 22:51
19
לצפיה ב-'פז"מ+ניק'
פז"מ+ניק
29/06/2010 | 16:11
20
הניק שלי הוא שילוב של שמי ושם האיש שלי, והוא חלק מכתובת הדוא"ל, אז אחרי התלבטויות הוא הציע שאשתמש בזה (הכי פשוט).

הגעתי לפה לפני למעלה משנתיים (לא זוכרת כמה זמן קודם הייתי "קוראת בלבד")..
לצפיה ב-'כבר חמש שנים??'
כבר חמש שנים??
29/06/2010 | 16:54
1
16
נראה לי שאפילו יותר...

פומיקי הוא דמות מצויירת מסדרת ילדים ששודרה בערוץ הראשון כשהייתי קטנה, שמה שייחודי לאותו יצור לא ברור הוא השיער האדום/כתום שלו.
מאז שאני קטנה יש מי שרואים בי ג'ינג'ית, בעיקר בגלל הנמשים הרבים שהיו על פניי ועל חלקים מגופי (בפנים לא נשארו הרבה, אבל זרועות הידיים עדיין מכוסות). אני אוהבת את הנמשים שלי, אני אוהבת להיות ג'ינג'ית, אך לצערי לשיער אדום/כתום לא זכיתי... אז בניסיון להתכחש לעובדה הזאת אימצתי לעצמי את הכינוי "פומיקי" (וה- F פשוט מסמל נקבה... גם כן מסיבות טכניות, שהכינוי עצמו כבר היה תפוס).

הגעתי לכאן לפני יותר מחמש שנים לדעתי, דרך נמרוד פז מלהקת ה"אחים והאחיות". את נמרוד אני מכירה מאז היותי בת 11 וכשהלהקה החלה בפעילות אינטנסיבית יותר הוא סיפר לי על הפורום הזה, שהם אהודים בו, ובעיקר על הדודה המתוקה והצ'ט הקבוע של "דבה דה". אז הצטרפתי.
לצפיה ב-'זה גם שמם של שימורי האינדיאנים'
זה גם שמם של שימורי האינדיאנים
30/06/2010 | 00:48
10
האינדיאנים של צפון אמריקה (לפני שהגיע האדם הלבן) הכירו רק צורת שימורים אחת, בשר משומר
ו פומיקי/פומיקו היה שמו

חנן
לצפיה ב-'אני כותבת חדשה'
אני כותבת חדשה
29/06/2010 | 18:13
13
קוראת קצת יותר והגעתי לכאן דרך אפרת12 מפורום אחר. יש כאן עוד כמה חברות שלי...בתפוז יש לי ותק גדול יותר ,גם בשמי המלא ששייך לתחום עבודתי.
הכינוי שלי הוא השם שלי +סתם אות שתפוז אישר שפנויה.
לצפיה ב-'כל הפרטים מיד אחרי החסות.....'
כל הפרטים מיד אחרי החסות.....
29/06/2010 | 18:31
15
בגילגול הקודם הניק שלי היה- אקמול פלוס  ע''ש התרופה , כי נתתי "עזרה ראשונה" לגולשים בחיפוש שירים
ייתכן שזה היה בפורום 'זיהוי שירים'  ולא במוסיקה עברית ישנה..  לא ממש זוכר
אחרי תקלה במחשב נמחקה הסיסמא ולא המשכתי את הפעילות תקופה די ארוכה
באחד הימים הכנתי רשימה ארוכה של שירים שהלכו לי לאיבוד,  נרשמתי מחדש לתפוז בכינוי-גן האהבה
(תמיד הערכתי את אהוד מנור ז''ל) וחשבתי שהוא ראוי לאיזכור הזה.  כי הוא הפיץ רוגע ואהבה.
ואלה הם שתי מילים מתוך  השיר שלו "אי שם"      שם, שם נמצא ביחד את הגן, את גן האהבה........
אבל אני חושב שאהבה היא גם - גן (מלשון גנטיקה).
בחיפושי אחרי השירים האבודים, נכנסתי לפורום זיהוי שירים. אף אחד לא מצא לי את השירים שביקשתי
ובמקום זאת התחלתי אני, למצוא להם. וככה זה עד היום. אני די מככב שם למען האמת,  היום מצאתי למישהו שיר
שהוא מחפש כבר שנים בפורום  והוא ריגש אותי מאד כשכתב לי "למי לא פניתי ואף אחד לא ידע, אפילו נחצ'ה"
אז התגובות האלה , והשמחה הקטנה הזאת שגרמת לאדם אחר, שווה את המאמץ
אבל חשתי תסכול, שאף אחד לא משלים לי את הפאזל . ואז נכנסתי לכאן, וקוליפון הפתיע אותי מאד בידיעותיו
וכך גם אחרים מבינכם,  והתברר לי שהעולם לא שייך רק לצעירים, ואת ניסיון החיים איש לא ייקח מאיתנו, כייף לי

לצפיה ב-'הניק הכי ותיק'
הניק הכי ותיק
29/06/2010 | 18:35
1
28
(בתפוז, לא בפורום).

לתפוז נרשמתי כמה חודשים אחרי שהוקם בשנת 1999, ולכן אם תסתכלו בכרטיס האישי לי יש userID של 4 ספרות בלבד - כבוד.

למה ramil? נו, כמו הדואל....לא ממש היתה מצוקת ניקים באותה תקופה.

ואיך הגעתי לפורום? הוא הגיע אלי...נהגתי לכתוב בעיקר בפורומים בתפוז שעוסקים באקטואליה ובעוד כמה, וכשגיליתי ב-2002 שנפתח פורום "חדש" בתפוז בנושא מוזיקה עברית היה הגיוני וטבעי שאעבור לכתוב גם בו. מאז הוא הפך לפורום העיקרי ולעתים גם היחיד שאני פוקד בקביעות...את העבר המפואר ב- IOL ובואללה גיליתי רק בדיעבד.
לצפיה ב-'קראתי את מה שכתבת ב-חתימה וקיבלתי האנג אובר'
קראתי את מה שכתבת ב-חתימה וקיבלתי האנג אובר
29/06/2010 | 19:19
9
לצפיה ב-'נו, אם עד עכשיו לא הבנתם... '
נו, אם עד עכשיו לא הבנתם...
29/06/2010 | 19:08
3
33
שילוב של  3 האותיות הראשונות של שמי, ושל ההם מהבלדה- כדי שידעו את מי אני הכי אוהבת במוזיקה העברית.
התחלתי בפורום מוזיקה עברית ה"מיתולוגי" בוואלה. בהתחלה השתתפתי בשני הפורומים במקביל, עד שוואלה גירשו אותנו בכח, ומאז הכל היסטוריה...
לצפיה ב-'אין די מקום ל-7'
אין די מקום ל-7
29/06/2010 | 19:15
2
5
לצפיה ב-'כוורת חוזרת'
כוורת חוזרת
29/06/2010 | 22:08
9
לצפיה ב-'פעם'
פעם
29/06/2010 | 20:19
3
20
לפני שבכלל ידעתי מה זה פורום (אבל לא הרבה לפני)

הלכתי למופע "נשים שרות לאה גולדברג" בבריכת הסולטן (נדמה לי שזה היה במסגרת פסטיבל ישראל)
ישבתי ליד חברה. מצידה השני ישבה חברה אחרת שלה וחברה של החברה.

עד כמה שזכור לי נהניתי מן המופע אבל אחת הציפיות שנכזבו בו הייתה שהשיר שיבולת ירוקת העין לא הושר בו.
החברה של החברה הייתה shellyland וחברתה הייתה הילהגלעדי.
כך פחות או יותר התוודעתי למושג פורום.
כמה ימים אחרי זה נכנסתי לפורום, וראיתי שלכולם (טוב, רובם) יש ניקים מעניינים (במיוחד תפס את עיניי "אני גשרים לכל מיליך") והתאים לי לבחור לעצמי שם של שיר.
בחרתי את התקוה הנכזבת מלפני כמה ימים.

לא העליתי אז בדמיוני שיבוא יום ואנשים יפנו אלי (בדיבור, פנים אל פנים) ויקראו לי "שיבולת"

לצפיה ב-'כמוני, את מתכוונת? '
כמוני, את מתכוונת?
29/06/2010 | 23:08
1
8
לצפיה ב-'חחחח תראי מה כתבתי בדיוק למטה'
חחחח תראי מה כתבתי בדיוק למטה
30/06/2010 | 09:46
7
לצפיה ב-'שתדעי לך..'
שתדעי לך..
30/06/2010 | 09:44
9
שבפורום ריקודי עם יש "השיבולת" וגם לה כולנו קוראים כך... ובכלל הניקים תופסים הרבה פעמים את השם האמיתי...

