מרק של פעם לחלונות

dougie

New member
מרק של פעם לחלונות

האם קיים מוצר תחליפי למרק של פעם שאיתו היה נהוג לקבע את הזכוכית במסגרת העץ?
הכוונה למוצר שדומה למרקם של המרק, שהוא לא סיליקון, ולא סופר 7...
אפשרי בכלל להשיג מרק בתקופתנו?
ובאותו נושא פחות או יותר... מה הוא החומר המומלץ ביותר לאטום את המרווח שנוצר (בשל השיפוע הייחסי) בין עדן החלון למסגרת ?
ותודה מראש לעונה/ים

רשר

Well-known member
מנהל
מרק של פעם היה לישה של חומר (חמר של כדרים) עם שמן פישתן

אפשר להכין בקלות אבל למה? יש מרק אינסטלטורים בכל טמבוריה, החסרון שמתיבש לאט אבל אפשר לצבוע עליו,
הכי פשוט זה סיליקון זול עד 10 ש"ח לתרמיל, או מרק אקרילי לשימוש חיצוני (ניתן לצבוע עליו),
איטום סביב מסגרת החלון מבפנים עם מרק אקרילי (כנ"ל)
איטום מבחוץ רצוי עם סיליקון בגוון הקיר או מרק אקרילי לשימוש חיצוני (צריך מרווח לכמה ימי "לא גשם"),

dougie

New member

כהרגלך תשובה מקיפה ועמוקה - אז קודם כל תודה
חידשת לי בקשר למרק הארכאי, ידעתי שהוא מדולל בשמן פשתן, אבל לא ידעתי שהבסיס שלו הוא חימר בסיסי של כדרים...
לא יצא לי להתקל מקרוב במרק אינסטלטורים, אבל אינטואיטיבית נראה לי שזה החומר שאני מחפש ובו אשתמש, האיטיות לא מהווה בעיה עבורי, גם המרק המסורתי מתייבש לאט ואני מורגל לזה.
הסיליקון הפשוט, שונא את החומר הזה ומשתדל לא להשתמש בו אף פעם, מה גם שמנסיוני הוא נוטה להפרד מהעץ בתנאי לחות, קשה לנקות שאריות בגמר העבודה, ולא ניתן לצבוע עליו.
לגבי איטום החוץ ... חוץ מהמרק האקרילי , טיח בתוספת
בי. ג'י. יכול לעשות את העבודה לדעתך? או שהוא יספוג ויעביר מים פנימה?

רשר

Well-known member
מנהל
בי, גי, (בית גוברין) הוא שם מפעל ולא ברור לאיזה ממגוון החומר

אתה מתתיחס,
אפשר כמובן לסגור מרווח עם חומרי מליטה בתוספת חומר לעבידות (בי,גי, או יצרן אחר) אבל זו כבר עבודה שונה ממרק אקרילי והכל תלוי בתנאי המקום ורוחב המרווח,
בכל מקרה רוב חומרי המליטה לא נדבקים לעץ ולכן עדיף לאיטום חומר אקרילי או סיליקוני בהתאם לרטיבות,
סיליקון זול נדבק מצוין לעץ, מתכת, זכוכית ומאוד קל לנקוי עם כלי מתאים
https://www.zipy.co.il/p/אליאקספרס/...ce-tools-limited-bulider/32899367344/#wrapper

יש גם יבוא של מיקו במגרשי הבניה

dougie

New member
התכוונתי לבי.ג'י בונד

תודה על כל האינפורמציה...

dougie

New member
התכוונתי לזה

יש לי אותו באריזה ישנה
לא מצאתי את המקבילה שלו בלינק שנתת

רשר

Well-known member
מנהל
תוסף מתאים לחיזוק עבידות ואיטום - עדיין צריך את ה"מליטה "

מלט חול מים ולעבוד בתנאים שאני לא מכיר ובעיות שיש אצלך

קח טיובה של מרק אקרילי

לאטימה בין העץ לזכוכית. זה לא לקיבוע, רק לאיטום. הקיבוע חייב להיות קשיח כגון מסמרים, דקים, חסרי ראש.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום לבניין

למעלה