שאלה לגבי משאבת חום

dell555

New member
שאלה לגבי משאבת חום

שמעתי על משאבות חום
נגיד שיש לי דירה קטנה והייתי רוצה להביא לחסכון משמעותי בחימום המים של הבית
האם משאבת חום היא הפתרון משאבה קטנה שתחמם מים ביעילות אנרגטית טובה וגדולה יותר מזו של הדוד שמש ב
ההתבססות היא בעיקר על סמך c.o.p גבוהה במיוחד דבר שעושה את הרעיון ליותר ויותר משתלם !!!!!
השאלה מה עושים כדי להשאיר את הדוד הישן ? כי הדוד הינו בלי מחליף חום.
אשמח לייעוץ מכם.

רשר

Well-known member
מנהל
חימום מים עם מש"ח יעיל ביותר אבל הציוד יקר לקניה

לכן לדירה קטנה עדיף דוד חשמל עד 60 ליטר או אם יש עודף כסף דוד"ש 120 ליטר
כל פתרון אחר אינו כלכלי,
בעולם ניתן להשיג יחידה של דוד עם מש"ח קטן מורכב עליו במארז אחד הכולל גם גיבוי חשמלי לחימום נוסף או בעת תקלה,
בארץ מבצעים מערכות טובות רק אם יש צרכן חום נוסף (חימום רצפה, בריכת שחיה,,) והדוד הוא משני כי צורך מעט מאוד חום,
במידה והדוד הקיים כולל מחליף חום (חפש 4 צינורות חיבור) תהיה אפשרות לחבר אליו מש"ח חיצונית,
מחיר שאל https://gadir-systems.co.il/חימום-מים-לבית/

https://www.oranheat.co.il/אוגר-מים-מונובלוק-אורן-פניקס/

http://web.webix.co.il/Sites/barak-shalhevet/Catalog.asp?Page=NewShowProd.asp&PRodID=887482

dell555

New member
נשאל אחרת

המשאבה למעשה מחממת את המים ? למה אני צריך דוד צלינדר עם מחליף חום אני לא מבין
יש לי מחליף חום בצלעות העיבוי עובר דרכו למים ועולה לדוד בלי שום בעיה
למה מגבילים את החימום עם דוד צילנדר
זה סתם מבאס יכולתי ממזמן לקנות משאבת חום אם לא היה לי דוד צילנדר
התקנת דוד שמש צלינדר כולל כל המסביב מסבכת את העניינים עוד יותר

רשר

Well-known member
מנהל
אם יש לך מזגן עם עודף צנרת תוכל להשתמש בה להזרמת מים

בתאום עם עבודת המזגן וצריכת הדוד (שני טרמוסטטים כפול של דוד"ש)
המערכת חייבת לעבוד עם מיכל אגירה כי התפוקה הכללית נמוכה ושעות העבודה של המזגן לא חופפות את זמני השימוש במים,
לפני שתחליט בדוק אופציה לקנית מש"ח למי צריכה שיחובר לדוד הרגיל עם משאבת סחרור קטנה כמו זה http://www.globalmarket.com/product...hot-water-heat-pump-water-heater-4817312.html

רוני1955

Active member
חימום דוד במשאבת חום.

הדבר אפשרי, והוא קיים כבר. ראיתי בקיבוץ גבת בהרבה בתים דוד שחיברו לו יחידה חיצונית של מזגן. אני מציע לך לדבר עם מי שאחראי שם על הנושא. אין לי מושג מי זה, אבל אם תתקשר למזכירות הקיבץ, יגידו לך.

יוסיזיו

New member
יש כמה אפשרויות לחימום על ידי

המזגן עצמו . משאבות חימום קטנות של 2.5 kw היו לגדיר בעבר. עכשיו עם שינוי התקן לבניה יחזרו מערכות כאלו לשוק על ידי הרבה חברות. אגב לתדיראן יש מערכת מיני מרכזית עם חימום מים .

dell555

New member
לקחתי פעם הצעה למערכת של תדריאן לא כלכלית בכלל כ 22 אלף

פשוט טמטום ליצור מערכת תלת פאזית וגם 6 כוח סוס שבאה רק במינימרכזי וללא התחשבו במערכת מיזוג עילית
אם יש לי סלון של 50 מטר ועוד שלושה חדרים של 15 מטר כל אחד מה עשיתי בזה
הלכתי לרכוש מערכת שעלות 12 התקנתה 5 ו עוד 5 עבודת גבס
נכון שהיא מוצלחת ועובדת מעולה ונכון שיש עליה ביקורת גבוהה ומשווקת גם בעולם אבל חשוב להבין שעלותה לא משתלמת לכל כיס

dell555

New member
חייגתי אליהם מדובר באטמור בנאדם אחד עשה זאת והוא כבר לא בארץ

רוני1955

Active member
ממש לא נכון.

