שאלה

שאלה

דייר שגר בדירת גן יכול לעשות מחזור מים לגינה ,הצנרת של הכיור במקלחת ושל אמבטיה ,שהמים ילכו לגינה עם ברז ובחורף עם ברז המים ילכו לביוב מה שנקרא!
ב.אדם שקונה דירה חדשה יכול בזמן הבניה לשים ריצוף וצביעת הבית אך שהוא רוצה ושהמחיר ירד בקניית הדירה?או שזה יהיה כלול במחיר קניית הבית?

רוני1955

Active member
תשובות

1: זה אסור על פי חוק.
2: עבור כל שינוי, אפילו "שינמוך" (ההיפך משידרוג), הקבלן ידרוש תוספת תשלום.

מעניין

צריך לבדוק את הסוגיא,אינסטלטור דורש ממני 3000 ואז אצטרך את הגנן למערכת צינורות טפטוף בגינה ישר לעצי הפרי והגינה

צנרת

עושה צנרת לניקוז של המים מהמקלחת דרך חור בקיר ועם ברז ,ואזיתחבר עם צינור פלסטיק לאדמה וישקה בתוך צינוריות השקיה פלסטיק

רוני1955

Active member
חסרים שם כמה פריטים.

מערכת סינון למשל. לא יעזור כלום, כשמתקלחים וחופפים, יש נשירת שיער. גם כשמתגלחים. השערות האלו יסתמו כל טפטפת או מתז. מוצקי הסבון או השמפו ישקעו ויתגבשו. לחץ המים במערכת כזו, שואף לאפס. המים כמעט ולא יזרמו, ובוודאי לא יצאו מהטפטפות. חייבים משאבה שתעלה את הלחץ לפחות ל 1.5 אטמוספירה (שווה ערך למים בגובה 15 מטר).
אישית, לא נראה לי שאתה בכלל מודע למה שאתה מתכנן.

היי

מה האופציות הנכונות עבורי מבלי להוציא יותר מידי?אם הטפטפות יסתמו אז הוציא צינור למרכז הגינה ושהמיים יתפזרו בגינה ,וכמובן בחורף אני סוגר עם ברז והמים ילכו לביוב רק באביב קיץ שיהיה פתוח להשקיה

רשר

Well-known member
מנהל
דייר שיש לו גינה יכול לזהם אותה במי ביוב בקלות ואף אחד

לא ישפוט אותו,
אבל אם בנו יחזור מהודו עם זיהום שחטף שם או במטוס וירחוץ ידיים הזיהום בגינה עלול להדביק את כל הסביבה
בעברית - 85% מהמים בישראל ממוחזרים במערכות מרכזיות עם בקרת איכות ובריאות כל הזמן, לכן ביצוע מערכת פרטית ללא כל בקרה מסוכנת מאוד וגם עלולה להזיק לצמחי הבית

זה לא ביוב

אלו מים מכיור במקלחת ומי מקלחת מדוש ואמבטיה,נראה לי הזוי שלא למחזר את זה ,האינסטלטור דורש 3000 ואז אני צריך את הגנן שיעשה צינורות טיפטוף שהמים יתפזרו בגינה,עצי פרי תמיד דורשים מים גם ככה לא משתלם לגדל בגלל העלות