וגם אני המון זמן לא הפנמתי למשל, מהו השם האמיתי של חדו"א...  וקראתי לה חדווה
לצפיה ב-'אני כאן בגלל Danitzan'
אני כאן בגלל Danitzan
29/06/2010 | 22:39
21
23
שהכרנו בגלל חיבתנו המשותפת למר רובס ונקשרה נפשי בנפשה
היא סיפרה לי כמה נחמד כאן - באתי נדלקתי

הכינוי נולד ערב נסיעה לקפריסין - מכיוון שקליספרה היתה המילה היחידה שאני מכירה ביוונית, הבחירה היתה טבעית
לצפיה ב-'ומה זה קלימרה?'
ומה זה קלימרה?
29/06/2010 | 22:51
20
16
לצפיה ב-'אתה מתכוון "קליספרה"'
אתה מתכוון "קליספרה"
29/06/2010 | 23:07
19
18
זה ערב טוב, ביוונית
קלימרה, לעומת זאת - זה בוקר טוב, או יום נעים.
לצפיה ב-'בחיי שאני לא זוכרת כמה זמן אני פה...'
בחיי שאני לא זוכרת כמה זמן אני פה...
29/06/2010 | 23:20
1
10
אני חושבת ש-4 שנים.
הגעתי כששמעתי יום אחד ברדיו את "אנא בכוח" של עובדיה חממה, רק שלא ידעתי את זה אז... פשוט  "נדלקתי" בטרוף על השיר, והייתי   ח י י ב ת   לדעת מה שם השיר ומי שר. לא ידעתי את מי לשאול אז פשוט נכנסתי לתפוז (עד אז הייתי חברה בפורום המורים שלו), וחיפשתי אולי יש פורום של מוסיקה. כך הגעתי לכאן, שאלתי את שאלתי ועוז ענה לי. לא זוכרת איך, אבל גרי גם היה מעורב איכשהו והזמין אותי למפגש הראשון שלי, אצל אריודרצ'י... (אתם יכולים להאשים את גרי בזה שאני פה... ח ח ח...) את המפגש הזה אני לא אשכח אף פעם!!! איך נכנסתי לבית זר שלא הכרתי בו אף אחד עם פשטידה ביד... הילה נגשה אלי מיד עם חיוך ענקי על הפנים והציגה את עצמי וכד'... בהמשך יצא לי גם ליפול במדרגה ולשפוך מים על כמה אנשים... אוי לבושה... והמפגש היה מקסים!!! היו בו הרבה אנשים שכבר לא ראיתי אותם הרבה זמן... היתה שירת רבים נהדרת!!! חזרתי בשבע בבוקר הביתה בהלם מעצמי... החברים שלי היו עוד יותר בהלם ממני...
הכינוי הוא פשוט מאד: זה שם המשפחה שלי מהבית, מנעוריי. אני מאד נרגשת כשקוראים לי כך, כי זה "זורק" אותי לילדות...
לצפיה ב-'הם נרטבו ואת התייבשת חחחחח חוקי מרפי'
הם נרטבו ואת התייבשת חחחחח חוקי מרפי
29/06/2010 | 23:32
9
לצפיה ב-'יודע מה זה קליספרה,וגם קלימרה זה היה בהלצה'
יודע מה זה קליספרה,וגם קלימרה זה היה בהלצה
29/06/2010 | 23:27
81
לצפיה ב-'קליניכטה'
קליניכטה
29/06/2010 | 23:41
14
9
לצפיה ב-'קלינקה, קלינקה...'
קלינקה, קלינקה...
30/06/2010 | 16:13
13
34
לצפיה ב-'קוליפון קוליפון מגן האהבה האם רות'...'
קוליפון קוליפון מגן האהבה האם רות'...
30/06/2010 | 17:54
11
7
לצפיה ב-'האם תוכל לעזור לי למצוא את השיר הזה-'
האם תוכל לעזור לי למצוא את השיר הזה-
30/06/2010 | 17:57
10
8
אני מלקט את שירי הביטלס  שתורגמו לעברית, ופתאום גיליתי את זה   "וביחד נתגבר"
http://www.youtube.com/watch?v=Cdk70X1JY7o
לצפיה ב-'קיים רק ע"ג תקליט "וזוהי רק ההתחלה" של להקת'
קיים רק ע"ג תקליט "וזוהי רק ההתחלה" של להקת
30/06/2010 | 18:02
3
9
פיקוד המרכז. שמעת את "יש בגני שקדיה" של צוות הווי פיקוד המרכז גם אותו אתה יכול למצוא בפייסבוק.
לצפיה ב-'אין לי פייס'
אין לי פייס
30/06/2010 | 18:22
2
3
רציתי גם לשאול אותך אם הכרת את השיר צלם אדם  של דן אלמגור, עוד לפני שיצא באוסף שלו
מעניין אותי אם היה על גבי תקליט
לצפיה ב-'שיווווווווואו רק עכשיו ירד לי הטלקארט, תודה'
שיווווווווואו רק עכשיו ירד לי הטלקארט, תודה
30/06/2010 | 18:25
4
לצפיה ב-'הוא יצא רק כתקליט שדרים'
הוא יצא רק כתקליט שדרים
01/07/2010 | 01:59
6
לצפיה ב-'השיר הזה הוא לא של החיפושיות. המלחין הוא'
השיר הזה הוא לא של החיפושיות. המלחין הוא
01/07/2010 | 01:57
5
5
לצפיה ב-'מאיר אתה טועה וקוליפון צודק'
מאיר אתה טועה וקוליפון צודק
01/07/2010 | 09:10
4
5
לצפיה ב-'על עטיפת התקליט, כתוב '
על עטיפת התקליט, כתוב
01/07/2010 | 10:57
3
3
שאת השיר שלום לך אפריקה הלחין בני נגרי
לצפיה ב-'גן האהבה ואני התייחסנו ל"נתגבר יחדיו"'
גן האהבה ואני התייחסנו ל"נתגבר יחדיו"
01/07/2010 | 11:30
2
5
שהוא תרגום לשיר של הביטלס.
לצפיה ב-'האמת שאם מקארטני היה שומע את הביצוע הזה הוא-'
האמת שאם מקארטני היה שומע את הביצוע הזה הוא-
01/07/2010 | 22:42
1
3
הוא -היה מעדיף להרצח במקום ג'ון לנון....
לצפיה ב-'יש כמה נסיונות של הלהקות הצבאיות לעשות'
יש כמה נסיונות של הלהקות הצבאיות לעשות
01/07/2010 | 23:00
3
פופ/רוק שיצאו נורא מגוכחים.
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
29/06/2010 | 23:17
13
17
אני הגעתי לכאן באמצעות פשוט קרן שהגיעה בעקבות מאיר תקליטים.
עד אז - לא היה לי מושג מה זה פורום, מודה בבושה

לפני כמעט 6 שנים עזבתי את העבודדהשלי, שעבדתי בה אז 4 שנים ברצף, ולא היה לי זמן לנשום במהלך 4 השנים ההן, כ ך שלא נפגשתי עם החברים שלי.
בשיום שאחרי שעזבתי את העבודה, החלטתי ללכת לבקר את קרן, והסתבר שהיא חולה בבית, מה שהפך את הכול ליותר מגניב, כי היה אפשר להיפגש גם בבוקר.
אז באתי.
ושמעתי על הפורום כבר כמה פעמים קודם לכן, אבל אז, קרן הראתה לי את הפורום, ממש, בפעולה. זה היה בדיוק בשעת הצ'ט של הדבה דה.
ואני , בורה שכמותי, כל כך התלהבתי מהעניין הזה שאנשים יכולים לכתוב אחד לשני "און-ליין", כל כך התרגשתי. אני זוכרת עד עכשיו את צרחות השמחה וההתרגשות שלי.
כשהג עתי הביתה לאחר הביקורה זה אצל קרן, התקשרתי אליה לברר מה הכתובת של האתר.
(אז עוד גלשתי בחיבור ל "dial-up connection"...) באותו הערב התחברתי, ונרשמתי,
ואז - מה שחשבתי שהכי נכון יהיה לתאר אותי היה שאני חדשה וכבר אוהדת, כי אכן הייתי מאוד אוהדת.
מאז אני כבר ממש לא חדשה,אבל בהחלט עדיין אוהדת
ומה שהכי זכיתי בו כאן, הוא שטירמיסו (נדמה לי) היה הראושן שגם נתן לי ניק לניק - והמציא את "חדו"א" ומאז בכל יומולדת שר לי את "יש יומלדת לחדו"א הקטנה"....
לצפיה ב-'נדמה לי שאני אפילו זוכר את ההודעה'
נדמה לי שאני אפילו זוכר את ההודעה
29/06/2010 | 23:21
12
17
לצפיה ב-'ערב טוב מקולית'
ערב טוב מקולית
29/06/2010 | 23:33
2
17
לצפיה ב-'גם לך'
גם לך
29/06/2010 | 23:38
1
4
לצפיה ב-'ואללה? '
ואללה?
30/06/2010 | 00:02
8
10
תזכיר לי?
אני יכולה לומר שזה היה כנראה בחודש ינואר 2003.

(ויש לי כבר רעיון לשרשור הנוסטלגיה הבא שכדאי לפתוח.)
לצפיה ב-'אמרתי לך כבר שאפשר לשנות ל"ותיקה ומסתייגת"'
אמרתי לך כבר שאפשר לשנות ל"ותיקה ומסתייגת"
30/06/2010 | 09:44
4
11
ולפני שנים אמרתי את זה!...

אבל את דבקה בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי.

לצפיה ב-''
30/06/2010 | 14:50
5
לפחות להגיב לשרשורים את באה... לא כמו במפגשים
לצפיה ב-'ותו"מ'
ותו"מ
30/06/2010 | 15:39
1
5
לצפיה ב-'את התוכן אני לא ממש זוכר, רק את הפעם הראשונה'
את התוכן אני לא ממש זוכר, רק את הפעם הראשונה
30/06/2010 | 12:22
2
3
שראיתי את הניק "חדשה ואוהדת". נורא אהבתי את המשמעות שלו

מה הרעיון לשרשור הבא
לצפיה ב-'תודה '
תודה
30/06/2010 | 14:49
1
3
והרעיון לשרשור הבא : מה היה המפגש הראשון שלך בפורום.
(החוויה הרגשית המטורפת הזו). אני בטוחה, שכמו שאומרים על דברים גדולם בהיסטוריה (להבדיל, ובצניעות, כמובן) ש"לעולם לא אשכח איפה הייתי כשזה קרה" - כל אחד זוכר היטב את המפגש הראשון ש לו, מתי הוא פגש אותו בחיים האישיים שלו ומה הרגיש אחריו.
נשמע לי מעניין לנסטלג (נוסטלגיה) את זה...
לצפיה ב-'יופי של רעיון'
יופי של רעיון
30/06/2010 | 15:42
4
יאללה, לכי על זה.

אני,למשל, עד היום זוכר בדיוק מה היה במפגש הראשון שלי, שהתקיים בחנוכה בבית של ארי

לצפיה ב-'לא זוכר איך הגעתי'
לא זוכר איך הגעתי
29/06/2010 | 23:40
9
17
אולי דרך "קוליפון", אנחנו חברים מהמילואים (חה חה חה)

בכל מקרה מאמין שהייתי בפורומים של IOL שהיו מצויינים
ומשם...

