בנית פרגולה - מה צריך לדעת?

artemma

New member
../images/Emo53.gif בנית פרגולה - מה צריך לדעת?

שלום לכולם, יש לנו מרפסת די גדולה, פונה לצפון-מזרח ולפעמים יש רוחות חזקות מאוד (פעם עף לנו שולחן פלסטיק של כתר יחד עם 6 הכסאות שלו ל...). צורת המרפסת היא סוג של "ר" :חלק אחד כמעט מרובע (כ- 4.20X4.15) וחלק שני ארוך (כ- 4.20X2.00 ) אנו חושבים לבנות שם פרגולה (יש אישור להקים "פרגולה בצפיפות 60%" - מה זה אומר?) ומתחילים לאסוף מידע והצעות מחיר. השאלות הן: 1) איזה סוג פרגולה הכי מתאים (עץ,אלומיניום)? 2) אם פגרולת עץ - איזה סוג עץ הכי טוב/מתאים? 3) איזה טיפול דורשת פרגולת עץ וכמה שנים היא מחזיקה? 4) מה טווח המחירים בתחום? אם יש עוד משהו חשוב לדעת שלא שאלתי - תגידו. תודה מראש למשיבים. ארטור
פרסומות עצמיות לא ייפסלו (בית נמצא בעכו) - בתנאי שהן בסוף רשימת תשובות.

המנעולן

New member
חצי מהשאלות תקבל תשובות

מהרשות המוסמכת - מפקח הרישוי במשרד מהנדס העיר או המועצה באזור מגוריך. לכל רשות יש כללים אחרים בקשר למותר ואסור בפרגולות. באופן עקרוני- פרגולות עץ הרבה יותר זולות מאלה שמפלסטיק ואלומיניום

artemma

New member
רק לשאלה לגבי 60%. כל השאר - לא

קשור לרשות מקומית. הם בטוח לא יספרו לי מה איזה סוג עץ מחזיק יותר או מה המחירים...
באופן עקרוני - הבנתי שעץ יותר זול. אבל משיטוט בכמה אתרי בוני הפרגולות ראיתי שיש כמה סוגי עץ. מטרת השאלות שלי : לקבל תשובות קונקרטיות מאנשי מקצוע או מאנשים שיש להם כבר פרגולה והם יכולים לחוות דעת ולתת טיפים בנושא. אם יש לך (או לכל מי שקורא את זה) תשובות יותר מפורטות לשאלות שלי - אשמח לקבל. תודה ארטור

המנעולן

New member
מה שיודע מהפרגולות שבצעתי במו ידי

בביתי. א. עץ מסוג אורן ולא 'עץ לבן' מהוקצע מכל הכיוונים ב. העץ חייב לעבור תהליך אימפרגנציה נגד רקבון מרטיבות. ג. אם אתה מתכוון לבצע לבד - החיבורים של הקורות לקירות המבנה, לעמודים ובינן לבין עצמן - לבצע עם תושבות מתכת מגולבנות מיועדות לכך. ד. לשרטט מראש בדיוק מה אתה רוצה - קורות רק לכיוון אחד או משבצות, מרחק בין קורות, מידות חתך של הקרשים השונים וכדומה. אחר כך תוכל לארגן לעצמך חישוב כמויות של כל סוג קרש כולל חישובי פחת ומתוך הכרת המידות הקיימות והנמכרות במחסנים. ה. מי שלא בעל ידיים טובות מאוד, חוש טכני, מזווד בכלי עבודה נחוצים ובעל סבלנות - שלא יתחיל בכלל אלא יפנה לבעל מקצוע. מה שרצו ממני בעלי מקצוע 25000 ש"ח עלה לי 10000 ש"ח אך המון זמן שהושקע - בהאה וכיף שלא יתואר.

artemma

New member
../images/Emo51.gif לך! מישהו עוד יכול להוסיף?

ידיים ,חוש טכני וסבלנות יש לי, הבעיה היא רק בזמן הפנוי
. מצד שני חסכון של 15K ש"ח - זה גם נתון חשוב. "המון זמן שהושקע" - כמה זה (בערך)? במידה וארצה לפנות לבעל מקצוע - יש מישהו שאתה ממליץ באזור הצפון (קריות,עכו,נהריה וכו')? תודה ארטור

המנעולן

New member
גג הרעפים של ביתי

שמחזיק מעמד יפה כבר יותר מ-20 שנה וכ"כ עבודות נוספות שביצע לי כקבלן משנה מאפשרות לי להמליץ על אוחיון שלום מעתלית טל. 0528057766 ומסור ד"ש בשמי.

למעלה