רשר

Well-known member
מנהל
אכן נראה הזוי לקרוא מחדש את הדיון הזה

בצע חיפוש על מילות המפתח בדיון בגוגל ואולי תלמד למה זה לא עובד באף מקום בהצלחה,
רק כדי לחסוך לך חלק מהתוצאות אביא אותן כאן (כי ההיתי שותף לביצוע):
קאונטרי - בהמלצת משרד הבריאות ושיתוף פעולה עם מפקחי האזור בוצעה מערכת להשקית דשא וגינה בשטח של כ 4 דונם ממי מקלחת עם סינון דרך מצע חי (צמחיה יעודית) במשך תקופה ארוכה ונראה על פניו כהצלחה גדולה,
המסקנות הסופיות היו:
מערכת ההשקיה נסתמת והושקעו בה שעות עבודה רבות לאחזקה וחידוש,
הצמחיה סבלה משקיעת מוצרי האמבטיה שלא נעצרו ו"נעלמו" בסינון ה"טבעי",
מחיר הבדיקות לאיכות המים במעבדה תקנית יקר ומעלה את מחיר המים מעל למחיר היקר של "מי XXX" המקומית,
לבסוף בוטל כל המתקן והמים הוחזרו בשמחה למט"ש האזורי וזוכים שם לטיפול מקצועי,
באף מערכת ביתית לא יצליחו לבצע את התהליך בצורה יותר מוצלחת, ואם ההית שכן שלי בקלות ההיתי מוריד את השקעתך לאבדון בדרך החוק (רמז קטן למשרד הבריאות),

רשר

Well-known member
מנהל
מחזור מי עיבוי ממזגנים

רואים בהרבה מקומות זרימה של כמות מים נכבדת ממזגנים ולכן המדינה במסגרת בניה ירוקה מעודדת מחזור המים להשקית גינה סביב הבית,
מאחר ואני עוסק בתחום כבר די זמן לגלות את הבעיות, המחיר, והתוצאות הנה כמה תובנות:
1 הכמות גדולה מאוד כשיש באויר הרבה לחות והמבנה לא מבודד כפי שיש בבתים הישנים, מכאן ההבנה שכדאי לאסוף ולטפל להשבת המים,
2 בניה חדשה ירוקה כוללת בידוד מוגבר בכל המבנה ואיטום איכותי של פתחים לכן המבנה מפיק מעט מאוד מי עיבוי,

התוצאה היא תשלום יקר עבור מחזור מי העיבוי שאינם קיימים בפועל וההשקיה צורכת כרגיל מי רשת כגיבוי למחסור במי העיבוי, בכל המתקנים שבצענו ברחבי הארץ כולל על שפת הים לא הופקה כמות מים ראויה לעלות המתקנים הכוללים מיכלי איסוף, משאבות, בקרה, סינון, הזנת חמרי קורט, חיטוי,

מכאן שבמבנה ישן לא מבודד ולא אטום יש הרבה מי עיבוי אך אין לאן להפנות אותם כי הגינה קטנה מכדי לספוג את כמות המים,
במבנה חדיש אין מי עיבוי בכמות ראויה לגינה תקנית במיוחד ברבי קומות שבהם יש מעט חשיפה לחוץ (רק 1/2 שטח קירות ללא גג ורצפה),

מי שיכול מחזר זה בתים פרטיים ושוב יש מעט מים שמספיקים בקושי לעציצים,

זה גינה פרטית

זה רק מים לא שום חומר או דברים אחרים,זה יתפזר בגינה ורק מהאביב זה ישקה את הגינה ,אתייעץ עם הגנן על צינורות השקיה למצב כזה

חבל על הזמן ועל הכסף

אני גר במושב. ניסיתי לעשות מערכת כזו. מיכל שאסף את המים האפורים, ומשאבה טבולה ששאבה את המים לגינה. כמו שאמרו כל קודמי, מהר מאוד הבנתי שרק ממטרה פשוטה עם מעברים גדולים תשרוד את המים המלוכלכים. פילטר שהרכבתי במערכת, נסתם כמעט מיד.
בסוף אפילו וויתרתי על הממטרה, וזרקתי צינור פתוח לגינה כל פעם במקום אחר. המשאבה שעלתה כ 500 ש"ח, החזיקה מעמד שנה וחצי. תמיד היה מסריח בזמן ההשקיה, היה ריח של ביוב. אחרי שנתיים פירקתי הכל. אתה לעולם לא תחזיר את ההשקעה ואפילו לא את התפעול השוטף. ותעשה חשבון פשוט: מחיר מ"ק מים - בסביבות 8-10 ש"ח. ראה כמה מים אתה צורך בחודש. חצי מהם הם מי הדחה של האסלות שלא תוכל להשתמש בהם. השאר תשתמש. וקח בחשבון שבחורף אתה לא צריך מים לגינה, כך שבחורף בעצם אתה לא חוסך כלום. עכשיו תכניס לתוך החישוב את כל המערכת שלא תעבוד, את התיקונים השיפורים והאחזקה, ותגיע למסקנה הזו בעצמך. אבל, אם אתה מתעקש, שיהיה לך בהצלחה...(לא תהיה הצלחה...).
אילן.