היה לי בהתחלה ניק אחד באנגלית שילוב של שם ומשפחה, אבל אנגלית... לא בשבילי...

עם הניק הזה כבר 8 שנים

שָיקוּן - זה פשוט שם חיבה שאחד הידידים התעקש לכנות אותי כל הזמן
אז לקחתי

במשך הזמן ראיתי חושבים שזה: שִיקוּן או שִיקוֹן
אז הוספתי הבהרה בחתימה...
לצפיה ב-'רגע,רגע, בוא נעשה סדר בדברים:'
רגע,רגע, בוא נעשה סדר בדברים:
29/06/2010 | 23:43
8
9
אני הייתי בחובה ואתה היית במילואים
לצפיה ב-'התכוונתי לכתוב...'
התכוונתי לכתוב...
29/06/2010 | 23:50
7
6
אולי בתת מודע רציתי שיחשבו שאני צעיר יותר...

בכל מקרה ללא ויכוח
לשניינו זה היה שירות קרבי ביותר!
לצפיה ב-'כן אה, קרבי..........טוהר ה-'
כן אה, קרבי..........טוהר ה-
30/06/2010 | 09:59
6
8
גיטרה....חחחח
הכתייף שק -Shoulder Arms
לצפיה ב-'הלוואי גיטרה...'
הלוואי גיטרה...
30/06/2010 | 14:38
5
4
לצפיה ב-'ראיתי אותי מופיע במסגרת צוות ההווי '
ראיתי אותי מופיע במסגרת צוות ההווי
30/06/2010 | 15:52
4
2
רגע, בעצם נראה לי שכשהגעת לבסיס כבר מכרתי "טוב טעם" ו"טמפו". כן,כן, לקראת סוף השירות, בגלל פירוק צוות ההווי שלחו אותי לשק"ם לכמה חודשים.

אז מי אמר במבה ולא קיבל

אני זוכר שמה שניחם אותי אז, שזכרתי שקובי רכט שימש כש.ג לאחר שפורקה להקת פיקוד המרכז. יחי ההבדל הקטן

לצפיה ב-'מה זאת אומרת?'
מה זאת אומרת?
30/06/2010 | 23:58
3
4
לצפיה ב-'שאם משכללים את כל תקופת השירות שלי'
שאם משכללים את כל תקופת השירות שלי
01/07/2010 | 15:52
2
2
בצבא ההגנה,אז אפשר לקרוא לי "השקמיסט המזמר".
לצפיה ב-'אני מנסה להבין ולא ממש מצליח'
אני מנסה להבין ולא ממש מצליח
01/07/2010 | 23:21
1
6
אתה היית בלהקה צבאית?
איזה, איפה, מתי,
ספר, ספר..
למה התפרקה?
לצפיה ב-'צוות הווי פיקוד המרכז 1999-2000'
צוות הווי פיקוד המרכז 1999-2000
02/07/2010 | 13:13
5
שהתפרק בגלל ששניים השתחררו. לי נשארו כמה חודשים עד סוף שירות ורצית להשתבץ בצוות אחר או לפחות להישאר במדור הפקות של הפיקוד. טו מייק לונג סטורי שורט - לא הסכמתי לקבל אף אופציה שהציעו לי, למרות שחלקן היו מאוד אטרקטיביות ובסוף, כדי "לחנך" אותי, שלחו אותי להיות שקמיסט בג'וליס.
לצפיה ב-'רוצים לראות איך זה היה לפני 9 שנים בוואלה'
רוצים לראות איך זה היה לפני 9 שנים בוואלה
29/06/2010 | 23:55
7
14
בבקשה

אפילו מצאתי הודעה שלי בתור מקולית

עוד מישהו מוצא את עצמו
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'השתעשעתי במחשבה ש-'
השתעשעתי במחשבה ש-
30/06/2010 | 10:28
1
9
אולי אני אמצא את התשובות ואשלח לאלה שעדיין ממתינים לתשובה כבר 9 שנים חחחחחחחחחחחחחח(זה הצחוק שלי זה לא התקף אסטמה)חחחחחחחייי
תדמיין את זה, מישהו מקבל פתאום את השיר של יגאל בשן שחיפש לפני 9 שנים חחחח   קטע ענק..
אוייי יש לי דמעות של צחוק בעיניים.......
מי שקורא את זה יחשוב שלקחתי משהו הבוקר, אז זהו שלא! אפשר להיות מסטול גם בלי חומרים

היה מעניין לראות את נוסטלגיית האתר,  זה נראה כזה דהוי ,חיוור ובוסרי  אבל עם סוג של תמימות טבעית
שאותה לא ניתן להחזיר.  כל הכבוד לך קוליפון איך לא נשחקת? ואתה ממשיך לרענן ולחדש (כמו בשירשור הניקים
שהייתי קורא לו-רק על עצמי לספר ידעתי) וכן, למשפט הזה גם קונוטציה שלילית  ובצדק ! אבל לא בא לי להכנס לזה הדבר הכי טוב שיצא מהשירשור הוא, שיהיה קל יותר  לזכור, שכינוי כזה או אחר שייך או לזכר או לנקבה,
(זה לא תמיד ברור, אם לא יודעים)       יום נפלא, לך ולכולם.

לצפיה ב-'יום נעים גם לך'
יום נעים גם לך
30/06/2010 | 12:15
3
לצפיה ב-'אני מבין שהחלטת למלא את תפקידו'
אני מבין שהחלטת למלא את תפקידו
30/06/2010 | 16:16
11
של פלנ"ש בתור היסטוריון הפורום

לצפיה ב-'אוטש.......... איזו נוסטלגיה '
אוטש.......... איזו נוסטלגיה
30/06/2010 | 19:51
2
30
ומי יודע איפה קיפודת (עם או בלי צמות) היום?

איזה שירשור כיף זה היה. כמו רבים וטובים..

נוסטלגיה במיטבה.
תודה מקולית  יקירי.
לצפיה ב-'דודה, תגידי לי כבר כן '
דודה, תגידי לי כבר כן
30/06/2010 | 21:11
1
6
יש לי דודה איזו דודה
רומבלה רומבלה רומבלה לה,
היא שותה רק ויסקי סודה
רומבלה רומבלה רומבלה לה...
לצפיה ב-'כן, כן!'
כן, כן!
30/06/2010 | 23:30
5
אומר לך  שוב כן
הרי לא יתכן
שלא אומר  ת' כן......
לצפיה ב-'פחחחח...מצאתי את עצמי........'
פחחחח...מצאתי את עצמי........
01/07/2010 | 20:18
6
לא זכרתי שאני כבר כזה ותיק באינטרנט
לצפיה ב-'טוב'
טוב
29/06/2010 | 23:56
1
11
אחותי הייתה בהריון, חשבנו על שמות לבת. אני הצעתי כמה שמות, וביניהם גם "מאי" וגם "יולי" - שניהם שמות שאהבתי בזמנו - ואז קלטתי ששניהם שמות של חודשים וזה שיעשע אותי. קצת אחרי השיחה הנ"ל נרשמתי לראשונה בחיי לאתר שהצריך שם משתמש (לא תפוז. אני אפילו לא זוכרת מה זה היה). ניסיתי כמה רעיונות, ואז איכשהו קפץ לי "מאי יולי" ומשהו בזה הסתדר לי טוב.
ושלוש הערות לסיום:
1. לתינוקת קראו בשם אחר (שבעצם קרוב הרבה יותר לשם האמיתי שלי), ובינואר היא תהיה בת 10.
2. נולדתי באוגוסט.
3. כבר סיפרתי את הסיפור הזה כמה פעמים (למרות שהוא לא באמת כזה מעניין) - מה שלא מונע מכל מיני אנשים לנעוץ בי מבטים רבי משמעות כל פעם ששרים את "אני גיטרה" ומגיעים לשורה הרלוונטית - על אף שכאמור אין שום קשר (לא מפריע. דווקא נחמד).
לצפיה ב-'LOL "השורה הרלוונטית"'
LOL "השורה הרלוונטית"
01/07/2010 | 12:05
15
לצפיה ב-'אצלי זה היה ככה:'
אצלי זה היה ככה:
30/06/2010 | 00:02
12
עדדין לא הייתי רשום ב"תפוז" ורציתי לכתוב תגובה  לנושא שהועלה באחד הפורומים (לא זוכר איזה. אולי אפילו כאן).
התברר לי שצריך לבחור ניק / שם משתמש ולמלא עוד כמה פרטים, אז בלי לחשוב פעמיים הלכתי על SMAILIE במובן של משהו אופטימי, שקשור לחיוך.
לא הושקעה מחשבה מאחורי בחירת הניק. זאת הייתה החלטה של רגע.

שגיאת הכתיב, אגב, שגורמת לניק להיות יותר קרוב לשורש "מסריח" מאשר "חייכן" היא עקב הפערים שיש לי באנגלית, אך על כך מישהו העיר לי רק בדיעבד.

אחד הדברים הראשונים שעשיתי עם הרשמתי ל"תפוז", היה לכתוב בלוג - שמבוסס על מצב דימיוני לחלוטין - אבל כשנוכחתי לדעת שאני מסתבך עם זה ושזה מתחיל להיות "קצת יותר מדי", פשוט מחקתי את תוכן הבלוג (לא לפני שהדפסתי אותו).

איך הגעתי לפורום?  אולי תוך כדי שיטוט אקראי ברשימת הפורומים. לא זוכר בדיוק.
אני מאוד אוהב מוסיקה ישראלית ולהחילף אינפורמציה על נבכיה ולכן במוקדם או במאוחר ודאי כבר הייתי מוצא אותכם...

