תמיכה בשיש מטבח על גב מדיח כלים?

kolerabi

New member
תמיכה בשיש מטבח על גב מדיח כלים?

המטבח תוכנן עם נישה למדיח כלים צר (45 ס"מ) וכעת מעוניינים לשים מדיח רגיל (60 ס"מ).
יש מרווח מספיק למדיח עד למקרר, אם מסירים את דופן העץ שבקצה (שמחובר לקיר רק עם זווית ברזל קטנה),
אבל אז לוח השיש שיהפוך לקצר מדי, יישאר ללא תמיכה בפינה איפה שנמצא כעת דופן העץ (ראו תמונות).
האם אפשר להניח על החלק הקדמי שמאלי של המדיח הרחב החדש, קוביית עץ של 10 סמ"ק, שיתמוך בשיש?
החשש שלי שהמדיח רועד בעת פעולתו וזה יחליש את חיבור השיש לקיר שמאחור.
אשמח לרעיונות נוספים.
(יש לציין שכרגע לא מעוניינים להחליף את כל השיש בלוח ארוך יותר...)
חג שמח

רוני1955

Active member
שני דברים.

הראשון, מדיח כלים זו לא מכונת כביסה. הרעידות שלו הן לא כאלה חזקות.
השני, אני הייתי בונה מדיקט בעובי 17 מ"מ, מצופה פורמיקה, מעין נישה עם גב, שנכנסת שם, והמדיח יכנס בתוכה. הגובה שלה חייב להיות מאד מדויק, שתתמוך בשיש מלמטה ללא חופש וללא לחץ. קח בחשבון רגליות פלסטיק קטנות, שהעץ לא ישב ישירות על הרצפה למניעת נזקי מים. אם זה לא מובן, אצרף שרטוט.

kolerabi

New member
שתי שאלות על שני הדברים

נכון שהרבה פחות רועד ממכונת כביסה: אז היית תומך על זה את קצה השיש (כלומר ישירות ללא בניית נישה תומכת)?

לגבי נישה מדיקט, הרוחב עד המקרר מספיק בקושי למדיח רחב.
האם יספיק מבנה עם רצפה, גג, דופן אחורית ונאמר דופן שמאלית?
וגם איך לחבר את לוחות הדיקט זה לזה?

רוני1955

Active member
המשך

בלי ריצפה. אפשר לוותר על הדופן הימנית, ולחבר לדופן הקיימת עם "זווית כסא". גם את הדופן האחורית לחבר עם זווית כסא לדופן הקיימת.
אני משתמש בכאלה: https://www.google.co.il/search?q=ז...AUIEigB&biw=1350&bih=608#imgrc=wy2jprEB_rYuPM:
אבל אתה יכול להשתמש במה שיש בחנות. הערה חשובה: רק ממתכת. אל תתפתה לזוויות מפלסטיק. הן נשברות בשלב מסוים.

kolerabi

New member
אוקיי נשמע טוב. רק לאיזה מין רגליות פלסטיק התכוונת?

kolerabi

New member
הלינק פותח דף תוצאות חיפוש תמונות. לא ברור לאיזה התכוונת ...

רשר

Well-known member
מנהל
פתרון אחר - ארונית מדפים מעל לשיש והרווח

הארונית מחוברת לקיר ובתחתיתה חיבור תמיכה לשיש, אין צורך לחורר בשיש חור חיבור אלא רק זוית מתכת "Z" שתתמוך בשיש מלמטה ותחובר לארון מלמטה לכל עומק השיש,

למעלה