היי

תודה אני בודק את כל האופציות ,זה רק מים של המקלחת והכיור ,לא אסלה ולא מים מלוכלכים עץ פרי שותה לי 40 ליטר בשבוע לפחות מינימום מים,גם ככה כלכלית לא משתלם לגדל זה בשביל הכיף!
בלי משאבה צנרת בסיסית וישר מתחת לאדמה עם צינורות טפטוף ,מינימום השקעה מה שנקרא

רשר

Well-known member
מנהל
אשליות הן נחמדות - המציאות תגיע בכל מקרה

רוני1955

Active member
המשך

העץ לא "שותה" לך 40 ליטר בשבוע, אלא זה מה שאתה דוחף לו. עץ צריך בממוצע 16 ליטר מים בשבוע.

3718

Member
נתב את המים האפורים לאסלות. שם יש בזבוז של מים נקיים.

רשר

Well-known member
מנהל
הניתוב יביא אסלות מטונפות כל הזמן - בזבוז סבון ועצבים

מה שיש לי להוסיף לך על מה שנאמר כאן

זה שלי יש גינה בשטח של 100 מ"ר. מערכת השקייה ממוחשבת ממי רשת נקיים וחדשים כמובן. ואחרי 16 שנה אני יכול להבטיח לך! שהמחיר שתשלם מים הוא ממש ממש ממש לא גבוהה או מטורף מי רשת הם זולים! וכן חלק מהגינה שלי זה דשא בשטח של 20 מ"ר וממטרות לא רק טפטפות ואם תשקיע במחשב השקיה מחברה איכותית יחזיק הרבה שלי כבר 16 שנה ועדיין אין תקלות. תחזוקת מערכת ההשקיה עצמה הינה בעשרות שקלים בודדים אולי לשנה לפעמים יש גם שנה שלמה של שקט. מעבר לזה אם תבחר בדרך שאתה מעוניין בה ייקרה כל מה שסיפרו לך ואפילו יותר. התחביב שלך הנחמד בלגדל גינה הוא מצויין רק שלמען בריאותך (שאתה מתכוון לאכול מהפירות האלו) ולמען איכות הסביבה (מי התהום) ולמען הכיס שלך שייפגע קשות מאחזקה שוטפת של מערכת השקיה שאגב לא תעלה אפילו חצי ממחיר ה אינסטלציה. מאוד ממליץ לך לך בדרך המקובלת מערכת השקיה מים רשת נקיים ובא לציון גואל. אם תאכל פרי שהושקה במי מקלחת וכיור אתה עלול להרעיל את עצמך קשות. רק לידע כללי מחשב השקיה על חשמל לא סוללה איכותי עם יציאה ל עד 6 ברזים וכולל 3 ברזים חשמליים לא עולה יותר מ 900 שקלים שזה יחד עם הברזים כמובן ואפילו הגזמתי במחיר. הצנרת טפטפות ולהרכיב חנוכיה להשקיה כל החומר לא אמור לעבור 900 שקלים כמובן בהנחה שאין לך איזו גינה של דונם. אלא קטנה יותר. המחירים שרשמתי די גבוהים ועדיין נמוך משמעותית מהמחיר רק לאינסטלטור שאגב מתכוון לבצע עבירה להוציא צינור מי דולחין ישר לבחוץ זה לא בסדר בכלל. בהצלחה בבחירתך.

למעלה