וכמובן שאני לא מצטער על כך לרגע  

לצפיה ב-'אני פה בגלל גלי'
אני פה בגלל גלי
30/06/2010 | 00:30
1
16

אני גולש ברשת המון שנים, ובעיקר היה זה בצ'אטים.
בשלב מסויים משכו אותי לפורום "היאבקות מילולית ודמגוגיה מתקדמת" ב"היידפארק",
ולמרות שהיינו שם כ-10 כותבים קבועים בלבד, הוא היה הפורום הנצפה ביותר בפארק, נ"י.

לתפוז התוודעתי בפורום של רדיו אילת, ומכיון שהיו לי שתי פינות ברדיו
(האחת המלצה על אתרים, והשניה סוג של "השבוע לפני...") נהגתי גם להתקשקש בפורום,
אבל אז היה לי ניק אחר, כזה שליווה אותי כל השנים בצ'אט והפך ממש לשם שני.

לפני כשנתיים הגיעה גלי לערב שירה של חבריי הטובים גילה ואייל כהן, ומכיון שאייל כל הזמן דחף
אותי לספר על שיר זה או אחר, השאירה לי גלי בסוף הערב פתק עם הקישור לכאן,
והזמינה אותי להצטרף. זמן קצר לאחר מכן ארגנה הילה מדורת ל"ג בעומר ספונטנית,
והיה זה המפגש הראשון שלי בפורום, כשצחי מפליא בנגינתו ומשאיר אותי מופתע
איך העלם הזה מכיר כל כך הרבה שירים (שלא נס ליחם).

ולמה "יורם בחוץ" ? כי חשבתי על ניק "מוזיקלי", וכמו שיאיר רוזנבלום ישב מול "עיר היונה"
של אלתרמן כשיהורם גאון הזמין ממנו שיר לפסטיבל הזמר (ולא בא לקחת את "ליל חניה"),
כך היה "כוכבים בחוץ" לנגד עיניי.
לצפיה ב-'יורם,'
יורם,
30/06/2010 | 13:34
8
אתה רציני שיורם (לא אתה, ההוא הגאון)  השאיר את יאיר רוזנבלום  ניצב פרוש על היחיד.... ולא בא לקחת את המטמון

זאת ממש רעות רוח    ולא רעות(ידידות)רוח  בבניינה של ממלכה...

בהחלט ליל נדודים!!

לא הכרתי את הסיפור הזה
לצפיה ב-'אני פה כי חיפשתי שירים ו... מצאתי '
אני פה כי חיפשתי שירים ו... מצאתי
30/06/2010 | 01:41
10
17
לא רק שירים, גם חברים מפורומים אחרים
הניק, זה פשוט חברה רשמה אותי וביקשה "תן לי ניק"
'סתכלתי עליה שו עדה ניק ? , היא הסבירה ואני שהייתי בדרכי להרקדה
עם נעלי CAPEZIO על הרגלים, אמרתי KAPEZIO (השינוי הוא משום שזהו סימן רשום)
ה הוא תרגום חופשי של שם משפחתי
מה חיפשתי ?, את "הצלף הג'ינג'י" ותתפלאו מצאתי, לא באינטרנט !

"אם יש פה מה לומר
נאמר זאת בשירים
אם יש פה מה לשיר
נשיר במיתרים ובקולנו
עם ..."

מי שר ומה שם השיר ?

חנן
לצפיה ב-'להקת'
להקת
30/06/2010 | 12:12
7
12
פיקוד המרכז 63 בתכנית "למה כובע..." אאל"ט אחד הסולנים של השיר הוא דוד רוזנטל ז"ל (מהצמד "חדווה ודוד").
לצפיה ב-'אתה יכול לשלוח את כל שירי התכנית?'
אתה יכול לשלוח את כל שירי התכנית?
30/06/2010 | 16:21
4
4
לצפיה ב-'אתה רוצה את שמות כל השירים'
אתה רוצה את שמות כל השירים
30/06/2010 | 16:52
3
6
לצפיה ב-'כן אם אפשר...'
כן אם אפשר...
30/06/2010 | 16:58
2
3
רק את השמות... לא צריך מי כתב, מי הלחין, או כל מיני
לצפיה ב-'שירי התכנית "למה כובע..."'
שירי התכנית "למה כובע..."
30/06/2010 | 18:44
1
5
1.מה מה מה - שיר פתיחה

2.הבגדים עושים את האדם

3.המטריות

4. ליד עץ בשדרה

5.המפקד

6.ערב שישי

7.טוויסט מולדת

8. חיילים יצאו לדרך.

מוזר בתכניה לא מצויין השיר "שתי גיטרות", למרות שבאחד משני התקליטונים עם שירי התכנית מופיע השיר הזה.
לצפיה ב-'אבל באקו"ם רשום להקת פיקוד צפון..'
אבל באקו"ם רשום להקת פיקוד צפון..
30/06/2010 | 16:24
1
7
לצפיה ב-'כנראה שגם הם ביצעו את השיר.'
כנראה שגם הם ביצעו את השיר.
30/06/2010 | 16:53
6
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון'
אם אני זוכר נכון
01/07/2010 | 02:10
1
9
השיר נקרא שניים עם גיטרה
יגאל חרד יחד עם XXXXX

בלהקת פיקוד המרכז.
לצפיה ב-'אמת, וגם הצלף הג'ינג'י ומתילדה '
אמת, וגם הצלף הג'ינג'י ומתילדה
06/07/2010 | 00:46
50
את השניים עם גיטרה לא שמעתי כבר 39 שנים
כנ"ל את הצלף הג'ינג'י (שאת מילותיו קיבלתי - לא ממי שהבטיח)
ומתילדה ?, היא מככבת ב you tube

חנן

"שיר אחד מול חלונה
הרוח פתע שרה
לך לבד שרים הליל
השניים עם גיטרה"
לצפיה ב-'אז אצלי המצב הוא פשוט... '
אז אצלי המצב הוא פשוט...
30/06/2010 | 08:43
12
לקחתי את שם החיבה המשפחתי מילדותי, שבפי אנשים מסויימים עדיין חי ונושם + האות ת"ו לסיומת נקבה (כי, לא רציתי להיחשב בטעות כזכר. זוכרים את דיגי ה- מה- )

ואיך הגעתי לכאן
חברים טובים באמצע הדרך התפוזית הראו לי את הדלת הראשית (רח' האגס 1, גליטר8, שפינוזדה מרדימון, ופגשתי כאן גם את ליתי ואת מיס הילה) - ופיזרו את חששותיי שכולם פה מומחים גדולים ושלא אוכל לכתוב כאן שומדבר מועיל,
הגעתי גם למפגש ראשון ונדלקתי (אם כי הפתיל שלי כבר מפהק נואשות באחת וחצי בלילה... )

יופי של שרשור, באמת מסקרן
לצפיה ב-'בטח כבר סיפרתי,'
בטח כבר סיפרתי,
30/06/2010 | 09:07
17
19
אבל כשלמדתי בטכניון חילקו לכולם שמות משתמש שמתחילים ב S בגלל סטודנט וכנראה שהייתי האביבית היחידה אז הצלחתי לתפוס את savivit
וכשבאתי להרשם בתפוז וכל ה אביביות היו תפוסות נזכרתי ב S...
אחר כך כבר נהייתי savivit בכל המיילים,החשבונות באינטרנט, הפייסבוק וכו'

סיפור מצחיק אחד שקשור לניק הזה הוא שהתחלתי מקום עבודה חדש
ואנשי המחשבים בחברה שראו את המייל savivit החליטו שקוראים לי אביבית שוורץ. למה? ככה.
כשניסיתי להסביר להם שה-s זה סתם ובכלל שם המשפחה שלי אחר אמרו לי שכבר יותר פשוט יהיה לי להחליף שם משפחה לשוורץ מאשר להצליח גרום לאנשי-המחשבים לשנות אצלם

לפורום הגעתי במקרה, אני באמת לא זוכרת למה,
אני רק זוכרת שבהודעות הראשונות שלי דיברתי הרבה שטויות.
(טוב, אולי גם היום אבל אני לא מודעת )

ללא ספק שינה את חיי.
לצפיה ב-'סאביבית.....'
סאביבית.....
30/06/2010 | 09:37
8
12
בוקר טוב מ:סגן האהבה

רציתי לשאול אותך אם יש קשר בינך לבין אתר הפסטיבלים
לצפיה ב-'ועד שהיא תגיע.. '
ועד שהיא תגיע..
30/06/2010 | 09:56
3
9
לצפיה ב-'תודה! נועה, את נולדת בשדה בין דשא לאבן '
תודה! נועה, את נולדת בשדה בין דשא לאבן
30/06/2010 | 10:03
2
7
לצפיה ב-'יש האומרים '
יש האומרים
30/06/2010 | 11:27
1
6
ואני מאד אוהבת את השיר , גם בלי קשר לשמי

** אאל"ט נעמי שמר אמרה שכתבה את השיר על עצמה בילדותה, נכון?
לצפיה ב-'כן,'
כן,
30/06/2010 | 19:06
6
אפילו נבואי משהו (אלף שירים וגו')
לצפיה ב-'כבר ענו לך אבל אתה יכול לראות בחתימה שלי'
כבר ענו לך אבל אתה יכול לראות בחתימה שלי
30/06/2010 | 15:08
3
6
לצפיה ב-'סאביבית,האתר עדיין בבניה?'
סאביבית,האתר עדיין בבניה?
30/06/2010 | 18:08
2
3
נכנסתי לפסטיגלים דרך הקישור בחתימה שלך  ואני מקבל רק המון סימני שאלה, יש לזה סיבה?
לצפיה ב-'(בעבר צפיתי בהצלחה באתר) סאביבית '
(בעבר צפיתי בהצלחה באתר) סאביבית
30/06/2010 | 19:06
1
4
נראה שיש בעיה עם הצגת המידע שמגיע מ מסד נתונים כלשהו...