אני הייתי שם וראיתי את הדודים האלו. זה ממש לא אטמור. אני אנסה לבקש שיצלמו לי וישלחו.

dell555

New member
תודה לך על הטרחה

זה מה אמרו לי התקשרתי ושאלתי במזכירות הקיבוץ בכל אופן תודה על.המאמץ לסייע לי

חימום מים וחיסכון

כשרוצים לחסוך בהוצאה כלשהי, קודם כל צריך לבדוק מה האלטרנטיבה הזולה ביותר בהתקנה והיקרה ביותר בשימוש. ואז, להחליט האם בכלל ניתן לחסוך משהו. האלטרנטיבה הזולה בהתקנה היא מחמם מים מיידי כדוגמת אטמור, אבל, צריכת החשמל שלו גבוהה מאוד לנקודת זמן, וגם מניסיוני, הם נוטים להתקלקל מהר. האלטרנטיבה הזולה והיעילה ביותר מבחינת אורך החיים, להתקנת אמצעי לחימום מים, הוא דוד חשמל, 60-120 ליטר, אין הבדל גדול, בסביבות 2000 ש"ח, ואילו השימוש, הוא היקר ביותר, בסביבות 100-200 ש"ח לחודש, וכאן זה כבר תלוי ברמת השימוש, ואני מדבר כאן על משפחה ממוצעת, 4-5 נפשות. עכשיו נבדוק כמה אפשר לחסוך והאם זה כדאי. ובכן, בביתי שבו גרים 4 מבוגרים, היה דוד שמש תקין, והוספתי דוד חשמל 60 ליטר. כך שכיום יש מערכת של 2 דודים, דוד השמש מנותק מהחשמל ומספק את המים החמים לדוד חשמל שפועל תמיד, ומחמם את המים לטמפ' של 45 מעלות. כך שאני כמובן מנצל את כל המים החמים מדוד השמש שעוברים חימום נוסף בדוד החשמל אם צריך. כמוכן, התקנתי מד צריכת הספק, שמראה לי כמה קוו"טש הדוד צורך. ובכן, עד היום, לאחר 8 חודשים, הצריכה הממוצעת היא כ 200 קוו"טש לחודש, שהם כ 120 ש"ח. בכל מערכת שתתקין, תהיה לך צריכת חשמל מסויימת, וכל מערכת אחרת תעלה בהתקנה הרבה יותר, ולפני שתתחיל לחסוך, תצטרך כמובן להחזיר את הפרש העלויות. ועכשיו, תעשה חשבון האם זה בכלל כדאי.

dell555

New member
אני רוצה להבין

אתה חושב שכולם יכולים לחבר שתי דודים ולהביא חשמלאי ואיש דודים לך זה היה קל תחשוב גם על זה ולעקוב אחרי כל נתוני הצריכה
נכון שיש במחשבה שלך משהו טוב אבל גם אני שאני עם ארבעה נפשות בבית ויש בישולים ושטיפת כלים עם דוד של 150 ליטר לא עובר את ה 200 שח בחודש
דוד חשמל בשיא בעונה יכול לבזבז עד 3000 ש"ח בהגזמנה 250 ש"ח בחודש כל היום הדוד עובד, מה שאני מכוון הוא להפך יש לי מזגן ואני מפעיל אותו ואני רוצה או משאבת חום או מחליף חום תלוי
מחליף חום מחובר למערכת המיזוג אין פה תורה ואפשר לעשות זאת
ניתן גם לחבר את זה לדוד שמש רגיל וזה שווה את ההשקעה
בכל מערכת תהיה לך השקעה ואת ההשקעה אני תמיד לא מחשב מתי מחזיר איך מחזיר כמה זמן אני עושה כדי לחסוך לאורך זמן
פעם שאלו אדם זקן אתה קונה קניון אתה יודע שגם ב 10 או 15 שנה אתה לא מחזיר אותו אתה כן תרוויח אבל להחזיר אותו לא תחזיר הוא ענה אני קונה לכל החיים מה שקניתי לא מכרתי זו גישה

בהצלחה.

לי נראה שהשיקול הכלכלי הוא החשוב ביותר, וההשקעה הראשונית היא כלכלית וחלק מהשיקולים.
אם אתה חושב אחרת, זו זכותך המלאה.
קח בחשבון שלהתקין מערכת שתשלב את המזגן עם חימום המים, יהיו לך מים חמים בקיץ כאשר המזגן מקרר, ואז אתה כמעט ולא צריך את החימום של המזגן.
אני מציע שתלמד עוד קצת את הנושא.
אילן.

למעלה