אולי זה משהו חדש באמת?.. חשבתי שדפדפן ... אבל זה גם ב Internet explorer 8 וגם ב firefox

וזה לא ENCODING

כי בדף הזה -> http://www.festi.co.il/FZ.asp
אני רואה את כל המלל הקבוע בעברית, ורק את הקישורים לשנים השונות עם סימני שאלה.
כנ|ל הפרטים של כל השירים בדף של פסטיבל מסויים -> הכל בסימני שאלה
לצפיה ב-'תודה, אני אטפל בזה'
תודה, אני אטפל בזה
02/07/2010 | 22:35
4
לצפיה ב-''
30/06/2010 | 12:20
5
7
אני זוכר שכשבפעם הראשונה שדברנו בטלפון, מרוב התרגשות ,קראתי לך סבבית במקום סאביבית וכמובן את הפעם הראשונה שנפגשנו. בעצם את גם הראשונה ש"זכית" לפגוש אותי בתקופה שלא הוצאתי את האף מהבית
לצפיה ב-'ואני חשבתי בהתחלה שסאביבית היא-'
ואני חשבתי בהתחלה שסאביבית היא-
30/06/2010 | 13:17
4
9
....הטיה של המילה סבבה, ללשון נקבה,  כאילו סחבקית כזאת, סאבבית כזאת,
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני חשבתי'
זה בדיוק מה שאני חשבתי
30/06/2010 | 13:28
5
לצפיה ב-'לא, אבל'
לא, אבל
30/06/2010 | 14:13
2
7
יש על שמה פועַל בישראל. לא הרבה זכו לכבוד הזה.
לצפיה ב-' אני תמיד מספרת את זה בגאווה'
אני תמיד מספרת את זה בגאווה
30/06/2010 | 15:04
1
7
לצפיה ב-'ואילו אני כאן בזכותך '
ואילו אני כאן בזכותך
01/07/2010 | 12:56
1
7
לפחות אם זכרוני אינו מטעני, עבדנו יחד איזו תקופה, ואת סיפרת שאת מנהלת את הפורום, וכך התוודעתי אליו...

לתפוז הגעתי הרבה קודם, אי שם בתחילת האלף הנוכחי, בעקבות אחי, אל פורומתכונים.
מקור הכינוי: Yula - כי ככה רק אחי היה קורא לי (מאז זה כבר השתרש אצל רבים וטובים בתור השם שלי ממש, וכבר נמאס לי לתקן לא אוהבת שמשנים לי את השם...)
ו-Shpil שהוא תחילת שם המשפחה הקודם שלי (וגם אני מודה לאישאיתי, שלעתים נצפה גם הוא בין עצי הפרדס )

גם אצלי הכינוי נדבק, וממשיך איתי הלאה, לפורומים ומחוזות אחרים ברשת.
לצפיה ב-'אמא של עופרי וטל '
אמא של עופרי וטל
30/06/2010 | 12:37
6
11
הגעתי לעולם הפורומים לפני שמונה וחצי שנים כשבני נולד םג וחיפשתי מידע על פגות.
הניק היה אמא של עופרי
שנה וחצי אחרי זה נולדה טל.
הניק הפך להיות אמא של עופרי וטל
גילי נולדה ארבע שנים אחר כך, ולשם שלה כבר אין מקום בניק

מכרי בתפוז קוראים לי אשע"ט והמתעקשים על דיוק אשטע"ג

קוראת כאן כבר כמה שנים,
אוהבת מאוד שירה ישראלית,
יום אחד אתפוס מספיק אומץ כדי להגיע לערבי הפורום.

לצפיה ב-'את בהחלט מוזמנת'
את בהחלט מוזמנת
30/06/2010 | 12:46
6
לצפיה ב-'קראתי גם אני, את מה שכתבת והנה תגובתי:'
קראתי גם אני, את מה שכתבת והנה תגובתי:
30/06/2010 | 13:13
4
לצפיה ב-'ועד שתגיעי לערבי הפורום.. שיר...'
ועד שתגיעי לערבי הפורום.. שיר...
30/06/2010 | 13:38
2
5
מותר גם לי להקדיש לך שיר?  

למען האמת שיר שלא הכרתי, וגיליתי רק עכשיו כשהתעסקנו בנושא קליפ בת המצווה של בתי.. והתאהבתי בו..

אז הנה שיר בשבילך עבור בנותייך (ויסלח לי עופרי.. חשבתי שעופרי זה רק שם של בת )
עבורי זה היה רלוונטי במיוחד כיוון שבתי היא בכורתי

http://www.youtube.com/watch?v=JnZ8e1MXWOk

לצפיה ב-' מסמיקה מהקדשות השירים'
מסמיקה מהקדשות השירים
30/06/2010 | 14:02
1
3
תודה לכולכם.

לכל ילד יש אצלינו שיר שמתאים לו.
לעופרי יש שניים (טוב הם מיוחד )
הראשון הוא לא כל שיר אלא רק בית אחד מתוכו:
"אם גוזלים מידיו צעצוע,
הוא נשאר מבולבל ומחייך,
מחייך מבלי דעת מדוע,
וכיצד ובשל מה זה ואיך..."
וכמובן המילים עלי מוהר אם יוולד לי ילד

טלטל זכתה לשיר אצבעות שוקולד

וגילי - כל שירי העולם שלה - יצורה ששומעת שיר פעם אחת וכבר יודעת לשיר אותו, מבקשת מהאחים שלה להשמיע לה ביו טיוב כל מיני ושרה אותם.(אולי אני אצליח להעלות איזה ביצוע שלה)
אבל השיר המיוחד שלה הוא למחרת

לצפיה ב-'איזו הודעה מקסימה'
איזו הודעה מקסימה
30/06/2010 | 14:18
5
לצפיה ב-'ברור אעשט"ג'
ברור אעשט"ג
30/06/2010 | 16:16
3
מי שזוכה לפגוש את הג' הזותי מבין שאותה פשוט אי אפשר להשאיר בחוץ...
לצפיה ב-'הצטרפתי לא מזמן'
הצטרפתי לא מזמן
30/06/2010 | 13:52
6
13

ובחרתי בניק שהיה פנוי.
לצפיה ב-'מוגג, אתה לא חייב לדבר כל כך הרבה..'
מוגג, אתה לא חייב לדבר כל כך הרבה..
30/06/2010 | 13:58
8
חחח אהלן,  אתה חוסך במילים

מוגג יש לי שאלה אליך,  אתמול בשעה 14:51 שאלתי את הפורום לגביי שיר של יפה ירקוני,
יש סיכוי שאתה למה אני מתכוון?
לצפיה ב-'אגב, ההיכרות שלך'
אגב, ההיכרות שלך
30/06/2010 | 15:37
2
7
עם זאביק רייכל ז"ל, קשורה איכשהו לגלישה שלך בפורום
לצפיה ב-'עוז, עדיף שלא תדע את דעתי על עורכי דין'
עוז, עדיף שלא תדע את דעתי על עורכי דין
30/06/2010 | 17:43
9
לצפיה ב-'יש זמר אחד...'
יש זמר אחד...
30/06/2010 | 16:04
7
18
חבל שהוא לא פה...

כי הוא ברזילאי.
אני אוהב מוזיקה ברזילאית.
בזמנו למדתי באוניברסיטה בחוג ללימודי אמריקה הלטינית
(אמרנו כבר - דרום אמריקה על המפה ?)
והיו שם חבר'ה נחמדים שקראו לי ז'ילברטו
(וריאציה של השם שלי כשמו של הזמר ההוא - ז'ילברטו ז'יל).
חלפו אי אילו שנים והתוודעתי לעולם הפורומים
ובראש ובראשונה לפורום תרבות ומוזיקה ברזילאית
(שלי תשים לכם קישור, אוקיי?)
ונדרשתי לכינוי. באותה תקופה התוודעתי גם לנבחרת הכדורעף המהוללת של ברזיל (כדורעף, כן? לא כדורגל!) בה שיחק בחור סימפתי ביותר בשם
ז'ילברטו גודוי פיליו, או בקיצור כמו שכל העם היושב בברזיל מכנה אותו - ג'יבּה
בגלל שהבחור מנהיג נבחרת ברזיל בכדורעף, והוא גם נחמד (ראו תמונה בכרטיס שלי) החלוט-החלטתי שהשם ראוי, וזה גם קיצור של ז'ילברטו.
ובא לציון ז'ואו (גואל בפורטוגזית).
70 - מספר המציין את השנה בה יצאו האלבומים:
Atom Heart Mother של פינק פלויד
Deja Vu של קרוסבי סטילס נאש ויאנג
Morrison Hotel של הדורז
וגם "פלסטלינה" של אריק.

לצפיה ב-''
30/06/2010 | 16:55
6
נשמע כמו סינופסיס לטלנובלה ברזילאית
לצפיה ב-'ואני חשבתי'
ואני חשבתי
03/07/2010 | 22:23
1
5
ש-70 נבחר בשל שנת הלידה...
תמיד לומדים עוד משו חדש

ד"ש לארבלית וחיבוק לקטנצ'יק
לצפיה ב-''
04/07/2010 | 08:25
6
גם על שיתוף הפעולה בהסוואת הגיל

לצפיה ב-'לא כזה מסובך'
לא כזה מסובך
30/06/2010 | 17:39
2
13
כשהייתי קטנה אז האקס לעתיד של אחותי היה קורא לי כך כדי שארגיש כמו נסיכה.
לצפיה ב-'יש כזה דבר-'
יש כזה דבר-
30/06/2010 | 17:46
1
8
לצפיה ב-'ברור!'
ברור!
30/06/2010 | 17:58
8
הוא רק לא ידע את זה.
הוא גילה את זה אחרי איזה 10 שנים ושני ילדים.
לצפיה ב-'ועכשיו הניק המקורי'
ועכשיו הניק המקורי
30/06/2010 | 17:44
8
14
אה, אני גם מיס הילה

אני חושבת שהתחברתי לתפוז בתחילת שנת 2003 (לפני ימי הדינוזאורים, בערך).
הגעתי לתפוז כשגרתי בארה"ב וכלללללל כך התגעגעתי למוזיקה ישראלית. וחוצמזה שנורא שיעמם לי בעבודה.

לפי תקופת שירונט ושאר ירקות, חברים היו פונים אליי בסוגיות בנושא מילים של שירים.
אני מכירה מאות שירים בע"פ.
היום הכשרון שלי הוא כבר לא כל כך שימושי, אבל הניק נשאר בסטוק
חוצמזה שהוא לקוח משיר שאני מאוד אוהבת כבר הרבה שנים (לפני שכל מיני כוכבים נולדים עשו לו עוול).

לצפיה ב-'אני זוכר את התקופה שלך בארה"ב....'
אני זוכר את התקופה שלך בארה"ב....
30/06/2010 | 17:48
1
6
לצפיה ב-'בתוך, שיר נהדר, ודפנה חבל''ז, אבל משהו שם-'
בתוך, שיר נהדר, ודפנה חבל''ז, אבל משהו שם-
30/06/2010 | 18:19
2
6
לא מסתדר לי עם המשפט אני גשרים לכל מיליך
בכל פעם שאני מקשיב לשיר זה צורם לי, בעיקר שזהו שיר מתקופה שהיתה הקפדה יתרה על המילים
אני יודע שאומרים מילותייך,  ואני אשמח אם סוף סוף מישהו יאמר לי שגם ככה זה מקובל להגיד.   והצרימה תתפוגג
לצפיה ב-'מקובל גם מקובל'
מקובל גם מקובל
30/06/2010 | 19:08
3
לצפיה ב-'תקני לחלוטין.'
תקני לחלוטין.
06/07/2010 | 13:51
6
צורת השייכות ברבים מולבשת על צורת הנסמך, ומילה היא מילה מעורבבת כזו – מילה (סיומת נקבית) אבל מילים (ריבוי זכרי) ובנסמך רבים גם מילי־ וגם מילות־ ולכן גם מיליך וגם מילותיך.

זה שאומרים "מילותיך" זה נכון, זו הצורה המקובלת בדיבור. כידוע לך, יש לא מעט פערים בין מה שמקובל בדיבור לבין מה שתקני...
"אני אשמח אם סוף סוף מישהו יאמר לי שגם ככה זה מקובל להגיד" – זה בדיוק, שלא מקובל להגיד ככה! לכן זה צורם לך. אבל זה לא פחות נכון.

אגב, גם לו זה לא היה תקני, בשירים יש "חירות המשורר" ולכן יש לא פעם חריגות מודעות מהצורות המקובלות, וזה בסדר גמור ומקובל מאוד.
לצפיה ב-'אהמממממממממממממממממממ '
אהמממממממממממממממממממ
30/06/2010 | 19:59
5
לצפיה ב-'די!'
די!
01/07/2010 | 03:23
1
3
לא ידעתי שהניק הזה זה גם כן את!
אני זוכרת שבימי הראשונים בפורום נורא הרשים אותי שיש שני ניקים של אנשים שונים מתוך "בתוך" - שיר שעד אז חשבתי שכנראה שרק אני ועוד ארבעה אנשים בעולם מכירים (כלומר - לא הכרתי אף אחד אחר שהכיר אותו. הנחתי שאי שם יש עוד ארבעה כמוני, כי לא יכול להיות אחרת). זה אחד הדברים שמשך אותי ישר מההתחלה להתנחל פה קבע, ולא רק לקבל תשובה על איזו שאלה שבגללה הגעתי לכאן (לא זוכרת מה) ולעזוב.
לצפיה ב-'ממש מדור חיפוש קרובים! '
ממש מדור חיפוש קרובים!
01/07/2010 | 12:14
4
לצפיה ב-'וזה עוד ניק שלי '
וזה עוד ניק שלי
30/06/2010 | 17:46
8
(ואלו רק הניקים שמוכרים בפורום...)

מתוך השיר "לו הייתי פיראט", שמעבר לזה שזה שיר אהבה מקסים, הוא מציג את הנסיכה כ"בת מלכה" ולא כ"בת מלך" , כמו שתמיד מציגים אותה.
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
30/06/2010 | 19:39
5
זה פשוט,השם שלי האמיתי- ליאור מנור, כן- כמו הקוסם הזה... לא חשבתי יותר מדי האמת יצא ככה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'עכשיו תורי למי שלא זוכר'
עכשיו תורי למי שלא זוכר
30/06/2010 | 19:54
1
9
היו היו ימים והייתי דודה מותק.
כינוי שנתנה לי האחיינית שלי כשעוד היתה ילדה קטנה.
כשנרשמתי לתפוז  (במקביל לפורום מוסיקה  ישראלית בוואלה) התפוז עשה לי שריר, ולא קיבל את הכינוי שלי.
הפכתי להיות הדודה המתוקה.
חברי הטובים קוראים לי עד היום דודה מותק למרות שמאז הפכתי בגאווה להיות סבתא אפילו פעמיים.
לצפיה ב-'שמעתי על הפורום מהעונה החמישית.'
שמעתי על הפורום מהעונה החמישית.
01/07/2010 | 00:00
8
ועל זה אומרים :"הציץ ונפגע". כשנתבקשתי למלא שם הייתי באמצע הכנת שיקופיות לשיר :הבובה ימימה" בלי להסס רשמתי את השם ימימה 1.
לצפיה ב-'ZAHIFODOR על שם'
ZAHIFODOR על שם
30/06/2010 | 20:09
1
10
הפסנתרנית יונה פיפו
לצפיה ב-'"רותי רות רותי'
"רותי רות רותי
30/06/2010 | 21:04
4
תיתי...

ונזכיר את שלושת התרגילים שלמדנו "טריבלאציה'',"טרוטה צ'יפנטה": "טרוטה צ'יפנטה" ו"רותי רותי": רותי רותי רותי תיתי.

דרך אגב, הפסנתרן שליווה אותי, לאולפן, מר לוגי גרסקו, לוגי, תודה רבה.

וזכרו: אל תסתכל על הפסנתרן, תסתכל לו על הידיים

לצפיה ב-'והכינוי שלי הוא פשוט צירוף השם עם '
והכינוי שלי הוא פשוט צירוף השם עם
01/07/2010 | 02:26
11
התחביב הגדול ביותר שלי - איסוף תקליטים עבריים ומוסיקה ישראלית.

הגעתי לכאן במקרה אי שם בסביבות 2003, מסתם שיטוט במרחבי הרשת.

באתי, הצצתי ונשארתי ואני לא הולך לשום מקום!
לצפיה ב-'בגלל מפלצת ההודעות'
בגלל מפלצת ההודעות
01/07/2010 | 08:52
2
13
ככה נהיה לי הניק הזה.
במקור בכל מקום אחר הייתי (ואני עדין) ef12 או המקור האמיתי f12. כעיקרון F זה הכינוי בו אני מאפשרת לקרוא לי למי שחש צורך לקרוא לי אפי שהוא כינוי שאני מסרבת לענות לו (למה? נגלה רק שהשם שלו כמו אפרים). איזה טמבל אחד שאל אותי פעם איזה F אני, כשהוא מתכוון למטוסים. עניתי לו F12 (בגלל המקלדת) והוא הלך לחפש איזה מטוס זה.... בכל אופן, זה כל כך מצא חן בעיני שמאז אני משתמשת בזה ככינוי בכל פעם שצריך כזה.
כשהגעתי לתפוז, לפורום אחר בכלל, נרשמתי כ-ef12, אבל ההודעה הראשונה שלי לא הופיעה. ניסיתי עוד פעם וזה לא הלך גם כן. אז חשבתי שאולי תפוז לא אוהב שהניק שלי באנגלית (אין לי מושג למה העליתי את ההשערה הזו, כי הניק של החברה שמשכה אותי פנימה היה באנגלית). נרשמתי שוב, הפעם עם ניק עברי כשר - וההודעה כן הופיעה. זהו הניק שלי.

ואיך הגעתי לפה? אין לי שום רעיון, כי ההודעה הראשונה שלי שהצלחתי לאתר נראית כאילו אני נמצאת פה מימים ימימה - ולא היא. לא יודעת מה חיפשתי, אבל כנראה שמצאתי
לצפיה ב-'לא היו דברים מעולם'
לא היו דברים מעולם
01/07/2010 | 11:51
8
חיפשתי מילה שהיא עברית טהורה וגם קצת מסתורית, אבל שאפשר לכתוב אותה באנגלית בווריאציה אחת בדיוק (יש לי סיוטים מהשם הפרטי שלי).

אם אני זוכרת נכון התחלתי לכתוב בפורום הזה כשחיפשתי כמה שירים על איזורים בארץ כעזרה לחמותי שתחי'.
נשארתי - אמנם לא כותבת הרבה, אבל בהחלט נשאבת לקרוא מדי פעם.
לצפיה ב-'איזו היסטוריה! אז ככה - קצת קשה שלא '
איזו היסטוריה! אז ככה - קצת קשה שלא
01/07/2010 | 12:12
6
8
להגיע לפורום הזה כשמחפשים בגוגל דברים שקשורים לזמר עברי (שמות של שירים, של זמרים וכדומה), כי תמיד הוא צץ איכשהו.
וכך קרה שהתגלגלתי לפה לא פעם ולא פעמיים עוד בסביבות 2003, כשבכלל לא היה לי ניק תפוזי.

אחרי שנתן יונתן נפטר, הרגשתי צורך לדבר על זה, ומה יותר מתאים מהפורום שכבר יצא לי לקרוא בו ולהבין שיש עם מי לדבר. ואז גם הקמתי את האתר לזכרו ורציתי שידעו עליו.

ואז נכנסה לתמונה העונה החמישית שנדנדה לי ואמרה שכדאי לי להצטרף. אז הצטרפתי

בניק tiramisu בחרתי מסיבות השמורות במערכת (לאו דווקא חיבה יתרה לעוגה הקרויה כך). השתמשתי בניק הזה בעוד מקומות (עד היום) כמו מסנג'ר, ICQ וכדומה. את ה-1 הוספתי מטעמים טכניים (אני מבין שזה תירוץ קבוע של כולם). מעניין מי הtiramisu המקורי (בטח איזה שף בפורום אפייה).

באוקטובר 2005 באתי לראשונה למפגש פורום, אצל אש"ס והעונה, ובאותו שבוע ממש הטירמיסו הפך משחור לכחול, לאחר פנייה של מקולית, סליחה - קוליפון, שחיפש לו מחליף / יורש / עוזר (עד היום לא ברור).

וזהו. מאז אני טירמיסו. יש כאלה שקוראים לי כך במקום בשמי האמיתי. יש המקצרים אותו לכדי טירה / טירי וכדומה. אבל הכי מצחיק זה שכשאני פוגש את דן אלמגור בכל מיני הזדמנויות הוא קורא לעברי "היי טירמיסו!". .

לצפיה ב-'ועכשיו תורי?'
ועכשיו תורי?
01/07/2010 | 12:30
2
8

נכנסתי לכאן בעקבות חיפושי אחרי...לא זוכרת.נדמה לי שגנגי הפנתה אותי.
ברור לגמרי שהנושא מדבר אלי עקב קשרים משפחתיים ושמחתי למצוא כאן חדווה וידע עצומים.
והניק שלי?
תמיד חשקתי בשם מיקה אחרי שנים של מיקי (מיכל במקור) וכמובן בתוספת קיצור שם המשפחת ל-גו- (דמות שאני מעריצה מאז ילדותי מנשים קטנות ג'ו.יצא טוב.
בכל הפורומים כמעט אני מיקה כלשהי.
אוהבת אתכם
לצפיה ב-'קחי עט ותרשמי '
קחי עט ותרשמי
02/07/2010 | 04:58
1
4
עוד חיבור  אדיר,
נשים קטנות הוא הספר שלי . גם גו'.
לצפיה ב-'גם לי זה עדיין לא ברור'
גם לי זה עדיין לא ברור
01/07/2010 | 20:30
3
אולי רציתי להתחיל איתך
לצפיה ב-'tiramisu'
tiramisu
01/07/2010 | 22:40
3
אני מחזיר את המילים שלי לתנור האפיה
הייתי משוכנע שהניק שלך הוא בעצם מה שהוא לא...
לצפיה ב-'זה היה גם המפגש הראשון שלך?'
זה היה גם המפגש הראשון שלך?
02/07/2010 | 10:11
3
לצפיה ב-'אם שלי תספר על כל ניק שלה'
אם שלי תספר על כל ניק שלה
01/07/2010 | 12:24
2
7
זה יהפך לשירשור הארוך בהיסטוריה של הפורומים ויש סיכוי לרישום בגינס.
לצפיה ב-'אנחנו מחכים רק לה'
אנחנו מחכים רק לה
01/07/2010 | 15:40
1
3
שלללללללללללללללללללללללללללי
לצפיה ב-'בטח לוקח לה זמן להתארגן על כל הניקים...'
בטח לוקח לה זמן להתארגן על כל הניקים...
01/07/2010 | 16:32
3
לצפיה ב-'הסיבה לכינויי פשוט מידיי ובמקום........'
הסיבה לכינויי פשוט מידיי ובמקום........
01/07/2010 | 19:12
1
7
אחשוף בפעם הראשונה איך הגעתי לכאן
זה היה בימים שאינטרנט והאיי סי קיו (היה פעם דבר כזה) הגיעו לגבע
ופעם שגלשתי לתומי באייסי פגשתי גולשת שענתה לכינוי דודה מותק
והיא גררה אותי בתואנות שווא לפורום ישראלים בחו''ל אותו היא ניהלה
היינו שם נדמה לי כ-8 חבר'ה והיה נורא שמח
מתי שהוא באותן תואנות היא גררה אותי הנה והשאר היסטוריה...לא ככה דודה??
לצפיה ב-'לא כל כך מדוייק אבל בערך'
לא כל כך מדוייק אבל בערך
02/07/2010 | 04:56
7
בראשית היה איסי..
בשנית היה קקטוס חמוד
אחר כך כשהכרנו יותר, סיפרתי לך שאני מנהלת שני פורומים בוואלה או  יואל עד כדי כך כבר לא זוכרת..
התלבשת לי על פורומוסיקה והצקת לי בישראלים בחול... אתה יודע פוליטיקה וכזה.

אבל מה כפת.. העיקר שבפורומוסיקה התנהגת בצורה מכובדת  . ואז באו ימי מפגשי הפורום.. הכרת את החברים שלי שאני לא ..
ומאז יש לך  פור עלי.. (טוב , כמעט..)

העיקר שלא נפסיק לשיר.
ושלא תשאיר אותנו לבד
לצפיה ב-'נדיר שאני פה אבל בכל זאת'
נדיר שאני פה אבל בכל זאת
01/07/2010 | 21:19
1
3
למרות שאני חובב מוזיקה עברית ישנה מושבע והייתי בעל מאגר ענק של שירים עבריים.
כעת המאגר קטן בצורה משמעותית אך זה לא מונע ממני לשמוע רשת ג' או תוכניות בתחנות אחרות שמשדרות מוזיקה ישראלית ישנה.
הניק שלי הוא קוד בטחוני שהשתיקה יפה לו. בחרתי בו לאחר שנים של של סבל (בגלל הקוד) סבל שהפך לחוויה. ניק זה הוא כדי להנציח את חבריי שאבדו בגלל הקוד הזה. ולהזכיר לעצמי את החוויה.
לצפיה ב-'תהפוך את הנדיר לתדיר'
תהפוך את הנדיר לתדיר
01/07/2010 | 22:31
4
נראה שיש לך הרבה מה להציע
תבוא לבקר, ריגשת אותי
לצפיה ב-'בתור אספן תקליטים'
בתור אספן תקליטים
02/07/2010 | 16:07
12
מזה 32 שנים הכי מתאים לי זה היהלום שנימצא במחט ומנגן את התקליטים שלי
לצפיה ב-'זה היה מזמן -בשנת 2001'
זה היה מזמן -בשנת 2001
03/07/2010 | 02:58
6
כשנתקלתי בIOL או ב-WALLA (מי זוכר) בפורום שבו מצאתי לראשונה עוד משוגעים לשירים עבריים כמוני, כאלה שמכירים שירים בע"פ, יודעים מה עומד מאחרורי השירים ואוספים תקליטים וכל מיני..
לא הייתי היחיד בעולם עם מחברת שירים עבריים.
למפגש הראשון, המיתולוגי של הפורום אצל כספית ברמת גן, הגענו (הברכה שאתי ואני) באיחור , אחרי שכמה כבר עזבו ושם גם נפגשנו פנים אל פנים עם הדמויות שמלוות את הפורום הזה מיום היווסדו ועד היום (והתמונות יעידו). ומאז אהמעבר לתפוז גם אני כאן.
והניק?
המספר 45  הצמוד לשמי (אותו אני נושא בגאווה מיום הולדתי) איננו שנת הולדתי (אני צעיר יותר), אינו גילי (אני מבוגר יותר) ההסבר פשוט עד כדי סיבוך ב"מוסד" בו אני עובד נהוג להצמיד את מספר המחלקה לשם האדם לשימוש כUSERNAME. אז 45 הוא מספר המחלקה שאף פעם לא הייתי בה.

שבת שלום
לצפיה ב-'אומנם אצלי יש קישור והסבר בחתימה'
אומנם אצלי יש קישור והסבר בחתימה
03/07/2010 | 18:04
9
אבל נדמה לי שלעולם אני אצטרף להסביר את זה:

הניק הוא על-שם השיר של אהוד בנאי שמספר על הבית הישן של משפחת בנאי בשוק מחנה יהודה. במקור קראו לזה רחוב 'האגס', אבל בשנות התשעים שם הרחוב הוחלף ל'אליהו יעקב בנאי', על שם אב המשפחה.
למה בחרתי בזה? לא סתם בגלל אהבתי דווקא לשיר הזה (הרי אני אוהב עוד הרבה שירים, לא? ) אלא גם כדי להראות חיבור לירושלים השינה ולמה שהיא מייצגת. מי שמכיר אותי יודע למה אני בערך מתכוון.

אלא מה?

שם השיר הרשמי הוא 'האגס 1', בלי ה"רחוב". ובאמת, כשבחרתי לי את הניק, הוא היה 'האגס 1'. איך זה הפך ל"רחוב"? גיליתי שיש המן אנשים בפורום שבכלל לא מכירים את השיר, ועד אז חשבתי שהוא מוכר למדי - הרי הוא יצא רק ב-1989 והושמע די הרבה בתקופתו, ועד היום אנשים מזהים את שמות הרחובות של השוק עם השיר על רחוב האגס. אבל בפורום לא הכירו את זה, ולא הבינו למה אני קורא לעצמי על שם פרי, ומישהו אפילו שאל אותי (כמובן בצחוק) אם "2 היה תפוס". גי נמאס לי כל הזמן להיקרא "אגס". האמת היא שבשלב מסויים אפילו התחרטתי שלא בחרתי ניק עם מילה אחת בלבד, בלי מספר שנדמה שהוא לא באמת חלק מהשם, אבל עדיין רציתי שזהישאר הניק שלי.

אחרי כמה שנים החלטתי שנמאס לי להסביר כל הזמן את הניק, ושיניתי אותו ל'רחוב האגס 1'. אומנם יש כמה בודדים שחושבים שזוהי הכתובת שלי, אבל למזלי רוב הגולשים ב'תפוז' מבינים שלא הייתי חושף בכזאת קלות איפה אני גר.
מאז שיש קישור בחתימה שלי פחתו במידה ניכרת הטעויות במהות הניק שלי.
לצפיה ב-'רציתי לכתוב בפורום על הוצאת האלבום "רגעים" של'
רציתי לכתוב בפורום על הוצאת האלבום "רגעים" של
03/07/2010 | 22:24
5
אריק איינשטיין ופיטר רוט , זו הייתה הסיבה לבחירת הניק , לאחר שפרק זמן ארוך , הייתי קוראת סמוייה .
הניק מורכב מראשי תיבות של שמי ושם משפחתי . למה 120 ? בגלל הברכה ..."עד 120"... חיפשתי ספרות או מספר שקל לזכור ובעל משמעות חיובית...

בתפוז הייתי פעילה בפורום אריק איינשטיין (הייתי אדומה בפורום) , עד לסגירתו ("בשל העדר פעילות"...) .

קראתי בכל פורומי המוזיקה העברית/ישראלית שבאתרים המוכרים , בחלקם גם כתבתי .

מפגש הפורום הראשון , בו השתתפתי , היה מפגש שירונוסף שהתקיים אצל הוריה של גלי .
היה נפלא : המארחים , האורחים , השירים , האווירה ...
המפגש התחיל בשעה 13.00 בצהריים (יום שישי) . בערך בשעה 17.00  , התקשרו אלי מהבית ואחי שבא לביקור , הציע להחזיר אותי הבייתה . סרבתי לטרמפ ונשארתי עוד חמש שעות .    
לצפיה ב-'השרשור כבר שקע, אבל למען התיעוד...'
השרשור כבר שקע, אבל למען התיעוד...
06/07/2010 | 14:34
38
התעצלתי להקליד הכול מחדש, כי זה סיפור שכתבתי כבר פעמים רבות, אבל לאחר נבירה בהיסטוריית הפורום לא הצלחתי לאתר את ההודעה שאני זוכרת שכתבתי... אולי זה היה בוואלה. נו שוין, הנה הסיפור, ואשתדל לקצר:

הכינוי
בשלהי 1996 התחברנו לאינטרנט. ה-WEB לא היה מפותח במיוחד, בפרט לא בישראל, ופורומים לא הכרתי (היו news groups אבל זה היה באנגלית וזה לא היה WEB). אפילו ICQ לא היה, אבל היו צ'טים ובאותה תקופה ה-IRC היה חזק מאוד (הקליינט הפופולרי היה mIRC, "מירק" למי שזוכר). רציתי להיכנס לצ'ט אבל לפני כן הייתי צריכה כינוי (לא היה מקובל להשתמש בשם אמיתי) וזה היה חייב להיות באנגלית. לא רציתי לבחור כינוי בחופזה, כדבר של מה בכך. עזבתי את המחשב, ישבתי על המיטה עם דף ועט, והתחלתי לחשוב. רציתי כינוי שיגיד עליי כל מיני דברים: דבר ראשון, שאני בחורה. שיהיה כינוי נשי מובהק. מעבר לכך, שיאמר עליי משהו, על טעמי התרבותי, על תחביביי. חשבתי בעיקר על דמויות מספרים, וברגע שהגעתי לטריליאן (Trillian) מ"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" של דאגלס אדמס, ידעתי שזה זה (אגב, גם "טריליאן" הוא למעשה כינוי, שם חיבה לטרישה מקמילן, ולאחרונה הבנתי שגם טרישה זה קיצור של פטרישה... אין לזה סוף! ). טריליאן הייתה הדמות הנשית הראשית, בחורה בריטית עם תואר שני באסטרופיזיקה (או משהו כזה, אל תתפסו אותי במילה) והיא הייתה אישה עצמאית, חכמה, חתיכה ומגניבה (או בקיצור שולתתתת!!!1 רק שאז עוד לא הכירו את המילה).

האיות
מהר מאוד גיליתי שלא כולם מכירים את השם ורבים לא מבינים שמדובר בשם נשי. זה דווקא לא היה נורא, כי זה עזר לי להבדיל בין ה"ראויים" (חובבי מד"ב, למשל) לבין הלא ראויים... וזה גם הפחית את כמות ההטרדות בצ'טים (בתקופה שבה היו מעט נשים ברשת, בנות בחדר צ'ט היו מצרך מבוקש). כמו כן בדיעבד התברר לי שמדובר בכינוי די פופולרי... אז הייתי צריכה להוסיף לו כל מיני תווים, כי רוב הזמן הוא היה תפוס. כשפתחתי את תיבת הדואל הוובית הראשונה שלי (בהוטמייל) גם שם הוא היה תפוס, כמובן. לא רציתי להוסיף ספרות ותווים אקראיים, ובסוף חשבתי להוסיף e, כי זו האות הראשונה של שמי הפרטי (עינת). זה היה טוב, כי e בסוף מילה היא שותקת (כידוע) ולימים התברר לי שבצרפתית זו סיומת נשית, אז בכלל. כך נולד הכתיב trilliane שמלווה אותי בהצלחה מאז ועד היום (ולרוב הוא פנוי. ב-Gmail דווקא לא... נזכרתי מאוחר מדי). אגב, לימים גיליתי דרך גוגל שיש חברה לייצור שנדלירים בשם זה...

הפורומים
בדצמבר 2000 (אוטוטו עשור) קוטנר שידר בגל"צ תכנית ספיישל, 20 שנה לרצח ג'ון לנון. לתכנית נפתח "מועדון" בוואלה (זה פורום לא רשמי, כמו הקומונות של תפוז). נכנסתי בסקרנות, התלהבתי והתמכרתי. איך אומרים? "הציץ ונפגע"... הייתי צריכה להירשם לוואלה, והרישום למערכת היה רישום גם לתיבת הדואל, כלומר שם באנגלית ובלי אות גדולה. כך הייתי trilliane בפורומים של וואלה, והכינוי המשיך איתי לכל מערכת פורומים בהמשך. המועדון נסגר, ועברתי לשלל פורומים אחרים בוואלה. מהר מאוד גיליתי את IOL (יואל ז"ל ) שהייתה מערכת פורומים ישנה אך מקסימה, חמה ולבבית. שם הגעתי לפורום מוזיקה עברית בניהול הדודה מותק (הדודה המתוקה). זה היה בינואר 2001, אני חושבת. צחוק הגורל, IOL (שהיו שייכים ל"הארץ" כמדומני) היו במצב כלכלי לא טוב ותוך חודשים ספורים נקנו ע"י וואלה, והפורומים מ-IOL עברו לוואלה, וכך חזרתי לשם...

במקביל למעבר נערך מפגש הפורום הראשון. הכרתי את הקונספט של מפגשי פורום מפורומים אחרים שהייתי פעילה בהם, והופתעתי לגלות שחברי פורום מוזיקה לא נפגשים. כמו כן חיפשתי אנשים שאוהבים לשיר ולנגן ושנוכל להיפגש ולעשות זאת יחד. העליתי את הרעיון בפני הפורום, החברים חשבו שזה רעיון טוב, וכך יצא לדרך מפגש הפורום הראשון ביולי 2001, שארגנתי בסלון ביתה (הלא גדול) של כספית. היינו כ-20 אנשים, והצפיפות הייתה רבה... המסורת המשיכה מאז ועד היום, רק כיום אין סיכוי לעשות מפגש במקום כ"כ קטן...

תפוז
הפלטפורמה המכוערת של וואלה ביאסה רבים מחברי הפורום, עד שגרי רשף קם ועשה מעשה, ופתח את הפורום בתפוז. נדמה לי שזה היה בספטמבר 2001, אם כי בכרטיס האישי שלי כתוב שאני רשומה לתפוז מיולי, אז אולי נרשמתי עוד לפני, כבר לא זוכרת. מהר מאוד הפורום בתפוז צבר חברים ונעשה פופולרי משמעותית, בשעה שהפורום בוואלה הלך ודעך עד שנסגר סופית, וכך אנחנו פה מאז ועד היום. היו תקופות שכתבתי בכל פורומי המוזיקה (תפוז, נענע, YNET, וואלה) וכבר קרה שמצאתי את עצמי כותבת במקביל בכ-30 פורומים שונים... אבל תפוז תמיד היה "אתר הבית". לאחרונה אפילו התחלתי לנהל פורום (נראה לי שאני אחרונת ותיקי הפורום שמעולם לא ניהלה פורום, זה לא ייאמן, אבל זה פורום של מנהלים, הפורום הזה ).

סיכום
אנשים שנתקלים בי באתרים שונים מופתעים לא פעם לגלות שמדובר באותה טריליאן. מתברר שזה די נדיר לשמור על אותו כינוי כ"כ הרבה שנים ובכל מקום... אבל אני אוהבת אותו, זה חלק מהזהות שלי. חברים שמכירים אותי אישית אבל הכירו אותי וירטואלית קוראים לי 'טריל' או 'טרילי' גם במציאות, ואין לי בעיה עם זה (אגב, היה מישהו שפגשתי במציאות והחל לקרוא לי טריליאן בעקבות ה-ICQ... ). זה משעשע שכינוי ע"ש כינוי של שם מקוצר קוצר עוד יותר, אבל "טריל" זה קצר, חינני ומוזיקלי, אז אני מרוצה מאוד (למעשה יש כאלה שחושבים שהכינוי מבוסס על המונח 'טריל'). אגב, גרי רשף קורא לי 'טרילילים' (אל תשאלו אותי, תשאלו אותו). זהו... לא יצא קצר, אבל יחסית אליי זה לא נחשב לארוך. (אגב, זה האמוטיקון ה"רשמי" שלי. אימצתי אותו לפני כמה שנים, ואפילו התחפשתי לו במפגש פורים אצל שלי, ומאז זו התמונה שלי בתפוז).

הודעות אחרונות

08:41 | 23.05.19 Levi2311
21:42 | 19.05.19 Jabariamster1
11:37 | 16.05.19 אורחים בפורום
08:52 | 09.05.19 dvirmoti1
18:05 | 25.04.19 tallya25
08:16 | 09.04.19 dvirmoti1
06:41 | 01.04.19 מושון רחובות
07:17 | 10.03.19 dvirmoti1
16:45 | 08.03.19 אניטה24
23:37 | 02.03.19 danielhasan9
06:04 | 26.02.19 אניטה24
21:45 | 16.02.19 שני341
20:49 | 16.02.19 עדי אברהמי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